Składniki odżywcze dla rozwoju i zdrowia włosów

Zawartość:

Co dziewczyna nie marzy o pięknych, długich, gęstych włosach! Jednak niekorzystne środowisko, brak witamin w żywności, nienaturalne pomocą produktów do pielęgnacji włosów i cios suszenia często jest to niemożliwe marzenie. Zdrowie skóry głowy, jak również wszelkie inne części naszego ciała, to zależy od tego jak dobrze jest on wyposażony w cennych substancji, które są przenoszone do krwi. Dlatego, produkty kosmetyczne, aby osiągnąć poprawę skóry głowy lub zwiększyć szybkość jego wzrostu niemożliwe. Jednakże, nie jest rozwiązaniem – to witaminy dla wzrostu włosów.

load...

Jeśli chcesz mieć długie zdrowe włosy, trzeba najpierw określić, jaki mają problem. Jeśli twoje włosy nie jest wystarczająco dużo żywności, i upadną lub matowy wygląd i łamliwe, a końcowy wynik, mimo spożycie witamin, nie będzie tak dobra, jak chcesz.

Wszystkie problemy włosy powinny być rozwiązywane w kompleksie, to włosy będą nie tylko proszę was, ale także przyciągnąć uwagę podziwiania innych.

Powrót do spisu treści

Witaminy, które poprawiają wzrost włosów

 • Witaminy z grupy B To dzięki nim, że włosy są szczególnie szybko rośnie. Biorą one udział w procesach metabolicznych, za pomocą których skóra głowy i włosy są zaopatrzone w niezbędne składniki odżywcze. Wadą tych witamin może przejawiać się w wyglądzie łupież, kruchość i sekcji końcowej.
 1. B12 (cyjanokobalamina), B6 ​​(pirydoksyna) i B1 (tiamina) – przyspiesza wzrost.
 2. B3 (PP, kwas nikotynowy) – dzięki niemu skóra głowy jest chroniony przed zapaleniem skóry i dermatoz. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich warstw skóry głowy, wymiany powietrza w górnych warstwach skóry i żywienia mieszków włosowych.
 3. B5 (kwas pantotenowy) – zasadnicze znaczenie dla wzrostu mieszków włosowych.
 4. B2 (ryboflawina) – sprawia, że ​​włosy mocniejsze i bardziej lśniące.
 5. B8 (inozytol) – zapobiega wypadaniu.
 6. B9 (kwas foliowy) – pomaga obudzić mieszków włosowych z wypadaniem włosów.
 • Witamina A (retinol). To nie tylko chroni skórę głowy przed skutkami wolnych rodników, ale także zwalcza suchość i wypadanie włosów. Promuje produkcję keratyny, która jest podstawowym budulcem dla włosów.
 • Witamina E (tokoferol). Jest on niezbędny dla tych, którzy rosną włosy poprawiając krążenie tlenu we krwi, zapewniając przepływ substancji odżywczych do mieszków włosowych. Ponadto, witamina E jest przeciwutleniaczem i chroni włosy przed promieniami UV.
 • Witamina C (kwas askorbinowy). Obsługuje nie tylko ludzki układ odpornościowy, ale także wzmacnia cebulki włosowe i pobudza krążenie krwi.
 • Witamina H (biotyna). Witamina ta jednocześnie wpływa na wzrost włosów i poprawić ich strukturę, zapewniając im tłuszczów i białek w odpowiedniej ilości.
 • Witamina F (nienasycone kwasy tłuszczowe: linolowy, linolenowy i kwas arachidonowy). Zapewnia on dostęp do włosów wystarczającą ilość składników odżywczych i białek biorących udział w ich budowie.
 • Witamina D (cholekalcyferol powierzchniowe, ergokalcyferol). Normalizuje stan błon komórkowych i przyczynia się do wydłużenia długie włosy w jak najkrótszym czasie.

Powrót do spisu treści

load...

Śladowych minerałów dla wzrostu włosów

Witaminy dla wzrostu włosów – to nie jest jedyną rzeczą, że trzeba, aby rozwijać długo bujne, zdrowe włosy . Pierwiastki śladowe odgrywają ważną rolę w tym procesie. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

 1. Cynk i miedź. Substancje te przyspieszają wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu.
 2.  Żelazko. Ten mikroelement jest w stanie zapobiec łamliwe włosy i pozwoli im silniejsza.
 3. Siarki. Wzmacnia włosa i poprawia jej koloryt. Ostatnio, metylosulfonylometan substancję (MOM), stwierdzono, zawierający siarkę w postaci organicznej, który rozpoczął się zarejestrować na początku odzysku i szybszego wzrostu włosów.
 4. Molibden. To pomaga przyspieszyć wzrost włosów.
 5. Krzemu. Sprawia, że ​​włosy mocniejsze i bardziej elastyczne, sprzyja ich wzrost.

