Ślub w przepisach kościelnych i podstawowe cechy małżeństwa w obliczu Pana

Zawartość:

Narodziny nowej rodziny i wszystkich ludzi w każdym czasie kawiarnią i uroczystych. W każdym kraju, w takim przypadku znacznego ma swoje tradycje i cechy. I na tym samym terytorium, w zależności od stanu, utworzonej w takim czy innym czasie, może wynikać z zupełnie nowych zwyczajów, zasad i przepisów lub zwrotu, pozornie na zawsze zapomniane. Na przykład, urzędy stanu cywilnego pojawiły się dopiero w czasach sowieckich, a pierwszy w naszym kraju nie umieścić w druku paszportów i słowo „znak” ma zupełnie inne znaczenie.

load...

Od dawna prowadzone w Rosji ślubnej ceremonii. Triumf był bardzo pompatyczny i imponujący w swej skali. To było poprzedzone długim przygotowaniu, że wszystko poszło gładko i tam goście nie było powodu, by szepnąć za nowożeńcy rodziców. Przez sakramenty równie poważnie jak ludzie słabej klasy i wiem.

W Rosji, ceremonia ślubna prowadzona w Kościele prawosławnym. Świątynia ozdobiona Złoty liść, ikony malowanie przed oblicze Pana, para ślubował do przenoszenia księdza do podjęcia odpowiedzialności i odpowiedzialności za siebie przez całe życie. I te przysięgi brzmiał zupełnie inaczej, są inwestowane szczególne znaczenie, ponieważ małżeństwo iw tych pierwszych wieków, ludzie traktowani o wiele mniej frywolny niż teraz. Rzeczywiście, podczas ceremonii ślubnej w dniach prawosławna Rosja małżeństw wykonane są w niebie.

Następnie, po zmianie władzy w kraju nastąpiła kolejna tradycja świętowania początku projektowania i życia rodzinnego. Wiara w Boga była zakazana, odpowiednio, a rola Kościoła w życiu młodzieży utraciła dawne znaczenie. Główne symbole małżeństwa zaczął marsz Mendelssohna, zapisane w księdze aktów stanu cywilnego i pieczątką w paszporcie. Prawosławny ślub aktywnie sprzeciwia bolszewików, i tych, którzy ośmielili się potajemnie na niego, grozi surową karą.

A co dzisiaj? Nowoczesne zasady nadal wymagają obowiązkowej rejestracji w urzędzie stanu cywilnego, ale teraz nowożeńcy mają możliwość odwołania się do wielowiekowych tradycji prawosławia i mąż. Czy istnieje ceremonia w kościele, czy nie, to zależy od chęci młodej pary. W ostatnich latach stało się szczególnie popularne ślubu. Księża sami wyjaśnić to, mówiąc, że liczba parafian wśród młodego pokolenia wzrosła dramatycznie. Ale jest jeszcze jeden powód, dzięki czemu para w pośpiechu po rejestratora pod arkadami kościoła – modne stało się ożenić.

load...

Piękno ceremonii, świąteczną atmosferę, możliwość dotknąć wielowiekową tradycję prawosławną, błogosławieństwo niebios, gongu, śpiew chóru kościelnego – jest to bardzo silne i jasne momenty, oznaczający wagę życia rodzinnego i pamiętał na zawsze. Ale ci, którzy po raz pierwszy planuje złożyć przysięgę przed ołtarzem, są zaniepokojeni, jak ślub odbywa się w kościele prawosławnym? Co poprzedziła uroczystość? Jakie tradycje przetrwały do ​​naszych czasów?

Podstawowe zasady wesele

Prawosławny Ceremonia ślubna w kościele przewiduje własnymi zasadami i przepisami prawa, bez których sakrament małżeństwa jest niemożliwe. Ponieważ chrzest niemowląt, a nowy związek dwóch osób, nie można sobie wyobrazić bez ustalonych tradycji wieków. Najważniejsze z nich obejmują wymóg Kościoła: aby móc przejść przez ceremonię zaręczyn i wesela są jedynymi osobami poważnie o religii, a po nim z przepisami i zasadami, koniecznie ochrzczonych. Osoby, które jest ateistą i nie wierzę, by poślubić pod kopułą cerkwi zabronione.

