Sfinks Kot: Pielęgnacja i posiada zawartość

Zawartość:

Sphinx – kot jest bardzo nietypowy i nadal jest nietypowe dla nas. Jej wygląd jest szokujący odrzucenie lub zdziwienie lub radość. Jedno jest pewne: obojętny na Sfinksa nie jest jeden! Szczęśliwi właściciele egzotycznych kotów powiedzieć, że życie dzieli się na dwa okresy: przed i po sfinks przybyciu do domu. Co oni zdobyć serca swoich panów? Spróbujmy zrozumieć. Również rozważyć, co jest troska o tych egzotycznych zwierząt – więc jeśli to jest skomplikowane, jak się wydaje na pierwszy rzut oka?

load...

Egzotyczny wygląd sfinksów

Wszystkie sfinksy bez wyjątku, mają szczególny wygląd. Jest silnym i mięśni kot określonego rodzaju głowicy, korpusu, ogona i łap. Ich wygląd przypomina pozaziemskich cudzoziemców. Duże oczy i uszy, długie nogi z prawie ludzkich palców i płetwiaste między nimi cienkiej ogona szczurzego (zmarszczek i bruzd) na całym ciele.

Jednym słowem, sfinks – kot, który zmusza nas do porzucenia zwykłe pomysły o tym, jak powinna wyglądać jak kot. Na przykład, Sfinks-kocięta: obaj są podobne i małe dinozaury, a cheburashek. Nagie i złożone eared stworzenia, które z deptanie pośpiechu z pokoju do pokoju i upadku, dzięki czemu głośne bicie.

Bezwłosych kotów i skóry różnią się od innych kotów domowych i dzikich. To oni, jak ludzkiej skóry, pocenie się i odpoczynku. Na nią jak tatuaż, pojawia się kolor zwierzę. Jednakże pigment skóry daje tylko barwy wełny, która nagi kota mogą być pokryte. Ale pod koniec letnich kolorach opalonych koty są niezwykle jasne i kontrastowe.

load...

Sfinks rasa kotów,

Istnieją tylko trzy ras bezwłosych kotów. To sfinks, sphynx, sfinks i Petersburgu.

Kot Sfinks i księżyc

Do tej pory tylko tej rasy Sfinks zyskał uznanie na całym świecie. Jego historia rozpoczęła się w Ontario w 1966 roku. Kiedy normalny kot domowy kotek urodził się nagi, kot właściciele entuzjastów postanowiła wnieść nową rasę – rasa bezwłosych kotów. Przez długi czas te próby były nieudane, ale od 1975 roku, prace nad usunięciem nowych egzotycznych gatunków zaczął dawać pozytywne rezultaty.

Nowoczesne Canadian Sphynx mają specjalny gładkie linie i formy wypukłe. Podstawą ich główną cechą wyróżniającą położyć naturalną mutację hairlessness pozorna: w rzeczywistości zwierzęta są objęte bardzo, bardzo krótkie włosy, że czuje się jak zamszu. Jego niezwykłe formy ciała i głowy, są one zobowiązane do Devon Rex (który również został użyty w hodowli rasy).

Sfinks bezwłosy kot lub Polski

Jest to jeden z najnowszych ras kotów. Historia jego pochodzenia jest podobna do historii Sfinks. Jeden dzień (w późnych latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku) w Rostów nad Donem stwierdzono bezdomnych, czasami łyse kotek mutanta. Kotek był dziewczynką, została nazwana Varvara i stał się protoplastą nowej rasy.

Sfinks, w przeciwieństwie kanadyjski, częściowo lub całkowicie zdobył. Ten smukły zwierząt o średniej wielkości z dużymi cienkich nóg, kompaktowych owalnych łapy i długich palców. W rodowód Sfinks duże uszy, duże oczy w kształcie migdałów, bardzo widocznym czole i policzkach.

Petersburg Sfinks czy peter Baldy

Jeszcze tej rasy tylko na drodze do uznania społeczności kociego świata. Okazało się, w wyniku losowego kojarzenia z Sfinks kotów orientalnych i dalej konsolidować naturalną mutację genu bezwłosy kot orientalny.

