Shugaring – droga do perfekcji

Zawartość:

Od czasów starożytnych, jednym z podstawowych elementów kobiecej urody i atrakcyjności uznano miękka, aksamitna i gładka skóra. Rzeczywiście, nadmiar roślinności nie zaszczycił każdą kobietę! Dlatego to od zawsze starał się pozbyć wszystkich dostępnych środków. Że po prostu nie wymyślić płci pięknej!

load...

Na przykład, we wschodniej piękne włosy usuwano za pomocą gorącego pręta. I we Włoszech wykorzystywane do tych celów, Hippo tłuszczu, oleju, żółw, a nawet arsenu. Były, oczywiście, inne, bardziej oszczędnych technik. A jeden z nich – shugaring. Wydawałoby się, że słowo to weszło w naszym życiu, w ostatnim czasie. Ale jak wiadomo, prawie wszystko jest nowe – to tylko dobrze zapomniane stare. I shugaring – nie jest wyjątkiem. Sędzia dla siebie.

„Prawa autorskie” dla wynalazku shugaring konkursie tylko dwa słynny egipski królowej – Nefertiti i Kleopatry. Teraz jest mało prawdopodobne, aby ustalić, które z nich była pierwsza myśl tej skutecznej metody usuwania włosów … Ale jedno jest pewne – ta metoda jest znana od bardzo, bardzo dawna. Nawiasem mówiąc, w Rosji, także kobiety wykorzystywane shugaring – istnieją dowody, że to było z jego pomocy w utrzymaniu ich piękna Olga. Ale dość narracje historyczne. Załóżmy, zrozumieć, co shugaring.

Shugaring – pierwszy znajomy

Słowo „słodzący” – pochodzi od angielskiego cukru (cukru). I to na pewno nie przypadek. Shugaring – depilacja pastą ze szczególnym cukru. Zasada postępowania jest bardzo podobny do woskowanie. Tak, to może okazać się uzasadnione pytanie – co to jest metoda lepiej? Zegnij palce:

load...
 • Do zabiegów stosowane są wyłącznie naturalne składniki. Żadnych dodatków chemicznych, które mogą powodować reakcje alergiczne, po prostu nie. Tak, to jest całkowicie bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry.
 • Shugaring nie tylko pomaga pozbyć się nadmiaru roślinności, ale również działa jako peeling, oczyszczając skórę i usuwania wrastających włosków.
 • Ze względu na ogromną ilość witamin zawartych w mieszaninie jest procedura w takich samych czasowych odżywia i zmiękcza skórę, znacznie poprawiając jej wygląd. Miejsca i stan zapalny staje się mniej wyraźny i prawie niezauważalne.
 • Shugaring wyklucza oparzenia. Jest to zrozumiałe – gdy mieszanina może być stosowany, to nie jest już możliwe do poparzenia.
 • Trwały efekt. Procedura ta pozwala na usunięcie włosków wraz z cebulkami. A to oznacza, że ​​będzie musiał spędzić dużo mniej.
 • Czy bezpiecznie takiej depilacji. Jest to jeden z najbardziej higienicznych metod depilacji. Cukry zawarte w mieszaninie, niszczy bakterie. W związku z tym zagrożenie zakażenia jest prawie zerowa.
 • Niemal całkowity brak przeciwwskazań. Wyjątki – różne zmiany skórne i cukrzycy.
 • Czy usuwanie włosów jest bardzo łatwe i wygodne. Dla procedury nie będzie koniecznie iść do drogiej salonie. Wszystkie dość proste zabiegi mogą być prowadzone niezależnie w domu. Ponadto, mieszaniny pozostałości są z łatwością usuwane z samego organizmu za pomocą czystej wody.
 • Niski koszt. Podstawowe elementy, które składają się z mieszaniny – woda, cukier i sok z cytryny. Najprawdopodobniej nawet nie trzeba specjalnie iść do sklepu, aby je kupić. Po tym wszystkim, nie jest zbiorem każdej rodziny. Oraz przygotowanie taka mieszanka może sobie pozwolić nawet osoby o bardzo niskich dochodach. Przekonujące? Następnie spróbujmy!

Mieszaninę shugaring

Jak prawidłowo zrobić shugaring? Należy najpierw wytworzyć mieszaninę. Oczywiście, jego ilość, a co za tym idzie liczba jego składników składowych, w zależności od obszaru powierzchni skóry, z której chcesz usunąć włosy. W związku z tym przepis można zmienić. Ale proporcje powinny zostać utrzymane. Tak, trzeba będzie:

 • 1 kg cukru;
 • 8 dużych łyżki wody;
 • 7 dużych łyżek soku z cytryny.

