Skuteczne leczenie hemoroidów w domu

Hemoroidy. Mimo bardzo szerokiego rozprzestrzeniania się tej choroby i rozmawiać o tym, co do zasady, tylko szeptem. Hemoroidy – jest to bardzo delikatna kwestia, iz którym lekarz postanowił zastosować, nie wszystkie. Często ludzi uciekania się do takiego rozwiązania, tak jak w leczeniu hemoroidów w domu. Oczywiście, wizyta u lekarza jest bardziej rozsądny sposób. Ale jeśli człowiek nie może pokonać poczucie wstydu, że lepiej jest być traktowane recepty ludowe niż zawiódł choroba ma swój bieg.

load...

Najpierw czynienia z tym, co właściwie jest hemoroidy. Lekarze nazywają tę chorobę termin, który charakteryzuje się niższymi żylakami odbytu. Hemoroidy żadnego człowieka, ale tylko lekarz może wykryć zdrowe w ich odbytu. W tej samej sprawie, jeśli staną się stan zapalny, mogą nawet wzrosnąć i strat, ból i krwawienie. Hemoroidy – choroby układu krążenia.

Objawy hemoroidów

Objawy hemoroidów oczywistych i wymieszać je z każdą inną chorobą jest prawie niemożliwe. Objawy hemoroidów to:

 • Swędzenie i pieczenie. Jeden z pierwszych objawów są dyskomfort w odbycie – pieczenie i świąd. We wczesnych stadiach objawy te pojawiają się dopiero po wypróżnieniu, ale jako postępem choroby może być nieodłącznym towarzyszem człowieka.
 • Pain. Jeżeli dana osoba nie trafia do terminowego podjęcia niezbędnych działań mających na celu zastąpienie swędzenie i pieczenie przychodzi ból. Ponadto, intensywność bólu może być tak silna, że ​​prawie całkowicie powala człowieka z rytmem życia. Człowiek nie może ani siedzieć ani leżeć lub stać.
 • Pojawienie się krwawienia. W przypadku, gdy nie jest pogrubienia ścian hemoroidów lub pęknięcia mogą powodować krwawienie. Ich siła zależy także od stadium choroby. We wczesnych stadiach plamienia pojawiają się dopiero po skorzystaniu z toalety, a progresja krwi może stale. Stwarza też dużo dyskomfort chorego doświadczeń.
 • Wypadnięcie hemoroidy. Jako hemoroidy choroby głównie wzrost wielkości i są widoczne gołym okiem. W ciężkich przypadkach może być Naruszenie zapalnie hemoroidy, co jest warunkiem bardzo niebezpieczne. Hemoroidy jest zaciśnięty, staje się stan zapalny. Chory przeżywa nieznośny ból ostry, często nie jest gwałtowny wzrost temperatury do bardzo znaczących ilościach. W tym przypadku często wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

Lekarze rozróżnić trzy główne rodzaje hemoroidów. W takim przypadku, jeśli chory był wzrost hemoroidów wewnętrznych – mówić o wewnętrznych hemoroidów jeśli zewnętrzny – na zewnątrz. Cóż, w takim przypadku, jeśli nie jest rozszerzeniem, a te i inne strony – jest to rodzaj kombinacji hemoroidy. Nawiasem mówiąc, że ta forma jest najbardziej powszechne.

Czynniki, które powodują rozwój hemoroidów

Oczywiście, hemoroidy nie pojawiają się znikąd. Podobnie jak w przypadku innych chorób, istnieje kilka czynników, które wywołują rozwój choroby. Czynniki te obejmują:

