Spathiphyllum: co jeśli suchych liści?


Zawartość:

Spathiphyllum – roślina z rodziny Araceae, pochodzi z Ameryki Południowej, Polinezji i Azji. A jeśli podnieść SPATHIPHYLLUM najodpowiedniejszego miejsca w domu lub mieszkaniu, roślina zakwitnie wspaniale przez cały rok. Spathiphyllum Kwitnienie rozpoczyna się w młodym wieku zielony domowych, w ciągu sześciu miesięcy po jego wylądowaniu.

load...

Na ogół, rodzaj spathiphyllum dzisiaj ma około czterdziestu pięciu gatunków roślin acaulescent typu mającego krótkie kłącza. Niektóre podgatunki są bardzo dekoracyjne i idealnie pasuje do wnętrza miejskiego. Jednak hodowcy często mają do czynienia z takim problemem, jak suszenia liści. Dlaczego tak się dzieje i jak rozwiązać ten problem, będziemy omawiać dziś.

Powrót do spisu treści

Ogólna charakterystyka Spathiphyllum

Skąd rośliny imię? Tłumaczenie z „uśpienia” greckiego oznacza zasłonę i „Gromada” – List. Rzeczywiście, narzut to roślina, która w swojej postaci może być owalny lub lancetowaty przypominają liści; Podobieństwo zwiększa więcej i przechodzącej przez środek zajmuje poczesne żyły, z których rozciągają się poprzeczne cienkie. Spathiphyllum ogonek rozszerzony u podstawy.

Kwiatostan Spathiphyllum reprezentuje kolby znajdujący się na trzpieniu podłużnego. Średnio roślina może kwitnąć przez kilka tygodni, a czasami cały rok. W ogóle, kwitnienie rozpoczyna się zwykle na wiosnę. Po jej zakończeniu, należy zdjąć zasłonę, a łodygi cięte na jak najniższym poziomie. Spathiphyllum docenić niezwykle pięknych liści i charakterystyczny kwiaty. Ponadto, roślina ta nie jest bardzo wymagający opieki, ale wymaga częstych oprysków i regularnego podlewania.

load...

Najbardziej popularna wersja – Spathiphyllum kwitnienia, który posiada podziemny łodygę i liście do dwudziestu centymetrów długości i pięć lub sześć centymetrów szerokości. Roślinne kolor jasne zielone liście i ukształtowane są ostre na końcach. Spathiphyllum łodyg kwiatowych są do dwudziestu pięciu centymetrów i białe, lekko wklęsłe zasłoną.

Kolejna odmiana – Spathiphyllum przyjemne, których wygląd jest podobny do poprzedniej wersji. Jednakże, istnieje duże liście (leaf szerokość – dziesięć centymetrów, a długość – pięć i dwadzieścia centymetrów). Ponadto, zasłona ma jasnozieloną barwę. Roślina minimalną wielkość (szerokość arkusza – pięciu centymetrów, długość – piętnastu centymetrów) – spathiphyllum Wallisa. Początkowo ukrywszy biały, ale z biegiem czasu staje się bogaty kolor zielony. Okres kwitnienia – wiosna i jesień.


Powrót do spisu treści

Prawidłowa pielęgnacja Spathiphyllum

Spathiphyllum dobrze opracowane wyłącznie w ciepło, gdy temperatura zmienia się z dwudziestu dwóch do około dwudziestu sześciu stopni; Jednakże, w celu kwitną było bujne rośliny potrzebują okresu spoczynku. Będzie to tylko dwa lub trzy tygodnie i temperatura w ciągu dziesięciu do czternastu stopni, gdy jest to konieczne, aby ograniczyć podlewanie. Pamiętaj, że roślina nie toleruje przeciągów.

Spathiphyllum woli rozproszone, ale dość jasne światło. W lecie, należy zrobić kwiat cień przed promieniami bezpośrednich. Miejsce idealne lekki i niewielki półcień. W zimie, oświetlenie powinno być dobre – Spathiphyllum nie powinien cierpieć z powodu jej braku.

Należy przestrzegać pewnych zasad i podlewania. Roślina należy obficie podlewano od sprężyny i jesienią, zimą nieznacznie zmniejszyć ilości cieczy. Należy pamiętać, że gleba nie powinno być przesuszone, ale w pobliżu systemu korzeniowego nie powinno być nadmiar płynu. Spathiphyllum dobre, jak wilgotne powietrze. Aby to zrobić, ważne jest, aby okresowo umyć i spryskać liście i kwiaty, z użyciem ciepłej wody.

Nie zapomnij o karmienie roślin. W okresie od marca do końca września tygodniowe nawozić Spathiphyllum specjalnie zaprojektowane do tego celu nawóz. W ramach tego opatrunku nie powinien być znany. Jeśli aktywnie Spathiphyllum kwitnie w zimie, potem zapłodnić ją taki nawóz raz na cztery tygodnie.

Spathiphyllum wymagają okresowych transplantacje. Z roku na rok w zakładach wiosennych przeszczepionych do większych doniczek. Jednak zbyt duża, aby podnieść garnki, ponieważ nie jest to konieczne. Użyj gleby do przeszczepu: gleby murawy (dwie części), blachy gruntu (jedna część), ziemi torfowej (jedna część), próchnica (jedna część) i piasku (jedna część). Gleba nie zaszkodzi dodać trochę perlitu i węgiel. Na dnie garnka, dodać dobry drenaż.

