Soda zgaga: niebezpieczeństwo jest samo

Być może trudno będzie znaleźć kogoś, kto przynajmniej raz w życiu dręczony zgagi. Z tego nieprzyjemnego uczucia (spalanie tyłu klatki piersiowej) płeć piękna czasami chcą wspinać się po ścianach. Szczególnie często występuje u kobiet w ciąży i młodych matek, tworząc straszny dyskomfort.

load...

Obecnie istnieje wiele powodów, dla których można pojawić się zgaga. Występuje on, na przykład, w wyniku zbyt dużo jedzenia, nawet w zupełnie zdrowych ludzi. Ale częściej występuje po zastosowaniu produktów od jakości i bardzo tłustych, pikantny, wędzona, zbyt pikantne. Często ludzie cierpią z powodu zgagi, picia napojów alkoholowych (nawet przy niskiej zawartości alkoholu). Nadmiernego polegania na czekolady lub kawy również negatywnie wpływa na pracę żołądka.

Nie zapominaj, że przyczyną zgagi mogą być obcisłe pasy, otyłość, aktywne podnoszenie ciężarów, a nawet podejmowanie pewnych leków (szczególnie antybiotyków). Ale, oczywiście, większość takich nieprzyjemne odczucia występują u osób z różnymi chorobami przewodu pokarmowego. Może to być przełyku, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka, itd. W takich przypadkach, płeć piękna wpływa to na co dzień.

Ludzie w różny sposób starają się radzić sobie z objawami zgagi. Niektórzy ludzie wolą być traktowane z ziół, ktoś bardziej odpowiednich pigułek i mieszanin, które są sprzedawane w aptekach. I reklamy na ekranach naszych telewizorów pełne narzędzi medycznych, które po prostu działają cuda. Jak zapewnić marketingu i aktorów wystarczy pić worek, raz na zawsze zapomnieć o tym problemie. Niestety, nie wszystkie środki są równie przydatne dla naszego zdrowia. Dlatego wielu z płci pięknej wolą używać środków pod ręką. Najbardziej znanym i skutecznym medycynie ludowej jest uważany za zwykłą sody.

Kiedy i jak stosować sody zgaga

W rzeczywistości, soda na zgagę – dość dobry środek do nawet poznać naszych babć i matek. Po pierwsze, jest bardzo szybka praca, kilka minut biorące pieczenie i uczucie ciężkości w brzuchu. Po drugie, po otrzymaniu rozwiązanie nawrót choroby występuje rzadko. Ale tak naprawdę wszystko jest tak różowo? Być może, gdyby tak było, to szeroko reklamowane leki nie są sukcesem.

load...

Tak, soda niemal natychmiast neutralizuje kwas solny żołądka istniejącego i ma tak zwany „zobojętniania” działania. Stosuje się go ze zgaga, jak następuje: należy wlać do szklanki wody, następnie dodano do niej 1 łyżeczka sody, wymieszać i szybko wypić. Nieprzyjemne objawy i odczucia znikają bardzo szybko. Ponadto, stosowanie tych środków przyczynia się do poprawy trawienia.

Ale to dobrze, gdy to się robi z umiarem. Problemem jest to, że bardzo często witamy taką ludowym może szkodzić zdrowiu ludzkiemu. Niektóre dziewczyny napój gazowany bezpośrednio za każdym razem, gdy tylko początek zgaga, ale to nie jest zalecane. W każdym razie, jeśli często mają podobne objawy, należy skonsultować się z lekarzem i nie samoleczenia.

Jak sody na nasz organizm

Metoda ta jest tak prosty, przystępny i skuteczny, że wiele osób po prostu je nadużywane. Niestety, tradycyjne wentylatory medycyna odmówić kategorycznie zrozumieć takie rozwiązanie nie zaspokoić lekarzy. Przed podjęciem pudełko sody, słuchać procesie zachodzących w organizmie.

Na początku należy zauważyć, że poddaje się reakcji z kwasem chlorowodorowym znajduje się w żołądku, soda przekształca się w pewnej kwasu węglowego. A to z kolei rozkłada się na dwutlenek węgla i wodę. Po wszystkich reakcjach chemicznych zawartości żołądka płci pięknej dosłownie wrze.

Przepuszczanie gazowego CO2 podrażnia ścianki przewodu pokarmowego, co z kolei jest umieszczona ze wzmożoną mocą w celu wytworzenia wszystkich nowych części kwasu solnego. Iw rezultacie mamy? Po natychmiastową ulgę kwasowość wzrasta.

Im bardziej zwykle sody spożycia, tym gorzej. A podczas iteracji tę substancję w równowadze kwasowo-zasadowej organizmu zaczyna się załamać. Ponadto, i oprócz nadmiaru sodu, który przybywa razem ze szkodliwymi elementu sprzyja tworzeniu się obrzęków, a wzrost ciśnienia. To nasuwa się logiczny wniosek, że takie „leczenie” może ostatecznie pozbawić cię wszystkim zdrowia. Niestety, problem zgagi, jako takie, po prostu blednie na tle nowych chorób spowodowanych nieudanych próbach jej zwalczania.

