Silne pocenie. Jak sobie z tym poradzić?

Zawartość:

Zwiększone pocenie się terminem medycznym nazywa nadmierna potliwość. Lekarze mówią, że ten problem jest skierowana do około 17% wszystkich ludzi. I wiesz, że najbardziej interesujące? Prawie wszystkie z nich to mieszkańcy miast, a nie na wsi. Trudno powiedzieć dlaczego, ale pozostaje faktem.

load...

Być może trzeba powiedzieć, że nadmierna potliwość jest życie bardzo trudne człowieka. Oznacza to, że trzeba się go pozbyć. Aby jednak mam to zrobić, trzeba podejść do problemu dokładnie. A pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić – aby znaleźć źródło problemu.

Powoduje silne pocenie

Nadmierne pocenie może być dwojakiego rodzaju – ogólnych i miejscowych. Z ogólnego zrozumienia – pocić wszystkie części ciała bez wyjątku. Zlokalizowany pocenie jest charakterystyczne tylko dla niektórych części ciała – twarzy, głowy, nóg, rąk, pach. Nawiasem mówiąc, to jest umiejscowione pocenie często wskazuje problemy w organizmie.

Istnieje wiele chorób, objawów, które mogą być pocenie się. Co więcej – czasami po prostu sprawia, że ​​lekarz, by podejrzewać konkretnej choroby. Tak więc, główne przyczyny ciężkiej pocenie związane ze zdrowiem:

load...
 • Cukrzyca

W cukrzycy, w większości przypadków bardzo spocone pachy i / lub dłoni. Im wcześniej zostanie zdiagnozowana choroba, tym większe szanse na osobę, aby żyć pełnią życia normalnego.

 • Choroby sercowo-naczyniowe

W takim przypadku, jeśli osoba jest zwiększona potliwość ogóle, to podejrzewa się problemy z naczyń. I jeśli pocenie występuje w nocy, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, problemy z sercem. Zwłaszcza jeśli potu lepkie i zimno – w tym przypadku nie możemy zwlekać, należy natychmiast udać się do kardiologa.

 • Gruźlica

Jeśli zaczął się pocić mocno dłonie, czujesz się słaby, zmęczony, szybko, a tym bardziej, jeżeli oprócz wszystkich, że po prostu nie może pozbyć się kaszlu, trzeba udać się do lekarza – w niektórych przypadkach może to oznaczać obecność gruźlicy.

 • Zapalenie płuc

Ciężkie pocenie może być w przypadku, jeśli dana osoba ma zapalenie płuc. Chociaż w tym przypadku jest to bardzo proste, aby podejrzewać, że coś jest nie tak, ponieważ oprócz pocenie się będzie szereg innych objawów – gorączkę, kaszel, duszności. Lekarz może łatwo zdiagnozować chorobę.

 • Problemy z układu hormonalnego

Czasami powody, dla których może wystąpić obfite pocenie się, związanego z układu hormonalnego. A jeśli konkretnie – z naruszeniem hormonalnej tle, co miał nie został wezwany. Endokrynolog badać osoby, aw razie potrzeby, wyznaczyć ankietę, która pomoże ujawnić, dlaczego nawet doświadczył tego problemu.

Oczywiście, nie zawsze bardzo silne powody pocenie są związane z różnymi chorobami. Na przykład, silne pocenie może wystąpić u dorastających dzieci, osób starszych, jak również na dużym etapy ciąży.

Lub, w końcu, nie ma powodu, wcale nie – to banalne cechą organizmu. Chociaż, w zasadzie, w tym przypadku, osoba cierpiąca na korpusie mokro trwania, od dojrzewania. Ale jeśli problem wystąpił nagle, nie leń się i nadal iść do lekarza. Przynajmniej dla własnej otuchy.

Ogólne zalecenia przy pocenie

Więc, co zrobić, jeśli pocenie się jest bardzo silny? Dobrze, jeśli przyczyny – konkretnej choroby, konieczne jest, aby zrobić swoje leczenie. Pozbądź się tej choroby, pozbyć się bardzo silnego pocenia się. W tej samej sprawie, jeśli przyczyna – tylko swojej fizjologicznej funkcji, usuwania pocenia się – zadanie.

 • Higiena Ogólne

Koniecznie należy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Wziąć prysznic co najmniej dwa razy dziennie, usunięcie roślinności od pachy. Oczywiście, przez pocenie, środki te nie zwalniają, ale aby zapobiec zapach.

 • Odzież i Obuwie

Bardzo uważnie oglądać swoje ubranie – w pierwszej kolejności należy zmienić bieliznę po każdym brania prysznica. Po drugie, należy wybrać ubrania wykonane z naturalnych materiałów, a nie za blisko. A jeśli masz bardzo spocone stopy, skarpety powinny być zmieniane przy każdej okazji. I buty powinny być wykonane z materiałów naturalnych, tak, że skóra mogą „oddychać”.

