Spadł wizji w czasie ciąży? Pilnie do lekarza!

Ciąża – to męka dla organizmu kobiety. Idąc remont całego układu hormonalnego. Nasze oczy są bardzo delikatny narząd, a wszelkie problemy z nimi są bardzo widoczne w tym okresie. Niż jest to konieczne, aby być ograniczone i że nie należy skupiać wzrok spadać w czasie ciąży?

load...

Rutynowe specjalistów inspekcji w okresie ciąży i obejmuje wizytę do okulisty. Nie ignoruj ​​okulisty! Nawet jeśli jesteś pewien, że twój wzrok jest w porządku. W czasie ciąży, całe ciało jest testowana pod kątem wytrzymałości. Oczy – jeden z najbardziej wrażliwych narządów naszego ciała, a każdy, nawet najbardziej drobne przewinienia podczas ciąży może prowadzić do katastrofalnych problemu i gwałtownego pogorszenia widzenia.

Zazwyczaj, pierwsze badanie zostało przeprowadzone tylko wtedy, gdy stał na koncie, drugi w wieku 4-5 miesięcy ciąży, a ostatni miesiąc przed przewidywanym urodzenia. Podczas wizyty do okulisty dokładnie bada swoją dna żołądka, stan siatkówki i stopień załamania (patologicznych zmian w kondycji oka). Jego zadaniem, jako ekspert – w celu wykrycia ewentualnych siatkówki łzy lub ogólnych zmian w dnie. Również okulista mierzy ciśnienie oka.

Co należy zwracać uwagę?

W czasie ciąży, kobiety są bardzo hipochondryk. Czasami może się wydawać, że zostały źle zobaczyć. To jest łatwe do wytłumaczenia. Faktem jest, że w czasie ciąży wszystkie tkanki łącznej ciała staje się elastyczna struktura oka również ulega takiej zmianie. Ale, niestety, nasze oczy nie mają właściwości w celu odzyskania, czyli wizja podczas ciąży może faktycznie pogorszyć i spaść na jednym lub dwóch dioptrii.

Swoistym efekt miga przed oczami muchy zazwyczaj nie są niebezpieczne, to obserwuje się w każdej osobie. Jest to całkowicie normalny proces w fizjologii. Zazwyczaj wszystkie zmiany w oczach są całkowicie niewidoczne, to jest fakt, że są niebezpieczne. Ale czasami może pojawić się efekt pioruna, to można zobaczyć od jasnych sekund okresowe przebłyski. Jeśli zauważysz na coś podobnego – natychmiast skonsultować się z okulistą.

load...

Problemy ze wzrokiem są obecnie dość powszechne. Krótkowzroczność cierpi niemal co druga osoba. Jeśli masz wadę wzroku, specjalista oko powinien przyjść każdy miesiąc w ciągu całego ciąży. W tym czasie, to lepiej nie nosić soczewki, ale aby ograniczyć punktów. Większość kobiet w tym czasie doświadczają dyskomfortu podczas noszenia soczewek. W tym okresie, całe ciało jest przebudowywany przyszłe matki i zmianę struktury oka, więc soczewki, które dobierane są indywidualnie, może już nie być odpowiednie.

Każda kobieta, która ma problemy z wizją, zadaje pytanie: w jaki sposób krótkowzroczność porodu jak są – w sposób naturalny lub przez cesarskie cięcie. Wiele czynników wpływa na ostateczny werdykt okulisty, czy zezwolić kobiecie rodzić na własną rękę z krótkowzrocznością. Wiek, ogólny stan zdrowia, stopień utraty wzroku, stan siatkówki itp: ocenia wszystko

Głównym powodem dla zakazu okulisty naturalnego porodu jest dystrofia siatkówki. Podczas porodu, próby mieć poważne różnice ciśnienia wewnątrzgałkowego, co może prowadzić do odwarstwienia siatkówki, zmiany w dnie oka i ostre utraty wzroku.

Z medycznego punktu widzenia obecność krótkowzroczność lub innych chorób oczu tylko w 10% przypadków prowadzi do cięcia cesarskiego w czasie ciąży. Jeżeli opinia okulisty mówi jednoznacznie „tak” cesarskie cięcie, nie martw się. Znacznie ważniejsze jest, aby zachować jak przyszły stan zdrowia dziecka, a także ich własne. Trzeba będzie swoje okruszki zdrowe i silne.

Przez okres do 35 tygodni, będzie w stanie dokonać laserowej koagulacji widzenia. Podczas tej procedury, która trwa kilka minut, przeprowadza się rodzaj „spoiny” siatkówki do słabych warstw. W tych miejscach nie ma bliznowacenie tkanki łącznej i tworzy silną więź z naczyniówki siatkówce. Ta prosta procedura pozwoli Ci zaoszczędzić od dalszego pogorszenia, a ewentualne cięcia cesarskiego.

Profilaktyka choroby oczu

Jeśli u pacjenta występują zaburzenia widzenia, należy zachować szczególną ostrożność, aby traktować swoją kondycję podczas ciąży. Nie podnosić ciężkich przedmiotów, i powstrzymać się od sytuacji, w których można poczuć „przypływ krwi do głowy.” Gdy takie ruchy zwiększone ciśnienie śródgałkowe, co niekorzystnie wpływa na ogólny stan siatkówki oczu.

Czy okresowo wykonuje następujące czynności: Narysuj arkusz papieru jasny okrąg o średnicy 5 mm. Kiedy zbliża się krąg z odległości 30 cm, blisko jedno oko ręką. Drugie oko patrząc na przemian tego okręgu, a następnie gwałtownie tłumaczenia spojrzeć w dal. To zadanie powinno być wykonane z każdego oka. Zrobić to kilka razy dziennie przez 5-10 minut. Takie ćwiczenia mogą ograniczyć postęp krótkowzroczności i zachować widzenie.

Ograniczyć swój pobyt w przed komputerem do dwóch godzin dziennie. Wszystko inne jest czas wolny, spróbuj poświęcić kontakt z naturą w pobliskim parku. Jeśli specyfika pracy jest to, że monitor nie można uniknąć, staraj się robić przerwy częściej i ćwiczenia dla oczu. Bardzo dobrze, jeśli kupisz specjalne punkty siatki do komputera – są sprzedawane w aptekach.

Pamiętaj, aby wziąć udział w kursie przygotowania do porodu. Będziesz uczył, jak prawidłowo oddychać i podjąć wysiłek, aby się zrelaksować i odpocząć między skurczami. Jest to bardzo ważne – aby być w stanie kontrolować się podczas porodu. Prawidłowe zachowanie matek wielokrotnie zmniejsza zmęczenie oczu.

Twoja słaba wizja czasie ciąży wymaga uwagi i koniecznych działań. Właściwy i odpowiedzialny, na czas wizyty do lekarzy dbanie o siebie i swojej ciąży i porodu będzie przebiegać bezpiecznie i bez komplikacji.

load...