Skutecznym lekarstwem na trądzik w domu

Zawartość:

Wysypka na skórze są w stanie zepsuć nastrój każdemu. W związku z tym nie ma nic dziwnego w tym, że dana osoba ma tendencję do ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe. Zwłaszcza jeśli wybrało trądzik twarzy kobiety – prawie każda z pań zgodzi się zaakceptować nieproszonych gości na skórze.

load...

I rzeczywiście – do czynienia z trądzikiem jest nie tylko możliwe, ale jest to konieczne. Jeśli poprosisz, otrzymasz jasne skóry jest całkiem realne. Ale będzie musiał dokonać pewnego wysiłku i przestrzegać kilku zasad, należy wybrać odpowiednie narzędzie dla Ciebie trądzik. Ponadto trzeba mieć cierpliwość – trądzik ustępują w ciągu kilku dni. Co do zasady, wyraźna poprawa stanu skóry staje się zauważalne po około miesiącu, a nie przed.

Przyczyny trądziku

Przed spieszyć do walki z trądzikiem, powinien starać się zrozumieć, co spowodowało ich wygląd. Więc dlaczego trądzik zazwyczaj występują?

 • Problemy hormonalne

Czy zauważyliście, że często muszą żyć z trądzikiem nastolatków? A poza tym, trądzik może odwiedzić przyszłą mamę. I wiele kobiet cierpi na trądzik w konkretnym etapie cyklu menstruacyjnego. Czy wiesz, co jest tego powodem? To bardzo proste – nie ma trądziku ze względu na zmiany hormonalne.

load...

I nie ma znaczenia, czy są to naturalne przyczyny. Mimo wszystko, jeśli dana osoba ma konkretnej choroby, co prowadzi do zakłócenia normalnego poziomu hormonów, a także mogą pojawić się trądzik wysypka. I czasami bardzo obfite.

 • Niedożywienie

Jeśli torturowany trądzik, dokładnie przeanalizować swoją dietę. Wszystkie Twoje ulubione kok, chipsy, grilla i wędzone żywności, a zwłaszcza czekolada, kawa, alkohol i napoje gazowane – najlepszymi przyjaciółmi trądziku. A dodatkowe kilogramy, nawiasem mówiąc. Być może nadszedł czas, aby zmienić swoje menu? Dopiero teraz, zamiast rozpoczynać się w poniedziałek!

 • Tłusta skóra twarzy

Jest prawie niemożliwe, aby uniknąć pojawienia się trądziku i właścicieli skóry tłustej. Oczywiście, jeśli tylko skóra nie otrzymuje odpowiedniego leczenia. To bardzo proste – z oleiste pory skóry są prawie zawsze rozszerzony. A oni młotkiem nieruchomości.

 • Choroby narządów wewnętrznych

Bardzo często, ale czasami przyczyna trądziku może być jedna lub inna choroba narządów wewnętrznych. Więc jeśli nie może znaleźć rozsądne wyjaśnienie pojawienia się trądziku – szczególnie nagłym – skonsultować się z lekarzem. Aby rozpocząć co najmniej do zwykłego lekarza i / lub dermatologa – będą przeprowadzać serię badań i przepisać odpowiednie leczenie w razie potrzeby.

Pielęgnacja skóry

Jeśli masz zamiar pozbyć się trądziku w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na właściwej pielęgnacji skóry. Niezależnie od rodzaju skóry, wymaga dokładnego oczyszczenia i nawilżenia. Aby to zrobić, można użyć jako produktów kosmetycznych i środków ludowej – w zależności od preferencji.

 • Codzienne oczyszczanie twarzy

Trzeba myć przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Rano mycie jest konieczne, aby oczyścić pory nocy wypracować sebum – ten środek pomoże zapobiec pojawieniu się trądziku i wyprysków. Ale mycie wieczorem może wyeliminować kurz, brud i martwe cząstki skóry.

W godzinach porannych po prostu umyć wodą, ale w godzinach wieczornych bez przerwy, należy użyć środka czyszczącego. Należy zwrócić uwagę na temperaturę wody – aby zmyć brud muszą być gorące, ale mycie wykończenie – zimno. Zimna woda zmniejszy porów na twarzy, a tym samym zapobiega powstawaniu nowych zaskórników i wyprysków.

