Skuteczne leczenie żylaków nóg miodem

Leczenie żylaków z miodem – jeden z najbardziej legkoosuschestvimyh, a zatem najczęstsze sposoby zwalczania tej podstępnej choroby w domu. Główną zaletą takich receptur – Co trzeba przygotować składniki leku można znaleźć w niemal każdej lodówce.

load...

Co to są żylaki i jaki jest jej niebezpieczeństwo

Według statystyk, żylaki cierpi co 10 mieszkaniec naszej planety, a 90% tej kwoty – kobiety. A co najgorsze, zdecydowana większość to kobiety w wieku rozrodczym, od 30 do 60 lat.

Żylaków (pełna nazwa – żylaki) – patologiczny żyły zmiany, korzystnie na nogi, przy czym średnica zwiększa się żył, ich ścianki stają się coraz cieńsze w żyłach same są uformowane „węzłów”, lub w zakresie nauki, anevrizmopodobnye miejscowego rozszerzania.

Głównymi przyczynami żylaków:

  • Siedzący tryb życia;
  • Złe postawy;
  • Niewygodne, obcisłe buty;
  • Nadwaga;
  • Często zatwardzenie;
  • Wrodzonych wad zaworów żylnych;
  • Ciąża;
  • Powikłania po zabiegu.

load...

Jak wynika z powyższej listy, główną przyczyną pojawienia się żylaków – to różne naruszenia normalnego krążenia krwi w żyłach. Pierwsze oznaki pojawienia się żylaków: wzrost na nogach w miejscach, w których żyły obrzęk, często towarzyszy uczucie ciepła i palącego bólu.

Jest to również znak na początkową fazę żylaki mogą być stałe zmęczenie i uczucie ciężkości w nogach poniżej kolan, nie przechodząc nawet po długim odpoczynku, obrzęk w godzinach wieczornych i skurcze mięśni w czasie wakacji. Następnym etapem jest już jasne wskazanie żylaków jest pojawienie się na nogach pod skórę ciemnobrązowych i brązowych plam i obszarów zastygłego skórę na goleniach.

Jeżeli zawiadomienie pierwsze objawy żylaków, a czas nie rozpocząć leczenie, choroba ta grozi wybuchem zakrzepicy lub zakrzepowe zapalenie żył, t. E. Dokonanie blokady zakrzepów żylnych zastoju krwi, zewnętrznym wyrazem zapalnego ściany żył i pojawienie się owrzodzenia stóp.

Zastosowanie miodu w leczeniu żylaków

Starożytne uzdrowicieli i uzdrowicieli nazywa miód „eliksir młodości”. I zasłużenie. Jest dobrze wiadomo, że miodu składa strawnych cukrów – fruktozy i glukozy. Ponadto, ma inną wyjątkową zdolność – miód jest jednym z niewielu produktów, które nie mogą stracić podczas przechowywania ich witamin i minerałów.

Lecznicze właściwości miodu są szeroko znane. Jest on jednym z niewielu prawdziwie uniwersalnych środków uzdrawiania naszego ciała, może wzmocnić układ odpornościowy i odeprzeć szkodliwych wirusów, poprawa serca i przewodu pokarmowego, a także w celu zwiększenia przepływu krwi przez naczynia, poprawiając krążenie krwi w organizmie.

Jego ostatnia cecha jest szczególnie ważna dla zastosowania miodu żylaków. Jeśli żylaki jeszcze, wystarczy wpisać w codziennej diecie 2 łyżki. L. świeży miód, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo jej przejawach dziesięciokrotnie. Ale w początkowym stadium choroby, kiedy istnieje tylko na nogach niebieskim „oczek” w żyłach, miodu i innych produktów pszczelich są w stanie zatrzymać postęp choroby.

Recepty leczniczych potraw wykonanych z miodem

Przepisy, które pomogą z żylakami potraw z miodem są dobre w tym, że stać się gotować w domu każdej gospodyni. Jednym z najbardziej popularnych przepisów o nazwie „Indian mieszanina” wskazujący nazwę pochodzenia.

Kompozycja obejmuje mieszaninę rozdrobnionej orzechami, śliwki, rodzynki, suszonych moreli, tarty skórka cytryny i miodu. Wszystkie składniki są mieszane, a ich proporcje w mieszaninie może być wszystko: kto kocha, komponent więcej i stawia. Zapoznaj się z mieszaniny powinna być w ciągu miesiąca 2-3 łyżki. L. Po posiłku. Potem przerwa na miesiąc i otrzymał drugi bieg, i tak na przemian kursy, można skorzystać z tej mieszaniny jako środek terapeutyczny i profilaktyczny przeciwko żylaków nieskończoność.

