Skuteczny i popularny maść na żylaki

Tak wielu ludzi, którzy są dużo w ciągu dnia, szczególnie w pracy, realizujących żylaków. W tym przypadku, maść z żylakami – jest przystępne narzędzie w walce z chorobą, jeśli nie można zmienić pracę lub zmienić styl życia. Oczywiście, dla ostatecznego uzdrowienia musimy bardziej poważne traktowanie, ale dla zapobiegania lub we wczesnych stadiach, można użyć kremu z żylakami. Ale trzeba najpierw zrozumieć co żylaków żyły, jak leczyć i jakie maści.

load...

Co to są żylaki

Żylaki – utrzymująca się iw większości przypadków nieodwracalny ekspansja, wydłużenie i deformacja żyłach nóg. Czasami są węzły w wyniku rzekomych naruszeń konstrukcji ścian żył.

Bardzo popularne jest chorobą u osób w wieku 40-50 lat, gdy istnieje duża procesie pracy jest pracą w pełnym wymiarze godzin i niemal przez całą dobę. Choroba ta może rozwinąć się podczas siedzenia siedzący tryb życia (kierowcy, pracownicy biurowi).

Żylaki mogą powstać nie tylko w kończynach dolnych, ale inne narządy wewnętrzne. Żylaki mogą rozwijać się z kilku powodów:

 • Dziedziczność;
 • Kobiety w ciąży lub leków hormonalnych;
 • Styl życia, który prowadzi do zwiększenia presji na nogach.

load...

 

Leczenie żylaków

Przede wszystkim o leczeniu należy skonsultować się z lekarzem. Zwykle określone kompleksowe leczenie, które łączy w sobie różne sposoby i procedury: tabletki, zastrzyki, maści i masażu.

Bezpośrednio maści – specjalny środek do stosowania zewnętrznego. Nakłada się na skórę lub błony śluzowe dotkniętych narządów i skóry. Maść jest również inna struktura, i tworzą krem, żel, pastę, mazidło.

Maść do żylaków jest oparta na tłuszczu i substancji czynnych. Tłuszczu mogą służyć jako baza naturalnych olejów roślinnych, tłuszczów zwierzęcych, lub syntetycznych (wazelina, wosk, masło kakaowe). Maść może powodować takie skutki:

 • Wzmocnienia naczynia i ich ściany;
 • Przyspieszony i normalizuje zawory do sieci;
 • Zmniejsza ryzyko zakrzepów;
 • Likwidacja obrzęków;
 • Gojenie i zaostrzenie owrzodzeń żylnych.

Im więcej tych efektów i wpływu na zasadach opisanych w instrukcji, lek jest uważany za lepszy i bardziej skuteczny. Ale lepiej jest stosować się do zaleceń lekarza i kupić na receptę.

 

Rodzaj maści

Różne maści można uzyskać różne efekty w zależności od elementów składowych. Istnieją następujące grupy maści.

Heparyna maść. Te maści mogą wpływać jedynie we wczesnych stadiach choroby. Kiedy osoba odczuwa stałą ciężkości i obrzęki nóg i zaczyna podejrzewać, żylaki. To ma wpływ na mikrokrążenie, na tworzenie i resorpcji skrzepów krwi. Zastosuj wymagane jest 3 razy dziennie przez dwa tygodnie bezpośrednio na miejsce zmienione żyły, albo tak zwane „gwiazdy”. Ta maść z żylaków może powodować reakcje alergiczne, więc należy stosować ostrożnie. W żadnym wypadku nie należy stosować na uszkodzoną skórę.

Maści venoaktivnyh substancje oparte. Zazwyczaj w skład tych maści obejmują kasztanowca, donnitsa lek, rzeźnik. Wszystkie te elementy są doskonale wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i mają działanie przeciwbólowe. Może być stosowany do zapobiegania, aby zmniejszyć zmęczenie i obrzęki nóg w czasie ciąży lub po długim dniu na nogach.

Niesteroidowe leki. Substancje maści i żele oparte wytwarzać niesteroidowy działanie przeciwzapalne ze względu na diklofenak lub indometacyna. Jest to ten sam efekt, jak lek przeciwbólowy.

