Ślub cywilny: Plusy i minusy

Zawartość:

Małżeństw cywilnych – zjawisko dość powszechne w naszym kraju: mniej mężczyźni i kobiety są gotowi, aby przejść do urzędu stanu cywilnego dla stempla w paszporcie. Według Rosstat niemal połowa dzisiejszych polskich par mieszka w niezarejestrowanych małżeństw. Ślub cywilny: an_1 i an_2 – to motyw przedmiotem wielu dyskusji. Ktoś z pianą na ustach dowodzi, że rejestracja w urzędzie psuje tylko zależność, że dwie kochające ludzi niekoniecznie odegrania ślub, aby być szczęśliwym. Inni mocno wierzę, że małżeństwo cywilne – to tylko próba uniknięcia odpowiedzialności za partnera i niechęć do bycia z sobą aż do końca swoich dni. Więc kto ma rację?

load...

Skąd pojęcia „małżeństwa cywilnego”

Możesz być zaskoczony, ale oficjalnie termin „małżeństwo cywilne” oznacza związek udokumentowane w lokalnym urzędzie rejestracji. Cóż, należy pamiętać, że ważne ciotka mówi podczas ceremonii ślubnej? „Tak, dziś zarejestrować tej pary w akcie stanu cywilnego …” – prawda? Okazuje się, że wprowadzenie do obiegu znaczek o rejestracji małżeństwa w paszporcie, stajesz się pełnoprawnym członkiem małżeństwa cywilnego, a w wolnym związku „bez malowania” tu w ogóle z nim zrobić.

Jak to się stało, jeżeli takie zamieszanie w terminologii? Do tej pory większość z nas byli przekonani, że istnieją tylko dwa typy małżeństwa: cywilne bez uciekania się do urzędu stanu cywilnego, a urzędnik z wystawnego ślubu i Dwudniowe uroczystości. W rzeczywistości, wszystko jest dość logiczne. Fakt, że nawet sto lat temu uważano, że wszystkie małżeństwa są w niebie, a zatem musi koniecznie być uświęcone przez Kościół. Przed rewolucją, każdy przyzwoity panienka chciała iść do ołtarza z kochankiem, aby uświęcić wspaniałego sakramentu małżeństwa. Te dzielne dusze, które odmówiły ślubu i małżeństwa byli zadowoleni z „dokumentalnym” zostały uznane za grzeszników, żyjących tylko w małżeństwie cywilnym.

Czasy się zmieniły, pojęcie etyki i moralności – również. Teraz mało kto dba o to, że „pary żyjące w grzechu” nie są w związku małżeńskim kościoła lub świątyni. Teraz zwykła ceremonia w urzędach rejestru stał się zupełnie niepotrzebna procedura dla par, które zdecydowały się żyć razem. Jednak związki cywilne – takich, jakie istnieją we współczesnym tego słowa znaczeniu, nie jest rozpoznawany przez jakiegokolwiek kościoła czy państwa. Takie relacje są nadal uważane za „pół-prawnych”, przynajmniej w naszym kraju. Pomimo tego, że ludzie, którzy zdecydowali się żyć razem i nie spiesząc się połączyć więzami małżeństwa, coraz większe. Co jest powodem takiej postawy naszych rówieśników w instytucji małżeństwa? Przeanalizujmy an_1 i an_2 małżeństwa cywilnego.

Ślub cywilny: an_1

Nie ma wątpliwości, że ślub cywilny jest bardzo wygodne, ponieważ umożliwia partnerom „spróbuj” się w życiu rodzinnym. Jeśli w dawnych czasach większość małżeństw są dokonywane za zgodą rodziców i innych krewnych, ale teraz pojęcie „będzie znosił – slyubitsya” nie do przyjęcia dla praktycznie wszystkich młodych ludzi. Nasz zaawansowany młodzież doskonale zdaje sobie sprawę, że okres cukierek buketny prędzej czy później i nie będzie Ciężkie czasy do przerobu znaków, a także testowanie trudności krajowych. Długo znany fakt, że znaczna liczba oficjalnych małżeństw nie z powodu tych smutnych powodów, by małżeństwo cywilne dla wielu – po prostu wybawieniem. W przypadku awarii – bez hałaśliwych rozwodu i podziału majątku: cicho rozproszona, i to wszystko.

load...

Ponadto, wielu młodych (i nie) pary uważają, że małżeństwo cywilne żaden z partnerów nie jest „więźniem”, w całości własnością jej połowę. Powiedzmy, oficjalny mąż może być pobożnie pewność, że raz jest żonaty, małżonek ma „nie ucieknie”, co oznacza, że ​​nie można traktować go z takim samym szacunkiem. Stąd – w chamstwa, obojętność, a nawet zdrada. W małżeństwie cywilnym, obaj partnerzy – wolne ptaki, a jeśli związek jest jednym z współlokatorów w coś, co nie jest zadowolony z drugiego, a potem może również zostawić swoją pasję i nadal szukać szczęścia gdzie indziej. Oznacza to, że według zwolenników związkach nieformalnych, jest silnym bodźcem dla mężczyzn i kobiet, aby kochać siebie na poważnie.