 • Dezodoranty

Nie zapomnij o dezodoranty – mogą też zrobić dobrą obsługę. Ale nie zbyt ponieść – nie więcej niż dwa razy dziennie. Jest on zawarty w dezodorantów cynku i aluminium nie jest najbardziej korzystny wpływ na stan skóry.

Tradycyjne sposoby radzenia sobie z potem

Dziś kosmetologów oferują kilka tradycyjnych sposobów leczenia bardzo ciężkie pocenie. Lekarze i pomóc w wyborze leczenia dla jednostki, biorąc pod uwagę wiele czynników.

 • Zastrzyki z botoksu

Ta metoda leczenia jest obowiązkiem pocenie się w obszarach problemowych specjalnych substancji – Botox. To jest całkowicie hamuje normalną aktywność gruczołów potowych. Krótko mówiąc, osoba cierpiąca na nawet bardzo silne pocenie się, po te zastrzyki zapomina o problemie. Jednak tylko około pół roku. I procedura ta nie jest na tyle tani – a więc nie jest to konieczne, aby go obracać.

 • Jontoforeza

Jonoforeza jest niczym więcej niż znane wszystkim z dzieciństwa elektroforezy. Pamiętaj? Zasada działania jest taka sama – w obszarach problemowych przy wykorzystaniu obecnego specjalne leki są podawane. W zasadzie, metoda ta jest dość skuteczne, ale w przypadku pocenie się bardzo mało prawdopodobne, aby być wystarczająco skuteczna. Wynik leczenia będzie trwał około dwóch miesięcy.

 • Interwencja chirurgiczna

W najcięższych przypadkach, lekarz może zdecydować o konieczności zabiegu. Istnieje kilka technik takiej operacji, ale istota jest następujący – lekarz wpływa na gruczoły potowe. Co oznacza po prostu przestaje działać. Należy jednak pamiętać, że jest środkiem ostatecznym i tak po prostu, jeśli chcesz, każdy lekarz zrobić operację po prostu nie będzie – nie warto dodatkowy czas eksperymentować ze swoim ciałem.

Środki ludowe do walki z problemem

Oprócz tradycyjnych metod leczenia nie powinien odmówić, a od popularnych receptur. Najważniejsze – nie zapomnij, aby uważnie śledzić te elementy, które są częścią receptury, które lubił – reakcja alergiczna do niczego.

 • Środki w ramach nadmiernej potliwości stóp

W przypadku wystąpienia tego ataku, jak pocenie się stóp, można spróbować następujących sposobów. Przede wszystkim, należy spróbować kąpieli sody – wieczorem, przed snem, rozpuszcza się w trzech litrów ciepłej wody pół szklanki sody oczyszczonej i moczyć w roztworze przez około 15 minut pieszo od stóp sprawiają takie kąpiele powinna wynosić co najmniej tydzień. W większości przypadków ten środek umożliwia znaczne zmniejszenie pocenia się stopy.

Ponadto, dobra pomoc liści brzozy – może być używany zarówno świeże i suche. Pozostawia oparzenia wrzątkiem, ochłodzić i dołączyć do stopy i między palcami. Spowoduje to procedura musi raz dziennie dopóki pocenie nie będzie odwrotu.

 • Fundusze z silnym poceniem palm

Jeśli denerwuje mokrą dłonią, starają się ich pozbyć w sposób następujący. Wlać trzy łyżki kory dębu szklanką wody i gotować przez około pięć minut. Pozostawić do zaparzenia na około godzinę. Następnie podgrzać szklankę wody, wymieszać ją z wywaru z kory i trzymać dłoń w wysokości co najmniej 10 minut. Procedura ta jest wykonywana raz dziennie wystarczy na tydzień, nie mniej.

Jeśli oznacza to, aby rozwiązać problem, nie działa, spróbuj przygotować miodowo-cream soda. Melt łaźni wodnej jakieś dwie łyżki miodu, dodać łyżeczkę sody oczyszczonej i dobrze wymieszać. Następnie mieszanina ostygnie, nałożyć cienką warstwę pozostawić czyste ręce i około 20 minut. Procedura ta jest doskonale wykonane dwa razy dziennie, przez pięć dni.

Pamiętaj, że aby osiągnąć wyniki, trzeba wykazać trochę cierpliwości i, oczywiście, regularne leczenie. Od procedur jednorazowych bezużyteczne, niestety, nie. Ale nie rozpaczaj – nie ma absolutnie nic nie jest niemożliwe, a wszyscy jesteście pewni wydarzy.

load...