Spathiphyllum nie kwitną. Co robić?

Zawartość:

Uważa się, że Spathiphyllum może przynieść szczęście w domu każda kobieta. Lud nazwał – „szczęście kobiety.” W kwiaciarni, rośliny te wpływają na obfite kwitnienie, ale warto zabrać do domu kwiat, liście spadają, końcówki zaczynają się wysuszyć i już nie kwitnie Spathiphyllum. Dlaczego tak się dzieje? Jak dbać o rośliny, aby ją ponownie kwitną? Na co omówimy w tym artykule.

load...

Przede wszystkim trzeba pogodzić się z faktem, że jasność i piękno rośliny dać sklepu różne używki. Dlatego po raz pierwszy, nie należy spodziewać się mnóstwo kwiatów. Po tym wszystkim, zapewnienia szklarniowe warunki, nie możesz Gdy roślina będzie odejście od nadmiernego nawożenia, to z pewnością cię zadowolić z kwiatami W międzyczasie, można go przesunąć trochę dalej rozwój, przeszczepiony do nowej doniczki ze świeżą ziemią.

Spathiphyllum: rodzaje i funkcje

Istnieje około 45 gatunków tej rośliny. Istnieje bardzo małe gatunki, i nie są prawdziwymi gigantami. Istnieje również specjalnie wyhodowanych mieszańców, które są wykorzystywane do hodowli w domu. Najczęściej w naszych sklepach można znaleźć następujące: dąży do łyżką, kannolistny, kwitnienia i piękne.

W ogóle, to roślina nie różni się zbyt skomplikowany opieki. To wystarczy, aby stworzyć pewną wilgotność. Oprócz regularnego podlewania kwiatów potrzebuje stałej oprysków. Ale stagnacja wody w garnku nie powinno być dozwolone.

load...

Jeśli zdecydujesz się sadzić zbyt dużą pulę, czekać na uwolnienie pąków w najbliższej przyszłości nie ma sensu. Dlaczego Spathiphyllum kwiaty nie kwitną w tym przypadku? To pytanie trudno odpowiedzieć. Widocznie dla roślin kwitnących trzeba wykorzenić System wypełnia doniczkę całkowicie.

Gdy to się stanie, to sprawia, Spathiphyllum kwitną staną się o wiele łatwiejsze. Należy zauważyć, że roślina ta emituje pąki raz lub dwa razy w roku: wiosną i jesienią. Spathiphyllum dość szybko rośnie, ważne jest, aby chronić go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. W ogóle, to najlepiej jest wybrać stałe miejsce, zacieniony i dobrze wentylowanej do kwiatka.

Powody do opóźniania kwitnienia

Więc dlaczego nie sadzić kwiaty? Nie może być kilka. Spójrzmy na najczęściej spotykane:

 • System korzeniowy nie jest jeszcze wypełniony garnek;
 • Kwiat stoi lub zbyt jasne słońce, lub czuć wyraźny brak światła;
 • Niska zawartość przekracza rośliny 23-25 ​​stopni. Szczególnie dotyczy to okres jesień i zima;
 • Zakład stoi w projekcie;
 • Nie kwitnie Spathiphyllum i nadmierna wilgotność gleby. Przelewowe wskazówki Znak liście wysychają lub pojawienie się na ich żółto-brązowe plamy;
 • Może roślina jest przeszczepione nie tak dawno temu. Po transplantacji nie koliduje to z dodatkową porcją azot nawóz fosofrnyh;
 • Brak wody i zbyt suche powietrze wewnętrzne. Nie będzie rozpylać liści z atomizerem;
 • Roślina wymaga podział kłączy i przeszczepu w kilku doniczkach.

Choroby i szkodniki, które uniemożliwiają kwitnienie

Jeżeli jesteś pewien, że pielęgnacja roślin jest poprawny, ale wciąż zastanawiasz się – dlaczego Spathiphyllum przestał rozkwicie, należy sprawdzić pod kątem obecności chorób i szkodników. Najbardziej niebezpieczne dla kwiatowych uważane pająka roztocza, mszyce i skali Jose.

 • Chmielowiec

Żyje na spodzie liści i wygląda trochę czerwonego pająka. Pest stopniowo ogarnia lekkie liści wstęg i pokrywa je lepki tajemnicy. W środowisku domowym do zwalczania przędziorków za pomocą roztworu mydła z tytoniu. Można również używać żadnych gotowych insektycydy tylko wtedy, gdy są one wykorzystywane do być zamknięte polietylen gruntowych. Po przetworzeniu poczekać kilka godzin i wypłukać pod bieżącą wodą liści.

 • Mszyca

To może być czarny, szary lub zielony. Dom dostaje nową roślinę lub bukiet kwiatów. Najczęściej lubi uderzyć spodu liści, gdzie żywią się roślinami soku. Obecność mszyc wskazują suche i skręconych liści. Kolonie szkodnika szybko rosną i mają wpływ na wszystkie sąsiednie rośliny. Stosowane rozwiązania bojowej siarczanu nikotyny z mydłem lub specjalnych leków sprzedawanych w kwiaciarni.

 • Mszyce panelowe lub skala Jose

To wygląda jak małe plamy wosku. To mnoży się bardzo szybko, a dosłownie przyklejone do całego zakładu tarcze. Dorośli mocno przytwierdzone do kwiatu i pozostawać w bezruchu, ale larwy mają tendencję do migracji. Zwalczanie owadów skalę może również roztwór mydła, pocierając liście i łodygi gąbkę.

Jak dbać o Spathiphyllum?

 • Roślina lubi ciepło i wilgoć;
 • Optymalna temperatura przetrzymywania – 20-23 stopni Celsjusza;
 • Podlewania powinny być przeprowadzone w suszarce humusu;
 • Zwłaszcza mogą być traktowane ostrożnie procedur wody zimnej porze roku;
 • Gdy powietrze w pomieszczeniach jest suche, nie zapomnieć dalsze kwiat sprayu;
 • Wraz z nadejściem wiosny roślina potrzebuje w nawozach mineralnych. Najlepiej nadaje azotowe koncentratów
 • Zawierać kwiat najlepszy na północnym parapecie;
 • Nie powinno być dozwolone w projektach pokoju.

Wszystkie powyższe zalecenia są z pewnością pomoże Ci w opiece nad Spathiphyllum. I pytanie – kiedy roślina zakwitnie, zniknie sama. Kocham kwiaty, dać mu wystarczająco dużo uwagi, a wkrótce będzie on daje obfite kwitnienie.

load...