Wiek do ceremonii ślubnej w kościele, co następuje: Panna młoda musi mieć osiemnaście lat i Oblubienica – szesnaście. Dużą rolę do sakramentu małżeństwa w świątyni i dramaty, które nie należą do tej samej, czy młodego drzewa genealogicznego. W prawosławiu nie rozpoznaje związki między krewnych aż do czwartego stopnia pokrewieństwa. Takie małżeństwa są uważane za grzech. Tu jest z kościołem w solidarności i nauki. Na nim eksperci mają proste i jasne wyjaśnienie wszystkiego: system odpornościowy rodziny potomstwo-dominującej jest osłabiony, bardziej wyraźne chorób dziedzicznych (takie jak „królewskim” choroby hemofilia), a ostatecznie przeradza wyścig.

Ceremonia ślubna i sugeruje kolejny ważny punkt, bez którego niemożliwe jest, aby młodzi przy ołtarzu. Konieczne jest, że rzekome małżeństwo z rodzicami uzgodnione. Mój ojciec i matka i narzeczeni muszą dać im swoje błogosławieństwo rodziców. W przeciwnym razie, wierzono, że Unia nie będzie mógł być szczęśliwy, a potomstwem nim urodzi chore i słabe. Kiedykolwiek od czasów starożytnych Rosji nie ryzykować młody, by wziąć ślub bez zgody rodziców.

Czasami jednak młodzi, mimo prośbę ojca i matki, potajemnie prowadził i zawarł małżeństwo w małej świątyni, biorąc świadków pierwszy licznik. Ale to było bardzo rzadkie, ponieważ zazwyczaj młodzi ludzie posłuszni woli starszego pokolenia. Tak często spotkał stowarzyszenia młodej dziewczyny i starszego mężczyzny. I nie ważne jak oblubienica był zdegustowany wyboru rodziców, ale nieposłuszeństwo swoją wolę, nie mogła. Rodzicielstwo jest niedozwolone. To byłoby nasze nowoczesne młode dziewczyny przez jakiś czas podróży powrotnej w tamtych czasach. Zastanawiam się, jak będą reagować, jeśli niektóre ograniczenia są wciąż podniesione dzisiejszych rodziców?

Poślubić, zgodnie z prawosławnym prawa religijnego, nie może być więcej niż trzy razy. Wszystkie późniejsze małżeństwa kościół, w przeciwieństwie do lojalnych urzędów stanu cywilnego, nie rozpoznaje. Może to wyjaśnia tej Unii warownię, która już dawno temu, jeszcze przed rewolucją. Jednak ceremonia ślubna w kościele może być przeprowadzona dopiero po rejestracji w urzędzie bardzo lojalny. To jest istota niejawnej umowy między państwem a kościołem.

Należy zauważyć, że takie reguły występują w większości państw europejskich. Ale w katolickich Niemczech, na przykład, pozwoliła na ślub bez uprzedniej rejestracji unię w organizmie państwowym. Prawdą jest, że takie małżeństwo nie ma wpływu na wysokość podatków, które są wymagane do zapłaty mężczyzna i kobieta stają się mężem i żoną w prawie kościelnym. Okazuje się, że ich status rodzinny w oczach państwa nie ulega zmianie. Dlatego niemiecka para jak my, ale nie ograniczają się wyłącznie do Unii przed Bogiem.

