Skrobanie z nieudanego aborcji – trzeba wiedzieć

Zawartość:

Ciąża – najszczęśliwszy czas w moim życiu niemal każdej kobiety. Ale niestety, czasami ciąża jest w cieniu problemów. I jeden z najgorszych problemów pominięcia aborcji. Po tym wszystkim, co może być gorszego dla kobiety, która przygotowuje się do stać się szczęśliwą matką niż zobaczyć jej dziecko nie urodzi? Rano kobieta była w ciąży, i szczęśliwy, a tylko jeden lekarz povergnul otrzymania go w prawdziwe piekło.

load...

O nieodebranych aborcja słyszał coś każda kobieta, ale nie wchodzić w szczegóły, jeśli ona sama nie jest doświadczony. Ale jeśli lekarz wydał orzeczenie, przerażającą kobietą – czy chce, czy nie – muszą dowiedzieć się o nieodebranych aborcja więcej. Dlatego zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje, ze szczególnym naciskiem na skrobanie, bez których nie da się zrobić w prosty sposób.

Co pominięcia aborcji?

Przede wszystkim trzeba mieć pomysł, co jest stracona aborcja. I dlaczego przerwy w ciąży. Lekarz nazywa się zjawisko, w którym, z jakichkolwiek przyczyn, zatrzymuje rozwój zarodka i, naturalnie, on umiera. W żadnym wypadku nie należy mylić z nieudanego aborcji opóźnionych w rozwoju płodu – w tym drugim przypadku, w przyszłości dziecko podlega terminowego i prawidłowego leczenia ma wszelkie szanse, aby urodzić zdrowe.

Najczęściej problem dzieje się w pierwszych warunkach – ponad 85% wszystkich przypadków utraty aborcji jest konieczne w pierwszym trymestrze ciąży (czyli w ciągu pierwszych 3 miesięcy po zapłodnieniu). Pozostałe 15% znajduje się w drugim trymestrze ciąży. Dobrze, jeśli zdarzył się wypadek w ciągu ostatnich miesięcy, lekarze nie mówią o blaknięciem ciąży i śmierci płodu.

load...

Oczywiście, samo rozumieć, że ciąża zamarł, a nie na mocy każdej kobiety – nawet lekarz zajmie trochę czasu i szereg badań. Ale kobieta może czuć pismo nosem, jeżeli stwierdzi się w następujących objawów:

 • Toksykoza

Jeśli masz poranne mdłości i umieść go gwałtownie na kilka dni zniknęły – jest okazją do zastanowienia się nad tym, że wszystko jest w porządku z ciążą. Posocznica rozwija się pod wpływem hormonów odpowiedzialnych za normalną ciążę. W większości przypadków, poranne mdłości na początku drugiego trymestru ciąży osłabia, ale zdarza się stopniowo, dzień po dniu.

Jeśli pewnego ranka po prostu wczoraj cierpi na silną toksyczność, wstał i sobie sprawę, że czuje się świetnie i nie ma śladu nudności, należy natychmiast poinformować o tym ginekologa. Jest mało prawdopodobne, ale nadal istnieje ryzyko, że ciąża zatrzymana, poziom hormonów gwałtownie spadła, a tym samym, ściśle mówiąc, i zatrzymał toksykozę.

 • Gruczoły sutkowe

Prawie wszystkie kobiety mają piersi ulegają zmianom we wczesnym okresie ciąży – nagrubayut, niewielkie zwiększenie wielkości – działanie tych samych hormonów. A jeśli ciąża przestanie rozwoju i spadek poziomu hormonów, Twoje piersi będą szybko powrócić do stanu doberemennomu.

 • Upławy

W żadnym wypadku nie jest niedopuszczalne, aby zignorować krwawienie z pochwy, bez względu na to, ile mogą one być intensywność. Oczywiście w większości przypadków lekarze wyeliminować przyczynę krwawienia i utrzymanie dziecka, ale nie w tym przypadku z nieżywotnego ciąży.

