Skuteczne ćwiczenia dla żylaków

Ćwiczenia z żylakami to dobry sposób nie tylko do leczenia, ale również w zapobieganiu tej chorobie. Żylaki są traktowane bardzo często patologię, która wpływa na jakość życia pacjenta.

load...

Całkowicie pozbyć się tej choroby jest bardzo trudne, ale można złagodzić chorobę. W tym przypadku nie tylko leki i tradycyjne leki, ale terapia fizyczna, prawidłowe odżywianie i fizjoterapii. żylaki naczynia krwionośne zaczynają się rozszerzać i wydłużać. Co więcej, ich ściany stają się cieńsze. Zaczynają tworzyć żylnych węzłów. Powodem tego jest związana z nieprawidłowościami w ścianach naczyń i niewydolność zawór działa. Najczęściej cierpią z powodu żylaków kobiet. Zasadniczo, pierwsze objawy można znaleźć w 30 lat. Głównym czynnikiem, który prowadzi do patologii żył, to jest nieaktywne, siedzący tryb życia.

Gimnastyka dla żylaków

Ćwiczenia z żylaków są bardzo przydatne dla ludzi, którzy nie zwracają uwagi na sporcie i prowadzić malodvizhny życia. Najprostszą rzeczą, którą trzeba wykonywać codziennie, to spacery na świeżym powietrzu. Trzeba codziennie chodzić co najmniej pół godziny. Jest to również bardzo przydatne do jazdy na rowerze. Jednak nie każdy rodzaj sportu lub aktywności fizycznej będą przydatne dla żylaki. Specjalny zestaw ćwiczeń zaprojektowanych na tę okazję. Aby osiągnąć maksymalny efekt, trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Po pierwsze, ludzie, którzy prowadzą siedzący tryb życia, na przykład ze względu na pracę, muszą wstawać co godzinę przez co najmniej 5 minut. Można chodzić trochę poprisedat lub wykonać inne ćwiczenia rozciągające. Po drugie, trzeba mieć pewność, aby ściśle monitorować swoją postawę. Pozycja siedząca jest zabronione położyć nogę na nogę, bo zamyka naczynia krwionośne i krążenie krwi zostanie zablokowana w kończynach dolnych. Po trzecie, co ćwiczeń dziennie trzeba przeznaczyć co najmniej 20-30 minut. Ponadto, w ciągu dnia zaleca się zrobić powtarzania skomplikowane, zwłaszcza jeśli osoba porusza się trochę.

load...

Korzyść z leczenia wysiłkowego żylaków nie można lekceważyć . Zestaw ćwiczeń pomaga poprawić krążenie krwi w tętnicach i żyłach. Ponadto wywiera korzystny wpływ na odpływu limfy i rodzaju żylnej. Skomplikowane zadania pomaga poprawić wytrzymałość pod względem fizycznym. Przepływ krwi przez tętnice będzie również poprawić. Naczynia krwionośne są w tonie. Nawet obwodowych naczyń krwionośnych będzie działać znacznie lepiej. Jeśli nie wykonują takie proste ćwiczenie, będzie to prowadzić do zastoju krwi. Gniazda zaczynają wydłużać się rozwijać. Ich ścianki nie są giętkie, sprężyste i mocne. Ponadto, będzie to wzrost ciśnienia w nich. Spowoduje to dalsze doprowadzić do tego, że płyn będzie gromadził się w nich stóp, łydek, kostek, co tylko zwiększy ból.

Chociaż w niektórych przypadkach, aktywność fizyczna jest przeciwwskazane z żylakami. Na przykład, nie wolno dać większe obciążenie na nogach. Pacjenci powinni być opuszczony przez sporcie zawodowym, zwłaszcza tych gatunków, które zawierają statyczne lub nadmierne obciążenie zasilania. Nie podnosić ciężary. Jeśli pacjent ma żylaki, trzeba wykonywać tylko lekkie prace, które nie powodują wiele napięć.

Gimnastyka dla żylaków będzie nieco różnić w zależności od rodzaju choroby i lokalizacji patologii dyslokacji.

Pakiet podstawowy dla wszystkich rodzajów chorób

Ćwiczenia, które są opisane poniżej, może być stosowany do wszystkich typów choroby, nawet jeśli miejsce dyslokacji są nogi, ramiona, biodra i innych miejscach.