Ślub Czas jest również bardzo ważne. To jest niemożliwe do przeprowadzenia rytuału w okresie Wielkiego Postu i którekolwiek z szybkimi dni (wtorek i czwartek). Kościół pozwala żonaty z nich lub po. Wynika to z faktu, że święto ślub, koniecznie towarzyszący ślub, stanowi naruszenie postu. Nie należy dokręcać małżeństw i soboty oraz w przeddzień wielkich i świątynnych festiwali. Ponadto niektóre dni września również wyjątek kalendarza. Więc zapisać się do ślubu powinny być z góry, to lepiej zrobić to na trzy tygodnie przed przewidywanym terminem. Rozważmy następujący oraz fakt, że rytuał odbywa się rano lub po południu, po całkowitym liturgii. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę przy wyborze obraz czasu w urzędzie stanu cywilnego, gdy oba ceremonii, która odbędzie się w ciągu jednego dnia.

Poza Suite, w ceremonii uczestniczył i świadków – po jednym z każdej strony. Zazwyczaj ich role są niezamężne panny bliski przyjaciel, przyjaciel pana młodego, nie związane małżeństwem. Na ceremonii ślubnej, trzeba mieć dwie ikony – Jezusa Chrystusa i Matki Bożej. Zazwyczaj, rodziny żyjące zgodnie z prawem prawosławia, obrazy te są wysyłane z starszemu pokoleniu młodszym i dlatego mają wielką wartość. Jeśli nie masz ikony, a następnie można je nabyć w kościele. Należy również nosić obrączki, tradycyjnie jednym z nich powinien być złoty, a drugi – srebrny. Kolejną istotną cechą dla przygotowywanej uroczystości są świece ślubne (kupione w świątyni).

Potrzebny będzie również dwa wesela i ręczniki, z których jeden jest rozłożone pod stopami młodego, a drugi wiążą swoje ręce podczas ślubu. Nie mogę tego zrobić bez ciebie i cztery chusteczki, w której narzeczeni będą musiały utrzymać świece, a świadkowie muszą brać swoje korony. Ponadto, należy być ostrożnym z tym, do ciebie i oczyszczenie nosili krzyże piersiowych. Dobrze, jeśli będą te, które otrzymały jako niemowlę w czasie chrztu. Lepiej jest przeniesienie tych elementów w z góry (za wyjątkiem sztyletów) do jednego z zaproszonych. Normalnie, to wszystko sprowadza się do świadka, ponieważ w zgiełku narzeczeni mogą wymagać, aby zapomnieć w domu.

Się ubrać na ślub w kościele i jego wymagań. Jeśli uważnie rozważyć płócien, które przechwytuje chwili sakramentach, kombinezon i strój pana młodego i panny młodej zadziwiają swoją dyscyplinę. Więc głowa panny młodej powinny być objęte, a jej twarz nie jest przyciemniona. Sukienka (koniecznie białe) na ślub w Kościele prawosławnym nie powinien być zbyt głęboki dekolt i krótkie rękawy. Jeśli strój panny młodej zbytnio otwiera ramiona i klatkę piersiową, jest to niezbędne do korzystania z pelerynę. Ubrać wybrane na ślub w kościele, jest dozwolone do mocowania długi pociąg, który zabierze na symbolizuje długie i szczęśliwe życie małżeńskie.

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa pod arkadami kościoła

Wymagania prawosławia są takie, że nawet zanim pojawi się przed ołtarzem, młodzi powinni być zobowiązani do oczyszczenia duszy jego spowiedzi i komunii. Są pewne momenty i przygotowania do tych dwóch sakramentów. Zazwyczaj zaniedbane młodzieży, którzy po prostu składa hołd ślub nowoczesnej mody. Ale parę należą do wymogów religijnych kościoła poważnie, ze względu na ich wiarę. Głównym momentem przygotowawcze powinny być nazywane Rekolekcje. Innymi słowy, według kanonów polskiej Cerkwi, para musi przejść wstępne przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Składa się z postu, modlitwy, pokuty (spowiedź) i komunii.