1 łyżka. Buraków i 1 łyżki. Sok z marchwi zmieszano z 1 łyżka. Ciecz miodu, a następnie wytłoczyć mieszaninę soku cytryny 1. Wziąć trzy razy dziennie na łyżkę.

Mielenia 0,5 kg świeżej pietruszka, seler, a następnie wlać je do 1 litra wody i wrzenia. Gdy wrzącej wody chłodzi się do temperatury 45-50ºS rozpuszcza się w 1 kg miodu (jeżeli takie jest przeprowadzana w wyższej temperaturze, miód tracą większość swoich właściwości leczniczych) i pozostawić mieszaninę przez wlewy 3 dni. Weź 3 razy dziennie przed posiłkami przez 3 łyżki. L.

Wziąć 3-4 duże jabłka, pociętych na duże kawałki, umieścić w szalce szkliwa i wlać 1 litra wrzącej wody. Pan powinien być starannie owinąć i pozostawić do zaparzenia przez 4 godziny. W tym czasie jabłka w garnku razomleyut i łatwo peremyat, skręcając w prawo na papkę. Wtedy trzeba dać wlewy jabłek przez następną godzinę, następnie przecedzić napar. Przez 1-1,5 godziny przed snem dodać do infuzji płynnego miodu w stosunku 1: 1, ma 3-4 łyżki. L.

350 g stopiony miód zmieszano z 250 g pokruszonego startego czosnku. Zaparzenia mieszaninę 5 dni. Biorąc leku 3 razy dziennie przez 15-30 minut przed posiłkiem przez 1 ul. L. Jeśli zdecydujesz się przygotować ten przepis, należy pamiętać, że dla pełnego przebiegu leczenia mieszaniny nie będzie potrzebny, ale trzy porcje.

Przepisy kompresuje i balsamów z miodem

Oprócz receptur mieszanek, spożywana, nie mniej efektywne wykorzystanie miodu kompresuje przed żylakami. Wytwarza się je po prostu składane kilka kulek tkaniny lub gazy bandaż z jednej strony warstwą rozmazany miodu, a następnie powlekana ciała owinięty zranionym nogę, a na wierzchu materiału owinięty folią polietylenową. Aby rozwiązać ten kompres na nogę, jego primatyvayut bandaż, a na większą niezawodność przez bandaż można umieścić na pończochę.

Pakiety te są najlepiej wykonać w nocy, tuż przed snem. Skuteczne leczenie jest ważne, aby ściśle przestrzegać wzoru przy użyciu kompres. Pierwsza noc, czas trwania okładu ekspozycji – 2 godziny, 2 i 3 w nocy – 4 godziny, począwszy od 4 wieczorem opasania można pozostawić na całą noc. Minimalny czas trwania takiego leczenia 45-50 procedury mogą być wykonywane w sposób ciągły, w przeciwnym razie efekt terapeutyczny nich znacznie spada.

W przypadku spożycia eliksirów recepty wykorzystywane bardziej do zapobiegania lub leczenia virikoza na wczesnym etapie, a następnie gotowane z miodem maści mogą pomóc nawet na 4. Etapie choroby, chociaż lepiej jest takim stanie nie żylaków uruchomienia. Najskuteczniejszym z tych maści miód, zmieszać w proporcji 3: 1 z masłem.

Ta maść może leczyć nawet pojawił się na nogi z powodu owrzodzeń żylaków.

Stosowanie innych produktów pszczelich w leczeniu żylaków

Oprócz miodu, do leczenia żylaków może być używane i inne produkty pszczele, zwłaszcza propolis, które od dawna znane z jego regeneracji, właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Takie leczenie może być prowadzone samodzielnie lub w połączeniu z preparatami na bazie miodu. Na przykład za pomocą miodu kompresuje do zwiększenia efektu wszystkich 45-50 dniach leczenia, można wziąć do 20% ekstraktu alkoholowego propolisu.

Można przygotować skuteczną maść do leczenia pojawiły się na nogach z powodu owrzodzeń żylaków propolisu i olejów roślinnych. Maści i do tego można podjąć nie tylko olej słonecznikowy, ale także rokitnik, brzoskwini lub moreli olej. Ta maść delikatnie nałożony na skórę wokół owrzodzeniem pełnego cyklu leczenia – 1,5 miesięcy.

Jednak pomimo faktu, że leczenie żylaków z miodem lub propolisu o długiej historii okazał się skuteczny, a jednocześnie sami mogą być wykorzystywane wyłącznie w celu zapobiegania chorobom.

Jeśli znajdziesz się u stóp najmniejszych objawów rozpoczynającej się żylaków, należy natychmiast umówić się z phlebologist – specjalista chorób żył. Tylko on będzie w stanie zdiagnozować poprawnie zidentyfikować przyczynę choroby i przepisać odpowiednie leczenie.

load...