Similan Islands: Podróż na wolność

Tajlandia … Czy myślisz o miejsce bardziej odpowiednie do całorocznego wypoczynku? Raczej nie. I będzie to potwierdzić każdy turysta przynajmniej raz odwiedził ten kraj wiecznego lata. Zielone lasy, bogata fauna, łagodny klimat, liczne atrakcje, ekscytujące życie nocne, zakupy, spa i dyskretna obsługa. Zbyt ogólnikowe, można powiedzieć, i będzie wymagać dowodów. Po tym wszystkim, to samo na co dzień mówią o tysiącu innych ośrodkach. Dobrze! Konieczne jest, aby powiedzieć, trzy magiczne słowa, a nawet jeśli nigdy nie byłem w Tajlandii, dla ciebie będzie to argumentem: Pattaya, Phuket i wyspy Similan.

load...

W pogoni za marzeniem

O świątyni Prawdy w Pattaya i klubów nocnych na wyspie jest powiedziane i napisane tak, że łatwiej jest milczeć niż raz powtarzam przymiotników w niebywałym stopniu, który zwięźle i prawdziwie scharakteryzować poziom komfortu i relaksu, które można dostać się do plaż i ośrodków Pattaya. O Phuket i jąkanie nie jest konieczne. Każda kobieta marzy przynajmniej raz w życiu wizyty do kapsułek spa, aby otrzymać pełną gamę egzotycznych masaży i znanych na całym świecie tajemniczych procedur, które może przywrócić młodość i urodę. I to nie slogan, ale prawda jest bardzo ostateczności.

O pięknie i prywatność białych plaż jeszcze wspomnieć niepotrzebne. To nic dziwnego, Tajlandia – a raczej jego część wyspy, wybrany dla pary nowożeńców. Gdzie indziej można poczuć najbardziej prawdziwe Adam i Ewa spacer po ogrodach Edenu, jeśli nie tutaj? I jeszcze jeden ważny szczegół sprawia, że ​​Tajlandia to miejsce odpoczynku, najbardziej atrakcyjne dla kobiet w każdym wieku – Zakupy. Wygoda i zróżnicowane. Od egzotycznych pamiątek z najnowszych kolekcji projektantów światowej sławy. Po tych wszystkich przekazów staje się jasne, że Tajlandia ma wszystkie cechy, aby stać się przystanią dla Dom-maker.

Nie dla wszystkich, można powiedzieć, odnosząc się do miłośników zacisznej relaksu, a jako przykład do wprowadzenia plaże nasycenia. Jeszcze nie jesteś jednym jasne jest, że Tajlandia – turysta sen, a więc nie ma prywatności i nie może być mowy. Wszystko dawna badane przez zwiedzających. Gdziekolwiek wkroczyć, korzyści i osiągnięć cywilizacji i krzycząc o sobie, dziewiczej przyrody, można tylko pomarzyć. Choć prowadzony na skraju świata, aby otworzyć inną Amerykę dla siebie. I po raz kolejny znaleźć się źle. Tajlandii i jest w stanie Cię zaskoczyć.

Każdy kaprys za swoje pieniądze

Nic dziwnego, że mówią, że Tajlandia – miejsce, gdzie przemysł turystyczny jest umieścić na strumieniu. I każdy kaprys zadowolonych turystów tu tylko wyrazić swoje pragnienia. Będzie można to zobaczyć, jeśli wybierzesz wakacje na półwyspie Phuket. Umieść razu powiedzieć, nie jest najbardziej samotna, ale bardzo piękny. Ale to nie dlatego przyjdziesz do Tajlandii. Chcesz na pobyt, jeśli nie Ewa, ale przynajmniej Robinson naszych czasów. A będziesz miał okazję, po prostu trzeba iść na wycieczkę na Wyspy Similan, które znajdują się na granicy Tajlandii i Birmy.

load...

Jednak, aby zapisać się na wycieczkę dwudniową będzie musiał długo przed rozpoczęciem sezonu. I to właśnie na Similan Wyspy nie jest okrągła. Od listopada do maja, jedenastu wysp w archipelagu są niedostępne dla turystów. Ogromne fale sprawiają, że porusza się pływającego nie tylko możliwe, ale także niebezpieczne. Tak, pozostały czas jest pomalowany na zegarze. A jeśli nie dbać o rekordzie z góry, tracisz dużo. O pięknem wysp Similan Archipelag jest możliwe napisanie opowiadania. Co faktycznie Jacques Cousteau, wybrał niemal dziewiczą podwodny świat National Reserve Tajlandii do zbadania.

Similan Islands: Podróż na wolność

Tak więc, warto wypożyczyć namiot, sprzęt do nurkowania, czy to jest dokładnie to, co masz zamiar Parku Narodowego, a następnie przejdź na łodzi motorowej od zaciszu pokoi w skarbcu dzikiej przyrody i czcionka prawdziwych wartości, na Similan Wyspy. Zaledwie dwie godziny jazdy motorówką od półwyspu Phuket jest miejscem, gdzie odpoczynek zamienia się w prawdziwą przygodę na bezludnej wyspie. I te słowa są bez przesady. Spośród jedenastu, tylko dwie granitowe wyspy są zamieszkane czasowo. To tymczasowe. Nie są one zakłócić ekosystem wyspy, zbudowany kilka bungalowów, gdzie można coś zjeść, wziąć prysznic. Ale turyści i strażnicy rezerwatu. To wszystko. Będziesz musiał spędzić noc w namiocie. Po tym wszystkim, to jest dokładnie, dlaczego tu przyszedłeś?