Będziemy ani potwierdzić tę wersję, ani zaprzeczyć – w tym przypadku, wszystko jest bardzo indywidualne. Ktoś naprawdę pobudza strach przed utratą kogoś bliskiego, a brak zaufania chęci partnerskiego „żyć z nim długo i szczęśliwie„posiada w swoim rodzaju tonem, powodując rozprzestrzenianie się w życiu rodzinnym”w całości”. Ale dla kogoś, taka sytuacja może być upokarzające, wieczną niepewność w przyszłości z partnerem, aby znaleźć kogoś, kto nie jest z pewnością uciec przy pierwszych kłopotach.

Kolejną zaletą małżeństwa cywilnego można uznać za swego rodzaju oszczędności. Nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na ślub i odbioru – znowu spotkać się w wynajętych mieszkaniach i hotelach – dwóch, wydawać pieniądze na stałe posiłek w kawiarni i restauracji – trzy (można jeść w domu). I zgodzi się Pan, że jeśli podczas romantyczną randkę każda dziewczyna naprawdę cieszył liczne drogie prezenty, a następnie dzieląc budżet staje się ogólnie, i wydać je na kwiaty do pięciuset dolarów nie jest bardzo pożądane. Po tym wszystkim, bez bukietu, co do zasady, możliwe do zrobienia, ale bez nowego futrze, które wciąż muszą oszczędzać – nie bardzo. Pomyśl o tym, czy potrzebujemy takich oszczędności, czy też nie.

Cokolwiek to było, natomiast liczba małżeństw cywilnych rośnie w zastraszającym tempie. Według wyników globalnego badania internetowego czterdzieści siedem procent Polaków nie wierzy w trwałość oficjalnego małżeństwa, dwadzieścia siedem procent i uznała, że ​​pojęcie archaiczna i niepotrzebne. I, co dziwne, w obu przypadkach, opinia żeńskiej części populacji w tych kwestiach panował nad męskie. Kohabitacja jest normalne – i rzeczywiście jest panaceum na szczęśliwe życie rodzinne, czy nadal ma swoje wady?

Ślub cywilny: an_2

Jeśli małżeństwo cywilne była obarczona pewnych plusów, a potem, być może, instytucja małżeństwa przez długi czas będzie przebywał w przeszłości. Niestety, a może na szczęście, nie jest tak. Niezarejestrowani relacje są obarczona wieloma aspektami negatywnymi, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. I, być może najważniejszą z nich – jest brak stabilności w związku. Rzeczywiście, dla których warto cierpieć, dostosować do siebie nawzajem, aby tolerować wady partnera lub skorygować je, jeśli można szybko pakować i szukać szczęścia „next”. Lata mijają, my nie coraz młodsi, i silna rodzina, ponieważ nie było i nie ma. Jest to przyjemna perspektywa?

Oczywiście, istnieją kobiety, które nie akceptują ideę priori formalnego małżeństwa. To właśnie ich uderzająco mała w porównaniu z tymi, którzy niemal od porach dzieci marzą Limuzyna i eleganckiej białej sukni. Często zdarza się, że ukochany jest łatwo zgodzić się z tobą żyć pod jednym dachem, ale do zaoferowania rękę i serce nie spieszy. W tych przypadkach, kobiety mogą łatwo przejść do ślubu cywilnego, wierząc, że „jest to lepsze niż nic.” Oni sami szczerze wierzą, zamężne kobiety, tylko ich partnerzy nie zawsze uważają się swoim mężom. Przedstawiciele silniejszej płci nie chce stracić część wolności osobistej, wierząc, że mają pełne prawo do spotkania się z innymi kobietami.

Wszelkie facet tak w domu czeka na niego i obfitym obiedzie, i pogłaskała pościel i jakość seksu. I to wszystko, nic cię bez oficjalnej pieczęci w paszporcie. Niestety, większość mężczyzn są poligamiczne, a nie jako urzędnik współmałżonkiem może sobie pozwolić nowel na boku. Jakie? On nie jest żonaty, a fakt, że żyją pod jednym dachem, ale nie trzymać go do ciebie na zawsze! Oczywiście, istnieją zdrad i prawnie małżeństwem, ale nie jest to człowiek, chcąc nie chcąc, aby zachowywać się bardziej ostrożnie: w przypadku zerwania się bolesne procedury rozwód, podział majątku, i tak dalej.

Nie mniej kontrowersyjna w małżeństwie cywilnym jest problem prowadzenia wspólnego budżetu domowego. Ponadto, nie zawsze się ze sobą! Jeśli uważasz, że przez zawarcie małżeństwa cywilnego, będą cieszyć się w nieskończoność pieniędzy faceta, to trzeba się z ryzykiem „aby usiąść w kałuży.” Jest w oficjalnej relacji człowieka pod statusu wspierać finansowo swoją rodzinę. W twoim przypadku, jednak, co może być bardzo różny. Istnieje wielu mężczyzn w świętym przekonaniem, że życie z nimi pod jednym dachem – to szczyt szczęścia dla każdej kobiety, a myślenie o zapłatę kosztów lub kupowania nowych rzeczy, których nie chcą.