Musisz leżeć na plecach. Nogi zgięte, powinni pociągnąć do klatki piersiowej. Następnie kończyny dolne wyprostowane w górę. W tej pozycji, muszą być ustalone przez chwilę, a potem usiadł na jego klatce piersiowej. Najlepiej jest wykonywać to ćwiczenie oddzielnie dla każdej nogi po kolei.

Potem wystarczy zgiąć obie nogi bez pociągnięcie do klatki piersiowej. Po tym, obie nogi są wyprostowane w górę. Po tym, zginać ponownie powrócić do pozycji wyjściowej.

W pozycji leżącej na plecach, nogi stopy wzrosnąć do nadal spełniają swoją rotację. Spin stopa musi wskazówek zegara iw kierunku przeciwnym. Następnie można przystąpić do zginać i prostować palce.

Teraz musimy siedzieć w fotelu i obcasy spoczywa na podłodze. Skarpetki trzeba wcisnąć się w różnych kierunkach. Trzeba wykonać 20 powtórzeń.

Znowu trzeba położyć na podłodze, ale teraz na brzuchu. Ręce dociskany nogach. Każda kończyna dolna powinna zostać podniesiona tak wysoko, jak to możliwe w danym czasie. Noga muszą pozostać na szczycie przez jakiś czas, zanim całkowicie pominięte. Dla każdej nodze wymagane 10 powtórzeń.

Przełknąć – to ćwiczenie, który jest znany wszystkim. Stanąć prosto. Ręce powinny być pominięte. Na wdechu powinna podnieść kończyn górnych i wziąć skarpetki. Podczas wydechu, jednostka powinna być ustalona w jaskółki postawy. Zadanie to powinno zostać powtórzone 20 razy.

Teraz musimy stanąć prosto i walcowane na piechotę od palców do pięty, i vice versa. Konieczne jest powtórzenie zadania 20 razy.

Kolejne 15 minut trzeba chodzić w kółko na palcach, obcasy, na zewnątrz i wewnątrz stopy.

Ćwiczenia na nogi

Jeśli pacjent ma żylaki kończyn dolnych, zaleca się następujące ćwiczenia.

Po pierwsze, trzeba zwolnić żyły w nogach. Mężczyzna leży z zamkniętymi oczami.

Musisz spróbować, aby zmaksymalizować komfort.

Oddychaj równomiernie i trzeba wziąć głęboki oddech. Pod kończyn dolnych zaleca się dołączyć małą poduszkę. Ze względu na to, że pripodnimut o kilka stopni.

Teraz trzeba położyć z kolanami zgiętymi nogami. Stopy powinny spoczywać na podłodze. Na wolnym powietrze uniósł głowę i ciało. Ręce mogą ślizgać się na kolana. Na wydechu, ciało powróci do swojej pierwotnej pozycji.

Leżąc na plecach trzeba położyć swoje ręce na swoich stronach. Nogi podniesione 15 stopni. Pomiędzy nimi powinna wycisnąć jakiś przedmiot. Najlepiej jest wziąć małą poduszkę. Następnie wykonaj powolny wdech. W tym samym czasie pasa wygina. Pośladkowy mięśnie spróbować usiąść. Wydech powinien być powolny. Ciało z powrotem do pozycji wyjściowej.

Następne zadanie jest również wykonywana w pozycji leżącej. Ręce są umieszczone wzdłuż ciała. Kolana zgięte. Stopniowo, trzeba oddychać, a więc wiąże się z żołądka. Na wdechu brzuch jest zawyżona. Ten oddech brzuszny.

Stopy powinny być razem, ręce wzdłuż ciała. Wdechowe skarpety zniesione, a jak wydech powrócić do pierwotnej pozycji.

Zadania te pomogą zapobiec rozwojowi żylaków nóg. Będzie stopniowo zanikać objawy niewydolności żylnej, co zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i powikłań choroby.

Złożonych zadań z żylakami rąk

Aby zmniejszyć wygląd żylaków w kończynach górnych, trzeba wykonywać złożone zadania proste.