 • Usunięcie zrogowaciałego cząstek

Dwa lub trzy razy w tygodniu jest konieczne, aby oczyścić twarz bardziej dokładnie usunąć martwe cząstki skóry skóry i brudem, zabivshuyu porów. Aby to zrobić, należy użyć Scrub – zarówno przemysłowych jak i domowych. Z zastrzeżeniem tego warunku, pozbyć się trądziku będzie sukces znacznie szybciej.

 • Głębokie oczyszczanie twarzy

Jeśli zaskórniki i trądzik dużo, nie może obyć się bez głębokiego oczyszczania twarzy. Bądź jakość czyszczenia sam jest prawie niemożliwe, więc najlepiej jest skontaktować się z salonem. Mistrz dokładnie oczyścić pory i usunąć wysypkę. Ta sama procedura powinna być przeprowadzona jeden – dwa razy dziennie.

 • An_4 medyczne

Prawidłowa pielęgnacja skóry może pomóc uniknąć pojawienia się nowych zmian. Ale stary Należy również pozbyć! W tym celu, oprócz głębokiej osoby czyszczenia musi masek medycznych.

Płyny czyszczące

Zdecydowaliśmy, aby pozbyć się wyprysków i zaskórników? Nie spiesz się do leków branży kosmetologii – często tradycyjne środki są o wiele bardziej skuteczne. I jako miły bonus – tańsze. Jedyną rzeczą, którą chciałbym zwrócić uwagę – jest to możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na jednego lub drugiego składnika.

Przede wszystkim potrzebny jest płyn oczyszczający, za pomocą którego można oczyścić skórę w ciągu dnia – to jest bardzo ważne. Tak więc:

 • Balsam ogórek

Klasyka gatunku – balsam ogórek, który został z powodzeniem stosowane przez nasze babcie. Aby przygotować balsam trzeba będzie jeden średniej wielkości ogórek, 100 g czystej zimnej przegotowanej wody, 50 gramów wódki i szklanym pojemniku z pokrywką.

Ogórek umyć i natrzeć dobre na małej tarce, umieścić w naczyniu, dodać wódkę i wodę i dokładnie wymieszać. Pojemność okładki i umieścić w lodówce przez 10 dni. Po 10 dniach szczepu balsam użyciu sitko lub gazę. Oczyścić obszary problemowe skóry z wacikiem nasączonym balsamem – dwa lub trzy razy dziennie.

 • Lotion Aloe

Jeśli konieczne jest nie tylko pozbyć się trądziku, ale także z trądzikiem zapalnym, najlepiej jest użyć balsamu na podstawie aloesu. Po z aloesu wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Ale jego przygotowania trzeba będzie nieco trudne. Aby rozpocząć, należy przygotować 3 aloesu liść z rośliny, która ma więcej niż pięć lat, 2 łyżki miodu, 100 g gotowanej wody i 5 łyżek wódki.

Przebierał liści aloesu – należy uzyskać masa ta jednorodna. Następnie rozpuścić miód w kąpieli wodnej i posypać nim w miąższu aloesu. Protomai około 10 minut, stale mieszając. Ochłodzić masę do temperatury pokojowej i umieścić w szklanej misce, zalać wodą i wódki, wymieszać dokładnie. Płyn jest gotowy – wytrzeć twarz co najmniej pięć razy dziennie, zwracając szczególną uwagę na zaognione pryszcze.

 • Balsam rumianek

Jeśli trądzik na skórze nie jest bardzo dużo, całkiem normalne balsam rumianek. Przygotowanie go jest bardzo proste. W rondlu umieścić trzy łyżki kwiatostanów rumianku i napełnić szklankę wody, doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i przykryć patelnię. Po upływie 10 minut wyłączyć grzanie i owinąć garnek z ręcznikiem, pozostawić na 2 godziny. Odcedzić wywar, dodać 50 gramów wódki, wymieszać i wlać płyn gotowy w szklanym pojemniku, który musi być przechowywany w lodówce. Przetrzyj twarz dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

 • Salicylowy balsam

Ten balsam jest przygotowanie przystawki: wszystko, czego potrzebujesz – jest to pięć łyżek alkoholu salicylowego, które można kupić w każdej aptece, jedną łyżeczkę naturalnego kredy i 100 g zimnej przegotowanej wody. Dokładnie wymieszać wszystkie składniki w szklanym pojemniku i lotion gotowy.

