Silver – oczyścić go w domu?

Zawartość:

W każdym apartamencie znajduje się dużo biżuterii srebrnej – czy to biżuteria, meble i sprzęty domowe. W przeciwieństwie do złota, srebro z czasem zaczyna zanikać lub zmieni kolor na czarny, a prędzej czy później pojawia się pytanie: jak do czyszczenia srebra i jak dbać o srebra. W czasopismach kobiecych, publikacje online, można znaleźć wiele wskazówek na temat sposobu czyszczenia lepiej niż srebro, jakie metody użyć, jak dbać o srebra. Istnieje wiele zaleceń na temat „srebra sprzątanie domu”.

load...

Tak, że nie jesteś w bólu znaleźć zalecenia dotyczące sposobów i środków, aby oczyścić swoje rezerwy srebra, staraliśmy się poskładać informacje, jak prawidłowo dbać o srebro podczas czyszczenia srebra.

Jak dbać o srebra

Aby dowiedzieć się, jak dbać o sztućce, konieczne jest, aby dowiedzieć się, jakie czynniki mają negatywny wpływ na sztućce. Przyczyny ciemnienie srebrnej partii. Wśród nich jest duża wilgotność powietrza w pomieszczeniu i magazynowania srebra pobliżu leków i preparatów zawierających siarkę. Ostry ciemnienie srebra może być ze względu na zły stan zdrowia jego posiadacza. Jak często ciemnieje srebro, to zależy od właściwości skóry. Srebrny często ciemnieje pod wpływem kosmetyków lub perfum.

W trosce o srebro nie jest skomplikowana. Wystarczająco czyste srebra raz w miesiącu i co jakiś czas przetrzeć irchą lub flanelową szmatką.

Wyliczanie pasemkami srebra opieki.

  • Unikaj używania grubych gąbek ściernych lub czyszczenia substancji ze srebrem. Może to prowadzić do mikro-zarysowania i matowienie produktów. Fix będzie możliwe tylko przy pomocy profesjonalnego polskiego.
  • Do regularnej pielęgnacji wyrobu srebra można moczyć w wodzie z mydłem, spłukać dokładnie usunąć wilgoć i polskich zamszu.
  • Zastosowanie specjalnego czyszczenia srebra, dostosowane do właściwości metalu. Wszelkie srebrny czyszczenia tego narzędzia jest bardzo prosta. Zanurzyć w zanieczyszczonych produktów do czyszczenia srebra, a po kilku minutach (w zależności od stopnia zabrudzenia) dostać się w ręce błyszcząca, jak nowy, dekoracji. Rozwiązanie to może być stosowane do czyszczenia artykuły z kamieniami szlachetnymi, a bez nich. Wybór takich różnorodnych zasobów i chusteczki i płyny można kupić w sklepach z biżuterią.
  • Znacznie zanieczyszczone lub poczerniałe srebro sprzątanie w domu nie może być skuteczne. W tym przypadku lepiej byłoby do czyszczenia biżuterii srebrnej w warsztacie.

load...

Srebro może być czyszczone

Istnieje wiele przepisów na oczyszczanie srebrny z czarnym. Jednakże metal aktywny oraz produkty (w przeciwieństwie do samego złota) może być utleniony poprzez kontakt z określonymi substancjami chemicznymi. Dzięki doświadczeniu naszych poprzedników, którzy mieli żadnych kompozycje przemysłowe do czyszczenia srebra, możemy skorzystać z już sprawdzonych środków. Należy pamiętać, że czasami te poręczne narzędzia są nawet bardziej skuteczne niż te, które zostały zakupione w sklepie.

Przed czyszczeniem sztućców ważne jest, aby pamiętać, główną zasadę: Przed stosowanie innych substancji chemicznych (amoniak, soda, nadtlenek wodoru), konieczne jest, aby trzymał produkt we wodą z mydłem, a następnie dokładnie przepłukać. Aby określić preferowane sposoby czyszczenia srebra dla siebie, nauczyć się rozpocząć od ogólnego srebra mogą być czyszczone i to, co jest szkodliwe dla nich.

