Siniaki pod oczami: ich przyczyny

Zawartość:

Jak wiecie, piękno nie rozpieszcza. Ale czarne oczy, przyczyny, które mogą być bardzo różne, to piękno można umiejętnie przebranie. Chodziło o tych samych powodów, które mamy dzisiaj i pogadamy. Po tym wszystkim, na pewno chcesz, aby pozbyć się sińców pod oczami? A do tego konieczne jest, aby dokładnie wiedzieć, dlaczego tam są.

load...

Natychmiast Chciałbym dokonać rezerwacji – w każdym przypadku, w celu dokładnego rozpoznania przyczyn sińce pod oczami kobiety powinny skonsultować się z lekarzem. Niezależnie ustalić, dlaczego pojawił się jak „gwiazda” jest mało prawdopodobne. Ale ogólne informacje, że nie boli – to pomoże lekarz zawęzić wyszukiwanie.

Te cechy anatomiczne człowieka

Jedną z najczęstszych przyczyn sińce pod oczami – to taka cecha anatomiczna ciała jako zbyt cienką skórę pod oczami. Jak obicia pod oczami może być wynikiem naczyń krwionośnych lokalizacja – zbyt blisko powierzchni skóry, a czasami nawet w górnych warstwach.

Uderzającą cechą przyczyn takiego podbitym okiem jest spójność. Po raz pierwszy pojawiają się siniaki w dzieciństwie przerażających rodziców. W końcu, wszyscy zgadzają się, że moje dziecko jest słabe i bolesne. Rozpocznij chodzenia na lekarzy próbuje dowiedzieć się, dlaczego. Z reguły powodzenie tego pomysłu nie działa. I wyraził nadzieję, że wszystko przejdzie z wiekiem. Ale dziecko rośnie, a siniaki nadal.

W takim przypadku, jeśli dana osoba ma do czynienia z tego powodu stłuczenia zrobić z Improwizowanej oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Chociaż, oczywiście, że warto starać się uspokoić duszę. Jednak maksymalna że można osiągnąć – małe wyjaśnienie. Aby pozbyć się siniaków, w tym przypadku, będzie musiał uciekać się do bardziej drastycznych środków. Co do zasady, kosmetyczka oferuje masaż limfatyczny drenaż lub laserowej korekcji. W większości przypadków, środki te są bardzo skuteczne.

load...


Naruszenie pigmentacji skóry

W niektórych przypadkach, ciemne kręgi pod oczami są bezpośrednią konsekwencją zwiększonej pigmentacji skóry w tym obszarze. Przyczyny zaburzeń pigmentacyjnych mogą być bardzo różne – a dokładniej ustalić to może być tylko lekarz. W tym przypadku, środki do domu może mieć bardzo pozytywny wpływ.

Wszystkie działania powinny być ukierunkowane na wybielanie skóry w okolicach oczu. Nie patrz na szybką ulgę od obić podłogowych oczami – z reguły trwa co najmniej trzy miesiące. Jeśli chcesz bardziej szybki efekt, trzeba szukać pomocy u lekarza – kosmetyczki.

Można spróbować słynnego receptury ludowej. Obrać i ruszt na drobnej tarce ogórek średniej wielkości. Otrzymaną zawiesinę, dodać kilka kropli – nie więcej – sok z cytryny. Masę dobrze wymieszać i stosować na obszarze wokół oczu. Po około 15 minutach spłukać ciepłą wodą i zastosować zwykły krem. Czas trwania tych procedur – nie więcej niż 10 dni. Jeśli to konieczne, po tygodniu przerwy procedura może być powtarzana.

Choroby narządów wewnętrznych

W najgorszym przypadku spowodować zasinienie pod oczami może być wiele chorób organów wewnętrznych. I często, choroby te mogą być na tyle poważne, aby stwarzać realne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia ludzkiego.

Najczęściej czarne oczy są wynikiem chorób układu sercowo-naczyniowego, nerek i pęcherza moczowego. W rzadszych przypadkach mogą być choroby układu hormonalnego.

Wszelkie środki zaradcze sińce pod oczami, nawet najbardziej nowoczesne i drogie, w tym przypadku, będzie całkowicie bezużyteczne. Jedynym sposobem, aby pozbyć się siniaków – to jest wyeliminowanie choroby podstawowej. I za to, odpowiednio, należy skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje chorobę i przepisać odpowiednie leczenie.

Zmiany związane z wiekiem i utrata masy ciała

Niestety, czas nie jest sprzymierzeńcem kobiecej urody – starsza kobieta dostaje, tym trudniej utrzymać skórę w doskonałej kondycji. Z wiekiem skóra wokół oczu kobiety zaczyna chylić się trochę, naczynia krwionośne widoczne bardzo wyraźnie, a skóra staje się niebieskawy.

