Spa w domu: skuteczne sposoby przywracania zdrowia i siły

Chciałbyś zawsze wyglądają świeżo i wesoły, trafiając wszystkie konkurentów zadbane i aksamitną skórę, zapomnieć o bólu głowy, drażliwość, bezsenność, a następnie użyć pod opieką rzetelnego i sprawdzonego sposobu – kąpiele lecznicze dla organizmu.

load...

Nawet w czasach starożytnych, ten rodzaj odzysku był bardzo popularny zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Więc co jest magiczna moc uzdrawiania kąpieli?

Po pierwsze, woda przez cały czas była uważana za środek leczniczy na wiele chorób, jest zawsze czysty, sprawia, że ​​nasza skóra jędrna, uspokoić ciało wspiera witalność. A w połączeniu z ziołowych naparów, olejków, soli, może zdziałać cuda! Kleopatra była wielbicielką kąpiele lecznicze, ponieważ zawsze pozostaje młoda i atrakcyjna.

Zawartość:

load...

Jak przydatne hydroterapia

Rodzaje kąpiele lecznicze

Wanny terapeutyczne są różnego rodzaju. Wszystko zależy od temperatury wody z dodatkowym infuzji lub olejów roślinnych, typu wody mineralnej.

Zimne (18-20) i schłodzić (33 stopni) kąpiele dźwięk ciała, łagodzi zmęczenie, poprawia odporność, nie pozwala organizmowi do życia przedwcześnie. Po orzeźwiającej kąpieli skóra staje się gładka i wesoły, znika senność, apatia. Jednak należy pamiętać, że gwałtowny początek przyjąć nie mogą, muszą przygotować ciało, stopniowo zmniejszając temperaturę od 33 stopni do 18 lat czas trwania przyjęcia takiej kąpieli – nie więcej niż 2-3 minuty, a częstotliwość – nie więcej niż 2-3 razy tygodni.

Bardzo przydatna obojętna kąpieli przez 15 do 20 minut, w którym temperatura 34 – 36 °. Po takiej kąpieli jest dostarczana mocny sen, spokój, dobry humor i ma bóle głowy. Ale jeśli męka wspólnych problemów, nie ma ucieczki od ciągłego chorób układu oddechowego, po konsultacji z lekarzem może podjąć gorące kąpiele błotne. Temperatura wody w nich – 40 ° C. Tutaj też musimy pamiętać o przeciwwskazaniach i możliwości. Procedura powinna trwać 5-10 minut, a nie mogą być zanurzane w gorącej wodzie dla szyi i klatki piersiowej, po takie procedury wymagają 40 minut przerwy. Zabrania się wziąć gorącą kąpiel z pełnym żołądkiem.

Właściwości lecznicze kąpiele mineralne

Bardzo popularne wanny z różnych wód mineralnych, które są powszechnie stosowane w ośrodkach, gdzie istnieją naturalne źródła mineralne. W zależności od cech choroby, stanu organizmu, lekarz określa pewien rodzaj wody mineralnej do kąpieli. Najczęstszym dwutlenek węgla, siarkowodór, radon, jodobromowa kąpieli. Wanny
węglowego pomaga przywrócić witalność, bo bańka węglowa działa na zakończenia nerwowe, otulają ciało człowieka, wzmacniając efekt cieplny, skóra staje się różowy, miękkie zmniejsza ciśnienie. Serce działa ciszej, jakby spoczynku, poprawę przepływu krwi. Po kąpieli chcesz spać. Węgla pomaga w usuwaniu produktów przemiany materii, ponieważ są one często stosowane do utraty wagi.

Wanny siarkowodoru wody mineralnej pomaga w chorobach serca i naczyń krwionośnych, stawów, kręgosłupa, problemów ginekologicznych. Siarkowodór przenika do organizmu poprawia i hemodynamiki wewnątrzsercowe. Serce pracuje bardziej płynnie, nawet niewielkie zmniejszenie częstości akcji serca. Wanny
radonu są bardzo przydatne dla ludzkiego organizmu, za pomoc pozbyć się alergii, przeciwbólowy, łagodzi rozdrażnienie, stymulują przemianę materii. Ten korzystny skutek nie wynika tyle radonu i produkty jego rozpadu w organizmie.

Wanny jodobromowa są istotne dla tych, którzy cierpią z powodu chorób tarczycy. Niedobór jodu i bromu jest uzupełniana po przyjęciu takich kąpielach, bo dzięki ich aktywności, te elementy przenikają szybko do skóry człowieka. Kąpiele te są wyświetlane, dla tych, którzy cierpią z powodu chorób skóry, o pomoc w celu łagodzenia świądu, drażliwość, suszy i środki przeciwbólowe.