  • Soda oczyszczona

Przystępne i skutecznym sposobem czyszczenia jest czyszczenie srebra sody oczyszczonej. Przed rozpoczęciem czyszczenia srebra sody, nie zapomnij, aby utrzymać pozycję w wodzie z mydłem. Dla wyrobów czyszczących, przy użyciu roztworu węglanu sodu (1 litr ciepłej wody, dodano 50 g wodorotlenku sodu) albo srebra ciepło w roztworze wodnym mydlany amoniakiem (alkohol łyżka na litr wody).

Jeśli potrzebujesz do czyszczenia srebra z czarnym, przygotować trochę zawiesiny, lekko zwilżonej wodą sodową. Trochę sody na miazgę palcami i delikatnie przetrzyj produkt, natomiast czarna patyna nie ucieknie, a srebrny błyszczy. Czyste srebro soda powinien być ostrożny, starając się nie przesadzić i nie zarysować produktu, ponieważ należy do sody czyszczących ściernych.

  • Amoniak

Przed czyszczeniem amoniaku srebra niezbędnej do mycia ich w ciepłą wodą z mydłem. Następnie trzeba mieszaninę kredy i amoniaku w celu przygotowania miazgi, umieścić go na srebrnej rzeczy i pozostawić mieszaninę do wyschnięcia. Po tym, trzeba dokładnie umyć srebra czystą wodą i wytrzeć do sucha miękką ściereczką.

Jest też inny sposób do czyszczenia srebra amoniaku. Wziąć zbiorniku o odpowiedniej wielkości, przygotować roztwór amoniaku i wody w proporcji 1 do 10 (czyli 1 łyżka dodanie wody amoniakalnej 10 łyżek stołowych). Do otrzymanego roztworu zanurzono srebra 15-25 minut (w zależności od zanieczyszczeń powierzchniowych). Następnie produkt wyjmuje się z roztworu, przemywa się, a wytarty do sucha.

  • Woda utleniona

Buty srebra nadtlenek wodoru odnosi się do metod ryzykowne. W każdym przypadku powinno to być zrobione z najwyższą ostrożnością. Pomimo faktu, że nadtlenek wodoru odzyskuje sole złota i srebra, jest aktywnie reaguje z innymi substancjami chemicznymi i nie znając składu produktu niezawodnie, można zamiast uzyskać pozytywny efekt płytki nazębnej, które będą trudne do usunięcia. Dlatego zalecamy, aby nie eksperymentować i dobrze srebrny z nadtlenkiem wodoru.

Właściwości czyszczenia srebra

Wiesz, że srebro jest różne próbki, a zatem ma inny skład. Ponadto srebro może mieć wkładki złota lub kamieni szlachetnych. Więc to srebro jest potrzebna bardzo delikatnego czyszczenia.

Srebro 925

W trosce o środowisko produktu, który ma 925 próbek (lub co najmniej nie może być mniejszy niż 625), jest pożądane stosowanie skutecznego środka zilbertaushbader. Jeśli nie go znaleźć, spróbuj wyczyścić srebro 925 innych specjalnych środków. Własny gotowane mieszanka do czyszczenia takie wykorzystanie srebra jest niepożądany.

Ale dla srebra niższej próbki można bezpiecznie brać sok z cytryny lub kwas cytrynowy. Produkty po prostu przez jakiś czas zanurzone w roztworze i po zabiegu, należy przetrzeć miękką szmatką. Ciemnienie znikają metalu znowu będzie jasne.

Srebrne z kamieniami

Do czyszczenia biżuterii srebrnej z kamieni szlachetnych i półszlachetnych najlepiej unikać metod „Babcia”. Idealny do stosowania specjalnych środków czyszczących do srebra. Rozwiązania te można przemyć elementów z kamieni szlachetnych, bez obawy, że kamień przyćmił lub patyna. Ponadto, opracowane specjalnie produktów obejmuje najcieńszą warstwą ochronną. Jeśli kupisz specjalne narzędzie nie jest możliwe, to metoda ta może być stosowana z amoniakiem, ale amoniak powinien być znacznie mniej – zaledwie pięć lub sześć kropli na szklankę wody.

