Skuteczne leczenie nadpotliwości

Zawartość:

Ludzie kochali dowcip, który mówi, że w naszym kraju, sądząc po reklamach, tylko trzy problemy – krytycznych dniach u kobiet, białe zęby i zwiększona potliwość. Krytyczne dni i wybielanie zębów, będziemy zostawić na inny czas, ale o nadmierne pocenie się i pogadamy. Ten problem jest bardzo pilna – Lekarze mówią, że zbyt dużo pocenie cierpi co czwarta osoba.

load...

Oczywiście, niewiele osób akceptują tylko mokre pod pachami i nieprzyjemny zapach potu. W ciągu istnieje wiele dezodoranty i antyperspiranty, których reklama twierdzi, że pomogą one pozbyć się potu bez śladu. Ale niestety, najczęściej są one absolutnie bezużyteczne w trudnych przypadkach. Ale nie rozpaczaj, bo ten problem jest dość rozwiązywalne.

Przyczyny nadmiernego pocenia

W większości przypadków, nadmierne pocenie się tylko funkcja fizjologiczna organizmu. Jednak w niektórych przypadkach, problem ten może wskazywać na poważne problemy zdrowotne. Więc idź do lekarza nie będzie zbędna, nawet dla własnego komfortu. Najczęściej, nadmierne pocenie się jest spowodowane przez następujące choroby:

 • Zaburzenia hormonalne

Zaburzenia endokrynologiczne, nadczynność tarczycy, akromegalią, cukrzyca, guz chromochłonny słowo, każda zmiana poziomu hormonów może prowadzić do nadmiernego pocenia się.

load...
 • Choroby zakaźne

Prawie wszystkie infekcje nieuchronnie doprowadzi do poważnego pocenia się – począwszy od zwykłego przeziębienia, a skończywszy na poważnych chorób, takich jak malaria, gruźlica, sepsa, a nawet AIDS.

 • Problemy układu krążenia

Problemy z układu sercowo-naczyniowego – nadciśnieniem tętniczym i chorobą niedokrwienną serca, choroby zastawek – może również powodować ciężkie pocenie się, często w nocy. Zwłaszcza jeśli dodatkowo można zauważyć ciężką duszność i osłabienie. Dlatego też, jak najszybciej adres do kardiolog.

Tradycyjne leczenie nadpotliwości

W takim przypadku pocenie spowodowane przez chorobę, to jedyny sposób, aby pozbyć się go traktować. Oczywiście, musi wyznaczyć lekarza. Choroba odejdzie – odejść i pocenie się. Jeśli pocenie tylko normy fizjologicznej, to konieczne jest, aby się z nią w inny sposób.

 • Leki

Jeśli pocenie się nie jest bardzo silny, można spróbować zrobić najzwyklejszym maści cynkowej, który jest dostępny w aptekach bez recepty. Każdego wieczoru przed snem, nałożyć cienką warstwę maści na wstępnie myte pod pachami, pozostawić na 20 minut i spłukać zimną wodą. W większości przypadków, poprawę obserwowano w ciągu kilku dni, ale leczenie powinno być kontynuowane przez co najmniej tydzień.

Jeśli maść cynkowa nie działa, wymień go pastą Teymurova – ma większy wpływ, choć bardzo suchej skóry. Zasada stosowania pasty Teymurova samo – po wieczornym prysznicu nałożyć pastę Teymurova – ale zawsze z grubej warstwie. Pozostawić pasty do momentu aż wyschnie, a następnie dokładnie spłukać dużą ilością zimnej wody. Bądź taką procedurę co drugi dzień przez dwa tygodnie. Jeśli zauważysz, że skóra zaczyna się odklejać – raz dziennie smarować skórę kremem w zwykłej dziecięcej.

 • Jontoforeza

Jonoforeza – bardzo skutecznym narzędziem w leczeniu nadmiernego pocenia się. Jej istotą jest to prosty – za pomocą prądu elektrycznego podskórnych obszarów problemowych podawanych leków, które eliminują nadmierne pocenie się. Z reguły problem znika na około dwa lub trzy miesiące, po czym leczenie musi być powtórzony.

 • Zastrzyki z botoksu

Jeśli chcesz zapomnieć o pocenie się przez około sześć miesięcy i masz dodatkowe pieniądze, można odwołać się do wstrzykiwania leku, który blokuje oddziaływanie pomiędzy układu nerwowego i gruczołów potowych. Przeciwwskazania ta metoda nie jest podobna leczenie nadpotliwości jest naprawdę skuteczny. Nie ma jednak jedną wadę – bardzo wysoki koszt samego zabiegu.