Nie będzie przez chwilę żałował wyboru. Drzew eukaliptusowych, aby powietrze na wyspach cudownie czyste i świeże. Będzie można spróbować owoców drzewa chlebowego na, rattan. Melodyjny grzechotka z bambusa gaje stanie zanurzyć się stanie pokłonu, nawet buddyjskich mnichów, a nietypowy podróżny uświadamia sobie, że dźwięki natury – najlepsza muzyka dla torturowanych hałasów słuchowych cywilizacji.

Fakt, że istnieje jakiś inny świat na Similan Wyspy razu zapomnieć. Jeśli przekroczyć niewidzialną granicę i znaleźć się w samym środku dzikiej przyrody. Tutaj, ryby i zwierzęta nie boją się człowieka, a plaża jest to możliwe i konieczne, aby wędrować boso bez obawy, że wejście na śmieci. I uczynić wszystko rozebrać, więc ma prawo wewnętrzne rezerwy. Ten dziewiczy raj! lasy palmowe, dżungle i wiele małp, latające lisy i wiewiórki latające. Nawiasem mówiąc, cenną radę: jeśli masz lekki sen, nie zaszkodzi weźmie birushi, bo inaczej objętość przyrody brzmi niemożliwe do odrzucenia.

Nikobarczyk zwyczajny, które występują tylko tutaj, nieustraszenie wędrować na plażę. Włochate kraby wykopu, trzymając pazur, ukrywa się w trawie w pobliżu szlaków. A szczury również pełnoprawnymi rdzennych mieszkańców tych wysp, nie powinny się bać, bo – nietknięte częścią ekosystemu wyspy.

Idąc przez lasy i dżungle i monitorowania dzikich małp szare – nie wszystko, co jest wart, aby przejść do tych wysp. Ta bajka jest ukryta przed tobą słupa wody. Więc nosić garnitur i sprzęt do nurkowania – i do przodu, by podbić lasy koralowe i znajomość podwodnej fauny rezerwowej Similan!

Najlepszym nurkowania na naszej planecie

Podwodny świat, zróżnicowane tereny i na dole krystalicznie czystych wodach Morza Andamańskiego, aby to miejsce to raj nie tylko dla miłośników przyrody i tych, którzy preferują odpoczynek Spartan, ale także najsłodszym śnie nurków z całego świata. W innym przypadku nie może być. Gdy tylko zanurzył się w wodzie, znaleźć się w innym wymiarze, innym świecie, piękne i fascynujące. Świat, w którym nie istnieją żadne prawa ludzkie, i gdzie można obserwować naturalny bieg życia.

Medusa ciągłe chmury wiszą w wodzie, robią ich skomplikowany taniec śmierci okolicznych ryb i krabów szczegółach. Kilka barakudy, nie boisz, napędzany lekkomyślnie ryby i rafy grota Moray okresowo wyświetlane złapać następny posiłek. Mątwy śmieszne czasem cofnąć się i pozwolić sobie na udar. Chociaż, jeśli się nagły ruch, a następnie ładowanie tuszu w twarz – a raczej w masce jest udzielana.

I, oczywiście, ogromne żółwie morskie. Są niezgrabne na tworzenie terenu z niezwykłą gracją kąpieli w czystej wodzie. Można pat im pancerz na uchwycenia lub jazdę w uścisku. W ostateczności, zorganizować konkurs na dużej prędkości nurkowania. Ale nie zapomnij, aby rozejrzeć się i być ostrożnym, ponieważ jesteś wokół przyrody i możliwe są różnego rodzaju niespodzianki, które są zdolne do kilku osłoni się wakacjami.

Similan Wyspy w podwodnych jaskiń zjedzone. Jeśli jesteś już dawno do nurkowania, można zrobić krótką wycieczkę za pośrednictwem podwodnych jaskiń. Na szczęście, widoczność jest doskonała i wymagane jest dodatkowe oświetlenie. I rafy koralowe i podwodne jaskinie – to raj ogromna liczba zawilce i gąbek. Oni wielobarwne plamy dot dno, a macki znikają, a następnie zostają odrzucone jako wspaniałych kwiatów. Tutaj można usunąć jedną z najbardziej kolorowych folii, które mogą być dumni, aby pokazać znajomym i które będą przypominać o ekscytującą podróż w prawie równoległym świecie.

Stonehenge w Tajski

Similan zarezerwować widać coś przypominającego angielskiego Stonehenge. Jednak w przeciwieństwie do sztucznych miejsc w Europie, w tych czarnych głazów naturalnego pochodzenia. W pewnym momencie, w trakcie erupcji wulkanu rzucił je na powierzchni wyspy, są teraz ciemny cień wisi nad piaszczystych plaż. W razie potrzeby, mogą być nawet zabrane. Jednak najlepiej jest to zrobione w bucie. Jeżeli białe piaszczyste plaże jest prawie nie ogrzewany, ogromne głazy, jakby chciał zrekompensować chłodnym piasku, ogrzewany, jak na patelni. Więc chwycić dala swoje buty, bez konieczności chodzenia samotnie na plaży. Należy pamiętać, pod każdym kępy jako rekwizyty ułożone patyków i gałązek. Według miejscowej legendy, kamiennym podłożu, pomóc utrzymać go od upadku, a zatem może on liczyć.

W sumie dziewięć-godzinnym locie oddziela cię od prawdziwego raju na ziemi. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Tajlandię, nie przegap okazji, aby przejść do Similan Wyspy. Na ziemi, nie ma wielu miejsc, w których dana osoba może stać się częścią natury. Nie zdobywca i pogromca, i miły, nowoczesny i mile widziane.

load...