Sos bolognese: krok po kroku receptury z kucharzem

Przez pomyłkę sosie

Dziś jesteśmy komfortowo ze sobą jeden bardzo ciekawe danie, które wielu nazywa sos przez pomyłkę. Mówimy o „Bolognese ragu”, które znamy lepiej jako „bolognese sos”. Po opanowaniu tego przepisu, można łatwo przygotować smaczne makaron jest nierealne, lasagne, pizza, ale przynajmniej ziemniaki! Z tego gulaszu jest boska w ogóle vkus.Oglavlenie:

load...

Oferuję ci moją wersję tego gulaszu. Jeżeli nie jesteś zadowolony z zestawu składników, eksperyment na zdrowie. Przepis – to tylko wezwanie do działania, a nie kierownictwo.

Rekord:

 • Wołowina pulp – 500 gr.
 • Cebula – 1 średnia główka
 • Seler łodyga – 2 łodygi
 • Marchewki – 1 mała
 • Czosnek – 3-4 ząbki
 • Pomidory w sosie własnym – 300-400 gr.
 • Czerwone Wino stołowe – 50-70 ml
 • Butter – 30-40 gr.
 • Oleju

  load...
 • Jarzynowa – 20 gr.
 • Suche włoskie zioła – do smaku

Analiza składowych składników w

Oparty dania

– mięso. Z mięsem jasne: gdy robimy gulasz wołowy, mięso-nie możemy zrobić – to kursy przygotowawcze. Mamy w kuchni, używam możliwe ogonów wołowych lub sacrum. Wstępnie zrębowej z warzywami kilku godzin, aby uwolnić mięso od kości. Następnie drobno i podsmażyć rubla. Można również przyjąć surowe mięso z łopatki, na przykład. Wybierz te kawałki mięsa, które muszą być przygotowane na długi czas: miednicy, ramion, goleniami, ogony. Takie kawałki są idealne do ognia i mają bardzo intensywny smak. Wystarczy wyciąć bardzo drobną kostkę. Dla uproszczenia podmorozte krojenie mięsa na godzinę, więc łatwiej jest nóż. Albo kupić dobrą wołowinę, jest również doskonałym rozwiązaniem.

Cebula, seler, marchew i czosnek – sofrito

Jeśli w kilku słowach, sofrito – baza smak wielu włoskich dań. Włosi warzywa zbierane do wykorzystania w przyszłości i zwijać do banków. Plastry warzyw jako drobno jak mięso. Można spróbować wyciąć wszystkie schludny sześcian, ale nikt nie zauważy swoje wysiłki, ponieważ warzywa będą przygotowane na kilka godzin, a wszystko uporządkowane będzie do niczego. Posiekaj drobno i to będzie za mało.

Wino i zioła – smaki

Bez wina w tej potrawy można zrobić, ale bez ziół w jakikolwiek sposób. Suszona bazylia, tymianek, rozmaryn. Wybierz, co chcesz. Używam tymianek i bazylię, ostatnie dwa razy mniej niż pierwszy.

Pomidory w sosie własnym – soul food

Wystarczy wziąć moje słowo, nie pomidora nas nic. Jeśli nie jest zachowana, czyste ze skóry 3-4 średnich pomidorów i posiekać wystarczy z grubsza.

Subtelności gotowanie Bolognese ragout

Przejdźmy do przygotowania. Najpierw trzeba smażyć wszystko. Umieść na patelni na dużym ogniu i plusk w swoim oleju roślinnego. Kiedy olej nagrzewa – rzut śmietanę i natychmiast ułożyć mięso. Ciągle mieszając, smażyć mięso aż piękny złoty kolor. Jeśli nie dozharite, nie dostaniesz smak mięsa. Gdy mięso jest gotowe, odwrócić go na płytkę i w tej samej patelni smażyć warzywa w ten sam sposób. Kontynuować mieszanie, w przeciwnym razie będzie palić. Dodaj warzywa do mięsa, wymieszać, wlać wino i pozwól mu odparować. Dodać pomidory, zmniejszyć ogień do średniego, posypać w suchej trawie. Pozwól pomidory do rozproszenia i pokrywa. Jeśli gulasz na tym etapie będzie bardzo gęsta, rozcieńczyć go wodą lub bulionem.

Następnie gotować jak wolisz. Jeśli można osiągnąć bardzo niskiej temperaturze wrzenia pod pokrywą, a następnie gotować na kuchence. Gotuję w piekarniku. I podgrzać do 140 stopni, przykryć patelnię z dwóch warstw folii dusić i gotować przez 3-4 godzin. Ale to tylko dlatego, że trudno jest uzyskać płynne i łagodne wrzenie. Jeśli nie masz z tym problem, to dzięki Bogu.

0.

Teraz, być może, ktoś był przestraszony po przeczytaniu około 3-4 godzin, ale nie zapominaj, że jesteśmy w trakcie przygotowywania i gulasz gulasz jest przygotowany na długi czas. I już jest przygotowane, smaczniejsze i bogatsze staje. Okresowo sprawdzać, czy coś spalone, może trzeba wlać płyn.

Po wyznaczonym czasie, należy wyłączyć i pozostawić do ostygnięcia dusić przez 30-40 minut. Nie jeść od razu. Gdy mięso ostygnie – jest obszernie absorbuje ciecz, w tym przypadku, sos pomidorowy. Podczas gulasz chłodzi, przygotować makaron, posiekać świeże zioła. Gdy wszystko jest gotowe, wymieszać i jeść z przyjemnością.

Czasami dodać kilka pasków skórki pomarańczowej w gulaszu przed hartowaniem. To daje wspaniały smak. Bon appetit!

Wiaczesław Pogorelyi

load...