load...
 • Nadmierny wysiłek fizyczny. Często bodźcem do rozwoju hemoroidów jest tylko nadmierne ćwiczenia. I nie istnieje, i związane z podnoszenia ciężkich. I trudno powiedzieć, jaki rodzaj masy jest krytyczny – jego indywidualna płyta dla każdej osoby. Ktoś może całe życie pracował jako ładowacz i nie wie, co hemoroidy. I to jest możliwe kilka razy, aby podnieść ciężkie torby z zakupami i osobiście zapoznać się z tą chorobą.
 • Siedzący tryb życia. Jednak w takim przypadku, jeśli dana osoba prowadzi siedzący tryb życia, szanse na hemoroidy coraz wzrasta znacząco. Jeśli osoba przemieszcza się nieco, jest przekrwienie narządów miednicy i, w konsekwencji, zwiększenia i zapalenia hemoroidów. Dlatego, jeśli twoja praca polega na długo ustaloną pozycję, nie należy zapominać o umiarkowanej aktywności fizycznej.
 • Zaparcia. W takim przypadku, jeśli dana osoba ma niektóre lub inne problemy z trawieniem, w wyniku regularnego zaparcia, zwiększone ryzyko znacząco rozwija hemoroidy. A powód jest prosty – w dolnej części odbytnicy jest duże ciśnienie, gdy wypróżnienia. A jeśli zdarza się regularnie, rozwoju hemoroidów są praktycznie zagwarantowane.
 • Ciąża. W czasie ciąży, hemoroidy stoi około 80% wszystkich kobiet w ciąży. A sprawa jest taka, że ​​zbiór wielu czynników – siedzący tryb życia i częste zaparcia, wysokie ciśnienie krwi w narządach miednicy. A dla przyszłych matek hemoroidy podwójnie niebezpieczne – bo w chwili narodzin, on pogorszeniu w czasie i jest w stanie dać wiele bardzo poważne kłopoty.

Hemoroidy Leczenie środków ludowej

Tak, nadszedł czas, aby mówić wprost o tym, co należy zrobić w leczeniu hemoroidów w domu. Istnieje wiele środków ludowej, które pomogą Ci, jeśli nie całkowicie pozbyć się choroby, to jest w dużym stopniu ułatwiają jej przepływ. Należy jednak pamiętać, że wszystko jedno, to jest wysoce pożądane, aby przezwyciężyć wstyd i udać się do lekarza – proctologist.

 • Kąpiel parowa hip

Parowa bardzo skutecznie łagodzi obrzęk i stan zapalny hemoroidów. Przygotowanie kąpieli następuje. Wlać do pojemnika około 10 litrach wrzącej wody. Na szczycie mocy niezbędnej do pokrycia, w którym wstępnie wykonanej otwór o średnicy 5 – 6 cm.

Chory musi najpierw zrobić lewatywę oczyszczającą – 5 litrów ciepłej, lekko osolonej wodzie. Następnie siedzenie nad otworem 10 – 15 minut. Kąpiele powinno być wykonane tak często, jak to jest możliwe, a co najmniej 2 razy dziennie. Zazwyczaj, ulga pojawia się po zaledwie 12 godzin. A kuracja powinna trwać tak długo, jak to konieczne, ponieważ nie ma skutków ubocznych i przeciwwskazań.

 • Zimna kąpiel hip

W przypadku bardzo ciężkiego zapalenia hemoroidów prawdziwym ratunkiem dla chorego może stać się zimna kąpiel biodra. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Rozpuścić w 10 litrach wody zimnej kilka ziarenek nadmanganianu potasu. Upewnij się, że są one całkowicie rozpuszczony – pozwoli to uniknąć poparzenia.

W zasadzie kąpieli jest gotowy – siedzieć w misce na około 5 minut. Dłużej siedzieć w zimnej wodzie nie jest konieczne, ponieważ istnieje ryzyko chłodu narządów miednicy. Procedura ta powinna być przeprowadzana dwa razy dziennie – rano i przed snem.

Nawiasem mówiąc, nadmanganian potasu może być zastąpiony przez zimną infuzji lub wywaru z ucha leczniczego Burnet niedźwiedzia. Wytwarza się je po prostu. Aby przygotować bulion, umieścić w emaliowanej patelni dwie łyżki rozdrobnionych korzeni uchu niedźwiedzia. Doprowadzić wodę do wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować około 15 minut. Potem bulion chłodny, podzielić na dwie części – dla porannych i wieczornych przysiadów kąpieli.

Napar jest przygotowana jeszcze łatwiej – umieścić go w termosie dwie łyżki Burnet leczniczego i wlać litr wody. Szczelnie przykryć i pozostawić do zaparzenia na trzy godziny. Następnie schłodzić bulion i podzielić przez dwa. Proszę pamiętać – i wywar i infuzji zachowuje swoje korzystne właściwości nie więcej niż jeden dzień, więc nie przygotować je na przyszłość.

 • Napar z poziomek lub kwiatów rumianku

Aby skutecznie radzić sobie z hemoroidami należy bardzo dokładnie przestrzegać higieny intymnej. Dlatego, tradycyjnej medycyny zaleca się umyć hemoroidy ludzi po każdej wizycie w toalecie. A noc jest bardzo przydatna zrobić lewatywę oczyszczającą. A do tego celu nadaje się idealnie do infuzji liści truskawek lub zwykły rumianku.