Ponadto większość duchownych polecam przyszłych nowożeńców poważnie do wyboru świątyni, gdzie będą się pobrać. To nie pochodzi wyłącznie z malowniczej okolicy, ze względu na wygodę i tak dalej. Pamiętaj, aby udać się do kościoła lub katedry. Znacznie ważniejsze jest, aby poczuć atmosferę wewnątrz nich, aby zrozumieć, jak wygodne z duchowego punktu widzenia, czy nie czujesz. Po tym wszystkim, czasami można usłyszeć od innych, że w jednej świątyni czują spokój i ciszę, a druga wręcz przeciwnie, staje się niespokojny.

Spróbuj ustalić, co dokładnie chcesz. Jeśli planujesz cichą ceremonię rodzinny z kilku gości, a następnie należy zatrzymać się w małym kościele, ponieważ jego atmosfera komora nie może być lepiej podkreślić znaczenie tego ważnego i bardzo osobiste przez kilka dni. A dla tych, którzy chcą więcej powagi, pompa jeszcze lepiej zdecydować się na ślub wielkiej katedry. Jego bogata dekoracja podkreślić swoje pragnienie bujnej wakacje.

Gdy przyszli małżonkowie w celu ustalenia ostatecznego celu, w jaki będzie świątynia obrządek kościelny ślub, muszą zrobić kolejny krok – aby porozmawiać z księdzem, który będzie trzymać tak ważną uroczystość w ich przyszłym życiu. Dopuszcza się komunikować ze sobą tych, którzy wzięli udział w służbie i wybrać osoby, do której mają większe zaufanie. Jest to kapłan, można zadać wszystkie pytania, wątpliwości akcji i wyjaśnić główne punkty nadchodzącej ceremonii.

Pary, które chcą zalegalizować swój związek, a nie tylko w oczach współczesnego społeczeństwa, ale także wobec Boga, podczas ceremonii ślubnej w kościele należy podkreślić znaczenie wszystkich wymagań opisanych powyżej. To nie jest tylko reguła – widok świat opiera się na doświadczeniach wielu pokoleń. A to niesie świętą mądrość i tajemnicę wieków pomóc zbliżyć się do istoty wszechświata i otrzymać jego błogosławieństwo. Dlatego narzeczeni muszą iść do świątyni z czystym sercem.

Jeśli chodzi o bardziej przyziemne radę, dziewczynka lepiej jest nosić buty z niskim obcasem, jak wesele trwa około czterdziestu minut – szybko zmęczone nogi. Świadkowie nie powinni przyjmować ludzi średniego i powyżej średniego wzrostu, bo inaczej byłoby to dość trudne do utrzymania korony nad głowami nowożeńców. Nie planuje się posiłkiem, kierując się jasnym czasie ceremonii, ponieważ nie mogą być opóźnienia, więc zostawić niewielki margines. A teraz zobaczmy, jak idzie prawosławny ślub w kościele.

Ceremonia ślub kościelny

Zanim wydarzy się w ślub kościelny, narzeczeni muszą przejść kolejny kamień milowy. Pierwsze wykonanie zaręczyn, które często określa się zadania. To znaczy, jeśli wymagają tego okoliczności, możliwe jest, aby zakończyć przed ślubem. W czasach prawosławnej Rosji, dwie ceremonie zostały wykonane w różnym czasie. Chodziło o to, że chłopiec i dziewczynka, którzy chcą poślubić, były w stanie zweryfikować prawdziwość swoich uczuć i intencji twardości. Aby to zrobić, wymienili obrączki i po zostaniu narzeczeni, zatrzymaliśmy się na chwilę w tym stanie. W nowoczesnym społeczeństwie, obrzęd zaręczyn odbywa się tuż przed ślubem już na progu kościoła.

