Skuteczne sposoby radzenia sobie z tłustych plam na ubraniu

Zawartość:

Wszyscy mamy swoje ulubione ubrania – sukienki letnie, Urząd spódnica surowe spodnie i wiele innych. Byli bardzo przykro psuć, plam, łzy, ponieważ dokładnie taki sam ciuch jest mało prawdopodobne, aby kupić i skorygować szkody spowodowane jest czasami prawie niemożliwe. Oczywiście, jednym z głównych problemów – plamy. Nawet najdokładniejsze z nas nie jest wolny od tych irytujących drobiazgów. Największą trudnością jest tłuste ślady. Pozostają one nawet po praniu, czasem najbardziej skuteczny środek do prania jest w stanie ich zwalczania. Na szczęście dla wielu latach walki kobiet o czystości został obliczony na wiele sposobów, jak dostać smaru plam z ubrań.

load...

Jak bez śladu plam smaru ołowiu

Po pierwsze, to jest teraz łatwo kupić specjalne narzędzia, które wiążą cząsteczki tłuszczu. Po drugie, jeśli plama jest stary i nie miał czasu, aby umyć rzeczą bardzo pomocne do mycia naczyń, został pierwotnie zaprojektowany do walki z tłuszczu. Takie środki powinny być umieszczone na tym samym miejscu i wyblakłe rzecz. Należy jednak pamiętać, że delikatna tkanka w podobny sposób łatwiej całkowicie zrujnować niż oszczędzać, a to po prostu nie będzie działać w wieloletniej miejscu. Inne sposoby przyjrzeć się bliżej.

Świeże plamy są również wyjścia przy użyciu proszku kreda, konieczne jest, aby wypełnić zabrudzone miejsce, pozostawiając kredę na kilka godzin. Następnie należy delikatnie go wstrząsnąć. Jeśli ślady smaru w lewo, należy powtórzyć procedurę. Nawet zwykłe miękkie ściereczki działają dobrze na świeże plamy. Poświęć kilka serwetek, należy ująć je w dwóch lub trzech warstwach na miejscu w tej samej liczbie warstw tkaniny na górze plama, to nie zbyt gorące żelazo progladte to miejsce. Ponieważ tkanki absorbują tłuszcz, być może będą musiały się zmienić. Kontynuuj, aby zmienić ręczniki, aż tłuszcz zostanie całkowicie usunięty.

load...

Świeże plastry można usunąć za pomocą acetonu lub terpentyna; Aby to zrobić, należy nanieść niewielką ilość tej cieczy na plamę, aby go zmiękczyć. Następnie wytrzeć plamę benzyny aż zniknie. Jeśli mają trudności z wieloletniej miejscu, trzeba korzystać z podgrzewaną terpentyny i zamiast benzyny – zwykły roztwór sody oczyszczonej.

Generalnie, stare łaty walczyć trochę trudniej, zazwyczaj procesem wieloetapowym. Ale i tak, nawet one mogą pochodzić bez śladu. Najprostszym sposobem – użyj chłonne. Absorber może działać jak talk, skrobia kukurydziana lub oczyszczonej. Obficie posypać proszek dostępne na miejscu, naciśnij ją, zagęszczony i pozostawić na noc. Rano, usuwania pyłu z odkurzacza lub mikserem. Następnie użyciu szamponu dla włosów tłustych, amoniak, pasty z wodę i proszek do prania lub do roztworu wody i octu – zastosować jeden ze środków do miejsca zanieczyszczenia wcierać je również w miejscu, i pozostawić na czas od piętnastu minut do pół godziny. Zanurzyć następnie element w wodzie do prania i normalnie.

Jeżeli środki podjęte starych plam nie ustąpi, należy powtórzyć kroki. Albo spróbować następującej metody: wziąć zwykłego mydła, otschipnite go pokroić i dodać do niej niewielką ilość wody, aby miękkiej owsiankę. Wcierać go w brudnych miejscach, pozostawić na kilka godzin, aż tkanina jest całkowicie suchy. Umyj jak zwykle.