W celu właściwego przygotowania shugaring mieszaninę należy umieścić wszystkie składniki w pojemniku aluminiowym i umieścić na ogień. W ciągu pierwszych pięciu minut, mieszaninę należy gotować na działanie wysokiej temperatury. Następnie zrób mniejszy ogień i przykryć pokrywę pojemnika. Najważniejsze, że nie jest spalony cukier. A do tego konieczne jest, by pobudzić preparatowi co dwie minuty. Po około 15 minutach cukier jest topiony i mieszanina zaczyna wrzeć. Ale usunąć go z ciepło w godzinach porannych!

Stale mieszając kompozycję. Czekać, aż mieszanina nabiera pierwszy jasnobrązowy, a następnie brandy odcień. Najważniejsze jest, aby nie przesadzić! Jeśli czujesz zapach palonego cukru – można bezpiecznie wysłać część śmieci. On jest już bezużyteczny. Przybliżony czas gotowania – 40-45 minut. I upewnij się, że mieszanka jest przygotowana w bardzo prosty sposób. Napełnić kubek zimnej wody i umieścić jedną kroplę roztworu. Jeśli to twardnieje, oznacza to, że „produkt” gotowy do użycia. Nadszedł czas, aby wyjąć pojemnik z ognia. Wlać roztwór do innego pojemnika i pozostawić do ostygnięcia. Spróbuj wybrać miejsce, aby proces pójść gładko. Zakończone waga powinna być łatwa do podjęcia pożądany kształt i zmarszczki, ale nie pęka i nie przykleja się do palców.

Jak spędzić shugaring

 • Aby do depilacji odbyło się prawidłowo, bez przykrych konsekwencji, a ostry ból, tuż przed nim musi być dobre do pary skórę. Spłukać z ciała i dezodorantu nawilżającego. Następnie skład bezpiecznie „chwytak” ze skórą.
 • Weź kawałek kompozycji i dokładnie zagnieść w palcach. Zazwyczaj trwa 2-3 minuty. Powinna ona stać się miękki i biały. Rzuć piłkę i przesunąć go na skórę, rozmazywanie przeciwko wzrostu włosów. Ostro ciągnie – już w kierunku wzrostu. Koniecznie należy uważać na ruch, aby być równoległa do skóry. W przeciwnym razie mogą pojawić się niepożądane krwiak. A włosy mogą zerwać.
 • Jeśli to konieczne, przeprowadzić procedurę ponownie na tym samym obszarze skóry. Zazwyczaj każdy „utwór” ma przetwarzać 2-4 razy. Jeśli czujesz, że skład zaczął trzymać palce, to trzeba przyjąć kolejną dawkę.
 • Shugaring zakończeniu przemyć ciepłych pozostałości mieszaniną wody. Po zabiegu nie zaleca się wziąć gorącą kąpiel lub prysznic – niech skórze odpocząć. Opalanie jest również, aby nie być. Co najmniej 3-4 godzin. Staraj się unikać tego dnia aktywności fizycznej – nadmiernej potliwości może prowadzić do podrażnienia uszkodzoną skórę. Po 4-5 dniach, to będzie można dokonać miękkiej peelingu. Następnie należy to zrobić raz na trzy dni.

pomocnych wskazówek

 • Co dziwne, łazienka i shugaring – są nie do pogodzenia. Łazienka jest zbyt ciepło i duszno. W rezultacie, kompozycja zaczyna zbyt dużo kija i przestaje pełnić swoją pierwotną funkcję.
 • Podczas przygotowywania mieszanki użyć kuchenka elektryczna, nie powinny zawierać go w zbyt dużej mocy – po prostu spalone.
 • To usuwanie włosów najlepiej jest wykonywać na dość krótkie włosy. W przeciwnym wypadku, procedura będzie prawdziwą torturą. Maksymalna dopuszczalna długość – pięć milimetrów. Jeśli to konieczne, dłuższe włosy, można po prostu przyciąć.
 • Nie spiesz się i przechodzą na parze. Jest to bardzo ważny krok. Nie zajmie dużo czasu, a włosy będą usuwane dużo łatwiej.
 • W procesie depilacji skóra może stać się tłuste. To nie powinno być dozwolone. Według suszy ręcznikiem, ile potrzeba. Jeśli to nie zadziała – stosować talk.
 • Spróbuj jak skóra może być bardziej rozciągnięty. Następnie włosy przyklejają się lepiej, a ból manipulacji jest znacznie zmniejszona.
 • Nigdy mieszaninę chłodzi się w lodówce. W tym przypadku, górna skorupa jest utworzona, a wewnątrz niej pozostanie gorąca.

Jak widać, Nefretete i Kleopatra była nie tylko piękna, ale również inteligentna. Prawidłowo prowadzona shugaring – to jest prawie idealne narzędzie do usuwania nadmiaru roślinności z organizmu. Co więcej, ta mieszanina może być stosowany wszędzie – i na powierzchni twarzy i bikini. I najważniejsze – czy ta procedura jest bardzo prosta. Wystarczy trochę praktyki. A następnie idealnie gładka skóra podałeś!

load...