Śladami Boga i raj wakacje w Sardynii

Jeśli próbujesz zobaczyć wybrzeży Włoch w warunkach zatłoczenia zaskakujące pięknych, malowniczych miejscach naszej planety domu, nie można pomóc, skradanie się podejrzenie, że ta część świata chodził obfite Demiurga. Jednym z odbitek nogi unosiły się nad lazurowym powierzchnią Morza Śródziemnego między Korsyką a Sycylią i zamieniony na wyspie Sardynii. Nawet kształt wyspy z lotu ptaka przypomina podeszwę ogromnych sandały. Jest to już trudno znaleźć prawdę w różnych wymyślnych legend o pochodzeniu tego raju. Jednak dla tych, którzy zdecydowali się zorganizować wakacje na Sardynii, możliwość sami wysłuchać każdego z nich z miejscowych etnografów, z fanatyczną dokładnością zebrano i legendy bratanek Hercules Sarduse i noga po raz pierwszy na ziemi tutaj Boga, a tuzin różne wersje pochodzenia tej wyjątkowej wyspy.

load...

EDEM? Nie. Sardynia!

Każdy, kto wchodzi na wyspie po raz pierwszy na ziemi po raz pierwszy nie mógł zrozumieć, gdzie się kończy i gdzie firmament są nieograniczone Azure powierzchni morza. Najbliższy kontynencie aż 200 kilometrów czystej wody słonej. Charakter wyspie wpływa na jasność i różne kolory. Nawet powietrze w Sardynia specjalnej, wypełnione zapachem kwiatów i drzew. Lekkie nuty niekończących cytrynowych drzew, korzenny zapach mirtu i tart – gaje sosnowe, upojny zapach kwitnących oleandrów i bugenwilli. Wydaje się, że w pewnym momencie po prostu wyszedł z solidną ziemię, a zakończył się w niebieskich przybytkach. Ma wszystko: wydmy, spektakularne klify i jaskinie, ciche zatoczki i liczne wzgórza. Jakby ktoś specjalnie zbierane piękno wszędzie, i zjednoczeni w tej naturalnej oazie; ale dlatego, Sardynia – święta, które czekają na i marzył.

Skansen

Może to było w próbie znalezienia ziemskiego raju są liczne zdobywcy przybył na wyspę. Hiszpanów, Fenicjanie, Sardes, Grecy i Arabowie w różnych okresach odwiedzanych na Sardynii, o czym świadczą liczne zabytki są do dziś zdobią wyspę.

Sardes (nawiasem mówiąc, niektórzy naukowcy uważają, że te starożytne plemiona dał nazwę wyspy) pozostawił Nuraghe, uważana za jedną z głównych atrakcji wyspy. Ich konstrukcja nie ma czasu, aby określić dokładnie żaden historyk. Ale przybliżone szacunki, że sięgają XII-XIII wieku przed naszą erą. Nawiasem mówiąc, celem tych obiektów jest w kształcie ściętego stożka, jest również tajemnicą. Czy były liderami mieszkań lub fortyfikacji.

load...

Starożytni Rzymianie pozostawili rzeźbione bezpośrednio do amfiteatru skalnego. Przez dwadzieścia wieków, ten wspaniały budynek jest ozdobiony kapitału Sardynii Cagliari. Amfiteatr jest obszar 6000 metrów kwadratowych i może pomieścić około 10 tysięcy widzów. Co ciekawe, jest on praktycznie nie dotknął pomnik. Do dnia dzisiejszego, jego ściany są koncerty i występy. I wiele turyści mają okazję podziwiać niezwykłe właściwości akustyczne budynku.

Dowód zamieszkania na hiszpańskiej wyspie stał się miastem. Tak zwane „Mała Barcelona” lub Alghero. Miasto ma wiele imion. Miasto światła zwanego dla białych ścianach domów, a „Coral City” – ze względu na fakt, że jej wybrzeże jest usiane tych „żywych kamieni”. Cała stara część miasta – stare uliczki i wspaniałe pałace (Palau Reial, Palazzo Carcassona), gotycka katedra Mariacki i Kościół San Michele – noszą piętno prim piękno Hiszpanii.

Natura Workshop

Dla wielu turystów, którzy wybierają się na wakacje na Sardynii, wyspa jest atrakcyjne nie tylko wytwory rąk ludzkich, ile unikatowych zabytków naturalnych.

Ta sama Demiurga, Russell stada różowych flamingów w stolicy Sardynii, Cagliari, czy pochodzą z mitów starożytnych Greków Sardus hojnie rozpadły się u wybrzeży archipelagu wysp Maddalena. Sześćdziesiąt wyspy podnosi się z morza, stał się park narodowy, chroniony przez państwo. Granitowe skały o różnych kształtach i rozmiarach, są uważane za wzór najpiękniejszych krajobraz świata. W przybrzeżnych wodach archipelagu – Whale Sanctuary. Jednakże, jeśli lubią nurkowania, dno morza ujawni wiele wspaniałych tajemnic. I wiele delfiny tu i tam bez strachu biegają w czystych wodach morza, sprawi, że towarzystwo.