Jest to nieprzyjemne o tym myśleć, ale jest możliwe, że bez oferując rękę i serce, partner ma wątpliwości, że jesteś typem kobiety, która mieszka z nim na zawsze. Oznacza to, że wydawanie pieniędzy nie jest konieczne. Można być drugi wybór, nigdy nie stał się głównym. Oczywiście, mężowie stanu są skąpcy, liczą każdy grosz w torebce żony. Ale uwaga: to nieprzyjemne zachowanie skazanego przez społeczeństwo, ale „zazhimistost” Twój współlokator wielu będzie uważany za przezorności i ostrożności. Nie będzie mój mąż, nie jesteś jego żoną – więc dlaczego miałby ryzykować swoje pieniądze?

Jeśli zdecydowaliśmy się żyć ze swoim kochankiem w małżeństwie cywilnym, należy omówić z góry utrzymując budżet rodzinny: albo wszystkie pieniądze na pół, albo każdy ma swoje własne dochody. Krótko mówiąc, wiele wariantów i muszą negocjować przed trudnościami krajowych, a nie w okresie ich wzrostu. W przeciwnym razie, masz szansę nie tylko na opłacenie wszystkich rachunków, ale także na zakup niezbędnego majątku do życia wraz z ich własnych pieniędzy.

Nawiasem mówiąc, o nieruchomości. Jeżeli małżonkowie podczas rozwodu cały majątek małżeński jest podzielona na pół, to jest o wiele bardziej skomplikowana, gdy cywilnego. Na przykład, wydały kredyt samochodowy, a pieniądze wypłacane całkowitego budżetu rodzinnego. Po przełamaniu samochód trafi do tych, do których został on wydany, i udowodnić swoje zaangażowanie w pożyczki współ-płatności byłoby niezwykle trudne w sądzie. Nawet jeśli spłacił cały kredyt osobiście. To samo odnosi się do własności: jeśli mieszkanie, w którym razem mieszkali, nie oprawione dla Ciebie, to nie rozumiem, ani dzielić nie dostaniesz. I bez względu na to ile masz lat mieszkał w nim.

Jeszcze gorzej jest, jeśli jeden z współlokatorami zmarł. Gdyby nie pozostawi żadnej woli, trudno będzie zakwalifikować się do majątku wspólnego. Jest to przypadek, w którym jeden słodki kobieta żyła w małżeństwie cywilnym z partnerem do wielkiego życia, a po jego śmierci kilka lat praw na drodze sądowej do mieszkania, w którym żyć. I ten przypadek nie jest odosobniony, sądy często odwołują się do roszczenia o podział majątku po ślubie cywilnym, twierdząc, że były one głównymi żywicieli rodziny w rodzinie. W skrócie, niepewności prawnej – jednej z głównych wad nieoficjalnych małżeństwa

Kolejny ważny szczegół – dzieci urodzone poza związkiem małżeńskim. Dobrze, jeśli człowiek zgodzi się uznać dziecko za swoje – wtedy dziecko dostaje absolutnie takie same prawa jak dzieci, pojawił się w statusie. Jeśli nowo narodzone ojciec, z jakichkolwiek przyczyn, nie chce uznać ojcostwo, wtedy albo zmusić go do analizy genetycznej, lub zadowolić się status samotnej matki. W drugim przypadku, brak wsparcia dziecka w przypadku przerwy w utrzymaniu dziecka nie dostaniesz. Ponadto, daleki od bycia łatwo wytłumaczyć swojemu dziecku, dlaczego ty i tata nie są małżeństwem. Szczególnie niewygodne jeśli nad dzieckiem zacznie się śmiać z własnych rówieśników, wyśmiewania tego stanu rzeczy.

Ale to, co jest nieprzyjemne wymówek, aby zamknąć krewnych, dzień po dniu zadać to samo pytanie: kiedy będzie poległych joithead się z tobą ożenić? Nasi rodzice i dziadkowie dorastał w zupełnie innym czasie i mieszkają razem bez zobowiązań małżeńskich młodych jest postrzegany jako kobieciarza. I nie ważne ile nie zapewnił, że szczęście nie jest w stempla w paszporcie i we wzajemnej miłości, aby ich przekonać, że jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. „Chcielibyśmy – byłby żonaty!” – to cała historia.

Ślub cywilny: an_1 i an_2 … co małżeństwo więcej? Niestety, nie ma zgody. Wokół dużo par, które żyją szczęśliwie w relacji nieformalnych nie zamierza niczego zmieniać. Choć dla większości kobiet małżeństwo – to tylko odskocznią do stosunków formalnych, nadzieja dla długiego i szczęśliwego życia razem jako mąż i żona. Ale jeśli mieszka z ukochanym mężczyzną w małżeństwie cywilnym, czekając na próżno na niego propozycję małżeństwa od kilku lat – myślę: może powinniśmy poszukać kogoś, kto nie będzie się ciągnąć i wybierz zbyt długo, i połączyć swoje życie zarówno duchowo, jak i udokumentowane poprzez umieszczenie powitalny pieczątkę w paszporcie. Ty decydujesz!

load...