Jest zrozumiałe, że jest związana z pewnymi trudnościami w domu podjęciem takiej kąpieli Rzadko jednego źródła mineralne ubić z kranu. Ale chlorku sodu przydatna, soda, gliceryna, alkaliczne, a nawet jodobromowa kąpieli i łatwe do wykonania w domu.

Spa w domu

To nie jest zbyt wiele trudności przygotowania kąpiele lecznicze w domu. Tak, są zalecane dla tych, którzy cierpią z powodu chorób stawów, kręgosłupa, otyłość, dna kąpielach solnych. W tym celu, kąpiel temperatura wody 37-39 ° C konieczne jest dodanie 5,2 kg soli kuchennej lub morską. Wystarczy umieścić je w woreczku lnianym, aby uniknąć dostania się do kąpieli z zanieczyszczeniami. Szczególnie, taka procedura jest dobre dla właścicieli skóry tłustej, ponieważ sól wysycha poprawia krążenie.

Do przygotowania kąpieli alkalicznych muszą 300-500 g surowego popiołu w łaźni wodnej, dobrze zmiękcza warstwę rogową skóry, przyczyniając się pozbyć chorób skóry. Z żylaki, obrzęk nóg, lymphostasis stosowane kąpiele sody z ałunu. Musimy 200 gramów sody dodaje się do 70 g ałunu i dzień moczyć w kąpieli przez 20 minut.

Kąpiel jodobromowa domu przygotowuje się następująco: woda 36-37 ° C należy dodać około 2 kg lub soli morskiej, 25 g bromku potasu i 10 g jodku sodu. Czas pobytu w czcionki – nie więcej niż 15 minut. Potrzeba gliceryna kąpieli 50 g gliceryny do łaźni wodnej 37-39 ° C. Procedura ta ma doskonałe efekty kosmetyczne, skóra przestaje być sucha, gładka i aksamitna.

Lecznicze kąpiele ziołowe

Po pracy, ludzie mili, aby zanurzyć się w pachnącej kąpieli leczniczych, przygotowane na podstawie naparów ziołowych. Miła relaksująca muzyka, zapalone świece zapachowe, ciepła woda może czynić cuda – naładować zdrowie i wigor w nowym tygodniu. Napary ziołowe wykonuje świetną robotę z objawami przeziębienia, bóle mięśni, reumatyzm, zapalenie na skórze. Nie są one zamienne w celu zapobiegania chorobom, na ogólne wzmocnienie organizmu, stres i drażliwość.

Rośliny lecznicze, zaczyna się w gorącej wodzie wydzielają olejki aromatyczne są korzystne działanie na organizm przez nerwy, nosa i płuc. Dziś nie ma potrzeby, aby przejść przez łąki i lasy w poszukiwaniu mikstur leczniczych, wszystkie zioła można znaleźć w aptece lub na rynku u zielarza-babć. Jest to konieczne do słuchania Podstawowe zalecenia przygotowania kąpieli napary ziołowe.

Zwykle kąpiel woda jest niezbędna nie mniej niż 300 g mieszanki ziół. Należy wypełnić litra wrzącej wody i pozostawić na 10-15 minut, następnie odcedzić i dodać do kąpieli. Niektórzy używają płócienną torbę, która wylewa trawę i umieścić w kąpieli aż woda zostanie wybrany. Po czcionki że torby materiałowe można wytrzeć całe ciało – delikatny masaż skorzystają tylko. Jeśli kupiłeś ziołowe tabletki w aptece, to wystarczy do rozpuszczenia w wodzie. Większość olejki eteryczne są stosowane zamiast trawy. Najpopularniejsze zioła do kąpieli leczniczych: rumianku, wapna kwiat, lawenda, piołun, jodły, melisa, mięta pieprzowa. Z zimna, można nawet użyć suchej musztardy, liści brzozy. Jeśli u pacjenta występuje nadmierne pocenie, pomaga rosół z mieszaniny kory dębu, liści orzecha włoskiego, wierzby białej, bzu kwiatów. Mają tonik efekt kąpieli igliwia, kasztanowca, rozmaryn, szałwia, szyszek chmielu.

Procedury odmładzające działanie

Cokolwiek nie używać leczniczą kąpiel ziołową, to przyniesie Ci prawdziwą przyjemność, witalność i zdrowie. Co ważne, nie leń się robić użyteczne wywary i napary.

load...