Światowej sławy jaskinie Neptuna, jak fantastycznym pałacu królewskiego. Wielowiekowej wzrostów stalaktyty i stalagmity tworzą słupy podtrzymujące sklepienie jaskini. Naturalne kamienne łuki i koronki zdobią ściany. I jeden z utworów przypomina prawdziwe organy kościelne. Wymiary Lamarmora podziemne jezioro, długości około stu metrów, podłoga jest w tym podziemnym zamku, stworzony przez samą naturę. A niewielka opłata wydaje strome zejście na wykuty w skale 675 kroków, aby zobaczyć na tym urokliwym pięknem.

Molentardzhus Park – jeden z najbardziej niesamowite iw Europie. Oto liczne gatunki zagrożone ptactwa wodnego. Białe i Czapla, czarne kormorany, Wspólna Głowienka i piękne różowe flamingi – tylko niewielka część fauny, komfortowo osiadł w 1600 hektarów bagien i wody. Niektórzy przyrodnicy doszli do Sardynii tylko odwiedzić ten park.

Mekka turystyczny

Takie bogactwo przyrody, zabytków i słynnych białych plaż (nawiasem mówiąc, biały piasek plaż wyspy jest uważana za jedną z najcenniejszych na wyspie) dokonały Sardynia mekka dla turystów. I to nie tylko dla zwykłych ludzi. Znane gwiazdy Hollywood, a nawet prominentni politycy notorycznie Silvio Berlusconi wybrał odpoczywać tej wyjątkowej wyspy. Dlaczego? A ponieważ, według wielu podróżnych, „turystów na Sardynii może być tylko dobre, a nie dalej.” Niezależnie od rodzaju wypoczynku wolisz, można łatwo znaleźć go tutaj.

Ci, którzy podróżują na Sardynię w poszukiwaniu rozmaitych zabiegów, prywatności i luksusu, najlepiej nadaje Forte Village Resort, kompleks dziewięciu hoteli wysokiej klasy. To takie małe państwo w państwie, gdzie leci czas. 25 hektarów ziemi i morzu, przeznaczone do rekreacji dla każdego smaku. Słynny kompleks spa Thaermae del Forte Village z opatentowanych technik terapii glonów – jest źródłem wiecznej młodości i piękna.

Jest na Sardynii koncentruje 25% wszystkich plaż we Włoszech. Ale czy Sardes wolą odpocząć na dzikich plażach. Jeśli wybraliśmy się na wakacje z dziećmi lub po prostu położyć się na białym piasku, sześć kilometrów plaży Poetto, oczywiście, będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Na plaży, gdzie 50 metrów szerokości – płytkie wody, jest to idealne miejsce dla dzieci, aby przelewać bez narażania życia. I ta plaża jest uważana za najbardziej wygodne.

Liczne wycieczki statkiem pozostawić niezatarte wrażenia w pamięci. Sprawdź na tych połowów głębinowych może być ekscytującą przygodą, w której poczujesz się jak zwykle sardyńskiej rybakiem i impregnowane słonej morskiej bryzy. A potem na ciebie z ryb złowionych sarsdkih tradycyjnych rybaków zostanie przygotowany.

Opowiadanie o wakacjach na Sardynii będzie niepełna bez wzmianki o tradycyjnej kuchni. Jest rzeczą oczywistą, że większość diecie są owoce morza. Ale można mieć pewność, że są świeże. Żeby nie powiedzieć o słynnej wędzone mięso i salami, prosciutto, niemożliwe. Podobnie jak porseddu – młoda świnia, pieczone w liściach mirrę. Smakosze mówią, że ciało rozpływa się w ustach. Ponadto, Sardynia słynie z sera owczego. Niektóre z nich można spróbować tylko na wyspie, ponieważ przez prawo zabrania się wywozu poza kwaśne mleko wyspy skarbów.

Ale jaki rodzaj sera bez wina? To prawda, Sardynii wina są jednymi z najlepszych we Włoszech. I będzie można to zobaczyć, jeśli się na wycieczkę do słynnych winnic Ardzhiolas lub Sura. Tam nie tylko mówić o nowoczesnych metod produkcji wina, ale również prowadzone w słynnej winiarni Ardzhiolas rodziny. Jest skarbnicą włoskich win produkcyjnych Sardynii. Każda butelka jest warta. Pod koniec tych wycieczek są zazwyczaj grzywny degustacja wina, w największym uciesze turystów.

Każdy dzień spędzony na wyspie Sardynia – wakacje pełne wrażeń i uczucie bycia w ziemskim raju.

load...