Ślub cywilny: realia wolnym związku

Zawartość:

Jeśli właściwie podejść do kwestii, czym jest małżeństwo cywilne, można określić go jako sformalizowanie związku małżeńskim mężczyzny i kobiety przez upoważnione organy państwowe. Okazuje się, że wszyscy ludzie, którzy mają swoje ręce aktu małżeństwa, a nie ostatnia ceremonia ślubna, są wykonane w taki małżeństwa. Potem zastanawiamy się, dlaczego nasz kraj jest teraz określenie odnosi się zawsze do innego rodzaju relacji, w którym para nie jest oficjalnie zarejestrować swój związek, a jedynie prowadzi się żyć razem jako para, tzw współistnienie? To kłopotliwe sytuacja związana z powstawaniem państwa radzieckiego, a ma dość proste wyjaśnienie.

load...

Co oznacza an_0 „małżeństwo cywilne”?

Termin „małżeństwo cywilne” pojawiła się w Polsce w 1918 roku, gdy kontrola kraju z rąk króla udał się do bolszewików. Pamiętaj kurs w szkole historii Rosji: przed rewolucją, Kościół i państwo były nierozłączne, więc relacje między ludźmi prawu Bożemu, którego spełnienie zakłada duchowieństwa. Ponieważ pojawienie się nowego rządu w społeczeństwie zalecał zupełnie różne życiowe fundamenty, który był oparty na ateizm, jest pytanie do zawierania małżeństw stał całkowicie w gestii prawa świeckiego. Ślub stracił moc prawną, były poza prawem i utrzymywane w tajemnicy.

Później, gdy małżeństwo kościół został praktycznie wyparte przez nowe zamówienie, zniknął z życia codziennego, a określenie „małżeństwa cywilnego”, jak to stało się jedynym możliwym sposobem na sformalizowanie stosunków w nowym państwie. A oficjalna zawieranie związków małżeńskich stał się znany jako uzasadnione. Wraz z upływem czasu i zmieniających się realiów życia pierwotne znaczenie małżeństwa cywilnego zostało utracone, a teraz stało się związek darmowa pary, mieszkających razem bez oficjalnej rejestracji małżeństwa. Chociaż z punktu widzenia Kościoła jakiejkolwiek unii między kobietą i mężczyzną bez ślubu, a teraz jest grzeszny.

Jednakże, jesteśmy zainteresowani przede wszystkim w opinii publicznej na temat małżeństw cywilnych i fakt, dlaczego związek tego rodzaju są coraz bardziej popularne co roku. Wynika to z faktu, że przed małżeństwa każda para przechodzi związek różnych etapach. Często bez doświadczenia życia razem, po ślubie para może przeżyć rozczarowanie. Efektem tej frustracji staje się albo rozwód lub długotrwałe bolesne istnienie pod jednym dachem nie jest z osobą, z którą mieszkałem całe życie.

load...

Dlatego wiele par wybrać najpierw żyć w małżeństwie cywilnym, a następnie zawrzeć prawnie wiążące. W tym przypadku, mają okazję poznać siebie lepiej. Jeśli kochankowie współżycia nie będzie prowadzić do rozczarowania, decydują się zawrzeć ważnego małżeństwa.

Jednak istnieją przypadki, gdy ktoś ma jeden (lub oba) z parą ciągle odkłada ślub (procedura rejestracji małżeństwa). Nasze społeczeństwo już dawno zmieniły i dzisiaj każda para ma prawo do wyboru formy relacji, które są najbardziej komfortowo. Nie ma nic złego, jeśli małżeństwo cywilne jest wzajemne pożądanie. Ale co, jeśli jeden z was mówi oficjalna rejestracja stosunków jest bardzo ważny krok, potwierdzając powagę celu, a drugi nie podziela ten pogląd?

Z punktu widzenia ludzi żyjących w tak zwanym „ślub cywilny” stempla w paszporcie niczego nie rozwiąże, ale daje im złudne poczucie wolności. Kobiety jednak zupełnie inne zdanie: „To nie czyni mi propozycję i myślę, że jeśli mu się podoba, byłby wyszła za mnie.”. Ponieważ jest z tym silniejsza płeć jest na podstawie wniosku do zalegalizowania związku małżeńskiego, spróbujmy zrozumieć, co powoduje często trzymać ich od tego.