Przygotuj napar w dokładnie taki sam – umieścić go w termosie trzy łyżki suchych surowców leczniczych, wlać litr wrzącej wody i pokrywę. Muszą nalegają na trzy godziny, po czym szczep zastosowaniem tkaniny z gazy. Poza obszarem odbytu przemyć starannie dalej nie zranić się już zapalenie hemoroidy.

 • zimne okłady

W okresie ostrego stanu zapalnego może uciekać się do tak zwanej „pogotowia” – zimnego kompresu. Dla nich, można użyć dowolnego z powyższych naparów – jak wlew truskawkowym i infuzji z rumianku. Umieścić je w lodówce przez co najmniej godzinę, a następnie ochłodzono do infuzji wygrzewania. Zastosuj chusteczki do zapaleniem węzłów hemoroidalnej, zmieniając je w miarę potrzeb.

 • Buraki i marchew

Nawiasem mówiąc, w czasie ostrego ataku, jak skutecznie łagodzi stany zapalne surowe buraki i marchew. Aby to zrobić, należy kompresy. Obrać i zetrzeć na tarce marchew lub buraki. Zastosuj otrzymaną zawiesinę na „bąble”, przykryć gazą i pozostawić na 15 minut. W celu przeprowadzenia takiej procedury wymaga co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

 • ihtiolovaya maść

W przypadku hemoroidów towarzyszy pojawienie się szczeliny odbytu, ludzka kondycja pacjenta są w znacznym stopniu pogorszeniu. I w tej sytuacji może pomóc ihtiolovaya maść. Dwa razy dziennie smarować maścią crack, który jest sprzedawany w dowolnej aptece. Zwracając szczególną uwagę na dietę – pokarmy jak najwięcej musi być płynna, aby uniknąć zaparć.

 • Świece z ziemniaków

Innym bardzo stary i skuteczny przepis na pozbycie się hemoroidów są świece z surowych ziemniaków. Czyste bulwy jeden mały ziemniak, wyciąć z niego odpowiedniej wielkości świec. Umieść świecę w odbyt i pozostawić go tam przez trzy godziny. W takim przypadku, jeśli przeprowadzają procedurę przed pójściem do łóżka, świeca może być pozostawiona na całą noc. Czas trwania leczenia – jeden miesiąc.

Narzędzia do użytku wewnętrznego

Oprócz środków do stosowania zewnętrznego mają skuteczne recept do podawania doustnego. Mimo wszystko, w organizmie człowieka są ściśle ze sobą powiązane. Dlatego, tradycyjnej medycyny zaleca, aby połączyć te i inne środki. Jednak przed każdym użyciem należy upewnić się, że chory nie jest reakcja alergiczna na niektóre składniki w celu wyleczenia hemoroidów w domu nie jest spowodowana powikłaniami.

 • Wlew skrzyp

Grind dwie łyżki skrzypu, umieścić w misce emaliowanej i wlać litr wrzącej wody. Przykryć pojemnik z pokrywką i owinąć ręcznikiem. Domagaj potrzebują około dwóch godzin, po czym muszą szczep szmatą gazą. Cała objętość chorego do picia w ciągu dnia małymi łykami. Czas trwania leczenia – jeden tydzień.

 • Wywar z dziurawca

Umieścić w misce emaliowanej trzy łyżki ziela dziurawca, napełnić go jednym litrze wody i doprowadzić do wrzenia. Następnie zmniejszyć ogień i gotować na wolnym ogniu przez około 30 minut. Schłodzić bulion, przecedzić. Weź to wywar jest konieczne, dwa razy dziennie, przez dwieście gramów przed posiłkami. Przebieg leczenia trwa jeden miesiąc.

 • Sok z czerwonej jarzębiny

W przypadku hemoroidów towarzyszą częste zaparcia, zwykła czerwona góra popiołu idealne wyjście wola soku. Przygotowanie jednego kilograma świeżych owoców jarzębina, wycisnąć sok z nich. Sok należy mieszać z pięcioma łyżkami któregokolwiek z miodem. Zapoznaj się z powstałej mieszaniny chorego powinno być 5 łyżek przed każdym posiłkiem. Sok z jarzębiny koniecznie popić szklanką zimnej wody.

Jak widać, jeśli dana osoba ma hemoroidy leczenie domu może poprawić stan chorego. Jednak należy zwrócić uwagę – szczególnie poważne i zaawansowane przypadki nie mogą być leczone w ten sposób. A jeśli nie ma poprawy, nadal trzeba iść do lekarza.

load...