Sew kuchni Zasłony

Zawartość:

Rolety i zasłony zawsze były integralną częścią każdego wnętrza, choć jest to sypialnia, kuchnia, pokój dzienny. Tworzą komfortu w mieszkaniu. W sklepach mają ogromny wybór zasłon i tiulu, ale można szyć swoje ręce i zrobić to, co jest najlepszym rozwiązaniem do projektowania pokoju.

load...

Zasłony do kuchni z rękami często uszyte z lekkiego materiału sypkiego. Lepiej nie używać dodatkowego wystroju. Zwłaszcza ta zasada dla tych kuchni, która może pochwalić się dużym obszarze. Jeśli kuchnia jest mała, dopasowanie dekoracji. To może być wstążki, kokardy, a nawet tkaniny z dużym wzorem. Podwójne okna można podłączyć jeden ślepy.

Prezentujemy szczegółowo każdy etap szycia zasłon z rękami do kuchni. Narzędzia, które mogą być potrzebne – jest, oczywiście, maszyna do szycia, igły, nici, żelazo, ruletka. Oto kilka wskazówek:

 • Podejmowania wzór papieru nie jest koniecznie, ponieważ Kurtyna jest jednym z najbardziej prostym, zwykłym czworokątnego. Dlatego możemy oznaczyć tkaninę bezpośrednio. Ale pamiętaj, aby pozostawić miejsce na szwie (przydziałami 2 cm).
 • Przed szycia zasłon z rękami, pożądane jest zakupione pranie tkaniny, suche i pat. Konieczne jest, aby mieć pewność, że wszystko będzie w porządku i do tego stopnia, że ​​nie zmienia się.

Jeśli wybrano tkaniny, szycie zasłon rozpocząć do kuchni z rękami. Oto podstawowe etapy szycia:

 1. Aby rozpocząć krawędzi rąbka zasłony przyszłości. Najlepiej jest to zrobić vpodgibku. Można zginać krawędzi i żelaza żelazo i neaten w celu uzyskania mieszkania. I to jest możliwe, natychmiast umożliwiając doświadczenie i sprawność manualną, krawędzi koszulki. Dla lepszych odcinków przetwarzania zasłony mogą korzystać z overlock lub rąk, aby specjalny szew w harmonijkę.
 2. Teraz trzeba uszyć ukośne Bakey na krawędzi zmiany wymagają kurtynę. Można to zrobić pod lambrekin kolorów.
 3. Ponadto, górna krawędź ostrza konieczne do zginania i uszyć mu specjalnego taśmy, która jest używana do montażu zasłony. Gdy taśma jest przyszyta, należy lekko dokręcić i powiesić zasłonę na półkę.

load...

Powrót do spisu treści

Szyć własne ręce lambrekin Kitchen

Teraz można zrobić lambrekinów, które zostaną również szyte ręcznie. Jest to najlepiej pasują jasne tkaniny niż rzeczywistej zasłoną.

 1. Wielkość tkanki należy 150×150 cm. Z tego kawałka tkaniny cięcie dwóch taśm, w wysokości 25 cm szerokości. Muszą być w środku, aby połączyć ze sobą. Ta część jest centrum lambrekin.
 2. Kiedy dwa kawałki tkaniny są przyszyte, możliwe jest, aby rozpocząć słodkie. Kładziemy szmatki od krawędzi do środka. Długość powinna być zmniejszona do 90 cm. Fałdy są spowodowane spotkać w środku i pod nimi dobrze ukrytym szwem.
 3. Teraz przechodzimy do pelmet pokrywę boczną. Musimy podzielić resztę materii. Kawałek o równej długości 150 cm i 100 cm szerokości, 70 cm stempli po jednej stronie, a po drugiej -. 30 cm materiał jest teraz zginania dokładnie te znaki .. Powinno się w zasadzie po przekątnej, na którym przeciąć przedmiot.
 4. Ponownie zrobić fałdy na każdym kawałku tkaniny. Muszą dostać jak najwięcej podobnych i równych odległościach od siebie. W postaci gotowej boczna pół lambrekin powinien dostać 60 cm długości.
 5.  Teraz możesz dokonać wszystkich części. Szyjemy z boku do środka, tak, że fałdy uważnie.
 6. Pelmet gotowe usieciowanych proponowanych standardów, może być w przybliżeniu 120 cm. Aby zakończyć swój wygląd na skraju najlepszej put skośnego Bakey.
 7. Na odwrotnej stronie, na górze, uszyć wstążki z satyny, które pomogą najbardziej szczelnie przymocowana do okapu.

Powrót do spisu treści

Krótko o tym, jak uszyć zasłony do kuchni z rękami

Teraz trochę więcej o pomiarach. Aby dowiedzieć się, ile wymagane jest tkanina, wziąć w ręce ruletkę. Konieczne jest, aby zmierzyć szerokość okna i długość okapu do tej długości, które będą zasłony. Szerokość powinna być mierzona z marginesem. Jeśli planujesz bujnych fałdy wzrost o 3 razy; Jeśli nie, to 1,5 raza. Obliczona pożądana ilość materiału jest mnożona przez odpowiedni stosunek szerokość okna. Oblicza się go w ten sam sposób i ilości tkanki w pelmet. Powyższy przykład podano specyficznych postaci.

Oczywiście, rozmiar zasłony kuchni, można wybrać inne, bardziej odpowiednie do danego otworu okiennego lub projektu.

Ale ważne jest, aby pamiętać, gdy szycie zasłon kuchnię z rąk, na następujących zasadach:

 • Szerokość powinna odbywać się z rezerwą, ponieważ znacznie zmniejszyć zmarszczki. 7 centymetrów w fałdzie tkanki mogą być wymagane w 3 razy.
 • Dla uściślenia fałdy odpowiednim gęstej tkaniny, ale także fałdy muszą być głębsze.

Aby uniknąć wyczerpania materiału, można kupić szmatki z marginesem około 1 m.

Niezależnie od zasłony do kuchni z rękami byś nie zrobili w końcu ich praca powinna być starannie żelaza i mogą być dołączone do okapu.

load...