Solarium: uszkodzenia Sun i wykorzystanie

Zawartość:

Żyjemy w epoce zaawansowanych technologii, a każda osoba ma dziś dostępne do niego urządzeń. Wielu z nas korzysta z komputerów, iPodów, telefonów komórkowych z wybierania głosowego, a nawet kosze na śmieci, które są w stanie otworzyć się tak szybko, jak ktoś wyciągnie rękę do nich. Używamy tych wszystkich wspaniałych produktów, aby nasze codzienne życie jak najbardziej wygodne i pozbawione zbędnego zamieszania.

load...

W tej samej grupie korzyści z cywilizacji ułatwić nasze życie, mogą być przypisane i solarium, które szkodzi i korzyści będą przedmiotem dyskusji w tym artykule. Ale po pierwsze, porozmawiajmy o wpływie na nasze zdrowie w ogóle może mieć opaleniznę.

Zalety i wady opalania

Przez lata wielu ludzi spierają się o to, co może być korzyści i szkody słońca. Niektórzy uważają, że brąz skóra wygląda sexy i pomaga nam być bardziej zdrowe, podczas gdy inni uważają, że konsekwencje celowego narażenia szkodliwych promieni słonecznych może być bardzo rozczarowujące, a oświetlenie jest prosty akt głupoty. A ona, a drugi punkt widzenia jest bezpodstawne. Tak, że można decydować o sobie, dobre lub złe opalenizny specjalnie dla Ciebie, będziemy wprowadzać do wszystkich argumentów „za” i „przeciw” opalenizny.

  • Korzyści Sun

Jednym z najbardziej oczywistych zalet opalania jest to, że pozwala się bardziej atrakcyjne i seksowne. Jasna skóra jest dobry, ale „pocałował” przez słońce skóra wygląda nawet lepiej. A Darkie postać zwykle wygląda bardziej smukły. Tak więc, jeśli chcesz wyglądać szczuplejsze i bardziej seksownego – Lights! Wystarczy upewnić się, że aby mieć zawsze pod ręką jakości ochrony przeciwsłonecznej, aby pomóc uniknąć oparzenia skóry. I pamiętaj, że opalona i spękana skóra – to nie jest to samo, więc należy być ostrożnym w słońcu!

Kolejną zaletą uzyskanie opalenizny będzie, że będąc w słońcu na chwilę, masz odpowiednią ilość witaminy D. Witamina ta zdrowie jest bardzo ważne, aby utrzymać normalne funkcje organizmu. Niedobór witaminy D może prowadzić do różnych poważnych chorób. Chociaż ten rodzaj witaminy jest obecny w niektórych rodzajach żywności, słońce jest nadal uważany za najlepszy z jego źródła.

load...
  • Wady Sun

Co może być złego opalania? A jakie są wady? Mimo, że tan i sprawia, że ​​nasza skóra jest bardzo piękny, ale to nie trwa zbyt długo. W zależności od typu skóry na pewno straci swoją opaleniznę w ciągu zaledwie kilku tygodni – niektóre wolniej, a niektóre szybciej. I natychmiastowy efekt ekspozycji na słońce też nie powinny czekać: opalanie powinno być stopniowe, w przeciwnym razie można się poparzyć.

Ogromne rozczarowanie może być fakt, że będąc w słońcu na regularnie w celu osiągnięcia najciemniejszą opaleniznę, możemy poważnie uszkodzić skórę. Według fachowców skóry, która jest często narażona na działanie słońca, ma tendencję do przedwczesnego starzenia się skóry. Ci ludzie, którzy spędzają zbyt dużo czasu na zewnątrz w słońcu i mają tendencję do szorstką skórę z licznymi zmarszczkami.

Inną wadą jest to, że opalanie zbyt wiele ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych ultrafioletowe może prowadzić do pewnych typów raka skóry. Podobnie jak wszystkie inne nowotwory, rak skóry – poważnej choroby; ale większość ludzi nawet nie wie, jak łatwo chorują tę straszną chorobę, po prostu opalać się na plaży. Rak skóry może trwać nawet kilka lat, a może upłynąć trochę czasu, zanim ludzie czują, że coś jest nie tak. Choroba rozpoczyna się już uderzyć w organizmie, a najgorsze jest to, że nie mogą być natychmiast zauważone, a jednocześnie nadal być w słońcu.

Rak skóry może być potencjalnie niebezpieczne, a nawet śmiertelne, więc nie ma nic lepszego niż zaczynają chronić się przed tą chorobą teraz. Jeśli nie jesteś w stanie uniknąć kontaktu ze skórą na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (na przykład praca jest związana z ustaleniem na ulicy), a następnie przynajmniej upewnić się, że można umieścić na przeciwsłonecznej skóry z potrzebą, aby chronić czynnik. Zazwyczaj kremy z SPF 15 lub wyższym gwarantuje natychmiastowy efekt ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a efekt będzie trwał około dwóch godzin.


