Skąd: atopowe zapalenie skóry, jak zidentyfikować przyczyny i wyeliminować efekty

Eksperci, którzy uważają, że zapalenie skóry – prawdziwej katastrofy społecznej. A najbardziej podstępne z nich – atopowe zapalenie skóry, co objawia się na początku, inaczej trwałe oczywiście trudne do wyleczenia. Wśród chorób alergicznych, co stanowi 2/3 czasu. Jednocześnie 50% dzieci z atopowym zapaleniem skóry, są starsze dostać astmy lub alergicznego nieżytu nosa.

load...

Zawartość:

Specjalista od przyczyn i rodzaju skóry

Jakie są przyczyny atopowego zapalenia skóry?

Jest to przewlekła choroba dziedziczna występuje u osób, które mają dziedziczna predyspozycja do choroby alergiczne.

load...

Etiologia choroby nie jest obecnie znana, ale specjaliści zidentyfikowali trzy grupy czynników powodujących rozwój atopowego zapalenia skóry. Ten alergeny pseudoalergia (irritany) oraz czynniki chorobotwórcze (wirusy, grzyby, bakterie). Uważa się, że rozwój choroby i jest związana z warunkami, w którym żyje dziecko i charakteru ciąży i środowiska, a predyspozycją genetyczną.

Dziedziczna predyspozycje

Zauważono, że połowa pacjentów z atopowym zapaleniem skóry krewnych pierwszego stopnia są dotknięte chorobą lub innych chorób alergicznych dróg oddechowych. W tym przypadku dzieci, których jedno z rodziców jest chory na atopowe zapalenie skóry mają poważne szanse na tę chorobę.

Jednak mechanizm dziedziczenia w tym momencie nie jest w pełni zrozumiałe. Eksperci sugerują, że choroba związana z łamania kilku genów. Atopia – grupa podobna w chorobach alergicznych. Podstawą rozwoju zestawu genów, które są dziedziczone. Predyspozycja do rozwoju kontroli atopią co najmniej 20 genów.

Niebezpieczne czynniki antenatal

Ten negatywny wpływ na płód. Na przykład, matka pracuje w niebezpiecznych pracy (w kontakcie z substancjami chemicznymi lub farmaceutycznych, pracując w pokoju na wysokich lub niskich temperatur), jest niezgodny z diety, jedząc potrawy z dużą ilością białka trofoallergenov. Przyczynić się do rozwoju zapalenia skóry u dzieci i matek chorób zakaźnych, która cierpiała w czasie ciąży (zakażenie wirusowe lub grzybicze, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherzyka żółciowego, choroby układu moczowo-płciowego, zapalenie płuc, ostre infekcje dróg oddechowych), stres, palenie tytoniu, włącznie z biernym.

Czynniki okołoporodowe (przed narodzeniem i zaraz po)

Jest udowodnione, że zakażenia wewnątrzmaciczne (toksoplazmoza, cytomegalii, ureaplasmosis, chlamydia, wirus opryszczki pospolitej, wirusem zapalenia wątroby typu C) przyczyniają się do rozwoju choroby.

Przyczyny atopowego zapalenia skóry może stać się patologiczny poród i zaburzenia adaptacyjne noworodka (niedotlenienie, zaburzenia układu oddechowego, wcześniaków, zapalenie płuc). Te stany chorobowe wymagające środki leczenia przy użyciu leków. Na rozwój zapalenia skóry wpływa na karmienie i noworodka. Prawdopodobnie mniej, jeśli karmienie piersią jest uruchamiany natychmiast po urodzeniu. Z drugiej strony, jeśli stosuje się sztuczne mieszaniny prawdopodobieństwo, atopowego zapalenia skóry wzrasta.

Operacje rodzice dziecka z atopowym zapaleniem skóry

To jest zwrócenie szczególnej uwagi na pielęgnacji skóry dziecka. Codzienne kąpieliskach nawilża i oczyszcza je, tworzy poczucie komfortu. Dzięki dobrej wytrzymałości w wodzie, można dodać wywary z ziół, które są przepisane przez lekarza. Potrzebne do pielęgnacji skóry i minimalizowania powikłań układu nerwowego. Po tym wszystkim, skóra – jest ciałem o największej powierzchni. Dzięki porażce w ośrodkowym układzie nerwowym odbiera sygnały sterujące. Dlatego u dzieci z atopowym zapaleniem skóry często mają zaburzeń neuropsychiatrycznych. Ważne jest, aby utrzymać korzystny klimat psychologiczny w rodzinie, może nawet powinna przyciągnąć do psychologa.

Upewnij się, aby zwilżyć sprzątanie apartamentu, szczególnie pokój, w którym dziecko śpi. Unikaj dużych ilości mebli, miękkich zabawek. Zasłony w oknach powinny być syntetyczne i bawełny, umyć je co najmniej raz na 2-3 miesiące. Zminimalizować stosowanie syntetycznych detergentów, które są alergeny.

Należy stosować się do wszystkich zaleceń lekarza – jest jednym z głównych warunków powodzenia leczenia. U dzieci z atopowym zapaleniem skóry oglądania alergologa i dermatologa. Pamiętaj, że najprostszym sposobem, aby przerwać proces alergiczny, gdy dziecko nie osiągnęło wieku trzech lat.

load...