 Diagnoza utraty aborcji

„Na oko” brakowało aborcja nie jest zdiagnozowana – zrobić taką diagnozę, ginekolog starannie zbadać kobietę, ponieważ w tym przypadku błąd jest po prostu nie do przyjęcia. Aby to zrobić, należy użyć następujących rodzajów diagnostycznych:

 • Badanie instrukcja

Najczęściej uspokaja wczesnych etapach ciąży jest wykrywany przypadkowo – podczas normalnej zaplanowanej ginekologa kontroli stwierdza, że ​​wielkość macicy nie jest zgodny z oczekiwanym okresem trwania ciąży. Ale czynnik ten nie wystarcza, aby stwierdzić z pewnością, jest stracona aborcja – jest to konieczne w celu wyeliminowania zaległości w rozwoju płodu.

 • Krew

Wielu lekarzy uważa, że ​​należy wyznaczyć badanie stężenia we krwi tych lub innych hormonów – często pomaga w celu wyjaśnienia sytuacji.

 • Badanie USG

I obowiązkowe procedury diagnostyczne – USG macicy. Lekarz zbada macicy zapłodnionej komórki jajowej, aby właściwie ocenić ich wielkość i dowiedzieć się, czy bicia serca płodu. Dokładność USG jest bardzo wysoka – prawdopodobieństwo błędu wynosi nie więcej niż jeden procent.

Usunięcie zarodków

Jeśli brakowało aborcja potwierdził, że jest konieczne, aby uratować kobietę – gdy zapłodnione jajo w macicy będzie wkrótce rozpocząć komplikacji – od ciężkiego zapalenia do ogólnego zatrucia krwi – posocznica. Dlatego też, należy najpierw usunąć z zapłodnionego jaja w macicy – nadzieja dla spontanicznego poronienia nie jest to konieczne, i to nie gwarantuje, że wszystko pójdzie gładko. Lekarze zazwyczaj w przypadku nieżywotnego ciąży są następujące:

 • Lecznicze zakończenie nieudanego aborcji

Jeśli ciąża była bardzo mała, lekarz może próbować pozbyć się komórki jajowej bez operacji, za pomocą specjalnych leków – podobne do aborcji medycznej. Kobieta przyjmuje tabletki z wysoką zawartością hormonów, które powodują poronienie. Jednakże, nie ma gwarancji, że płód wyjdzie całkowicie i nie ma potrzeby, aby oczyścić macicę.

 • Skrobania

Najczęstszym i niezawodny sposób, aby usunąć zarodek – łyżeczkowanie. Lekarz chirurgicznie usuwa macicy zarodka i łożysko. To o niej powiemy więcej szczegółów.

Skrobania jamy macicy

Pomimo faktu, że skrobanie – procedura nie jest nowy i jest bardzo rozpowszechnione, tak wiele kobiet boją się panice. Z reguły pojawia się strach, bo nie wiedząc, co się stało, i oczekiwanie bólu.

Brak specjalnego przygotowania przed zabiegiem nie istnieje. Wszystko, co jest wymagane od kobiety – nie jest tam na dzień przed zabiegiem i usunąć włosy łonowe. W zasadzie prawie zawsze skrobanie odbywa się w znieczuleniu ogólnym, więc kobieta będzie rozmawiać z góry anestezjologa.

Ponadto kobiety wymagane jest ponownie dokładnie zbadać ginekolog fakt, że zwykle do zeskrobywania zawiera wiele przeciwwskazań, takich jak niektóre ostre zapalenie macicy i przydatków, choroby zakaźne, podejrzeniem naruszenia integralności błony śluzowej macicy. Oczywiście, w tych przypadkach, komórka jajowa jest konieczne, aby pozbyć, ale technika skrobania w tym przypadku jest nieco inaczej.

Jak wspomniano powyżej, większość lekarza prowadzącego łyżeczkowanie w znieczuleniu ogólnym – kobieta leży na fotelu ginekologicznym, anestezjolog wprowadza lek … i budzi się kobieta już w domu. Ale jeśli z jakichkolwiek powodów, stosowanie znieczulenia ogólnego nie jest możliwe, uciekają się do znieczulenia miejscowego – korpus i szyjka macicy odciąć za pomocą specjalnych leków, w wyniku czego tracą wrażliwość.

Przed zabiegiem lekarz niekoniecznie będzie przetwarzać sromu kobiety specjalnego roztworu jodu, oraz pochwy i szyjki macicy – alkoholem, aby wyeliminować możliwość zakażenia. W niektórych przypadkach, jeśli lekarz przesadzić z obsługą kilku dni kobieta może doświadczać łagodnego dyskomfortu.