 • Interwencja chirurgiczna

W najcięższych przypadkach lekarz może zalecić radykalnym leczeniu nadmiernego pocenia się – chirurgia, podczas którego lekarz wycięcia gruczołów potowych. W konsekwencji – zatrzymania pracy gruczołów i pocenie całkowitego zatrzymania. Ale ta procedura jest potrzebna bardzo dobre powody.

Leczenie tradycyjne receptury

Nie ignoruj ​​leczenie nadpotliwości przy użyciu receptur tradycyjnej medycyny. Są one bardzo skuteczne i nie szkodzą zdrowiu – oczywiście, jeśli nie będzie uczulony na jednego lub drugiego składnika. Dlatego należy zwrócić uwagę na skład receptury wybranym.

 • Kora dębu

Kup w aptece kory dębu, posiekać i umieścić w garnku szkliwa. Wlać litr wody, doprowadzić do wrzenia i pozostawić do zaparzenia na około 2 godziny. Następnie szczep bulionu, używając sito lub gazę, wlać do pojemnika szklanego z pokrywką. Przynajmniej trzy razy dziennie smarować problematyczne obszary skóry z wacikiem nasączonym w wywarze z kory dębu. Leczenie powinno być kontynuowane w co najmniej jeden miesiąc, pomimo faktu, że tylko tydzień pocenie znika prawie całkowicie.

 • Opakowania po napojach

Przygotować roztwór sody w ilości dwie łyżki na szklankę ciepłej wody. Zwilżyć małą gazę i stosuje się roztwór do obszarów problemowych skóry, pozostawić na 30 minut. Jako suszenia gazy muszą zmienić ręczniki. Zastosowano taką samą procedurę przeprowadzono tylko raz na dzień, przez jeden tydzień. Bardzo często, skóra zaczyna się łuszczyć – poradzić sobie z tym problemem, wystarczy zastosować przed snem zwykłym dzieckiem śmietaną.

 • Okłady solankowe

Często sól pomaga nie gorzej niż sody. Dla kompresuje trzeba pięć łyżek soli kuchennej dużą szklankę ciepłej wody i gazy. Sól rozpuszcza się w wodzie, w wilgotnej gazy i stosować na skórę, zwłaszcza na pocenie się w terenie. Pokrywa górna folią z siatką nie wysycha. Czas trwania kompresji powinny być około 20 min.

Następnie dokładnie przemyć skórę dużą ilością wody i należy smarować kremem dla niemowląt. Powtórz takiej procedury, raz dziennie. Pocenie zredukowane kilkakrotnie po pierwszych dwóch lub trzech dni, ale leczenie nie kończy się za około dwa do trzech tygodni. Jeśli suchą skórę, mimo kremu, to będzie utrzymywać po kompres smarować krem ​​skóra nie jest, a każdy olej roślinny. Oczywiście musi ona być wypłukane ze skóry – około 10-15 minut.

 Inne środki

Jeśli jesteś zdecydowany pozbyć się pocenie się, nie zapomnij, że leczenie miejscowe nie wystarczy. Ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczy – inaczej traktować pocenie może być nieskończenie długa.

 • Dieta

Niewiele osób wie, że substancje takie jak teobromina i kofeina znacznie pobudzają pocenie się. Dlatego należy je całkowicie wykluczyć z diety. Substancje te zawarte są w czarnej herbacie, kakao, czekolady i różnych napojów energetycznych czekolady. Jeśli siły woli nie jest szczególnie przyjazny, i zrezygnować z ulubionych potraw jest bardzo trudne, ale przynajmniej ilość szczyptą do możliwego minimum.

 • Zabiegi higieniczne

Nieważne jak dzika może się wydawać, że wiele osób, mimo wszystkich zalet cywilizacji, często zaniedbywane najbardziej elementarnych zasad higieny. I bardzo na marne – w tym przypadku, aby pozbyć się pocenie będzie prawie niemożliwe. Pamiętaj, że trzeba wziąć prysznic, co najmniej raz dziennie, aw gorące – co najmniej dwa, a pod pachami jest konieczne, aby usunąć skórę głowy i nie zapomnieć o dezodorantach.

 • Przy doborze odzieży

Ciasne ubranie, ale wykonane z materiałów syntetycznych, znacznie prowokuje pocenie. Dlatego najlepiej jest dać pierwszeństwo ubrania wykonane z naturalnych materiałów. To samo odnosi się do butów.

Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli chcesz właściwe i wytrwałości udaje się pozbyć nawet najcięższą pocenie się. Jeśli się nie uda, to najlepiej skonsultować się z lekarzem, który odbędzie się szereg niezbędnych badań i przepisać leczenia, jeśli to konieczne.

load...