Słodkie pilaw ryż i suszone owoce

Zawartość:

Pilaw jest tak umiłował, że w jego fantazji gotowania tematem są nieograniczone, istnieje tysiąc i jeden przepis na pilaw na świecie. Klasyczna słodka pilaw z suszonych owoców może być przygotowany przez Boga w Uzbekistanie i Azerbejdżanie, ale także Turkmeni i Kazachowie mu narodową potrawą rozważyć i prawie osiągnęła doskonałość w kuchni kulinarnej. Pilaw, mimo stałych zasad gotowania, w różnych wersjach i sposób dostawy jest bardzo różni się w smaku.

load...
 1. Połączenie dwóch głównych produktów jednego po drugim. Pierwszym i głównym produktem – zboża, jego obecność w pilaw konsekwentnie. Tradycyjnie ryż, ale jest używany i grochu i pszenica i kukurydza, a także mieszaninę różnych zbóż. Druga część składowa naczynia (zirvak) może być mięso mielone liści winorośli, kurczaka, ryby, warzywa i owoce suszone. Przypraw w naczyniu umieszcza się tylko szafran, kminek, ostra papryka i berberys. A w każdym razie – kolendra, liść laurowy i selera.
 2. Technologia wytwarzania: jeden z dwóch części oddzielnie przygotowuje pilaw duszoną grys (nie gotowane).
 3. Aby wybrać i gotować ryż. Nadaje się jedynie mocne i przejrzysty ryż średniej klasy o niskiej zawartości skrobi – jaśminu i basmati, devzira, oparzenie, Belay Alang, dastar-Saryk, Barakat Akmarzhan okrągłym Krasnodar. Długoziarnisty, dziki ryż pilaw lub parzony nie będzie działać.
 4. Ilość wody do gaszenia nie dużo i nie za mało. Więcej niż to konieczne, a ryż okaże się papka, trochę – danie spali.
 5. Naczynia. Pilaw recepta zawiera dowolny warunek – żeliwne naczynia z grubym murem, prosto cienkościennej emaliowany lub nie zrobi.

Powrót do spisu treści

Słodkie pilaw ryż i suszone owoce

Pilaw z suszonych owoców – to pyszne i bardzo użyteczny. Figura 80% stanowią złożone węglowodany, 8% niezbędnych aminokwasów dla ludzi. Witaminy B jako część ryżu – żywność dla ośrodkowego układu nerwowego, lecytyna – dla mózgu, potasu, – do serca. Ale gluten ryżowy nie zawiera sprawia, że powszechnie użyteczne.

Suszone owoce – suszone owoce, owoce lub na słońcu lub w suszarce. Zawierają witaminy, minerały, białka, długo przechowywane w temperaturze pokojowej. Świeże owoce i jagody wyschnięcia gorszy tylko w zawartości witaminy C, z których większość jest utracone podczas procesu suszenia.
Powrót do spisu treści

load...

Prosty przepis

Przepis popularne i łatwe. Gotować pilaw z suszonych owoców, trzeba: ryż – 2 filiżanki, suszone morele, rodzynki, śliwki, daktyle, figi (na pół szklanki każda), stopione masło – pół szklanki, cukier, sól.

 1. Stopić w rondlu żeliwny roztopionym masłem.
 2. Dodaj suszone Powidło, gotować na wolnym ogniu 20-30 minut.
 3. Iterację i przemyć ryżu.
 4. Umieścić ryżu w duszoną suszonych owoców, dodać sól, a pokrywa z zimną wodą, ilość dwóch palców nad ryżem umieścić cukru. Nie mieszać ryż i suszone owoce.
 5. Doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień do minimum.
 6. Gdy odparowanej wody, do zbierania ryżu od krawędzi w kierunku środka suwaka.
 7. Przykryć pokrywę pilaw, owinąć garnek w koc, aby domagać się 10-15 minut.
 8. Zdejmij pokrywę, pokrywa naczynia żaroodpornego i szybko obrócić go do góry nogami do suchych owoców były na górze pilaw.

Powrót do spisu treści

Ormianin przepis

Ten świąteczny przepis. Aby przygotować ormiański potrzebę pilaw: FIG – 2 filiżanki, morele, rodzynki, suszone śliwki i daktyle, pestki, fig, migdałów (na każdym pół szklanki), ghee – pół filiżanki, cukier, sól, 1 łyżeczka, chleb pita …

 1. Wlać do garnka żeliwnego (czajnik) 6 szklanki wody (3 razy więcej niż ryż), umieszczonym na ogień, doprowadzić do wrzenia i dodawać sól.
 2. Fig biust, płukania i moczyć przez 2 godziny. Spuścić wodę, płatki drenażu.
 3. Fig wypełnienie wrzenia soloną wodę, mieszać i gotować przez 10 minut, aż do połowy.
 4. Woda jest odprowadzana z durszlak Fig krotnie i wlać zimnej wody (to wówczas figura się kruche).
 5. Garnek żeliwny (czajnik) umieścić chleb pita, wlać ją na oleju.
 6. Akcję pita pół ryżu, gładkie i wlać oleju (3.2 v. L), aby położyć drugą część ryżu i ponownie wodą oleju.
 7. Przykryć garnek pokrywką i umieścić w minimalnym ogniu.
 8. Suszone owoce przemyto, dodano migdały i umieścić je na sicie przez 30 minut w łaźni wodnej pod wieczko zamknięte.
 9. Parze suszone owoce i migdały umieścić w szalce wylać pozostałości stopione masło i wymieszać.
 10. Na talerzu ułożyć zostały podzielone na chleb pita, chleb pita na – Ryż, Ryż – suszone owoce i migdały.

Bon appetit i dobre zdrowie!

load...