Po tym, lekarz wstrzyknie do pochwy za pomocą specjalnego urządzenia, które rozszerza szyjkę macicy. Następnie przy użyciu ekspanderów otwierania szyjka jest ustalony w tym położeniu i przejdzie bezpośrednio do lekarza usuwanie jaja. W tym roku za pomocą curette, bardziej przypomina łyżką, zeskrobać błonę śluzową macicy. Ta procedura trwa średnio 15 – 20 minut, jeśli wszystko pójdzie sprawnie, bez komplikacji.

Powikłania po łyżeczkowanie

Pomimo faktu, że technika skrobania macicy jest dobrze ugruntowana i znany wszystkim lekarzom bez wyjątku, nie możemy zapominać, że nadal jest chirurgia. Tak, zawsze jest ryzyko rozwoju pewnych komplikacji.

 • Perforacja ścianki macicy

Perforacja – uszkodzenie integralności ścianki macicy. Bardzo poważne powikłanie, które może prowadzić do poważnych problemów, aż potrzebie poważnej operacji. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko – mniej niż 1% wszystkich przypadków łyżeczkowanie.

 • Krwawienie

Czasami skrobanie z nieudanego aborcji może prowadzić do krwawienia. Zostaw zjawiska ignorowane w każdym razie jest to niemożliwe – natychmiast zgłosić się do lekarza, nawet jeśli krwawienie nie jest silna. Inaczej duże ryzyko, że zakrzepy zaczną gromadzić się w jamie macicy. A to może prowadzić do konieczności ponownego łyżeczkowanie. Tak, a niedobór żelaza niedokrwistość jesteś do niczego.

 • Procesy zapalne

Po skrobanie błony śluzowej macicy na to jedna wielka rana rozszczelnienie. Dlatego jest bardzo łatwo dostać się infekcji. Uważnie obserwować swój stan zdrowia – jeśli temperatura wzrośnie, będzie ból, należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

 • Zrosty

Bardziej długotrwałe powikłania, które mogą dać im znać o sobie w ciągu zaledwie kilku lat – zrosty w miednicy. Ból, nieregularne miesiączki, a czasem nawet niepłodność wtórna – niezbyt przyjemne konsekwencje zrostów.

Okres pooperacyjny

Więc po skrobaniu zmarnować aborcji tyłu – to był przełom w okresie pooperacyjnym. W ten sposób będzie postępować, zależy od prawdopodobieństwa wystąpienia różnych powikłań – tak lekarze dają mu tyle uwagi. Specjalna kontrola musi posiadać następujące cechy:

 • Temperatura ciała

W pierwszym dniu po skrobaniu może podnieść temperaturę do 37 – 37 i 5 ° C. Ale na drugim i kolejnych dni temperatura ciała powinno być normalne. Nawet najmniejszy wzrost jest alarmujący dzwonek, rozmawiając o tym, co jest możliwe zapalenie.

 • Upławy

Skrobanie z nieudanego aborcji – procedura jest dość traumatyczne, więc nie rób bez krwi. Ale należy pamiętać, że nadmierne krwawienie nie powinno być, więc jeśli podkładka jest impregnowane przez mniej niż godzinę, nie ma powodów do niepokoju. Ponadto, należy zwrócić uwagę na zapach zrzutu – jeśli staje się nieprzyjemne, może być podejrzewany infitsirovanie.Kak regułę, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i bez komplikacji, kobieta w szpitalu przez dłuższy czas nie będzie posiadać – po kilku dniach ona będzie w domu.

Ale nie powinien odpocząć – co najmniej dwa lub trzy tygodnie, zachować swoje zdrowie pod ścisłą kontrolą. 14 dni po łyżeczkowanie obowiązkowej wizyty u ginekologa. Po pierwsze, trzeba ankietę, która pomoże Ci zrozumieć, czy macica jest zmniejszona. Po drugie, nie rób bez USG – lekarz powinien upewnić się, że nie ma więcej kawałków z ciążowym worka lub błon płodowych do jamy macicy.

Ponadto, w niektórych przypadkach, kobieta może potrzebować terapii, które spowodują w kolejności hormonów. A co najważniejsze, trzeba zrobić – pogodzić się z tą tragedią i nauczyć się żyć.

load...