Podobne zjawisko można uniknąć wcześniej w celu załatwienia tego problemu. Staranne do pielęgnacji skóry wokół oczu powinna rozpocząć się w ciągu około 35 lat. Dobrze, jeśli uniknąć tego zjawiska nie uda, to pozbyć się siniaków jest możliwe jedynie za pomocą chirurgii plastycznej.

Podobne zjawisko można zaobserwować w przypadku, gdy kobieta szybko tracą na wadze. Zazwyczaj jest to problemem dla kobiet, które są stale tempo siebie różne diety. To dążenie do harmonii może doprowadzić do skóry z ostrym utraty wagi nie ma czasu się kurczyć.

W rezultacie – wszystkie te same notorycznie niebieskawe worki pod oczami. A ona zaczyna panikować – dlaczego tak się dzieje? Można tego uniknąć tylko w jeden sposób – do rezygnacji z radykalnych diet, co prowadzi do gwałtownego odchudzania. Lekarze uważają, że najbezpieczniejsze odchudzania – mniej niż dwa kilogramy tygodniowo. Bardziej drastyczne zmniejszenie masy ciała może prowadzić do różnych powikłań, czasami bardziej poważne niż zasinienie pod oczami.

Obraz życia człowieka

Czasami przyczyną siniaki pod oczami staje się sposobem na życie. Dokładniej – w niewłaściwy sposób życia. Masz sińce pod oczami? Pamiętasz kiedy ostatnio pełni wyspać? Nie pamiętasz? To samo … Siedząc na monitorze komputera po północy wczesnego przebudzenia – co do zasady, współcześni ludzie spać średnio około 6 godzin.

I to jest całkowicie nieadekwatne do ciała – sen powinien trwać co najmniej 8 godzin. W przeciwnym razie, sińce pod oczami, zmniejszenie wydajności, zwiększone zmęczenie. Oraz jeśli tryb życia trwa dłużej niż kilka miesięcy, nie jest wykluczone, i różne zaburzenia neurologiczne. Czy tak szydzić z siebie i sprawiają, eksperymenty na ich zdrowie? Po tym wszystkim, najprawdopodobniej, jeśli starają się zrozumieć, dlaczego nie wyspać, to dojdzie do wniosku, że większość czasu przeznaczonego na sen, marnowanie.

Nie należy zbytnio przeciążać oko. Długotrwały siedzi przed komputerem i / lub TV, książki elektroniczne – wszystko to przyczynia się nie tylko do zdrowia oka, ale również dobra skóry wokół oczu. We wszystkich powyższych przypadkach, jeśli siniaki są wynikiem złych wyborów stylu życia, to musi ulec radykalnej zmianie. Jeśli usuniesz tylko samą konsekwencją tego sposobu życia – siniaki – bez skutku, nie można osiągnąć.


Uszkodzenie mechaniczne

Czasami stłuczenia są skutkiem uszkodzenia tkanki miękkiej. Ze względu na działanie mechaniczne jest krwawienie w tkankach miękkich – tzw krwiak. W tym przypadku nie jest często siniak pod jednym okiem. Jeśli jednak piłka odbiła się od nosa, możliwe jest pojawienie się sińców pod obu oczu naraz.

W takim przypadku środki powinny zostać podjęte jak najszybciej. Schemat działania w następujący sposób:

  • Zimno

Pierwszą rzeczą do zrobienia po urazie – stosowany do obszaru dotkniętego czegoś zimnego. Idealnie powinno być lód, ale można skorzystać z tego, co jest pod ręką – zimnych dań, wilgotną ściereczką lub nawet zimną obiektu. Zimny ​​pozostawić na około 30 minut. Następnie konieczne jest zastosowanie w obszarze, co dwie godziny.

Taki środek pomoże zawęzić naczyń krwionośnych, łagodzi obrzęki, zmniejszają powierzchnię krwawienia. A, odpowiednio, a obszar stłuczenie. W żadnym przypadku nie jest możliwe, aby podgrzać stłuczenie – jest czasem tylko pogorszy sytuację. Rozgrzewka może rozpocząć się dopiero na drugi dzień.

  • Wezwać lekarza

I należy skonsultować się z lekarzem-traumatolog, który skieruje Cię do okulisty, jeśli to konieczne. Bardzo często nawet nie jest silny cios może spowodować poważne obrażenia oczu. Warto więc, aby wykluczyć taką możliwość. Ponadto, lekarz powie Ci, jak radzić sobie z siniaka. Wszakże jeśli siniak nie goi się, że będzie „popisywać” około 10 dni.

Oczywiście, podkrążone oczy – jest to istotna przyczyna choroby. Jednak zamiast lamentować o tym, znaleźć przyczynę problemu.

load...