Skuteczne ćwiczenia i nietradycyjne metody leczenia żylaków do nóg

Jesteśmy w stanie wykonywać na żylaki nóg w celu złagodzenia lub przynajmniej znacząco zmniejszyć nasilenie choroby? Podobna kwestia jest podnoszona przez wielu ludzi, którzy mają do czynienia z tym problemem. Według danych dostarczonych przez Ministerstwo Zdrowia, żylaki występują niemal każdy trzeci kobiet i 10. Mężczyzn. Najczęściej występuje w wieku 45-60 lat. To może objawiać się w przeszłości, czy dana osoba ma siedzący tryb pracy (kierowcy, pracownicy biurowi) lub zwiększonego obciążenia na nogach (pielęgniarek operacyjnych, operator rurociągu, nauczyciel). Opłata dzienna za ostatniej kategorii osób, mających na celu normalizację przepływu krwi żylnej w kończynach – obowiązkowa procedura!

load...

Charakter choroby

Przed zrozumieć fizjoterapeuta powinien zrozumieć istotę choroby i znaleźć powody, dla których występuje. Żylaki są wynikiem przerzedzenie i wydłużenie w naczyniach kończyn dolnych, w którym krew przemieszcza się w górę, to znaczy przeciwko sile grawitacji ziemskiej. Jego transport skomplikowany system zaworów uzyskuje się zapobiegając odpływowi krwi w odwrotnym kierunku. I jako „pompa” dogania ciśnienie wewnątrz żyły, są mięśnie są skompresowane podczas chodzenia. W takim przypadku, jeżeli moc generowana przez człowieka, nie jest wystarczająca dla występować normalne blokady przepływu krwi. Wraz z tym zatrzymać w trybie zwykłym do pracy zaworów.

Pierwszym objawem żylaków – stagnacji, które objawiają się w postaci „zalewania” stóp w obszarze mięśni łydki. Z biegiem czasu, ponieważ istnieją drgawki. Jednak wszystkie te objawy ustępują po krótkim spacery lub po odpoczynku nocnym. Dlatego ostateczne rozpoznanie można postawić jedynie wykwalifikowanym lekarzem.

Musisz zrozumieć, że naruszenie przepływu krwi może być spowodowane innymi chorobami. Następnie żylaki – czynnikiem przyczyniającym się niektórych chorób. Leczenie w tym przypadku jest przypisany kompleks. Proste ćwiczenia mogą tylko złagodzić ból, łagodzi obrzęk i zmniejszyć liczbę zewnętrznych objawów choroby.

load...

W niektórych przypadkach żylaki nie są traktowane

Lekarze podkreślają, że czasami żylaków – jest to normalne i tymczasowa reakcja na jakiekolwiek bodźce. Na przykład, z żyły koniecznie napotkanych kobiet w ciąży, niezależnie od ich wieku. Choroba jest szczególnie dotkliwy w ostatnim trymestrze ciąży, kiedy dziecko przybiera na wadze 2-2,5 kg. Jednakże, nie ma powodów do paniki – po urodzeniu dziecka problem znika w taki sam sposób, jak tam jest. Główną przyczyną żylaków w tym okresie jest zwiększona objętość krwi, która krąży w organizmie. Jednocześnie jest to zwiększanie ciśnienia w żyłach i zawory, które są umieszczone w nich, po prostu nie wytrzymuje tego obciążenia, otwierane do tyłu wypływu krwi. Ciąży, choroby wizualnie występuje tylko od czasu do czasu, lecz z ciężkimi skurcze.

Nawet żylaki mogą być konsekwencją terapii hormonalnej. W tym przypadku zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem w celu wyboru innego leku. Po jego wymianie problem dokładnie zniknąć w ciągu 1-3 tygodni. Przyczyną żylaków jest w tym przypadku zmiany składu krwi. Wraz z tą zmianą, i jego gęstości, liczby płytek nasycenie czerwonych krwinek. Nagłe zmiany w organizmie są postrzegane jako zwiększone obciążenie, z którym nie może sobie poradzić bez pomocy z zewnątrz.

Sport i żylaki

W osobnej kategorii pacjentów może zidentyfikować ludzi, którzy prezentują genetyczną predyspozycję do żylaków. W tej sytuacji, nie jest zalecany do uprawiania sportu energetycznych, takich jak jogging, jazda na rowerze, łyżwach. Alternatywą jest stosowanie specjalnych ćwiczeń z bielizną kompresji.

