Skąd instynkt macierzyński?

Zawartość:

Psychologia matczynego instynktu macierzyńskiego lub psychologii – stosunkowo nowy trend w psychologii, miał czas, by absorbować różne umiejętności i stać się interesująca dla większości kobiet. Jako kobieta urodziła matka? W pewnym momencie przychodzi realizacja gotowość do macierzyństwa? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule na temat instynktu matki.

load...

Co to jest instynkt macierzyństwa

Kobiety rodzą się, a sprawa staje. Instynkt macierzyński – instynkt, który nie znajduje się w jego obecnym znaczeniu biologicznym. Jest to zachowanie kobiet, w tym zaspokojenie następujących potrzeb nadrzędny: konieczności interakcji z dzieckiem, konieczność opieki i ochrony oraz potrzebę uczuć matki.

Potrzeba współdziałania z dzieckiem – pierwszy, i że jest ona oparta na drugiej. Na zaspokojenie potrzeb kobiet doświadczających przyjemność i innych przyjemnych doświadczeń. Można je dostać w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem, a także w pielęgnacji, żywienia, edukacji, itp …

Potrzeba opieki i ochrony – chęci do karmienia, opieki i ochrony dzieci przed zagrożeniem zewnętrznym i niebezpiecznymi konsekwencjami swego działania. Zazwyczaj kobieta dowiaduje się te rzeczy do matki lub oglądania innych matek dbać o dzieci. Jednak pewne rzeczy, takie jak karmienie piersią, nie można dowiedzieć się z wyprzedzeniem, tak, że takie działania są zwykle wrodzony charakter.

Potrzeba macierzyństwa – najtrudniejsze. Kobieta myśli i analizuje jej kondycję i doświadczenie. Jest to specjalny, tak zwany „uczucie matki.” Wynika to z kobietami pomysłów dotyczących przyszłości dziecka, jego obrazu, rodziny i wzorców kulturowych macierzyństwa i osobistych doświadczeń. Wszystkie te wymagania, a także wszystkich instynkt macierzyński, kobieta może spełnić tylko dzięki urodzeniu dziecka. Jak pewnie sobie sprawę dziecka dla każdej mamy – to nie jest tylko dzieckiem, a to bardzo szczególne zjawisko. Jest zdolny do tylko jednej obecnością w polu widzenia kobiet powodować najczulszych uczucia. Ze względu na to, co się dzieje?

load...
 • Wygląd i cechy fizyczne dziecka. Nie jest tajemnicą, że dzieci mają specjalny zapach – Niektóre kobiety są bardzo wrażliwe na błysk mu instynkt macierzyński. Z pewnością niewiele osób może oprzeć się pulchne nogi i ramiona, duże szeroko otwarte oczy i delikatną skórę!
 • Opis zachowania. Dzieci zachowują się bardzo szczególny sposób – są spowolnione, niezdarny, neprisposoblen do samodzielnego życia, a ich ruchy są słabo skoordynowane. Ale to wszystko było z tych dziwactw ich w dużym stopniu pobudzają u kobiet instynkt macierzyński, zwłaszcza potrzebę opieki.
 • Wyniki zachowania i działania dzieci. Należą chrząkanie, zabawa dźwiękami, świszczący oddech, ślinotok, specjalne dodatki, dźwięki, mimiki, silny i natychmiastową reakcję, playfulness, krzywy piramidy zbierane, rozmazany tusz na kartce i tak naprzód życia dzieci. Jeśli tak zachowywał dorosłych, bylibyśmy zły; ale zachowanie dziecięcy sprawia nam radość i przywiązanie.

Pojawienie się instynkt macierzyński

Instynkt macierzyński i jej przejawy są unikalne i stałe dla każdej kobiety, ale różnią się dla różnych dzieci. Do czasu, gdy dziecko rodzi się z matką to kompleks składający się z wiedzy i umiejętności w zakresie opieki nad dziećmi, doświadczeń i postaw związanych z nimi, ich potrzeby, ich wartości i wartości dla kobiet. Wszystko to jest określane terminem „macierzystej sfery”. To było jej w domu, często zwany instynkt macierzyński. Jego formowania kuli rodzic przechodzi szereg etapów:

 1. Interakcje z prywatnej materyuOno zaczyna się, gdy przyszła mama jest w łonie matki i trwa prawie całe swoje życie. Poprzez interakcję z własną matką, ona rozumie emocjonalne znaczenie komunikacji matka-dziecko, opieki nad dziećmi, dzieciństwo określa wartość, nie jest emocjonalny podstawą przyszłego stylu interakcji z dzieckiem.
 2. Opracowanie zakresu matczynego instynktu w igrahMaterinsky aktywnie rozwija się w tych chwilach, gdy przyszła mama odgrywa w rodzinie i córek i matek z baby-doll. Lalka jest modelem z dzieckiem; więc dziewczyna spełnia jej podstawy opieki nad dzieckiem.
 3. NyanchaneBuduschaya matka rozpieszczanie dzieci, zgodnie z którą, oprócz rozwoju niektórych umiejętności czynienia z dzieckiem, ona poyavletsya mu zainteresowanie i pozytywny stosunek emocjonalny. To właśnie na tym etapie po raz pierwszy określa wartość macierzyństwa i wartości dziecka jako takiego. Ważne jest, aby zatrzymać odtwarzanie jako pielęgniarka przed okresem dojrzewania, ponieważ to istnieje jakiś związek matki i sfera sfera doświadczeń seksualnych.
 4. Interakcje z własnym rebenkomImenno w tym okresie przejawia wszystkie doświadczenia, że ​​kobieta udało się zapisać się na jego życiu. Faza ta rozpoczyna się od świadomości ciąży, która może towarzyszyć lęk lub negatywne emocje, jak i spokoju, radości i często ambiwalentne. Ponadto, tworzenie matczynego instynktu promować mieszanie dziecku, że kobieta nie powinna czuć niepokój lub podrażnienia.