I w swej istocie, Peter Baldy – bezwłosy kot orientalny o długiej szyi i ogonie, wąski pysk i małych oczu. Sfinks Petersburg światła i wdzięku korpus ma zupełnie inny system (w przeciwieństwie kanadyjski Don sfinks) i inny rozcieńczania.

Charakter i nawyki sfinksów

Wszystkie sfinksy niezwykle inteligentny, towarzyski i czuły. Nie mogą znieść samotności i wolą być zawsze w społeczeństwie. Dlatego dbając o bezwłosych kotów przede wszystkim polega na stałym kontakcie z nimi. Sfinksy są bardzo ruchliwe, zabawny i nawet w krytycznych sytuacjach rzadko zarysowania i zgryz. Ale jeśli osoba sfinksy są przyjazne, inne koty są często w konflikcie.

Charakter sfinksów ledwie kotów. Odnosi się wrażenie, że oni sami nie uważają się kotów. Co więcej, jak ludzie postrzegają i rówieśnikami. Sfinksy zaufane osoby. Cierpliwie znosi wszelkie nieprzyjemnych procedur, takich jak opieka pazury, uszy lub zastrzyków. Łatwo opanowali w nieznanych miejscach i nauczyć różnych komend i sztuczek.

Sfinksy lubią dobre jedzenie. Jedzą wszystko i w dowolnej ilości i często są zaskoczeni ich upodobań kulinarnych. Sfinksy chętnie użyć świeżych pomidorów i surowe ziemniaki, zielony groszek i kukurydza, melony, kiwi, kapusta kiszona. A także wiele innych niezwykły pokarm dla kotów.

Wydaje się, że wraz z utratą wełny Kot Sfinks stracił dzikość i niezależność. Oni nie są koty, które chodzą sami. Miłość w przyjmującym, ufając i przyjazny, extreme tkliwość i niegasnącym miłość żywności – być może to właśnie te cechy odróżniają sfinksy z innymi kotami. Pod wszystkimi innymi względami, te bezwłose koty są jak przedstawiciele innych ras.

Właściwości pielęgnacyjne

Pomimo panującej opinii, że łyse koty wymagają specjalnych warunków dla ich neobremenitelen opieki. Ale właściciele coś Sfinks nadal warta rozważenia.

  • Karmienie

Doskonały (często niekontrolowane) apetyt może prowadzić do sfinksów niestrawność, a nawet otyłości. Dlatego konieczne jest, aby stosować się do nich zbilansowana dieta. Żywią nagie koty powinny być 3-4 razy dziennie. Ale z powodu zwiększonego metabolizmu energetycznego konieczne jest, aby dać większą ilość pożywienia niż zwykłych kotów.

  • Uwodzenie

Inną cechą zawarte w opiece sfinksów, są również związane z brakiem sierści. Ich skóra ma powłoki ochronnej wosku podobne. Zdrowe nagie koty emisje te nie są obfite. Ze względów higienicznych, a czasami wystarczy przetrzeć cat mokrymi ręczniki lub gąbkę. Zgodnie z wymogami zwierzę może kąpać dziecko za pomocą środków do kąpieli. Obfity tablica – jest to sygnał zaburzeń metabolicznych, złe odżywianie lub choroby zwierzęcia. W takim przypadku należy zmienić dietę i skonsultować się z lekarzem weterynarii – opowiada szczegółowo o tym, co powinno być w tym przypadku opieki.

  • Dbanie o uszy i pazury

Inną cechą sfinksów sanitarnych – wydzielina w uchu gromadzi się bardzo szybko. Dlatego dla bezwłosych kotów wymagają okresowych uszy czyszczących. Ale ta procedura jest bardziej wymagający niż kosmetyku celów higienicznych. Pazury obszyte specjalnymi szczypcami. Procedura powinna być wykonywane bardzo starannie, cięcie tylko czubek pazura. Nawiasem mówiąc, niektóre koty tej rasy własne gryzienie paznokci.

Sfinksy kochają swoich panów, a więc troska o nich nie stanowi żadnego problemu. Brak włosów sprawia, że ​​są nieszkodliwe dla alergików i spokojnej natury – bezpieczne dla małych dzieci. Sfinksy zachwycają swoim wyglądem i charakterem. Są potulny i czuły. Dlatego egzotyczne bezwłose koty stają się coraz bardziej ze zwierzętami w naszym kraju. 

load...