Sport – doskonała profilaktyka żylaków. Ale terminowe porady lekarza w tym przypadku nie będzie zbędne. Głównym objawem krwi siatki maści można usunąć na podstawie kasztanowca, przy czym następuje stymulacja i wygładzenie ścianki naczynia. Jednak w bardziej ostrej postaci żylaków sportu jest przeciwwskazane.

Proste ćwiczenia na nogi żylaków

Żylaki, istnieją specjalne ćwiczenia na nogi, które są dopuszczone do przeprowadzenia na własną rękę, bez konsultacji. Są one jednak nadaje się tylko dla tych, którzy nabyli tę chorobę z powodu wysiłku fizycznego lub ich całkowity brak. Wszystkie z nich są skierowane bezpośrednio na normalizację przepływu krwi, naczyń wyładowcze nóg.

Ćwiczenia na nogi, kiedy varkoznom żyłach:

  1. Rower. Leżąc na plecach, unieś nogi w biodrach i pomyśleć pedałowania wyimaginowanej rower. Prędkość obrotowa musi być szybka, tak że nawet po 2-3 minut ćwiczeń nie zaczną boleć mięśnie w obszarze wewnętrznej stronie ud.
  2. Brzoza. Każdy wie, od ćwiczeń w szkole. Pacjent powinien być uzupełniony z jego ruchów obrotowych zatrzymać zebrane razem. Można najpierw do ruchu wskazówek zegara, a następnie – po. Ręce wsparcie z powrotem w tym samym czasie nie jest konieczne – jest lepiej umieszczone wzdłuż tułowia.
  3. Chodzenie praktyka. Wykonywane stojąc, trzymając stopy na podłodze. Myślę, że stać na narty i ruszać stopami iz powrotem. Ćwiczenie wykonać lepiej na śliskiej podłodze.
  4. Crohna. Prosty trening oddechowy. Stojąc prosto, weź głęboki oddech, rosnące na palcach. Jednocześnie można podnosić i dłoni. Następnie podczas wydechu – zejście do pozycji wyjściowej. Zalecany przez 2-3 sekundy, aby zatrzymać i zablokować podstawkę w górnym położeniu. To ćwiczenie pomoże zoptymalizować i porządku oddech. Jest to bardzo przydatne dla tych, którzy cierpią z powodu duszności.
  5. Pionowe Scissors „Running jak brzoza, ale nogi są skrzyżowane na przemian. Trzymaj ręce na swoich stronach równomiernie.
  6. Polupress. Z nazwy można się domyślić, że odbywa się w pozycji leżącej. Ręce trzyma głowę. Powoli podnieść ciało tylko 20-30 cm od podłogi, z nogami trzymając kolana zgięte i nie odrywają się od podłogi. Czy nie powinna być większa niż 4-8 podejścia, a następnie upewnij się, aby odpocząć przez 4-5 minut.
  7. Camel. Ćwiczenie jest zrobiony leżąc na plecach. Nogi ugięte w kolanach, ale nie z podłogi. Teraz wdech i maksymalny nadmuchać brzuch, naśladując garb wielbłąda. Podczas wydechu – spręża je, a im więcej – tym lepiej. Takie ładowanie jest natychmiast poprawia przepływ krwi i jest w stanie dostarczyć nawet od silnego odpływu jest dosłownie 15-20 minut.

Przed i po powyżej ćwiczenie jest przydatna kontrast prysznic na nogi na przemian ciepłą i zimną wodą. Ważne jest, aby zastosować swoją cienką ale silnego strumienia. Przez 5-10 minut na każdej nodze wystarczy.

Należy pamiętać, że korzystanie z takiego żylaki są bardzo proste i całkowicie bezpieczne. Nie ładować mięśnie, odpowiednie nawet dla osób w wieku emerytalnym. Z troską o ich realizacji powinny być podejmowane przez tych, którzy mają żylaki są już w fazie przewlekłej.

Wszelkie ćwiczenia na nogi z żylakami powinny być uzupełnione przez codzienne spacery na świeżym powietrzu. To nie jest ważne, jak daleko w tym czasie minie. Tutaj głównym – jest do nasycenia organizmu w tlen, co naturalnie normalizuje krwiobieg zapobiega powstawaniu zakrzepów naczyniowych. Na spacery najlepiej jest wybrać miejsce, w pobliżu obszarów leśnych, parków, z maksymalną krajobrazu.