Ale, niestety, do tej pory, ze wspólnymi dyskomfortu, zgaga, z jakimi borykają się praktycznie wszystko od płci. I bardzo często nieprzyjemne doznania pojawiają się w najbardziej odpowiednim momencie – na przykład w trakcie negocjacji, lub po prostu w środku dnia roboczego. I w takich przypadkach nie jest możliwe uruchomienie apteki mogą skorzystać z najbardziej przystępny i efektywny sposób – z roztworu sody. Jest to rodzaj ambulansu, gdy ręka nie jest bardziej skuteczne i bezpieczne środki.

W przypadku wystąpienia nawrotu objawów zgagi:

Zgaga zwykle przejawia po zażyciu żywności. Po pewnym czasie, nie jest ostre pieczenie „w brzuchu”, albo po prostu w klatce piersiowej. Jak ustalić, lekarze sami – obszar „w dolnej części przełyku.” Głównym i chyba jedynym powodem dyskomfortu – popychanie treści w żołądku, który już rozpoczął proces trawienia żywności, z powrotem do przełyku. Nawiasem mówiąc, zgaga pojawia się zawsze, gdy na targach nadkwaśność seksualnego. Sprowokować atak, po prostu trzeba jeść tak zwanych „bajerów” sweet naczynia, a także smażonych potraw, a nawet jakiejkolwiek żywności, która jest zwykle podawane na ciepło.

Negatywny wpływ popiołu na organizm człowieka

Wodorowęglan sodu lub pitnej (żywności) sody, jak nam znane równomierny chemii szkoły reprezentuje konkretny związek alkaliczny. Przed przystąpieniem do sporządzania roztworu, myśleć o konsekwencjach. I zawsze przestrzegać środków ostrożności. W leczeniu zgagi soda jest dozwolone tylko do tych ludzi, którzy mają to niezwykle rzadkie i przewlekłe choroby związane z układem pokarmowym, jest po prostu nieobecny.

Jeżeli spalanie występuje po praktycznie każdy przyjmowanie pokarmu i już staje się przewlekłe, leczenie jest tylko jeden soda Ci Twój organizm nie pomoże. Ponadto, wodorowęglan sodu, nie staje się tak szkodliwe, jak wspomniano powyżej, gdyż już po około pół godziny zgaga rozszerzający się z nowej grupy.

Nadmierne nadużywanie sody może prowadzić do katastrofalnych skutków. Duża ilość alkalicznych do gromadzenia się w organizmie płci pięknej, co prowadzi do wystąpienia kwasicy. Ta szczególna forma „zakwaszenie” krwi i tkankach ciała. A kiedy nadmiar sody rozwijać zasadowica ( „alkalizacja” krew). Wszystko to z pewnością powodować niestabilną pracę nerek i układu moczowego, wygląd obrzęki i worki pod oczami.

Ciąża i zgaga: Czy jest możliwe, aby pić roztwór przyszłych matek

W dolnej części przełyku zwieracza znajduje – zacisk, który otwiera się, gdy żuć jedzenie dostaje się do żołądka. Kiedy ciśnienie to jest tylko 4 mm Hg. Art. Ale w przeciwnym kierunku (czyli z żołądka) zwieracz nie przegapić niczego, ponieważ obciążenie 80 mm Hg. Art.

U kobiet ciężarnych płci pięknej po pierwszym trymestrze ciąży w organizmie istotne zmiany zaczynają występować. Na przykład, nie jest tonem mięśni gładkich, zwieracz przełyku. Fakt, że progesteron ma relaksujący wpływ na nich. Ponadto macicy sprzyja ciśnienie w jamie brzusznej, który jest również z kolei zapobiega bardzo szczelnie zamknięty zwieracza.

Zgaga może rozpocząć jakiś czas po posiłku. W szczególności, jeśli przyszła mama przypadkowo złamał reżim i zjadł trochę tłuste, ostre, ale tak smaczny posiłek. Albo kiedy tylko pili czarną kawę. Występowanie refluksu kwasu mogą być wywołane spożyciem słodkiego chleba galaretki, czarnej jagody, kwaśny lub owoców. Jest to nieprzyjemne, a czasami bolesny stan może trwać od kilku minut do kilku godzin, czas wznawiania. Uwaga prowokować zgaga lub może znacznie wzmocnić swoją tułów do przodu, na przykład, gdy pranie lub zapinając buty.

Czasami pogorszenie występuje i jest tam bardzo silne pieczenie, gdy kobieta leży na dół lub koziołki z jednej strony na drugą. Ponadto wiele mumie zostały zauważone, że gdy spoczął na lewym boku, powyższe objawy przeszkadza im znacznie częściej. Niektóre ciężarne panie to nieszczęście wyprzedza w nocy i budzi się, zwykle starają się wstać, chodzić, pić wodę, nakarmić.

Te nieprzyjemne odczucia często powodują uczucie melancholii, obniżenie nastroju, mogą pojawić się silne powietrze odbijania, ból za pierś. Bardzo długo, bardzo bolesne i często zgaga koniecznie skonsultować się z lekarzem, ginekologiem w klinice przedporodowej lub bezpośrednio do gastroenterologa. Może to być jeden z objawów chorób układu pokarmowego. I, oczywiście, starać się nie przejadać, uniknąć poważnego stresu. Nie rób niczego, co mogłoby doprowadzić do odkształcenia brzusznej, w tym nie ma na sobie obcisłe pasy.

load...