Konieczne jest, aby powiedzieć kilka słów o tym, w jaki sposób odbywa się uroczystość, ponieważ niektórzy ludzie uważają, że jest to początek wesela. Ale to nie jest przypadek. Narzeczeni, a cały proces jest zatrzymany przy wejściu do świątyni. Panna młoda powinna stanąć po lewej stronie pana młodego. Od ołtarza, kapłan poszedł do nich, to świąteczna białą szatę. Idąc w górę do młodej pary, to olśni nich Krzyża Świętego (trzy razy) i trwa dłużej zapalonych świec. Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś wejdzie do ślubnej kościół małżeństwo nie jest to pierwszy raz, parę świec nie opierać, ponieważ symbolizuje czystość i niewinność jako najlepszy małżeństwa startu.

Następnie kapłan żar z kadzidła pali przyszłej młodej pary. Tak więc wydaje się, że posiada ich wspólne pragnienie, aby stać się jednym w obliczu Pana. Potem następuje krótki wtedy zaręczona młodych pierścienie ksiądz modlitwę, podczas gdy zmienia się trzykrotnie z rękami na rękę panny młodej pana młodego. W rezultacie, panna młoda jest na palcu złoty pierścień, dopóki pan młody – srebrny.

Po obrzęd zaręczyn skonsumowane, panna młoda, pan młody, świadkowie i goście wejść do kościoła. Przez całą drogę z ganku do środka świątyni towarzyszył śpiew psalmów. Młoda stanąć przed pulpitem, które są dwa największego chrześcijańskiego symbolu – Ewangelia i Krzyż Święty. Pierwsza z nich symbolizuje obecność Chrystusa, a drugi jest jego miłość do ludzi.

Świadkowie prowadziły nad głowami korony ślubne, a ksiądz zaczął czytać modlitwę przystało na tę okazję. W międzyczasie, prosi każdego z przyszłych małżonków pierwszy dla nich najważniejsze, kwestia, czy pragną poślubić dobrowolne, szczere, i czy jest to podyktowane wyłącznie miłością. Po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej z obu, przychodzi kolej na drugie pytanie, którego sens jest następujący: „Nie pozwól nikomu obietnicy małżonków małżeństwo z inną osobą” Po tym wszystkim, aby być uczciwym.

Gdy otrzymał odpowiedź na wszystkie pytania w rzeczywistości zaczyna się i bardzo tajemnicy ślub. Co do zasady, kapłan mówi trzech obowiązkowych modlitw. Potem bierze koronie trzy razy na krzyż trzyma je w obliczu oblubieńca, który miał być wykorzystany do warg Zbawiciela. W głowicy Kapłan przyszłego małżonka stawia koronę i mówi: „Sługa Boży wieńczy …”. To samo czeka narzeczoną, ale ona całuje wizerunek Matki Boskiej.

Nawiasem mówiąc, bardzo ciekawe wartość korony w prawosławiu. Przede wszystkim są one królewski i symbolizują nowy status małżonków, ponieważ są one obecnie realnie o siebie stał się królem i królową. Po drugie, korony są uważane za męczennikiem, bo teraz para będzie mieć do czynienia z problemami własnego egoizmu. I to jest całkiem naturalne, ponieważ zbudowanie silnej rodziny jest możliwe tylko poprzez kompromisy i ustępstwa. Po trzecie, korona symbolizuje możliwość wejść do królestwa Bożego jest małżonkowie, którzy prowadzą prawego życia w małżeństwie.

Po składanie wieńców kapłan wypowiada słowa, zwane taynosvershitelnymi. To jest po odczytaniu fragmentów Ewangelii, a następnie, po modlitwie nowożeńcy, aby wspólny kielich wina, które narzeczeni naraz należy wypić trzy razy. Symbolizuje wspólne radości i smutki, które spadną do udziału małżonków i że muszą teraz dzielić równo.

