Serwatka włosy – proste rozwiązanie

„Drink, dzieci, mleko – być zdrowy” – słowa tej piosenki wiele pamiętam z mojego dzieciństwa. Korzyści z mleka już powiedziano i napisano wiele. Ale produkty mleczne to nie tylko przydatne do jedzenia wewnątrz. Istnieją inne sposoby, aby go używać. Weźmy, na przykład, serwatkę. To naprawdę, naprawdę – „eliksir piękna.” Na jego właściwości lecznicze znane od starożytnych Greków. Na przykład, stosowane Hipokrates produktu w leczeniu wielu chorób. Dziś, serwatka jest wykorzystywana nie tylko jako lek medycznej. Jest on stosowany w diecie, a jako bardzo skuteczny kosmetyk. Wszystko to – dzięki unikalnemu składowi produktu.

load...

W osoczu ponad 200 substancji biologicznie czynnych. To, co jest nie tylko – witaminy E, C, A i B, potas, magnez, wapń, fosfor, strawne białko, laktozę, kwas nikotynowy i wielu innych użytecznych minerałów. Dzięki temu produktowi można zwiększyć odporność organizmu, łagodzi depresję i cellulit, schudnąć i oczyścić organizm, aby przygotować różne maseczki i kąpiele do paznokci. I, oczywiście, bardzo pomocny serwatka włosy. Nawiasem mówiąc, to dość często stosowany w produkcji profesjonalnych szamponów i balsamów.

Dlaczego włosy stają się słabe, nudny i powolny wzrost? Co do zasady, powodem jest to, że organizm nie może zapewnić skórze głowy wystarczającej ilości składników odżywczych. W rezultacie, mieszki włosowe prostu „zasypiania”. To było wtedy, i przyjść z pomocą surowicy. Substancje w swoim składzie, zwiększyć metabolizm i dostarczyć dodatkową moc. W rezultacie włosy stają się mocniejsze, lśniące, zatrzymać wypadnięciem i zaczynają rosnąć szybciej.

Serwatka – robią się

Co to jest serwatka i gdzie je zdobyć? Jeśli kiedykolwiek zrobiony ser, to produkt, który z pewnością wiedzą. Surowica – to ciecz, która pozostaje po ogrzewaniu mleka. I gotować, jak już rozumieć, że jest to możliwe w domu. Ponadto na kilka sposobów.

 • Jedną z metod

Podjąć odpowiednią ilość mleka, wlać do miski i pozostaw na chwilę w ciepłym miejscu. Czekać aż zacznie się obracać kwaśny i zwijają. Wlać do rondla i doprowadzić do wrzenia. Gdy mleko przychodzi do wrzenia, wyłącz kuchenkę i ostudzić. Szczep cieczy przez drobne sito lub gazy. Serum jest gotowe. A pozostałe twaróg można stosować na własną rękę – to jest bardzo smaczne i zdrowe.

load...
 • Sposób drugi

Dla niego, z wyjątkiem mleka, trzeba cytryny lub octu. Umieścić mleko na kuchence, a jak tylko zacznie się gotować, dodać trochę octu lub soku z cytryny. Zebrać uzyskany skrzep przy użyciu łyżki, a surowica dokładnie szczep. Wszystko – jest gotowa. Nawiasem mówiąc, w celach kosmetycznych wystarczy użyć świeżo przygotowane „eliksir”. Nie jest konieczne, aby to zrobić „w rezerwie”. Zwłaszcza, że ​​gotowanie nie zajmuje dużo czasu. Jeśli używasz drugiej metody, można dostać ten produkt może być tak mało jak 15 minut. Jednakże, jeśli nie chcesz zrobić własną surowicę można go kupić gotowe. Co do zasady, to jest sprzedawane w sklepach spożywczych. Wystarczy upewnić się, że nie zawierają dodatków owocowych. Są dobre i przydatne, jeśli planujesz pić serwatkę, ale potrzebują do celów kosmetycznych „czystego produktu”.