Jak mnoży Spathiphyllum? Wynika to z podziału buszu podczas przesadzania sprężyny. Spróbuj ponownie nie uszkodzić korzeni. W procesie podziału nie jest konieczne, aby wyrwać korzenie dłoniach – starannie, używając nożyczek, pokroić. Gdy podział zostanie zakończone, nie wody rośliny kilka dni, wystarczy spryskać liście, więc nie doświadczają „pragnienie”.


Powrót do spisu treści

Kłopoty nie są zaskoczeni

Jak w przypadku każdego zakładu, Spathiphyllum mają są ich problemy w uprawie. Pierwszą i najważniejszą z nich – wysuszone końcówki liści. Dlaczego liście więdną? Przeciwnie, powodem jest zbyt suche powietrze lub niskiej temperatury. W ten sam sposób można wpływać i nadmierne podlewanie.

Aby zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu, spryskaj rośliny często. Jeśli ma ona cierpiała na zimno, należy przesunąć pulę w ciepłym miejscu. W przypadku, gdy zostały wypełnione w zakładzie, należy go usunąć z garnka i ostrożnie suchym glinianym pokoju. Po zrobieniu wszystkich niezbędnych środków końcówki liści powinna stopniowo powrócić do poprzedniego stanu.

Z jakiego innego powodu nie mogą być problemy z liści i kwitnienie? Może to w słabym wzroście, które mogą być hamowane ze względu na skalę klęski owady i roztocza. Ponadto spathiphyllum podatne na mszyce i wełnowce. Wełnowiec widać gołym okiem na słodkie wydzieliny na roślinie, która nazywa się spadzi. Zazwyczaj jest to szkodnik atakuje korzenie Spathiphyllum.

Jak zapobiegać przejawom wełnowiec? Regularnie sprawdzaj roślin, zwłaszcza w okresie poza sezonem. Należy przestrzegać wszystkich zasad pielęgnacji, jak wspomniano powyżej. Jeśli wełnowiec nadal zarażać roślinę, to potrzeba czasu, aby odciąć wszystkie części naruszone, i zbierać szkodników. Stosowanie specjalnych środków owadobójczych, które są absorbowane przez układ główny, a następnie rozbić w tkankach roślin. Leki te zabijają pasożyty, które wysysają sok komórkowy SPATHIPHYLLUM.

Wraz z tym, że końce suche, może znacznie kaczka i opuszcza się. Dzieje się tak z powodu zbyt suchym powietrzem, co często zdarza się w mieszkaniach miejskich. Nie zapominaj, że jest to roślina pochodzi z tropików, gdzie optymalnej wilgotności. Ale w naszych domach, roślina więcej niż niewygodne, więc zadanie – zapewnienie SPATHIPHYLLUM komfort i dobre wyposażenie.

Regularne opryski i nawadnianie – to co trzeba tę roślinę. Tak szybko, jak można zauważyć, że Spathiphyllum wysycha, rozpocząć wzmacnianie kompleksową opiekę dla niego. Wielu hodowców zaleca się zorganizować SPATHIPHYLLUM prysznic, który umożliwia roślinie niesamowity wygląd. Jednakże, jeśli w pomieszczeniu jest cool, że takie procedury nie powinny być nadużywane. W przeciwnym razie, cierpią nie tylko liście, ale też korzenie.

Czasami roślin wysycha z powodu wadliwego lub nieprawidłowego żywienia. Z jakiegoś powodu, wiele mają tendencję do myślenia, że ​​gdyby umieścić roślinę w specjalnej gleby, dodatkowe składniki odżywcze nie są konieczne. Niestety, jest to błędne. Gleba „daje” roślinne witaminy i minerały, tylko za pierwszym razem. Potem, kiedy rezerwy te są wyczerpane, Spathiphyllum potrzebuje dodatkowego żywienia. Jeśli to nie gwarantuje, że końce są suche, a kwiaty – blaknięcie.

Jednak nadmiar żywności może mieć również negatywny wpływ na wzrost i kwitnienie roślin. Jeśli Spathiphyllum nadmierną prędkością, że w tej sytuacji – w celu ustabilizowania karmienia. Nawozić roślin nie tak duże porcje, a jego pojawienie się wkrótce znormalizowane.

Czasami Spathiphyllum liście są suche ze względu na nadmiar podlewania. Często podlewania roślin z całego koncernu, hodowcy są uzależnieni i spowodować więcej szkody niż pożytku. Nawet jeśli uważasz, że kwiat jest wysuszona i jest wart dobry wlać, trzeba się zatrzymać, ponieważ przyczyną tego bardzo suchych liści może być gnicie systemu korzeniowego, który jest nadmierne podlewanie i sprowokowany. Jeżeli gleba jest zbyt nawilżona, lepiej jest przesadzić kwiat. W tym przypadku nadal będzie w stanie go uratować. Jeśli przeszczep nie jest spędzać czas The Spathiphyllum wkrótce umrze.

Jak widać, istnieje wiele powodów, które mogą wywołać suchymi liśćmi. Ważne jest, aby obserwować roślinę codziennie i upewnij się, że nie jest ona narażona na pasożytów chorobotwórczych i szkodliwych źródeł zewnętrznych. Jeśli Spathiphyllum nadal chory, konieczne jest, aby dokładnie obliczyć przyczyny i jak zacząć oszczędzać roślinę skażoną jak najszybciej. Spathiphyllum zapewnienie godnej opieki, będzie wzrastać wspaniały roślin ozdobnych, które będą ozdobą Twojego domu!

load...