Mężczyźni boją się małżeństwa z silnych kobiet

Nie jest tajemnicą, że dla kobiety do formalnego małżeństwa – jest oznaką pewnego statusu i sukcesu w społeczeństwie. Określenie „stara panna”, a nawet stracił pierwotną wartość, ale jest często stosowana do pań, które okazały 30-35 lat, ale nie mają rodziny i dzieci. I nawet jeśli kobieta jest rozwiedziony, to lepiej, niż nie być żonaty. Społeczeństwo myśli w stereotypy i rozbić je – trudne i pozbawione sensu. Więc spróbuj płeć piękną, aby uzyskać upragniony stempel w paszporcie, ale często nie są pewni, czy mają być widoczne w przyszłości żyć z osobą wybraną na męża.

Ale zdarza się też, że kobieta sama w sobie ma pewną całokształt twórczości i jest uważany przez społeczeństwo jako samowystarczalna i udane. Powiedzmy, że jest to człowiek w takiej relacji jako małżeństwa cywilnego. A ta kobieta ma wyższą pozycję w społeczeństwie i solidną pensję iw ogóle ma silny temperament. Tak więc wydaje się, że konkurują z człowiekiem, a zatem istnieje niewiele szacunku dla niego.

Akt małżeństwa dla tych kobiet jest często postrzegana jako kolejny obowiązkowy trofeum, nie jako dowód szczerej chęci połączyć swoje życie z tym człowiekiem. Mężczyźni czują się to podejście do więzów małżeńskich, nawet jeśli jest zasłonięta i jest złożony w ramach „drugiej sosie”, a więc odchylenie od urzędowego Unii na ich stronie wygląda odporności na ciśnienie i chęć utrzymania przynajmniej pozory wolności.

Co zrobić, jeśli jesteś w podobnej sytuacji? Pierwszy uczciwie odpowiedzieć na pytanie, czy potrzebny jest certyfikat małżeństwa jako kochający i silnych więzi rodzinnych. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to myśleć o tym, czy człowiek staje się na tyle was czysto kobiece postacie, takie jak troskliwy i czuły postawa, wyraz szczerego zainteresowania w jego sprawy i szacunku dla potrzeb.

Być może, z ręką na to wszystko nie wystarcza, a to nie spieszy się wybiera złożyć formalną propozycję małżeństwa. Rozwiązaniem może być przemyślenie jego związek Cię do człowieka i hodowli kobiecości. Pokaż, że są w stanie nie tylko do osiągnięcia sukcesu jako profesjonalista, ale również gotowy do roli żony, matki i naprawdę szanował jego wybrańcem męski.

Chęć zachować iluzję wolności

Często jeden z uczestników stosunków zwane „małżeństwo cywilne” po prostu dobry sposób, aby utrzymać ostrość stosunków. Rzeczywiście, wiele kobiet obawia się, że człowiek nie związany z oficjalnego Związku może w każdej chwili odejść, trzaskając drzwiami. Dlatego starają każdy możliwy sposób, aby zadowolić, aby dostosować i często poświęcić swoje zasady i przekonania.

Odnosi się to nie tylko do mężczyzn – wielu dzisiejszych kobiet często mają możliwość wyboru, aby utrzymać się na palcach. Jednak z czasem mijają go i mieć chęć do stabilności i zaufania w przyszłości. Przedstawiciele silniejszej płci nie przeszkadza jak najdłużej pozostać wolna, jak wiele wspólnego pożycia wolnym – to zdolność do zaoszczędzić cenny wolności, bez względu na to w jaki sposób może to być złudne.

W zasadzie wolny związek między mężczyzną a kobietą, takie stanowisko jest dopuszczalne, o ile nie stać się ciężarem dla jednej osoby z pary. Jeśli związek jest próbę czasu, i czujesz, że nadszedł czas, aby przejść do rejestratora, konieczne jest otwarcie mówić o tym, aby zdecydować, podejmując inicjatywę w swoje ręce. Często ludzie nie przeszkadza, ale są tacy rzadkich przypadkach, gdy zamiast oświadczyny brzmi: „Czy wiesz, kochanie, mieliśmy lepsze odejść”. W każdym razie, będziesz wiedzieć, co rzeczywiście elekt uważa wasz związek – czasowe lub stałe. Po tym wszystkim, ty też nie mogą czekać w nieskończoność, ponieważ przebieg zegara biologicznego nie może być powolne.

