Sody: przypadków użycia w gospodarstwie domowym

W każdym domu znajduje się pole sody oczyszczonej. Ale wielu nie wie, ile istnieją sposoby korzystania sodę w gospodarstwie domowym. Domu sody mogą być wykorzystywane do różnych celów.

load...

Zawartość:

Wideo z napojem dla prawdziwych gospodyń

To, czego nie powinni robić to ponownie, więc jest on wykorzystywany sody na powierzchniach aluminiowych. Można rozpocząć reakcję chemiczną. Reszta sody oczyszczonej (wodorowęglan sodu, wodorowęglan sodu) jest całkowicie bezpieczny, nie można powiedzieć o innych pojazdów, które korzystają z gospodynią. Soda neutralizuje kwaśny smak wody, pochłania zapachy. Pamiętaj, że mokre sody pochłania zapachy skuteczniej niż suche. Ale jeśli używać wilgotnej sody do czyszczenia dywanów, to jest trudne do usunięcia z tkaniny. Dlatego dywan jest lepiej używać suchej sodę.

Sposoby korzystania z sody oczyszczonej

Jako materiał na

Naprawy

Soda jako nadzienia

Aby wypełnić małe pęknięcia lub wgniecenia w ścianach, zmieszać sodę z białym klejem do wklejenia konsystencję. Powstała kompozycja zastosowanie palców wypełnić dziurę.

load...

Soda przeciwko chlorowanej wody i kwasu

Włosów leczenie po

Basenie

Jeśli pójdziesz do basenu, to pewnie zauważył, że włosy z zawartością chloru w wodzie wysokim mogą nabywać zielonkawy odcień. Aby to już stało się po wyjściu z wody, spłukać włosy z roztworu sody oczyszczonej i soku z cytryny. Wystarczy pół małej filiżance tego rozwiązania.

Zapobieganie pleśni na kostium kąpielowy

Jeśli regularnie odwiedzić basen, trzeba położyć mokry kostium kąpielowy w woreczku. Po pewnym czasie jest utworzone formy. Aby temu zapobiec, należy umieścić go w pakiecie z góry przygotowany na mokrym kostiumie kąpielowym, cichego sody. Umieszczenie strój kąpielowy, wstrząsnąć opakowanie. Po powrocie do domu, umyj strój kąpielowy. Jest to również możliwe do zrobienia, gdy idziesz na plażę.

Transparent herbata

Latem wielu napój mrożona herbata. Jeśli dzban ice tea przyciemnione, można rzucić szczyptę sody oczyszczonej w nim. Herbata szybko stało się jasne.

Soda jako terapeutyczny leku

Soda oczyszczona pomoże, jeśli wysypka

Biorąc ciepły prysznic przy użyciu środków, które nie zawierają mydła, wytrzeć do sucha ręcznikiem. Następnie stosuje się sodę do miejsca, gdzie wylewa. Zachowaj trochę czasu (10-15 minut), a następnie spłukać wodą.

Zmniejsza ból po opalaniu

Aby ukoić skórę spalone w słońcu, trzeba umieścić na niej mieszankę sody oczyszczonej i wody (w postaci pasty). Procedura ta chłodzi skórę przez kilka minut.

Najlepszym sposobem czyszczenia i pielęgnacji

Czyszczenie chromu za pomocą sody

Do czyszczenia chromowanych produktów należy przetrzeć suchą sody oczyszczonej, a następnie czystą szmatką.

Czyszczenie naczyń za pomocą sody

Wiele osób wie, że soda jest łagodny materiał ścierny, i wykorzystał je czyścić naczynia, szklanki, karafki. Soda może być również łatwe i bezpieczne narzędzie do czyszczenia klawisze fortepianu.

Polerowania srebra

Z pomocą sody można dodać do polerowania srebra. Aby to zrobić, należy wypełnić małym rondlu z gorącą wodą, umieścić mały kwadrat folii aluminiowej, dodać jedną łyżeczkę sody oczyszczonej na galon wody. Doprowadzić do wrzenia, rzucać w produktach wody srebra i natychmiast usunąć kleszcze. Umyć srebra z mydłem i wodą, natrzeć go do połysku.

