Skuteczność leczenia żylaków żyły pijawki

Nie każdy zabieg zostanie podjęta na pijawki na żylaki. Wynika to z niechęci, ignorancji i strachu. Pomimo starożytności sposobu, że znalazł zastosowanie w dzisiejszych czasach, tak piyavkoterapiyu próżnych uważane za przestarzałe lub egzotycznych zabiegów. Hirudotherapy pokazany na ludzi, którzy są podatni na rozwój stagnacji i doskonale pomaga mastitis, hemoroidy i zakrzepowe zapalenie żył.

load...

W gospodarstwach biologicznych specjalnie do celów medycznych są uprawiane pijawki, których nazwa naukowa z Hirudo medicinalis, a codziennie – „giruda”. Są sterylne i nie może dostać się do ciała pacjenta na zakażenie. Ślinie ma działanie bakteriobójcze i zawiera w przybliżeniu 100 związków biologicznie czynnych, leki przeciwzakrzepowe, środki przeciwbólowe promujących resorpcji tkanki włóknistej.

Wybór miejsca do którego chcesz „put” pijawki, jest przenoszony przez procedurami określonymi przez choroby, nasilenia procesu i stanu pacjenta. Dorabia pijawki do żylaków wnikają w skórę 1,5-2 mm, co powoduje miejscowe krwawienie naczyń włosowatych, zwiększając przepływ krwi do tej części ciała i pomaga wyeliminować zatory żylne. Girudy śliny w ludzkiej krwi podczas procedury substancji wchodzą rozrzedzenia krwi, o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. W rezultacie poprawie mikrokrążenia krwi, obrzęki ustępują i zmniejszyć szanse skrzepliny. Efekt terapeutyczny w tym przypadku składa się z kilku pozytywnych czynników:

 • Dozowany puszczanie krwi, które traktowano po prawie wszystkich chorób;
 • Działanie substancji biologicznie czynnych śliny pijawki;
 • Odpowiedź organizmu na gryzie jako bodziec biologicznie aktywnego punktu.

load...

Stosowanie pijawek do żylaków

Żylaki są uciążliwe zarówno kosmetycznych i fizyczne. Jest to złożona choroba, która wymaga kompleksowe leczenie, które obejmuje farmaceutyki, gimnastyka lecznicza, dostosowania stylu życia i więcej. Integralną częścią tego kompleksu może być hirudotherapy.

Jednym z aktywnych składników śliny pijawki jest hirudyna – hamowanie trombiny przeciwzakrzepowe i ekspozycji na inne czynniki zapobiegające krzepnięciu. On rozcieńczenie krwi i tym samym sprzyja resorpcji i zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, poprawia tkanki troficzne, ma korzystny wpływ na ściany naczyń żylnych. Najlepsze wyniki osiąga się w początkowym stadium żylaków.

Przed rozpoczęciem leczenia, girudoterapevt-specjalista musi wydać skierowanie na badania, w tym krzepnięcia i morfologii krwi, i podjąć decyzję o możliwości girudoterapii tylko przez ich wyników. Częstotliwość i czas trwania sesji w każdym przypadku wybiera się indywidualnie. Piyavkoterapiya w ogóle, a w przypadku żylaków w szczególności, wymaga regularnych procedur długi czas. Zakrzepowe zapalenie żył i żylaków odbywa się do 15 zabiegów, a często trzeba powtarzać przebieg.

W przypadkach żylaków jest stosowany, począwszy od minimum 5-10 pijawki na sesji. Girudy sadzone wzdłuż uszkodzenia żyły wychodzenia z niej ręki do 10 cm, rozłożone, przy czym odległość między nimi, a 10 cm. Leeches nadal umieszczone w obszarze ogonowej i krzyżowej.

środki ostrożności

Na dzień sesji nie można korzystać z mydła zapachowe, perfumy i kremy do ciała – zapachy odpychają pijawek. Jeden dzień przed sesją i nie może jeść tłustych potraw i napojów alkoholowych nie są zalecane do dymu, a tuż przed sesją powinien jeść trochę słodki dniu sesji.

Po zakończeniu zabiegu miejsce ukąszenia słabo bandażach z powodu tych kilku godzinach nadal będzie wyciekać krew i limfę oraz obrzęk i zaczerwienienie może pojawić się po ukąszeniu. Używać tylko sterylnych materiałów opatrunkowych. W pierwszych dniach kursu możliwe są gorączka i złe samopoczucie.

Pijawki oddany do żyły – może to doprowadzić do poważnego krwawienia ogniotrwałej, więc schemat jest ominąć duże naczynia krwionośne. Zasada „im więcej, tym lepiej” w girudoterapii również nie ma zastosowania. Naraz Wiele pijawki mogą spowodować gwałtowny spadek ciśnienia krwi i zmniejszenie stężenia hemoglobiny

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Oficjalna medycyna jednoznacznie dotyczy girudoterapii jako postępującą chorobą, w ten sposób ktoś nie zatrzyma. Niewydolność żylna zawór lub osłabienie ścian żył pijawki nie poprawne. Hirudotherapy z żylaków wymaga konsultacji phlebologist chirurga.

Kiedy to wszystkie jego przydatność pijawki wysysające krew pasożytów i ślinę zawiera alergenów, które mogą powodować nieprzewidywalne reakcje. W związku z tym konkretne leczenie żylaków pijawki nie zawsze są łatwo tolerowane. Co setny są powikłania: zapalenie rany z coraz paciorkowców, przebarwienia w miejscach mających zastosowanie pijawek, zatrzymywanie płynów limfatyczny, zapalenie żył lub węzłów chłonnych.

Kategoryczne przeciwwskazania do stosowania pijawek są:

 • Niedokrwistość;
 • Idiosynkrazji składników śliny;
 • Niedociśnienie;
 • Hemofilia;
 • Ciąża;
 • Zaawansowane stadia choroby;
 • Troficzne zmiany skórne;
 • Wszelkie choroby ostrej fazy;
 • Wyczerpanie;
 • Pozostawanie pod wpływem alkoholu;
 • Chorób onkologicznych.

Hirudotherapy – wieki sprawdzonej metody uzdrawiania, która wymaga znajomości reguł określających pijawki, więc nie należy samoleczenia, to lepiej, aby znaleźć specjalistę i skorzystać z jego usług.

Należy pamiętać, że leczenie żylaków z pijawek – nie jest panaceum, ale to świetne narzędzie prewencyjne.

W arsenale wielu nowoczesnych leków farmaceutów i niektórzy lekarze uważają, że te starożytne techniki jak girudoterapiya z żylaków, może być już nieaktualne. Ale nie zdyskontowania sprawdzonych metod wieków. Wykorzystanie funduszy, charakter danych, – rozsądne podejście do własnego zdrowia.

load...