Może i ta metoda nie pomoże. Wtedy ma to sens, aby spróbować plamę smaru z odzieży za pomocą zwykłej soli kuchennej. Moczyć zepsuty element zlewu lub basenu z ciepłą wodą, chyba że pozwala tkanin dodanie polstakana pospolite sole. Pozostawić przedmiot w roztworze pół godziny, a następnie umyć jak zwykle. Trzeba powiedzieć, że ta metoda jest szczególnie skuteczna w usuwaniu plam z wina, krwi i trawy.

Można spróbować użyć do czynienia z plamy glicerolu. Musi być stosowany do obszaru skażonego. Po 20-30 minutach przetrzeć ją miękką ściereczką. Glicerol, a ponadto przyczynia się do walki z plamami rdzy, farby i wina.

Oczywiście powyższe metody są odpowiednie dla zwykłych plastrów gęstych tkanek z samego jedwabiu mają być wyświetlane dokładnie. Idealnie jedwabne rzeczy musi ponosić czyszczących, bo w domu można je zepsuć, starając się tłustych plam. Oczywiście, nawet sprzątaczki mają szansę zepsuć coś, ale jest znacznie mniej. Jeśli jednak chcesz, aby poradzić sobie, starają się moczyć zanieczyszczone miejsce w roztworze gliceryny (łyżka), amoniaku (pół łyżki) i wody (łyżka). Pozostawić go tam przez pięć lub dziesięć minut. Następnie tkaninę przemyć ciepłą wodą z mydłem.

Smar plamy na wyrobach skórzanych

Innym materiałem, którego nie można nie wspomnieć – jest, oczywiście, skóra. Na gładkiej naturalnej skóry plamy smaru wyglądać szczególnie przygnębiające. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby je usunąć i zwrócić produkt do poprzedniej formy.

Świeże plamy ze skóry można usunąć z pomocą dobrze bita jaja. Konieczne jest, aby umieścić na brudnej działce, pozostawić na dziesięć do dwudziestu minut i usunąć. Stare plamy można usunąć z powierzchni skóry, a przy użyciu starego dobrego octu. Stosuje się go na miejscu zanieczyszczenia z płyty bawełny, po półgodzinie płukania. Można stosować mieszaniny skrobi ziemniaczanej i benzyny, wykonane w równych częściach. Konieczne jest, aby nałożyć na plamę i pozostawić do wyschnięcia. Benzyna paruje, a posiłek będzie łatwo otrząsnąć.

Mówiąc o skórę, to jest niemożliwe do zapamiętania i zamszu. Ponieważ jest to bardzo trudne do pracy, ponieważ pozostawia plam nawet na wodzie. Do usuwania tłustych plam z powierzchni zamszu, konieczne jest, aby wypełnić je z talku, kredy lub skrobia, odczekać kilka godzin i usunąć. W żadnym wypadku nie należy używać do usuwania plam z zamszu środków płynnych!

Kilka ważnych punktów, na których koncentrować się:

  1. Praca z terpentyny, benzyny lub salmiak rodzimy, nosić rękawice w miarę możliwości.
  2. W żadnym wypadku nie rozprzestrzenił plamę na tkaninie, to będzie trudniejsze do usunięcia. Jeśli jest to możliwe, tak szybko jak to możliwe pat ją miękką ściereczką, który usuwa nadmiar tłuszczu.
  3. Jeśli którykolwiek z tych metod nie pomoże, nie rozpaczaj, spróbuj innego; Poza tym masz zawsze możliwość przekazać rzeczy do specjalistycznego do czyszczenia na sucho.

Jeśli plama jest nadal okazało Undelete można zmienić rzeczy: aplikacja szyć, haftować, malować lub zmieniać. Oczywiście, nie będzie to dokładnie to, co ci się podoba sukienkę, spódnicę lub dżinsy, ale przy odrobinie wysiłku, można tchnąć nowe życie w rzeczy. Nie bój się eksperymentować, ułatwiają aplikacja. Poprzez zakup specjalistycznej flamastrami lub sklepie z farbami do tkanin, można wyrazić swoją wyobraźnię, aby w pełni. Wszakże nawet zwykłe plamy mogą być okazją do kreatywności!

load...