Tak jak do czyszczenia biżuterii srebrnej jest trudne ze względu na małe części, łuki, drobnego ulgi, należy używać wyłącznie miękkiej filc i unikać agresywnych środków ściernych. Przed przystąpieniem do czyszczenia srebra z kamieniami, wziąć wacika moczyć w każdym Kolonii, gliceryna i delikatnie przetrzyj kamień z obręczy na górze i na dole. Pomoże to usunąć gromadzeniu się kurzu w skale. To jest po polskiej kozice dekoracji lub flaneli. Nie próbuj czyścić obręcz z ostrymi przedmiotami – tak może być porysowany.

Srebro stołowe

Jeśli wiesz, jak do czyszczenia srebra, instrumenty te szlachetne zawsze będzie wyglądać jak nowy. Pamiętaj, że matowienie sztućców przyspieszyć cebulę, żółtko jaja, sól, gaz ziemny i opon. Czyste srebra mogą być specjalne narzędzia wymienione powyżej. Ale można wytwarzać analogi i w domu: mieszaninę wody (5 części), amoniaku (2 części) oraz środek do czyszczenia zębów (1 część). Zastosuj tę mieszankę na miękką szmatkę i przetrzeć jego srebra aż bez ciemnienia. Przy końcu urządzenia do czyszczenia powinny być płukane wodą z kranu i delikatnie przetarto suchym ręcznikiem.

Vermeil

Nie wszystkie środki do czyszczenia srebra odpowiednie dla produktów z powłoką złota. Aby trwale zachować się złocone srebro, jego utrzymanie należy być ostrożnym. Nie czyść pozłacane srebrne sposoby ludowe: poszycie złota mogą być łatwo usunięte. Dzięki codziennej pielęgnacji wyrobów srebra pokrytego złotem można czyścić wyłącznie suchą szmatką, najlepiej – zamszu. Pamiętaj, że nie można użyć dowolnego materiału ściernego (nawet najcichszy). Do czyszczenia srebra ze złotem, trzeba przetrzeć powierzchnię produktu wacikiem zamoczonym w alkoholu, terpentyny lub denaturatem. Można również wyczyścić srebra pokrytego złotem octu, kładąc go na powierzchni wyrobu z szmatę. Po pięciu minutach, ocet przemyć wodą i pozwala produktów do wyschnięcia na powietrzu bez ich wycierania.

Srebrny z perłami

Czystego srebra z perełkami bardzo ostrożnie, starannie wybierając czystsze. Najlepiej jest, aby regularnie myć takich przedmiotów w wodzie z mydłem i unikać ciężkich zabrudzeń. Podobnie jak w czyszczenia srebra ozdób, nie zapomnij gruntownego płukania i usuwania wilgoci miękkiego zamszu lub flanelową tkaninę. Po tym można owinąć dekorację w cienkiej płótno wlać łyżeczkę soli i wypłukać w ciepłej wodzie pakiet aż do całkowitego rozpuszczenia się soli. Więc można usunąć powłokę tłuszczu z perłą i wyjąć żółknięcie. Podczas czyszczenia srebra z pereł, nie należy używać amoniak – może to prowadzić do zmiany koloru pereł.

Wiedząc, jak prawidłowo czyścić srebro, zawsze można dać prawie nietknięty czyszczenie nawet rocznika biżuterii. A jeśli masz nawet srebra, wtedy będzie w stanie utrzymać go w idealnym porządku. W skrócie, czasami bardzo przydatne nie tylko do zrozumienia znaków specjalnych środków czyszczących, ale także móc korzystać z improwizowaną. Oczywiście, jesteś w stanie to zrobić!

load...