Pierwsze zadanie jest wykonywane w pozycji leżącej. Pod szyją umieścić małą poduszkę lub poduszkę. Ramiona i nogi podniesione o 90 stopni. Przystanki powinny zjechać na pobocze. W tej pozycji, trzeba oddychać głęboko i równomiernie. Potem trzeba symulować w drżenie kończyn górnych i dolnych. Kilka minut później, można powrócić do pozycji wyjściowej.

Teraz ręka konieczność ustalenia głową i powoli obrócić ciało w różnych kierunkach. Trzeba wykonać 25 powtórzeń.

Ręce wyciągnij przed siebie z zaciśniętymi pięściami. Następnie trzeba rozpakować dłoni i palców, aby wyciągnąć w różnych kierunkach. Powinien wykonać 25 powtórzeń.

Teraz trzeba prawą rękę do uścisku nadgarstek na lewym ramieniu. Jego lewa ręka jest konieczne, aby osiągnąć szczyt. Jednocześnie prawa ręka tworzy opór. Dla każdej strony, aby wykonać 20 powtórzeń.

Jeśli żylaki rozwijać w narządach miednicy, a następnie rozwinął następujący zestaw zadań.

Najbardziej przydatna jest specyfikacja roweru, który zna każdy. Muszę położyć się na plecach z nogami do góry i ugiętymi kolanami. Następnie trzeba kilka minut, aby symulować ruch nóg, jak podczas jazdy na rowerze.

Nożyczki Otoczenie: leżąc na plecach, trzeba przejść nogi rozszerzone prosto w górę.

Birch zadanie: powinien również leżeć na plecach, nogi i ciągnąć na górze tak, że przyciąganie płci pośladków i pleców. Pozwolono, aby pomóc w dłoniach. Nacisk zostanie położony na barku i ramienia.

Zestaw ćwiczeń dla zapobiegania żylaki

Specjalna ładowanie z żylakami lub skłonność do choroby pomogą nie tylko w leczeniu, ale także dobry profilaktyka. Ćwiczenia mają być wykonywane codziennie. Oni nie zajmie więcej niż 15 minut.

Najpierw trzeba położyć na podłodze sprawnie i wyciągnij ręce wzdłuż ciała. Nogi należy umieścić na krześle. Powinny być gładkie. Z kolei zginać prawej, a potem lewej kończyny dolnej. Na każdą nogę zakłada się 5 powtórzeń.

Następnie musisz pozostawać w pozycji na plecach z wyprostowanymi ramionami w pobliżu ciała. Obie stopy muszą być wywyższony razem, a potem rzucają się w różnych kierunkach. W tym przypadku zadanie należy odłożyć skarpetek. Dodatkowo można obracać nogi w stawie skokowym. Trzeba zrobić 7 powtórzeń. Następnie trzeba zatrzymać się w takim położeniu i rozpocząć obracanie się teraz kończyn dolnych w stawie kolanowym. W tym czasie zrobić 8 powtórzeń na stronie. Teraz trzeba przynieść ze sobą nogi i delikatnie i powoli niższe. Udziela się zgody na dalsze podniesienie nogi i opuścił kilka razy. Takie ćwiczenia dla zapobiegania żylaki pomoże poprawić krążenie i drenaż limfatyczny.

Teraz mężczyzna pochyla się na ramieniu. Nogi muszą być podniesione, jak zakłada się w ustawieniu brzoza. Nogi są hodowane w różnych kierunkach. Zmień lokalizację obie stopy powinny być za pomocą huśtawki. Trzeba będzie wydać 5-7 powtórzeń. Na końcu jest to dozwolone, aby przejść na palcach 10-15 razy na obie nogi razem i po kolei na każdy. Następnie trzeba stanąć na nogi i powtórzyć skok ponownie. Flebologia jest zalecany do wykonywania takich zadań codziennie, rano i wieczorem. Będą musieli zapłacić średnio o 15-20 minut. Aby doprowadzić organizm do wyczerpania zabronione.

Słownictwo dla żylaków jest dodatkowa metoda leczenia i profilaktyki. Jeśli robisz je prawidłowo i regularnie, żylaki mniej zepsuje życie człowieka. Żylaki są uważane za bardzo nieprzyjemna i częsta choroba. Specjalnie opracowane ćwiczenia z żylakami pomogą zmniejszyć objawy choroby. Ale same badania powinny być przeprowadzane regularnie i umiarkowanie, bez zbędnego stresu.

load...