Strach przed odpowiedzialnością i gorzkich doświadczeń

Innym środkiem odstraszającym, często uniemożliwia silniejsze seks sformalizować związek, jest strach przed odpowiedzialnością związaną z taką decyzją. Rzeczywiście, lwia wszelkiego rodzaju problemy, które należy rozwiązać oficjalnej młodej rodziny leży na ramionach mężczyzny. Ale często takie obciążeniem mężczyzn przesadzone, więc boją się nie podołać, nie są zgodne z wizerunkiem głowy i żywicielem rodziny. Więc spróbuj trochę dłużej, aby zachować niezależność, miary odpowiedzialności za szczęśliwego życia nie znajduje się obok kobieta zmieniła się w obowiązku.

I co zrobić? Trzeba pokazać wszystko nieodłączne w swojej miękkości i cudów cierpliwości. Spróbuj w każdy sposób, aby pokazać jej wybrany jako najbardziej w nim siła i umysł, co za wspaniały mąż byłby, jak szczęśliwy jest twoje życie. Czy to naprawdę człowiek w każdym znaczeniu tego bać, aby urzędnik związek?

Najtrudniejsze, często po prostu nie do pokonania przeszkodą do małżeństwa dla niektórych ludzi jest negatywnym doświadczeniem, który był ich ostatnim. Podświadomie ciągle nieudany związek i ciężki rozwód późniejsza forma u obu płci obawiają się przeniesienia tzw dobrego życia razem w oficjalnym statusie. Użytkownicy uważają, że uczyni to relacja gorzej i prowadzą do tragicznych konsekwencji. Jednak kobiety łatwiej zdecydować się na drugiej próbie z powodu pewnych cech psychologicznych i biologicznych. Ale mężczyźni często unikają powtarzane małżeństw prawnych i gwałtownych relacji, uczucie tylko ogólne wskazówki przez partnera.

Jeśli jesteś w związku partnerskim z taką osobą, nie spiesz się rozpaczy. Możliwe jest, że w miarę upływu czasu sytuacja zmieni się na lepsze, a pokażesz cierpliwości i wyrozumiałości, będzie w stanie zmienić sposób swój głos legalnego małżeństwa, okazał się idealny pod każdym względem kobietą. Ale nie wyklucza innych opcji relacji, w której mężczyzna i nie zostanie rozwiązany w drugim lub trzecim czasu wydania ich relacji urzędnik. A tu tylko dla ciebie zachowują prawo do kontynuowania takiego współżycie lub szukać innego partnera. Jest to niemożliwe, aby zmienić dowolne dojrzałego człowieka lub dla niego rozwiązania wewnętrznych problemów i sprzeczności.

Dlaczego potrzeba ślubu cywilnego?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy prawidłowo zrozumieć zalety i wady życia razem. A przede wszystkim chciałbym mówić o niewątpliwych zalet tej formy stosunków między ludźmi, ponieważ są one niezbędne. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o starając tylko młodych chłopców i dziewcząt budować wspólne życie, bo nie mają takiego doświadczenia.

Ślub cywilny jest konieczne przede wszystkim w celu sprawdzenia kompatybilności. Ze względu na różnice w zwyczajach i znaków nawet urlop razem może być prawdziwym cholery, nie wspominając wspólne życie. Musisz zgodzić się, spotkał się na kilka godzin dziennie, nie jest łatwo odejść od problemów. Jednak nie każda para może wytrzymać istnieć obok siebie 24 godziny. W związku z tym, wiele obiecujący sojusze rozpadać jak zaczną istnieć.