Utrzymać powinien być zamknięty pokrywą, a tylko w chłodnym ciemnym miejscu – na przykład na dolnej półce w lodówce. Przetrzyj twarz wacika zanurzonego w tym balsamem, dwa – trzy razy zapukał. Pierwsza poprawa będzie widoczne w ciągu tygodnia. Jednakże leczenie musi być kontynuowane aż do całkowitego zaniku problemów. A następnie przetrzeć balsam twarzy przynajmniej raz dziennie – to pomoże zapobiec pojawieniu się nowych zmian.

I jedno „ale” – uważnie śledzić reakcję skóry do opalania – gdyby nagle zauważysz zaczerwienienie, swędzenie lub czuje skóra zaczyna się łuszczyć, balsam rozcieńczyć przegotowaną wodą w stosunku jeden do jednego. Wszystkie działania niepożądane zniknie.

Peeling do twarzy

Nie jest konieczne, aby kupić kosztowne oczyszczanie – mogą być z powodzeniem wytwarzać i niezależnie od siebie. Jak już wspomniano powyżej, tradycyjne receptury są bardzo skuteczne i nie zaniedbywać ich.

 • Peeling z nasion

Na pewno często jeść jabłka i / lub winogron. Więc nie spiesz się, aby rzucić kości – z których można gotować niesamowite peeling dla skóry tłustej. Jedna trzecia łyżka nasion, umieścić w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni przez około 30 minut, a następnie, jak szlifować.

Dodać pokruszone kości do dwóch łyżek jogurtu jakiegokolwiek tłuszczu lub kwaśnej śmietany, umieścić na dobre parze twarz i masaż dla jednej – dwóch minut. Pozostawić peeling na trzy minuty, a następnie spłukać dużą ilością zimnej wody. Nie zapomnij, aby zastosować zwykły krem ​​nawilżający – to pomoże uniknąć podrażnienia skóry. Dosyć Jedna taka procedura w tygodniu do zaledwie jednego miesiąca, skóra wygląda o wiele lepiej.

 • Owsa peeling

Jeśli masz rodzaj cery mieszanej, trzeba bardziej delikatny peeling. Na przykład, w oparciu o najczęściej płatków owsianych. Na patelni smażyć gorący dwie łyżki płatków owsianych – muszą zdobyć złoty odcień. Następnie ostudzić i płatki za pomocą młynka do mielenia proszku.

Wymieszać ten proszek z kwaśną śmietaną w proporcji 1: 1, stosuje się grubą warstwą na oczyszczoną skórę i parzona. Masuj go przez minutę i pozostawić peeling dla innego kilka minut, a następnie spłukać zimną wodą. Ten peeling nie tylko oczyszczają skórę, ale także odżywia je. Zatem dodatkowa wilgoć nie trzeba. Ten peeling jest praktycznie nie uszkodzić skóry – jest to możliwe, aby dwa – trzy razy w tygodniu, a nawet częściej.

 • Peeling gryczana

Jeśli masz do czynienia z dużą liczbą trądziku zapalnego, spróbuj gryki zarośla. Wytwarza się go w ten sam sposób, jak płatki owsiane: na gorącej patelni smażyć dwie łyżki gryki i zemleć na proszek. Najprostszym sposobem, aby to zrobić przy użyciu szlifierki. Nawiasem mówiąc, można przygotować w proszku na przyszłość – jest doskonale przechowywane w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Bezpośrednio przed użyciem zmieszać proszek z jogurtem gryki – trzeba mieć jednorodną masę kremową. Umieścić go na uprzednio oczyszczoną skórę i na parze i masaż przez kilka minut. Następnie pozostawić Scrub przez 5 minut i spłukać dużą ilością zimnej wody. Pat skórę ręcznikiem i zastosować zwykły krem ​​do twarzy. Ten peeling można wykonać nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

 • Peeling owocowy

Czy wiesz, że jednym z najbardziej skutecznych zarośla – tego owocu? A efekt wynika z kwasami owocowymi – działają jak skórki chemicznych i dostarczenie głębokiego oczyszczania skóry.

Przygotuj peeling jest bardzo prosty – zniszczyć dowolny owoc lub, w skrajnych przypadkach, kilka jagody i nałożyć masę na skórze, zwłaszcza w obszarach problemowych. Nawiasem mówiąc, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo kwaśnych owoców. Bardzo delikatnie, bez wysiłku, masuj skórę i około dwóch lub trzech minut, dokładnie spłukać dużą ilością wody.

Podczas obierania owoców koniecznie zastosować balsam, aby uniknąć podrażnień. Nie przesadzaj owoce obierania też – inaczej grozi oparzeniami chemicznymi skóry. Tylko dwa – trzy podobne procedury miesięcznie.