Glikokortykosteroidów hormonów. Maści na bazie tych hormonów mają właściwości przeciwzapalne i antyhistaminowe. Środki z tej grupy są najbardziej skuteczne w kontrolowaniu stanu zapalnego. Ale powinien dokładnie zapoznać się z instrukcją, ale raczej istniejące przeciwwskazania i skutki uboczne.

Skuteczny i popularny maść na żylaki

Oczywiście, gatunki i grupy dużo, a można zgubić się w ich właściwości, składu i działania. Dalsze przykłady skutecznych maści zostanie podana, które można kupić w każdej aptece.

Venoruton. To ma konsystencję żelu. Kompozycja ma witaminy P (rutynę). Działa na błonach komórkowych, wzmacnia ściany żył i naczyń. Ogólnie wzrósł żyły, zmniejsza obrzęk i stan zapalny, ból usunięte. Ty funkcji nie można używać w pierwszym trymestrze ciąży.

Venitan. Jest on dostępny w postaci kremu i maści. Głównym składnikiem jest wyciąg z owocu kasztanowca. Jak wspomniano powyżej, środki na bazie kasztanowca są bardzo skuteczne i popularne. Zwiększa ogólny ton ścian żylnych, zmniejsza obrzęk i stan zapalny. Nie można stosować na uszkodzoną skórę, a także wykorzystania w już opracowanych owrzodzeń żylnych.

Żel Ginkor. Narzędzie tworzy główny efekt stosując ekstrakt z liści drzewa Ginkgo biloba i rutyny. Związek tych substancji dostatecznie silnie wzmacnia ściany żył, zwiększa swój ton i likwiduje obrzęk tkanek miękkich. Główną zaletą tego produktu – jest to, że może on być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiących, bez martwienia się o możliwym ryzyku. Ponadto, żel zatrzymuje się i uniemożliwia dalszy rozwój procesu zapalnego.

Heparyna maść. Jak opisano wcześniej, heparyna – jeden z silnymi narzędziami z żylakami. Główne działania – jest zapobieganie skrzepy krwi i poprawy krzepliwości krwi. W maści zawierają benzokainę, który wywołuje efekt przeciwbólowy. Wraz z rozwojem owrzodzeń żylnych oznacza, niestety, nie pomoże, a nawet przeciwwskazane.

Vishnevsky maść. W przeciwieństwie do poprzednich maści mogą być wykorzystane w rozwoju owrzodzeń żylnych. Ponadto, maść stworzony specjalnie do zwalczania wrzodów. Struktura obejmuje: smołę, olej rycynowy, sole bizmutu xeroform. Posiada właściwości antybakteryjne i gojenia ran.

Ichtiol. Ma podobne działanie maści Wiśniewski. Głównym składnikiem – związku, który składa się z siarki.

Aestsin żel. Oznacza to, że działa się przez połączenie substancji czynnych, takich jak escyna, heparynę i fosfolipidów. Wszystkie te substancje w połączeniu stanowią prawdziwą „bombę”, czyli zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów krwi, wzmacnia błony komórkowej lub nawet zbudować go od nowa.

Gepatrombin. Maść ma takie samo działanie jak w przypadku heparyny. Ale jest o wiele bardziej skuteczne. Ta maść z heparyną i inne substancje są dodawane – Alantoina i Dexpanthenol. Opcjonalne składniki pomagają lepiej Głównym wchłaniane przez skórę i poprawia metabolizm skóry. Zatrzymać proces pęcznienia i dojrzewania owrzodzeń żylnych.

Cream „Maść na życie żył.”

Ta maść do żylaków jest bardzo popularny wśród miłośników zasobów naturalnych.

Ponieważ składa się z różnych naturalnych olejów i ekstraktów. Zdarza się, że w leczeniu żylaków wykorzystaniem pijawek. Ale dla tych, którym ta procedura jest nieprzyjemne, lub z jakiegokolwiek powodu jest przeciwwskazane, wyciąg z pijawki jest częścią maści. Złożone cząstki śliny pijawki i innych olejów roślinnych wytwarzać przeciwzapalne i działanie przeciwbólowe.