śluby cywilne mają jeszcze inne zalety psychologiczne. Oni są kompensowane przez ogólnie przyjętych stereotypów w życiu rodzinnym, kiedy człowiek odgrywa rolę żywiciela rodziny, a kobieta jest przypisany do roli gospodyni domowej. Brak urzędową pieczęcią w paszporcie, by tak rzec, daje swobodę myślenia i zachęca do wypróbowania nowych możliwości przydziału obowiązków. To samo odnosi się do potrzeby ogólnego budżetu rodziny: w wolnych związkach często nie jest to regułą, że każdy człowiek posiada swój dochód przeznaczając tylko pewną część z nich na wspólnych potrzeb. Nie ma ślub cywilny i zastrzeżone postawa wobec ich połowę. Często mężczyźni i kobiety są do siebie więcej szacunku, zdolny do szczerości i otwartości w identyfikacji ich pragnienia. Niewątpliwie, to wszystko daje możliwość harmonijnego rozwoju stosunków i zachowuje swoją świeżość przez długi czas.

Ale nie zapomnij o negatywnych aspektach, co kryje się nieformalny współżycie mężczyzn i kobiet. Przede wszystkim, jest to niepewność związków cywilnych z prawnego punktu widzenia. Dotyczy to chwile podział majątku zgromadzonego w trakcie istnienia pary niezarejestrowany oficjalnie w związku, w przypadku separacji, ponieważ umowa małżeńska jest w tym przypadku niemożliwe. Niektóre nieprzyjemne niuanse odnosi się do możliwości utrzymania jednego z małżonków na obudowie cywilnej kolejna po przerwie.

Ponadto, pojawiają się problemy, jeśli taka unia rodzi dzieci, a to łamie. Kwestia wypłaty alimentów jest często niezbędne do rozwiązania w sądzie, ale wciąż z procedurą ustalania ojcostwa. Złożoność czekania i ci ludzie, którzy są w smutnych okolicznościach śmierci jednego małżonka cywilnych uważają się za spadkobiercę lub dziedziczkę. Istnienie związku małżeńskiego również będzie musiała udowodnić w sądzie, przy pomocy świadków, co może być kwestią czasu, czasochłonne i bardzo kosztowne.

Aby podsumować to, co zostało powiedziane powyżej, w odniesieniu do uczuć i emocji w małżeństwie cywilnym pozytywy obfitości, ale aspekt prawny takiej relacji jest kontrowersyjne i sprzeczne. Dlatego też, wybierając opcję, która obejmuje współżycie bez rejestracji prawnego Unii, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie jej aspekty.

Jak żyć w małżeństwie cywilnym?

Żyć można wybrać w przypadku, gdy obie strony chcą się żenić. Kobieta nie powinna być traktowana taki związek jako okazję do zawarcia formalnego sojuszu w przyszłości, jeśli nie ma pewności, że wybór wcale gotowy do małżeństwa. Może po prostu daje jej pewną presję, próbując utrzymać stosunki seksualne.

Po podjął decyzję, by żyć razem, należy porozmawiać z ukochaną osobą i upewnij się, że jest zupełnie tak uważają. W ten sposób można kontynuować, aby uniknąć nieporozumień związanych z faktem, że jeden z was wychodzić i trzeba mieć nadzieję, że będzie wkrótce wziąć ślub. Zgadzam się z wybranymi, że po pewnym okresie czasu, powiedzmy sześć miesięcy lub rok, analizowanie ich związek i wspólnie zdecydować, czy jesteś gotowy na małżeństwo, czy nie. Nie akceptuje się żyć z mężczyzną nie chcesz go poślubić. I zrezygnować decyzję, by żyć razem, gdyby nie myśleć o życiu rodzinnym, ale raczej szuka okazji, aby mieć tymczasowy dach nad głową i ciepły posiłek.

Relacje, teraz nazywa małżeństwo cywilne powinny być postrzegane przede wszystkim jako okazję do rodzaju treningu przed zawarciem formalnego stosunku prawnego. W jaki sposób można obliczyć najbardziej odpowiedni czas? Wiele par czują potrzebę, aby zarejestrować swój związek, kiedy czują, że dalsze istnienie ich szczęśliwej rodziny przychodzi czas, aby mieć dzieci.

Bez względu na to, jak rozwinął swój związek w przyszłości, nie będzie kontynuacją związku małżeńskiego zgodnie z prawem cywilnym, czy też nie, zawsze pamiętając o stopniu odpowiedzialności, które przyjmują na ludzi angażujących się w formalnym i nieformalnym współżycia. Po tym wszystkim, życie z kochającym i ukochanego mężczyzny powinna być radość, nie zaszczepić niepewność i strach.

load...