Spaghetti z sosem pesto – możemy pojąć tajniki kuchni włoskiej

Zawartość:

Nie tylko dla Włochów zatrzymany szyderczy przydomek „WOP”. Są one bardzo lubiany i szanowany w różnego rodzaju makaronu, używając do tego dania różnych sosów. I najbardziej znanych włoskich makaronu – spaghetti. I musimy oddać hołd Włochów: są one nie tylko makaron miłość, ale także udało się zaszczepić miłość przedstawicieli innych narodów. Na przykład, jesteśmy. Niż naszej kuchni jest znany na całym świecie? Ciasta, naleśniki, kawior tak kvas. Czy zostały jedzenia kawioru? A placki piec często? Makaron? Zgadza się.

load...

Więc co było włoskie spaghetti i mają nasze narodowe potrawy. Tutaj mamy tylko gotować je jeszcze także nauczył się podoba Włochów. Aby poczuć nastrój kuchni śródziemnomorskiej i smak prawdziwych włoskich receptur makaronu zaoferować spaghetti z sosem pesto.

Spaghetti

Wydawałoby się. Co nowego można powiedzieć o wszystkich słynnych spaghetti? Jednakże, jeśli chcemy gotować autentyczne włoskie makarony, należy zrozumieć kilka podstawowych punktów.

Po pierwsze, dla uzyskania najlepszych rezultatów, należy wybrać „prawo” spaghetti. Najlepszy makaron (nie przytyje) jest wykonany z pszenicy durum. Aby wybrać te spaghetti, spójrz na oznaczenia na opakowaniu. Krajowi producenci mówią, że „grupy A” jakości. Jeśli masz spaghetti, wykonane we Włoszech, powinny być oznaczone jako „semola di grano duro”.

Wybór spaghetti, patrzeć nie tylko na etykiecie, ale również wygląd makaronu. Spaghetti powierzchnia powinna być błyszcząca. Dobre spaghetti wyglądających matowa, gładka, gładki kolor od kremowego do złota. Jednak, czarne i białe plamy nie mówić o złej jakości makaronu – to tylko resztki powłoki ziarna. Prawdą jest, że takie wtrącenia nie powinno być zbyt dużo. Nienaturalne żółty kolor wskazuje, że kompozycję makaronu udziału barwników.

load...

Początkowo tylko „poprawne” pasta będzie miała doskonałą jakość, a nie zamieni się w lepki bałagan. Ale, z należytą starannością „i” wysokiej jakości makaronu może strawić i zepsuć. Dlatego też muszą one prawidłowo gotować. Ugotowany makaron nie może być zbyt miękka i gotowane, i vice versa – nieco sztywny i sprężysty.

Przepisy na spaghetti nie różni się zbytnio. Aby prawidłowo gotować makaron, wziąć sto gramów makaronu na litr wody. Wody, umieścić w ogniu i zagotować. We wrzącej wodzie na początku dodawania soli (korzystnie duże), a następnie umieścić spaghetti. Jeśli makaron jest zbyt długi, zanurzyć je w gotującej się wody stopniowo, dając miękną po stronie wody i powoli „pchanie” w pozostałej części garnka spaghetti.

Zaraz potem je wymieszać i gotować przez około osiem do dziesięciu minut, nie zapominając okresowo mieszając. Sprawdzenie gotowości „na pamięć”. Z chwilą, gdy makaron jest gotowy zdjąć szalkę od źródła ciepła i szybko wlać do wrzącej wody szkła zimnej wody. A następnie przechylić spaghetti w durszlak. Wrzucić makaron i niech woda wypłynie. „Correct” spaghetti nie wymagają mycia, bez dodatku oleju.

Uwaga:

W procesie gotowania spaghetti, nie pokrywają patelnię pokrywką: tak woda nie będzie „uciekać” na talerzu. Jeżeli nie jesteś pewny doskonałej jakości makaronu, dodać wody trochę oleju roślinnego. Następnie spaghetti masz gwarancję, aby nie trzymać się razem.


Sos pesto

Kolebką tego sosu jest uważany Liguria (regionem we Włoszech). W dosłownym tłumaczeniu „pesto” – kruszony, waliło. I rzeczywiście, początkowo ten sos przygotowany składniki tarcie drewnianego tłuczka w moździerzu marmuru. Dlatego, oryginalny pesto trzeba gotować w ten sposób. Mimo nowoczesnych receptur i umożliwić korzystanie z blenderze.

Klasyczne pesto ze świeżych liści zielonych nasion bazylii Pikin, czosnek, ser owczy pecorino i oliwą z oliwek. Jednak niektóre z tych receptur sos i zaproponować dodatkowe składniki: suszone pomidory (suszonymi), ostra papryka. W różnych regionach Włoch są różne popularne receptury tego sosu. Sos bez orzechów – Pesto alla Siciliana, bez sosie serowym z migdałami – Pesto Alla Trapanese.

