Słodkie życie: kakao twarzy maskę

Kakao w proszku – niedrogie i bogate w funkcje produktu. Po pierwsze, dlatego, że jest możliwe, aby gotować pyszny rozgrzewający napój, po drugie, użyj go w pieczenia, po trzecie, z jej pomóc uratować skórę miażdżący. Zawiera on wiele przydatnych witamin i różnych pierwiastków śladowych, w tym przeciwutleniaczy, że zawiera kofeinę i jeszcze bardzo szeroką gamę składników odżywczych. Ponadto, kakao w proszku można kupić w prawie każdym sklepie, szybko i łatwo przygotować zdrowe „smakołyki” dla skóry.

load...

Kakao maska ​​nadaje się do wszelkiego rodzaju skóry, w zależności od dodatkowych składników może być nawilżać, odżywiają, obierania i tak dalej. Ale ważne jest, aby pamiętać, że w niektórych przypadkach lepiej jest być bezpieczne, jeśli masz podejrzenia, że ​​niektóre ze składników maski mogą powodować alergie. Sprawdzić przed zabieg kosmetyczny, wywołując niewielką ilość kontrowersyjną składnika do powierzchni wewnętrznej kolanka, zaczekać kilka minut; ewentualne zaczerwienienie, swędzenie, podrażnienie, nie pojawiają się w momencie kontaktu z przyszłości maski skóry, nie można bać się alergii. W przeciwnym razie, wybierz dowolny inny przepis.

Przed umieszczeniem maskę kakao, należy być bardzo ostrożnym, aby oczyścić powierzchnię skóry wodą z mydłem lub każdy wyznaczony do tego celu. W trakcie zabiegu, najlepiej do wypoczynku i odpoczynku i nie angażował się w pracach domowych, aby maska ​​będzie bardziej skuteczne. Po usunięciu mieszaniny z powierzchni sensowne jest cienką warstwą jakiegokolwiek składnika odżywczego lub nawilżającego. Jeśli jest to możliwe, należy usunąć maskę koszt przefiltrowanej wody, zwłaszcza w kompozycjach złuszczających.

Informacja dodatkowa: odpowiedni dla masek kosmetycznych naturalne kakao w proszku, błyskawiczne żadne mieszanki nie mogą być stosowane w takich procedurach.

Przepisy maski z kakao

 1. Złuszczający maskaSostav: jedna trzecia kubek kakao, jedna czwarta kubek płynnego miodu, dwie łyżki białej lub z trzciny cukrowej (brązowy) cukru. Zmieszać składniki stosowane w masażu kolistymi ruchami. Mieszaninę pozostawia się przez dziesięć minut.
 2. Zmiękczanie maskaSostav: jedną trzecią kubek kakao pół szklanki płynnego miodu, dwie duże łyżki śmietany i jeden i pół łyżeczki płatków owsianych. Nałożyć na twarz i pozostawić na co najmniej piętnaście minut, kontrastujące płukania (dość ciepłą i zimną wodą, a następnie upewnij się, że po raz pierwszy kontrast nie był zbyt silny, wzrasta wraz z upływem czasu).
 3. Maska oczyszczająca

  load...

  Składniki: duża łyżka kakao i kawę mieloną, trochę ciepłego mleka. Wymieszać składniki i luzem mleka rozcieńcza się do stanu miazgi. Nałożyć na twarz na dziesięć do piętnastu minut. Usunięcie mieszanki zimną wodą też. Należy zauważyć, że struktura ta jest najlepsza kombinacja skóry. Ale może to być wykorzystywane do żadnych innych.

 4. Odmładzająca maska

  Skład: trzy duże łyżki kakao, dwie duże łyżki ciepłego płynnego miodu, łyżkę naturalnego jogurtu, kapsułki witaminy E. Wymieszać i nałożyć na skórę dla dwudziestu do dwudziestu pięciu minut. Następnie spłukać i umieścić odżywcze i kojące kremu.

 5. Uniwersalna maska

  Skład: trzy duże łyżki kakao, dwie duże łyżki dowolnego glinki kosmetycznej i jogurtu, łyżeczka oleju kokosowego i soku z cytryny. Składniki wymieszać, umieścić na piętnaście minut. Bardzo delikatnie opłukać, upewniając się, że mieszanina nie dostać się do oczu.

 6. Odmładzająca maska

  Skład: duża łyżka kakao, taka sama ilość świeżo zaparzonej zielonej lub białej herbaty, trochę miodu. Wymieszać i dodać wody, jeśli to konieczne. Nałożyć i pozostawić na dziesięć do dwudziestu minut. Starannie spłukać. Przy regularnym stosowaniu tego związku działa cuda.