Po prigubleno wina kapłan dołącza odpowiednie ręce młodych ludzi, łącząc je z ręcznikiem obejmujące rękę i otacza para trzykrotnie wokół mównicy. Wszystko to towarzyszy śpiew Kościoła. Krąg, której młody make, to początek ich przyszłego życia małżeńskiego. Innymi słowy, para natychmiast rozpocząć ich wiecznej podróży w parze. Następnie kapłan usuwa korony. Końce rite ślubne, które są odpowiednie dla młodych drzwi królewskich i zamienia się całować ikonę Chrystusa Zbawiciela i Matki Bożej. Następnie kapłan i chór głoszenia wielu lat nowożeńcy i goście pogratulować para stała się mężem i żoną przed Bogiem na tej doniosłej okazji i szczęśliwy.

Przesądy związane ze ślubem, i czy jest to możliwe do rozwiązania małżeństwa religijne?

Duchowni wyrazili silne potępienie przesądach dotyczących ślubu. Nazwali swoje uprzedzenia, pozostawiając korzenie w pogaństwie. Dlatego nie możemy wyciągnąć sobie straszliwy obraz przyszłości, jeśli w czasie ceremonii ty lub pan młody nagle upuścił pierścionek zaręczynowy lub nagle ugaszony świecę. To nie znaczy, szybki śmierci małżonka, a nawet żadnego żalu. To nic nie znaczy.

Ponadto, nie ma potrzeby, aby przywiązują dużą wagę do innego przesądu, który będzie na pierwszym ślubnej ręcznik ślub i należy do rodziny palm w przyszłości. Innym bardzo często „bajka”, związane z długością ślubnych świece: jeden z małżonków, którzy po zakończeniu ślubu To będzie krótsza, mniej na żywo. Również sceptyczne kapłani odnoszą się do przekonania, że ​​małżeństwo zawarte w maju, są niezadowoleni, ponieważ mąż i żona harować przez całe życie razem. Kościół nazywa Wszystkie te i wiele innych przesądów nic innego jak przejaw braku wiary. Dlatego nie możemy dać im przynajmniej niektóre wartości.

Jestem pewien, że wielu par, które poślubić pod arkadami kościoła, sporządzonej przez to samo pytanie: „Czy to możliwe, jeśli jest to konieczne, aby odzyskać wolność?”. Oczywiście, idea ta nie zawsze jest tam, ponieważ młodzi ludzie nie planuje się ożenić, rozwieść się później. Chcemy stworzyć silną rodzinę szczęśliwą. Ale życie jest jak zebra, więc lepiej wiedzieć z wyprzedzeniem o możliwych opcji.

Jak wiadomo, Kościół prawosławny potępił rozwód, ale to jest uznawane za wyrozumiałość dla ludzkiej słabości. Prawo do wypowiedzenia koronowany Unii oraz umożliwić nowym biskupem należy wyłącznie. Ci, którzy chcą się uwolnić z więzów małżeństwa, należy złożyć zaświadczenie o rozwodzie. Pomimo faktu, że Ewangelia jest wskazany tylko jeden dobry powód do rozwodu, nazywa zdrada, i po prostu zmienił, Cerkiew zezwala na rozwód, a przy kilku innych okazjach.

Zasadnicza jest obecność jednego z małżonków nienaturalnych przywar (prawdopodobnie oznaczało przynależność do mniejszości seksualnych), trąd, kiła i AIDS, nieuleczalna choroba psychiczna potwierdzone raportów medycznych narkomanii i alkoholizmu, i tak dalej. Kończy koronowany sojusz jest możliwe, a w takim przypadku, jeśli jeden z małżonków jest zamach na życie dzieci, lub w drugiej połowie roku, zajmuje się zaopatrzenie, brakuje, skazany za poważne przestępstwo.

W innych przypadkach, że młode pary mają tendencję do określenia ogólnego sformułowania „nie dogadują,” Kościół nie widzi żadnych podstaw do uchwały rozwodowej. Dlatego przed dając przysięgę wierności małżeńskiej pod łukami świątyni jest dobre ważyć twardość takiej decyzji, ponieważ ślub – to nie tylko piękna ceremonia szaleństwo i pragnienie, aby nadążyć za innymi. Jest to szczególnie poważny krok wpływa na całe życie młodej pary.

load...