Więc nie należy mylić różnych receptur tego sosu. Może być gotowane z orzechów laskowych, orzechów włoskich, i rukolą i parmezanem oraz i szpinak, a nawet znane nam koper lub mięty. Popularnym recepty w polskiej interpretacji wykorzystywane do zaoferowania pesto orzeszkami pinii.

Spaghetti z mozzarellą i sosem pesto

Spaghetti z sosem pesto tradycyjne kucharz łatwe, nawet łatwiejsze niż można sobie wyobrazić. Do tego dania potrzebujemy następujące składniki:

 • Spaghetti – 1 opakowanie (300 g);
 • Sól – łyżeczki;
 • Oliwę z oliwek – 2 łyżek;
 • Mozzarella (ser) – 100 g

Dla pesto:

 • Zielony bazylia – dwie belki;
 • Czosnek – 2 ząbki;
 • Oliwę z oliwek – 4 łyżki;
 • Parmezan – 100 g;
 • Sosnowe – 2 łyżki;
 • Sól – szczypta.

Przygotowanie:

Aby rozpocząć przygotowania pesto, spaghetti więc należy złożyć jak najszybciej, ponieważ są one przygotowane. Na sos, wziąć bazylię, mój obsushivayut go, a następnie posiekać grubo. Również czosnek grubo cięte i strzępić tarce ser. Następnie dodać wszystkie składniki w blenderze na sos: bazylię, obrane orzechy piniowe, ser, sól i oliwę z oliwek. Nawiasem mówiąc, niektóre z gospodyń domowych jest zalecany do przygotowania tego dania jest użycie miksera zanurzeniową. Tak więc, przy pomocy blendera zmielić wszystkie produkty, stopniowo wlewając sosem z oliwy z oliwek. Faktycznie, w tej sprawie, a wszystko – sos jest gotowy.

Następnie gotować spaghetti zgodnie z przepisami i instrukcją na opakowaniu. Ale za to danie, aby dodać do wody do spaghetti oliwa z oliwek. Gotowane spaghetti wyrzucane z powrotem na durszlak, podać wodę do drenażu i podawać natychmiast, położyć na talerzu, sos podlewania i oddanie każdej płytce trzy lub cztery kulki z mozzarellą.


Spaghetti z an_3i z sosem pesto

Receptura tej potrawy zachwycą fanów surowej żywności i panie zaskoczony zapytania odchudzanie. A chodzi o to, że to danie nie jest używany konwencjonalny makaron (z mąki) i spaghetti, gotowane an_3a an_3a. I dla każdego innego (zwłaszcza kreatywnych kucharzy) przepis z pewnością będzie interesująca.

Składniki:

 • Cukinia – 1-2 kawałki (w zależności od rozmiaru);
 • Świeże pomidory – 2 szt;
 • Słodka papryka – pół.

Na sos:

 • Orzechy – pół szklanki;
 • Bazylia (zielony) – 1 belki;
 • Czosnek – 2 ząbki;
 • Oliwę z oliwek – 2 łyżek;
 • Sok z cytryny – 2 łyżki;
 • Woda – pół szklanki;
 • Sól – 2 szczypty.

Przygotowanie:

Przygotować sos. Dla tych pierwszych orzechów ziemnych, ale nie bardzo dużo (orzechy powinny być odczuwalne w sosie). Po tym, ustanowione w blenderze myte bazylia, oliwa z oliwek, czosnek i sok z cytryny. Szlifujemy wszystko w kilku etapach, dolewając wody w razie potrzeby. Gdy mieszanina jest gotowa, że ​​przejście do miski i dodać pierwszy posiekanych orzechów, a następnie sól i drobno pokrojone pomidory i papryki. Wszystko delikatnie, ale dokładnie wymieszać, dodając pozostałą wodę w kubku. Sos przygotowane.

Do gotowania spaghetti z an_3ą, musimy tarką i specjalny nóż do koreańskiej marchewki. Moje pierwsze i obrane an_3a, a potem po prostu pocierać je na tarce lub posiekać nożem (specjalnej!) W postaci długich spaghetti. Używaj tylko an_3ę jędrne ciało, pozostawiając nietknięte środkowej części z nasion. Następnie kładziemy nasze spaghetti w salaterce i delikatnie wymieszać z sosem. Dla lepszego smaku żywności pożądane jest, aby usunąć w lodówce przez godzinę i pół. Następnie moczone sosu do spaghetti i stać się bardziej pikantny i pachnące.

Są to zupełnie różne recepty spaghetti z pesto. Spróbuj i eksperyment. Wybierz tradycyjne spaghetti lub gotować spaghetti z an_3ą ryzyko. Pokolduyte z pesto, używając różnych receptur i zmiany składników. Na pewno dostaniesz smaczne włoskie potrawy. A jeśli gotować z zainteresowaniem i przyjemności, doskonały wynik jest po prostu gwarantowana. I smacznego!

load...