Powrót do spisu treści

Jak wybrać witaminy dla włosów

Idealnie, witaminy dla wzrostu włosów należy wyznaczyć lekarza trichologist. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z istnienia takiego lekarza i znaleźć dobry trichologist jest czasami zupełnie niemożliwe. W celu zidentyfikowania problemów i pomaga na szybki wzrost bez utraty jakości, lekarz przepisze pełną morfologię krwi i sprawdzić hormony.

Wiele klinik kosmetycznych przeprowadzić szybką analizę włosów. Dasz kilka włosków, a eksperci sprawdzić, jakie substancje w nich nie wystarcza, co trzeba zwracać uwagę. Po tej analizie, można uzyskać porady lub po prostu skupienie się na wynikach analizy, aby kupić niektóre witaminy.

Może się zdarzyć, że taka klinika nie jest możliwe, aby znaleźć, potem najprostszy sposób – jest kupić zwykły kurs wielowitaminowych, która zawiera powyższe witaminy. Dlaczego zwykły? Ponieważ każde ciało jest inne leki wpływają producentów na różne sposoby. Zwyczajne tani zestaw może być skutecznym sposobem, oczywiście.

Po zakupie i zażyciem po prostu trzeba poczekać. Odbudowa i wzrost włosów nie nastąpi natychmiast, nawet jeśli podejmują wszelkie niezbędne witaminy. Ze starym kruche i matowe włosy nie nastąpi natychmiastowy metamorfozę. Należy poczekać, aż nowy odnawialnych zdrowych. Okres ten może trwać od trzech do sześciu miesięcy, po którym to będzie można powiedzieć, pomaga do kursu witamin lub nie.


Powrót do spisu treści

Jak zażywać witaminy dla włosów

Poprzez zakup odpowiedniego kursu witamin, wiele z nich myśli, jak robić to prawidłowo. Wraz z każdego kursu jest szczegółowe instrukcje, których należy przestrzegać. Zawiera zalecenie dotyczące liczby tabletek, które trzeba wziąć dzień i odbierać sekwencję. Nie zapomnij, że najlepszym sposobem, aby podjąć witamin z pożywienia. I trzeba pić dużo płynów, najlepiej, jeśli jest to zwykła woda. Dzięki niej nadmiar witamin i minerałów może swobodnie wycofać się z organizmu w przypadku „przedawkowania”.

Powrót do spisu treści

Produkty, które zawierają witaminy

Nasza żywność zawiera witaminy na porost włosów, ewentualnie w niewystarczających ilościach, ale nadal nie należy lekceważyć. Dlatego, jeśli chcesz rozwijać długie włosy, lub poprawy ich stanu, należy zwrócić uwagę na następujące produkty:

 1.  Żółte i zielone warzywa i owoce, wątroba, ryby, masło. Włączyć je do swojej diety, można zwiększyć ilość witaminy A w organizmie.
 2.  Marchew i fasola, jaja, zboża. Wszystkie te produkty zawierają witaminy z grupy B.
 3.  Orzechy, nasiona, oleje roślinne. Muszą się witaminę E.
 4.  Kwaśna kapusta, owoce cytrusowe, kiwi, dzika róża i pieprz. Wszystkie te pokarmy są bogate w witaminę C.
 5.  Rośliny strączkowe, orzechy, drożdże piwne, płatki owsiane. Wszystkie te produkty mają witaminę H.
 6.  Fasola, wątroba, orzechy, krewetki. Produkty takie zawierają miedź i cynk.
 7.  Orzechy, żółtka jaj, wątroba. Te produkty zawierają żelazo.
 8.  Czosnek, ryby, wątroba. Są źródłem siarki.
 9.  Kakao, groszek, wątroba i nerki. Może być źródłem molibdenu.
 10.  Zbóż i roślin okopowych. Produkty te wzbogacą cię z krzemem.

Wiedząc, jakie substancje zawarte w jakichkolwiek produktach, można łatwo dostosować swoją dietę w przypadku problemów z włosów lub skóry głowy. Konieczne jest również, aby pamiętać, że nadmierne spożywanie szybkich węglowodanów, takich jak ciastka, negatywny wpływ na metabolizm tłuszczu i skóry głowy w niektórych przypadkach może powodować różnorodne bodźce.

load...