Pacjenci cierpiący na żylaki, eksperci zalecają, aqua aerobik. Idealny dla tych, którzy z jakichkolwiek powodów, nie może sobie pozwolić na codzienny spacer. Program ćwiczeń w wodę dla każdego pacjenta indywidualnie. To jest po kontakcie z osobistym trenerem.

Ćwiczenia na nogi z żylakami w połączeniu z niezbędnym leki, aby pomóc w leczeniu choroby.

Nietradycyjnych metody leczenia żylaków

Są nietradycyjnych, ale jest powszechnie stosowane zabiegi na żyłach. Wśród nich najbardziej popularne są pijawki. Jednak badania wykazały, naukowców, metoda ta jest obarczona dużą liczbę przeciwwskazań. Korzyść z nim kontrowersje. Inna opcja – Apiterapia, czyli zhalenie pszczoła w miejscach, gdzie żylaki. Od niego efekt jest dużo lepszy, ale efekty uboczne mogą być wymienione chyba reakcji alergicznej. Więc należy przed jego wdrożeniem, test – wprowadziła minimalne stężenie jadu pszczelego do krwiobiegu. Peptydy, które są składnikami mleczka pszczelego i szybko łagodzi ból i przywracania normalnego przepływu krwi. Na początku, że są one destrukcyjne do zakrzepów. Zabieg wykonywany jest wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Wiele pozytywnych opinii można usłyszeć od metody laserowe usuwanie siatek krwionośnych. Postępowanie polega na działanie termiczne uszkodzonej ściany naczynia. Mają ciemne zabarwienie, absorbując energię światła impulsowego. Terapia laserowa ma na celu uszczelnienie uszkodzonych naczyń włosowatych. Z biegiem czasu, rozpuszczają się tworząc nowy przepływ krwi zostaje przywrócony. Procedura nie jest w stanie całkowicie pozbyć się choroby, ale spowolni jego rozwój, usunie ból wyniszczającą, upewnij gładka skóra i jedwabiste.

Podobny efekt terapii laserowej scleroplasty – statki wprowadzenie obliteracji żylaków. Substancja ta jest również lutowanie naczynia włosowate i żyły, eliminuje ciemnienie sieci naczyniowej.

I ostatnia rzecz, trzeba pamiętać – to Varifort. Zewnętrznie – zwykła bandaż klamry, ale są one wewnątrz mikrokulki z ujemnymi ładunkami, siły niszczącej w skrzepów, które posiadają ładunek dodatni, ponieważ składają się one z płytek toksyn. W ten sposób przywrócono przepływ krwi w naczyniach krwionośnych pacjentów. Ten środek jest skuteczny tylko w połączeniu z ćwiczeń, to nie jest dla pacjentów obłożnie chorych.

Zapobieganie żylaki

Można używać prostych ćwiczeń, aby zapobiec rozwojowi żylaków.

Wymaga ona gruntownie diecie. Z menu, trzeba usunąć produkty zawierające duże ilości cholesterolu, smażonych, tłustych i słonych pokarmów. Konieczne jest, aby rzucić palenie. U palaczy obniżone stężenie tlenu we krwi. Dziewczyny są zalecane, aby zmienić buty na wysokim obcasie bardziej komfortowe o wysokości pięty nie więcej niż 5-6 cm. Głównym kryterium doboru obuwia – wygoda.

Często przyczyną żylaków jest nadwaga. Ale ostatnie słowo tutaj dietetyka. Podskórnego tłuszczu może być ciasno otaczają naczynia i zakłócić ich normalnego przepływu krwi, forma. Częściowo ten problem jest rozwiązany przez zastosowanie bielizny kompresji.

Jak widać, istnieje wiele sposobovizbavleniya z żylakami, ale raczej zmniejszyć jego przejawy bez operacji. Jednak to wymaga dużo wysiłku i czasu. Zapobieganie, okresowe badania lekarskie i turystyka – wrogowie choroby. Już na pierwszych objawów żylaków trzeba podjąć drastyczne środki. Jeśli żylaki iść w przewlekłej fazie, będzie tylko tradycyjnej medycyny.

load...