Smaczne i aromatyczne ciasto w kuchence mikrofalowej

Zawartość:

Być może każdy zna smak dzieciństwa Charlotte – szarlotka, z przygotowaniem, które mogą sprostać nawet początkujących kucharzy. Główną zaletą tego smaczne danie jest prosty zestaw składników i gotowanie nie zajmuje dużo czasu. A jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ciasto piec może być nie tylko jabłka, ale także banany, jagody, ananas i wiele innych nadzień owocowych, Charlotte można rozpieszczać swoich bliskich co najmniej raz dziennie.

load...

Według wielu kochanek, najlepiej ciasto uzyskuje się, jeśli gotować w kuchence. Zatem skorupa okazuje złote i chrupiące, i pieczone przez ciasto zawsze jest po prostu doskonały.

Jednak, jak pokazuje doświadczenie, Charlotte, właściwie gotowane w kuchence mikrofalowej, często nie jest gorsza w smaku ciasto, pieczone w piekarniku.

Najważniejsze – aby wiedzieć kilka subtelności gotować to danie, a kuchenka mikrofalowa nie daje żadnych problemów.

Powrót do spisu treści

Właściwości gotowanie w kuchence mikrofalowej

Po pierwsze, wiele gospodyń domowych ciast przygotowanych mylić, że w podobny sposób, uzyskuje się bez złota i złoty kolor. Aby poradzić sobie z tym problemem na kilka sposobów. Na przykład, kilka minut gotować danie grilowanie. Ale najważniejsze – nie przesadzaj, bo to ciasto jest bardzo miękki i dlatego można szybko spalić. Jeżeli nie ma funkcji w kuchence mikrofalowej grill, można rozwiązać ten problem poprzez dodanie do ciasta kilka łyżeczek kakao – ciasto przygotowuje się go nie tak blady i staje się bardziej apetyczny wygląd.

load...

Drugi punkt, z powodu których może być trudne, aby dowiedzieć się gotowanie w kuchence mikrofalowej jest to, że trudno jest obliczyć czas, dla których produkt jest gotowy. W rzeczywistości w zależności od modelu mikrofalowych, maksymalna temperatura ogrzewania, mogą być różne. Tutaj przychodzi z pomocą dobrych staromodny sposób – aby przebić skorupę starannie czystą drewniany kij i sprawdzić, czy surowe ciasto na nią w lewo. Należy również pamiętać, że jeżeli po upływie wyznaczonego czasu do przygotowania, ciasto okazało lekko wilgotne, można pozostawić go w off piekarniku przez 3-5 minut i dopechet. W ostateczności zawsze można jeszcze kilka minut, aby korzystać z kuchenki mikrofalowej ustawiony na maksymalną moc.


Powrót do spisu treści

Przepis klasycznego ciasta z jabłek w kuchence mikrofalowej

Jak wspomniano powyżej, Charlotte można bezpiecznie wykonać niemal każdy nadzienie. Są nawet opcje na słono mięsem lub grzybami. Ale to jest uznawany za klasyczny jabłecznik, faszerowany świeżych jabłek. Do jego przygotowania potrzebne są następujące składniki:

  • 4 jajka
  • 4-5 szt. Duże jabłka. Najlepiej pasują sztywne odmiany z lekkim kwasowości.
  • 1 łyżka. Mąka pszenna
  • 1 łyżka. Cukru pudru
  • 4 łyżki. łyżki oleju roślinnego
  • 1/2 h. Łyżka proszku do pieczenia do ciasta
  • Szczypta cukru waniliowego
  • 3 łyżeczki kakao (opcjonalnie)

Przygotowanie Charlotte zacząć czyszczenie i krojenie jabłek. Powinny one być cięte na cienkie plasterki i oczyścić z rdzenia. Można również usunąć skórki z owoców – to wypełnienie będzie bardziej delikatny i lepiej propechetsya. Obserwowani przez jaja bić cukru w ​​oddzielnym pojemniku. Najlepiej jest to zrobić za pomocą miksera. Gdy jaja są znokautowany w grubej pianki, dodać 4 łyżki stołowe oleju roślinnego. Po PAN wylewa się mąkę, wanilię, kakao, środkiem rozsadzającym, po czym wlewa się cienkim strumieniem do mieszaniny cukru jaj, stale mieszając. Następnie ciasto jest dobrze ugniata z mieszadłem, aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.

Aby przygotować placek jest najlepszy szczególne postacie odpowiednie do kuchenek mikrofalowych, chociaż nie tak pyroceramics lub porcelany puli. Jej dno powinno być dobrze nasmarowane margaryną lub położyć naoliwione papierze do pieczenia. Na dole formularza należy starannie ułożyć warstwę jabłek i tutaj ważne jest, aby nie przesadzić, ponieważ im więcej dodatków, tym gorzej będzie się pieczone przez placek. Po jabłka należy umieścić na ciasto i umieścić danie pieczony z maksymalną mocą przez 10 minut. Po timera uśpienia i wyłączenia pieca, trzeba zostawić Charlotte więcej minut na 3-4, co dałoby jej ostateczną propechsya ostudzić. Przed podaniem ciasto może być ozdobione owocami i bitą śmietaną.

load...