Solarium: korzyści lub szkody?

Odkryliśmy, jakie mogą być korzyści i szkodliwości opalania się na słońcu. Jak się okazało, i to, a inny rzeczywiście nastąpi. A jaka jest różnica między solarium? I jak możemy mówić o szkodliwości opalania? Lub niemal natychmiastowy tan nadal ma swoje zalety? Dobrze, niech sobie!

Solarium – specjalnie wyposażony Plac procedur podobnych do napromieniania światłem słonecznym. A efekt jest podobny – skóra jest pokryta opalenizny. I podobnie jak w przypadku opalania, szkód i korzyści solarium również iść w parze. Zbyt wielu ludzi nie widzi solarium zaszkodzić, jako uszczerbek na zdrowiu, staje się widoczne dopiero po wielu latach. Często przez czas osoba przestaje korzystać z urządzenia do sztucznego opalania natychmiastowy, a zatem nie wiążą się, nawet schorzeń i chorób z długich procedur w solarium.

Jakie jest niebezpieczeństwo opalania? Najmniejsze kłopoty, które mogą Cię czeka – to nadmierna suchość i swędzenie skóry. Nie ma kłopotów i większe: wszystko jedno, przedwczesne starzenie się skóry i raka ryzyko. Niestety, w wielu opalanie sprzęt jest używany ze zbyt wysokim poziomem promieniowania UV jest szkodliwe dla skóry.

  • Korzystanie z solarium

Szkoda solarium i korzyści podobne do tych charakterystycznych dla opalania się na słońcu. Zastosowanie tylko w solarium jest nadal znacznie większe niż szkody. Jeśli ktoś chce, aby za wszelką cenę być opalona w solarium może dostać unikalne zalety.

Zacznijmy od tego, że można opalać się w solarium o każdej porze dnia i nocy, w każdym sezonie. Nie trzeba czekać do peep słońce zza chmur lub na ulicy będzie wystarczająco ciepło, aby być w stanie rozebrać i zastąpić swoje ciało pod promieniami słonecznymi. W solarium można opalać się nawet o północy – najważniejsze, że tylko do opalania była otwarta w tym czasie dla Ciebie. I nawet w środku zimy, można wyglądać tak, jakby dopiero wczoraj wrócił z podróży do jakiegoś egzotycznego krawędzi.

Są też inne korzyści z opalania w solarium. Ta opalenizna jest znacznie bezpieczniejsze, ponieważ można kontrolować, jak dużo światła i jak długo będzie pod jego wpływem. To jest niemożliwe do kontrolowania słońce, a urządzenie można zaprogramować do swoich potrzeb!

Zwiedzając solarium, można jeszcze poprawić swój stan zdrowia. Po pierwsze, korpus pod wpływem promieniowania światła opalające mogą syntetyzować niezbędne do normalnego funkcjonowania witaminę D. Po drugie, procedura w solarium w celu radzenia sobie ze stresem depresja. Jest to szczególnie ważne w miejscach gdzie nie ma słońca.

I po trzecie, tan nabyte w solarium, pomaga chronić się przed słońcem oparzenia skóry. Zazwyczaj promienie pierwszych kilku gorące letnie słońce może spowodować oparzenia przyzwyczajony do słońca, bladą skórę po zimie. Stopniowo nabytych opaleniznę w solarium zapewnia niezawodną ochronę dla skóry.


środki ostrożności

Dla większości ludzi, solarium jest najlepszym rozwiązaniem dla uzyskania pięknej opalenizny. Zwłaszcza, że ​​wyniki wskazują, że pozytywne efekty opalania nadal przewyższają ryzyko, ważne jest tylko, aby ćwiczyć inteligentne podejście i wolą łagodne oparzenia słoneczne.

Szkodliwe skutki solarium można łatwo uniknąć, stosując proste środki bezpieczeństwa, a przede wszystkim ograniczenia czasowego pobytu pod zbyt silnym promieniowaniem ultrafioletowym. Ważne jest, aby używać filtrów przeciwsłonecznych, tak samo jak muszą opalać na plaży. Po wizycie w solarium jest konieczne stosowanie balsam.

Powinieneś wiedzieć, co twój typ skóry, a co czas ekspozycji do niej jest dopuszczalne dla Ciebie. Jeśli jesteś ze stratą do określenia tych parametrów, przed uruchomieniem procedury, skonsultować się z ekspertem. I jeszcze jeden ważny szczegół: nie zapomnij umieścić na okulary!

Im bardziej ostrożnie dasz swoją uwagę do przestrzegania wszystkich tych środków teraz, zdrowsze będzie w przyszłości. I że przyniesie Ci więcej solarium – korzyści lub szkody przewyższają podczas jego wizyty – zależy od Ciebie. Opalać się z umysłem i opalania przez cały rok!

load...