Lioton 1000. Główną substancją czynną – Lioton. To zapobiega powstawaniu zakrzepów i zapalenie żył – zapalenie ściany żyły. Przy stosowaniu na wczesnym etapie może zapobiec występowaniu owrzodzeń żylnych. Ale jeśli wrzód rozwinęła, to zażywanie narkotyków nie jest już możliwe.

Troxevasin (Trokserutyna). Jednym z najbardziej popularnych maści. Główne elementy – rutyna i bioflawonoidy. Ma podobny efekt.

Venozol. Jest on wytwarzany w postaci żelu i kremu. Narzędzie jest zakodowany jako dodatek biologicznej. Powinien on być stosowany w połączeniu z pełnymi leków medycznych. W ramach głównie zawiera naturalne olejki i ekstrakty.

środki folk – maść cud

Bardzo popularne narzędzie, które jest używane przez ludzi. Jako lek nie może być stosowany na uszkodzonych obszarów skóry oraz obecności alergii. Do wytwarzania potrzeby: smalec wieprzowy, sok z aloesu, miód, Vishnevsky maści, maści, mydła ihtiolovaya (korzystnie ciecz), sok z cebuli. Do bulionu muszą 1 łyżka. L. Każdy produkt umieszcza się w naczyniu. Następnie ogrzać do wrzenia, ale nie gotować. Następnie ostudzić i może być stosowany codziennie przez 3 razy. Czas trwania kursu powinno być kontynuowane aż do całkowitego zaniku objawów żylaków.

Według licznych opinii to narzędzie jest bardzo skuteczne. I zapisane znaczną liczbę osób.

Zalecenia dotyczące leczenia i porady

Oczywiście, trzeba zdecydować, w jaki sposób i gdzie się leczyć żylaki, ale istnieją pewne wskazówki, które mogą być użyteczne:

 • środki folk mają równie silny wpływ w leczeniu żylaków;
 • Nie może zastąpić leki popularny, powinien pracować w zespole;
 • Maść należy stosować cienką warstwę i ją namoczyć w;
 • Przy stosowaniu maści mogą być lekko sprasowany nogę, to nawet pomóc środki działać szybko;
 • Przed pożądane jest zastosowanie do czyszczenia brudu ze skóry;
 • Lepiej skonsultować się z lekarzem przed użyciem tego lub tej maści.

Tak więc, stosowanie maści w walce z żylaków jest bardzo skuteczny i nie było tak źle. Zalety tego sposobu efektów – wpływ aktywnych związków bezpośrednio do żądanego organu, jednocześnie nie wpływając drugi przypadek.

Maść – bardzo prosty w użyciu i kupić lekarstwo na żylaki. Ale trzeba pamiętać, że największe rezultaty można osiągnąć jedynie poprzez zintegrowane leczenie. Nie zapomnij o innych rodzajach (leki, zastrzyki, i tak dalej. D.). Ponadto, nie będzie zbędny ćwiczeń, odpowiedniej diety i zmiany stylu życia na bardziej mobilny.

Jak na prawdziwego skuteczności maści, niektórzy eksperci są nadal twierdząc między sobą. Niektórzy twierdzą, że stosowanie maści dość skutecznie, podczas gdy inni twierdzą, że nie przynoszą żadnych korzyści. Fakt, że wybór konkretnego maść powinna opierać się na indywidualnych cech choroby. Oznacza to, że w zależności od postaci choroby, stopień objawów, sposobów manifestacji cech genetycznych, predyspozycji do różnych chorób i wrażliwość na różne komponenty.

Przed uruchomieniem programu do apteki i kupić najbardziej reklamowany maści, powinien udać się do szpitala i dokładnie zdiagnozować żylaki. Bo czasami objawy mogą towarzyszyć innym chorobom są bardziej poważne. Następnie maść byłoby zupełnie bezużyteczne.

Więc trzeba być traktowane z umysłu, ale raczej z lekarzem.

load...