Następnie postępuj zgodnie z urodzenia, który wiele kobiet boi. Najbardziej optymalny stosunek do porodu jest opisany przez „pokoleń – jest trudne i pracy twórczej.” Po urodzeniu dziecka, kobieta tworzą własne emocjonalne opieki nad dzieckiem. On jest bardzo silnie uzależniona od kontaktu dotykowego z dzieckiem i obejmuje pierwszą reakcję alarmową i troski o dziecko, aby przyzwyczaić się do niego i jego funkcji, wygląd przyjemność z dotykania go i przeniesienie go do „łagodnej pielęgnacji”.

Następny jest zaufanie w swoich ruchach. Dziecko wydaje przywiązanie do matki, która również aktywuje jej instynkt macierzyński. Na przykład, zazwyczaj cieszy stanowi on więcej niż inni. Mama wspólnie z dzieckiem radość odkrycie na świecie i aktywny w niej.

Stopniowo rozwija kobieta stosunek styl z matki na dziecko. Co do zasady, może to być niepokojące, adekwatne (stosunek dziecka jako pełnoprawnym osobowość, lubi i nastrój do niego), odległy, niestabilna emocjonalnie lub zimno. W przypadku odpowiedniej postawy matki, coraz bardziej wzrasta zainteresowanie dziecka, spędza dużo czasu z nim, zwłaszcza w grach.

Gotowy do macierzyństwa

Niestety, nie każda kobieta jest gotowy, aby stać się matką. Dlatego, że można stracić instynkt macierzyński – brak chęci zostania matką. Jednak to nie jest jedyny. Pragnienie, aby mieć dziecko, oczywiście, ważne jest, aby czuć się gotowa na macierzyństwo, ale to nie wystarczy. Pojawienie się dziecka – jest to bardzo poważne wydarzenie, a do leczenia powinno być o wiele bardziej odpowiedzialny niż na uczelni lub zakup samochodu. Ale nie zapominaj, że niektóre rzeczy pojawiają się dopiero po urodzeniu dziecka, a ich brak jest kompensowany przez miłość do swojego dziecka. Więc jakie są inne cechy uznane za konieczne dla matki oczekującej?

 • Osobistej dojrzałości. Obejmuje ona uczucie zdolność kobiety do podejmowania ważnych decyzji, zdolność do podejmowania decyzji, aby wziąć odpowiedzialność za swoje działania, zdolność do ustanowienia bliskich i dobre stosunki, niezależność, zdolność do empatii, wspólnych przedsięwzięciach, zdolność do życia w obecnym, kreatywność, zainteresowanie samego rozwoju i inni, umiejętność cieszenia się życiem.
 • Adekwatne rozumienie ról matki i ojca w rodzinie, że powinni zrobić właściwych postaw wobec edukacji i kontaktu z dzieckiem. Jest bardzo ważne, aby mieć właściwą motywację do rodzicielstwa. Na przykład, chęć posiadania dziecka, aby zachować jej męża – nie jest konstruktywne, ale pojawienie się dziecka jako rozszerzenie swojego męża z miłością – jest bliższa prawdy.
 • Właściwa postawa wobec dziecka. Psychologowie opisują trzy rodzaje wartości dziecka: emocjonalnych (pozytywnych doświadczeń u matki podczas stosunku z dzieckiem), wartości emocjonalne (euforia lub nadmiernej koncentracji na dziecku całą załączników w przypadku braku innych ludzi w życiu matki), wymiana niezależnych wartości dziecka na drugi (dziecko daje stan matki, co eliminuje strach przed samotnością w przyszłości, i tak dalej …).
 • Macierzyńskie kompetencje. Ta wrażliwość na zdolności dziecka do zrozumienia stan dzieci, elastyczność i umiejętność dostosowania się do rytmu danego dziecka, dostępność wiedzy na temat cech wieku dziecięcego, obecność pewnych umiejętności rodzicielskich.
 • Dojrzałość sfery matki. Aby być gotowy, aby stać się matką, kobieta musi przejść przez wszystkie etapy tworzenia zakresu dominującej, w wyniku czego nie ponosi zrozumienia wartości dziecka, szczególnie ciepłym postawy, potrzeby niego i nauczyć się umiejętności do pielęgnacji niemowląt

load...