An_4 medyczne

Tradycyjne przepisy masek medycznych również zasługują na uwagę – mogą pomóc pozbyć się nawet najbardziej ciężkim trądziku. Ale pamiętaj – maska ​​będzie skuteczna tylko jeśli ich używać regularnie, a nie sporadycznie. Ponieważ jednak i wszystkimi innymi środkami – nie tylko ludowych. Systematic – klucz do sukcesu i czystą skórę.

 • Sandthorn maska

Seabuckthorn ma wiele właściwości leczniczych, w tym środki przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dlatego wielu ludzi receptury oparte są właśnie na rokitnika zwyczajnego. Jako maskę na trądzik, na które trzeba będzie przygotować 50 gramów jagód rokitnika, 100 gramów wody i łyżkę miodu. I owoców mogą być świeże i mrożone – nie ma wpływu na skuteczność an_4. Jagody umieścić w dowolnym (nie metal) głębokiego pojemnika, puree z widelcem mash stanu. Zagotować wodę i wlać jagody. Pozostawić do zaparzenia na 30 minut, mieszając od czasu do czasu. W tym czasie, maska ​​należy ochłodzić do temperatury dopuszczalnej dla skóry. Dodaj maskę miodu i dokładnie wymieszać ponownie.

Przed użyciem skóry tej an_4 jest pożądane nie tylko czysty, ale powinno być pary – przez 5-7 minut. Maska jest położony na obszarach problemowych grubą warstwą i pozostawić na 15-20 minut. Następnie spłukać dużą ilością wody i poczekać aż skóra wyschnie naturalnie, bez wycierania. Ta maska ​​wystarczy zrobić tylko raz w tygodniu, nie więcej – szybciej na trądzik, nadal nie można się pozbyć.

 • Aloes i miód

Bardzo często najskuteczniejszymi popularne przepisy są bardzo proste – na przykład maska ​​miodu i aloesu. Chop trzech liści aloesu w kąpieli wodnej stopić trzy łyżki któregokolwiek z miodem. Miód się rozpuści, dodać miąższ z aloesu i gotować przez około 15 minut. Schłodzić do temperatury pokojowej, an_4 i stosuje się wstępnie obróbce parą skóry. Po 15 minutach spłukać zimną wodą i delikatnie przetrzeć skórę z miękkim ręcznikiem. Takie an_4 trądziku powinno odbywać się trzy razy w tygodniu.

 • Nakrętka Maska

Czasami wysypka może być tak silne, że pozbyć się trądziku wydaje się prawie niemożliwe. Ale nie tracić ducha – receptur ludowych i nie radzą sobie z takimi przeciwnościami. Spróbuj nakrętkę maskę – przygotowanie do niej, oczywiście, jest to dość trudne. Ale wynik przekracza wszelkie oczekiwania. Więc trzeba będzie 10 orzechów, białe jajko, trzy łyżki miodu, łyżeczkę rumianku i trzecich świeżego ogórka.

Orzechy dokładnie zmielić. Jeśli masz młynek do kawy, młynek do kawy. Cóż, jeśli nie – można każ-zmiany – na przykład zaprawy. Ogórek obrać i natrzeć na małej tarce. W kąpieli wodnej rozpuścić miód i dodać rumianek, gotować na wolnym ogniu około 10 minut, a następnie przy użyciu szczepu sitko. Podłączyć ogórek i miód, wszystko dokładnie wymieszać. Po schłodzeniu masy, stosuje się wstępnej obróbce parą skórę twarzy i pozostawić na 15 minut.

W tym czasie, za pomocą miksera ubić pianę z białek, tworząc bardzo gęstą pianę i dodać orzechy pudrem. Przemyć twarz z miodem, delikatnie pat twarz ręcznikiem i to samo stosuje się grubą warstwę na skórze, zwracając szczególną uwagę na obszar trądziku. Pozostawić na 10 minut, a następnie przemyć twarz wodą. Czy taka maską dwa razy w tygodniu i tylko miesiąc później stan skóry znacznie poprawiła.

Oczywiście, nie jest konieczne, aby spróbować na wszystkich popularnych receptur na raz – wybierz pewien zestaw (peeling, balsam, maska) i używać go co najmniej miesiąc. I tak w przypadku, gdy nie ma poprawy, spróbować innych receptur. A jednak – jeśli poprawa nie jest, należy skontaktować się z dermatologiem. Czasami trądzik – wynikiem choroby.

load...