Wykorzystanie Soda Podłogi winylowe

Trochę sody stosowany do wilgotną gąbką lub szczotką, doskonale usuwa ścieranie podłogi winylowe.

Usunięcie

Korozję

Doskonała usuwa pasty korozję soli i sody. Oczyścić skażone miejsce natychmiast korozję, jako mieszanina soli i sody startów wodą do bańki.

Z pomocą sody może oczyścić wszystkie powierzchnie w kuchni i łazience, nie używaj szkodliwych środków czyszczących z kategorii chemii gospodarczej. Ta rada będzie przydatna dla osób, które cierpią z powodu alergii lub astmy. Jeśli zaczniesz od chemii gospodarczej napady kaszlu, spróbuj użyć sody oczyszczonej do czyszczenia tylko. Oczywiście, wpływ na starej dobrej sody nie jest taki sam jak w nowoczesnych środków chemicznych, lecz zdrowia coś ważniejsze.

wytwórni Cat

Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, umieść pokrywę, oznaczonych kota, pastę z sody oczyszczonej i czystej wody.

Wyjmowanie płyty z kredkami

Soda może usunąć kolorową kredę z planszy. Aby to zrobić, wlać sodę na szmatką wytrzyj płytę. To znów gotowy, aby zapewnić, że na niej napisane kredą.

Soda w walce z nieprzyjemnym zapachu

Jak usunąć zapach

Poprzez umieszczenie otwartym polu sody oczyszczonej w drzwiach lodówki, można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki żywności. Zmiana soda oczyszczona jest zalecana co trzy miesiące. Z zapach popiołu zostaje usunięty z wielkich naczyń dziecięcych, takich jak zapach zsiadłego mleka z plastikowych butelek dla dzieci.

Perfumy zmywarek i pralek

Kiedy jesteś długo z dala od domu, nieprzyjemny zapach może pojawić się w maszynie zmywarką i mycia. Włóż trochę sody do wewnętrznej powierzchni urządzenia, należy pozostawić drzwiczki lekko uchylone. Po powrocie do domu po wakacjach, w samochodzie nie będzie nieprzyjemny zapach.

Soda można usunąć zapach z ubrania, które nie są całkowicie wysuszone w automatu perkusyjnego. Jeśli ubranie Po wysuszeniu, zapach pleśni, posypać sody i ponownie ustawić program suszenia. Zapach będzie skończona. Soda może być dodawany podczas prania z proszku. Następnie zapach ubrań będzie bardziej przyjemne, a nawet lepiej prać.

Usuwanie zapachu z dywanu

Wlać na dywanie trochę sody oczyszczonej, pozostawić na 20 minut, a następnie próżni. Ale najpierw przesunąć „test na wrażliwość.” Dywan Sprawdź wpływ na jego sody na małym obszarze niepozorny. Z niektórych dywanów z farbą kalcynowanej spadając. Można rozcieńczyć łyżkę sody na szklankę wody i wlać mieszaninę na dywanie. Po wyschnięciu przetrzeć czystą wodą. Dywan nie zmienia kolor? Następnie, soda oczyszczona nie jest straszna.

Usuwa zapachy w kanalizacji

Konieczne jest, aby rzucić dwie łyżki sody oczyszczonej do kanalizacji i włączyć na kilka minut w ciepłej wodzie. Od nieprzyjemny zapach pozostaje żaden ślad.

Zastosowanie sody w kampanii

Kampania sody może być stosowany nie tylko do mycia naczyń i ugasić pożar. Zastąpi on toaletowe. Na przykład, jeśli użytkownik zapomni pasty do zębów, należy użyć sody oczyszczonej. Można również wymienić dezodorant, balsam przed ukąszeniami owadów.

Soda oczyszczona gasi ogień

Soda może szybko ugasić pożar po pikniku. Konieczne jest, aby posypać suchą sodę na ogniu, który nie chce zanikają.

Sody jako

Pestycydów. Soda zmieszane z cukrem przynieść karaluchy i Silverfish. Mówi się, że sposób ten nie jest bardzo skuteczny.

load...