 7. Maska dla skóry tłustej

  Skład: łyżkę kakao i płatki owsiane nieco beztłuszczowe jogurt lub jogurt. Mieszać składniki sypkich i rozcieńcza się do stanu kaszy. Nałożyć na twarz. Po pewnym czasie, schłodzone przemyto wodą.

 8. Prosta maska

  Skład: kakao, wodę. Rozcieńczyć wodą do uzyskania proszku koniczyny. Nałożyć i pozostawić na dziesięć minut. Spłukać ciepłą wodą. Ta opcja jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry; Jeśli skóra jest bardzo sucha, można zastąpić wodę z mlekiem.

 9. Maska dla skóry tłustej

  Skład: dwie łyżeczki zielonej lub białej gliny i kakao Hercules płatki lekko schłodzone białe lub zielona herbata. Wymieszać suche składniki i rozcieńcza się do stanu koniczyny. Nałożyć masę na twarzy przez dziesięć do dwudziestu minut. Wash. Ta maska ​​szybko i skutecznie usuwa nadmiar połysk.

 10. Maska z podrażnieniem

  Składniki: dwie łyżki serek homogenizowany, łyżka kakao, dwie łyżki startej czekolady, trochę cynamonu. Ogrzania wszystkich składników w kąpieli wodnej, nie zapominając mieszano aż gładka. Zdjąć z ognia, ostudzić, twarz nakładać pędzlem. Siedemnastu do dwudziestu minut dokładnie spłukać ciepłą wodą. Idealnie, należy tę maskę raz w tygodniu. (Serek homogenizowany – jest najbardziej rozdrobniona masa serowa).

 11. Maska ​​tonowanie

  Składniki: łyżka kakao i każdy miąższ owoców, trochę wody. Rozpuścić wody kakao, dodać miąższ. Zastosuj pół godziny, nie całkiem zmyć zimną wodą. Jeśli masz tłustą cerę, lepiej dopasować maskę z miąższu żurawin lub wiśni.

 12. Maska opiekuńczy

  Składniki: dwie łyżeczki kakao, mały kubek dobrze parzonej kawy lub zielonej herbaty, pół łyżeczki olej z oliwek lub olej z awokado, mały łyżka miodu dzięki kilku zmielonych płatków owsianych. Kakao rozcieńczono gorącym kawy lub herbaty, dokładnie wymieszać. Dodać masło i miód, aby wypełnić pokruszonych płatków. Obficie nakłada się na skórę szyi i twarzy, pozostawić na dziesięć do dwudziestu minut. Strzelać wacikiem lub serwetkę. Spłukać twarz ciepłą wodą, balsam procesowego lub tonikiem.

 13. Maska dla skóry tłustej

  Składniki: łyżka zbóż Herkulesa, tego samego twarogu o niskiej zawartości tłuszczu, dwie małe łyżki kakao, trochę jogurtu. Składniki wymieszać, dodać jogurt, aby uzyskać papkę. Obficie stosować na twarz i pozostawić na dziesięć do piętnastu minut. Wash nie jest zbyt chłodna woda.

 14. Maska do skóry suchej i normalnej

  Składniki: trochę wody, dwie lub trzy łyżeczki śmietany i kakao, żółtko. Rozpuścić kakao z ciepłą wodą, dodać pozostałe składniki. Nałożyć na twarz i szyję i usunąć ciepłą wodą po około dwudziestu minut.

Należy zauważyć, że kakao jest bardzo przydatne do podawania doustnego. W pierwszej kolejności, tak niezbędne dla zachowania młodości przeciwutleniaczy w niej więcej niż cokolwiek innego. Po drugie, ma to sens, aby wolą kubek kakao, czekolady kawałki, jak w napoju są znacznie mniej tłuszczów nasyconych. Po trzecie, obecne w kakao teobromina, ma właściwości pobudzające, ale działa znacznie delikatniejszą kofeinę. W związku z tym, może być zalecane dla ludzi, którzy z jakiegoś powodu przeciwwskazane kawę.

Ponadto, pomimo wysokiej kaloryczności kakao nie zagraża otyłość – głównie ze względu na fakt, że nawet małe filiżanki tego napoju z powodzeniem zaspokaja głód; czyniąc go, nawiasem mówiąc, idealne śniadanie dla dzieci i dorosłych.

load...