„Domowy” oznacza dbać o włosy

Jak stosować prawo w surowicy? Sposoby bardzo dużo. Na przykład, można dokonać jej szampon. W tym celu, oprócz surowicy, trzeba będzie wywar z korzenia łopianu. On jest również bardzo proste.

Weź dużą łyżkę suszonego i rozdrobnionego korzenia łopianu – można kupić w drogerii. Dodać 500 ml wrzącej wody, umieścić w piecu i gotować przez 10 minut w niskiej temperaturze. Cool. Bulion gotowy. Zmieszać z surowicy w stosunku 1: 1. Można umyć włosy. Zmyć makijaż potrzeba ciepłej wody, dodać trochę soku z cytryny. Ten szampon jest zalecany do stosowania dwa razy w tygodniu, a nie zwykły. Wkrótce zauważysz, że twoje włosy są jedwabiste i gładkie.

Jest to także bardzo skuteczna i popularna odmiana maski do włosów, przygotowane na podstawie serwatki mlecznej. Są łatwe do przygotowania w domu.

 • Na przykład, maski glinki

Mieszaniny glinki w surowicy w równych proporcjach. Dodać dwie lub trzy małe łyżki oliwy z oliwek. Nałożyć mieszankę na włosach. Przytrzymaj przez 20-25 minut jest zalecane.

 • Inną użyteczną i pożywne środki w celu wzmocnienia włosów – Maska „Hercules”

Weź jedną szklankę serwatki i podgrzać do 50 stopni. Dodaj owies i dokładnie wymieszać – powinien uzyskać gęstą papkę. Delikatnie nałożyć go na cebulki włosów, a następnie rozprzestrzenił się na całej długości. Umieścić na celofan czepek i top povyazhite ciepłym szalem. Zmyć po półgodzinie można.

 • Maska „Żyto”

Ten zakład jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych. Aby przygotować maskę trzeba będzie:

 • Chleb żytni
 • Serwatka
 • Bezbarwna henna
 • łopian

Weź kilka – pięć lub sześć – kawałki chleba żytniego i odciąć skórkę. Umieszcza się w misce i wlać lekko ogrzane surowicy. To będzie wystarczające do podjęcia 0,5 litra. Pozostawić w ciepłym miejscu na około cztery godziny. Szczep Otrzymaną masę przez drobne sito lub gazy. Dodaj dwie duże łyżki bezbarwna henna i jeden – łopian olej. Wymieszać i nałożyć na włosy. Potem, jak zwykle – polietylen i ciepły szal. Około godziny, można iść na temat swojej działalności. Zmyć szampon jest konieczne.

 • Prosta recepta taka sama maska

Jest ona odpowiednia, jeśli masz pod ręką nie było wszystkie niezbędne składniki, albo nie można czekać do czterech godzin. „Works” jest również bardzo skuteczne. Zaleca się stosować do czyszczenia, wilgotne włosy. Umyj włosy jak zwykle, i owinąć na głowie „turban” z ręcznikami. Podczas gdy włosy wysychają, wlać chleb surowicy. Czekać, aż zostanie całkowicie nasączone – zajmie 10-15 minut. Po tym, mash ręce w taki sposób, aby uzyskać pastę. Stosuje się go najpierw do korzeni włosów, a następnie rozprzestrzenił się na całej długości. Włóż czapkę na głowie dla prysznicem lub plastikowej torbie. Owinąć suchym ręcznikiem i chodzić jak 40-50 minut. Zmywane maski z ciepłą wodą. To prawda, że ​​musi ciężko pracować – szczególnie, jeśli masz długie włosy. Zmyć bułkę tartą nie jest łatwe. Ale efekt jest tego wart! Jeśli się taką maskę w sposób regularny, a następnie bardzo szybko można zauważyć, że włosy stają się posłuszne, lśniące i puszyste.

 • Maska dla właścicieli blond włosy

Przygotować wywar z rumianku. Aby to zrobić, należy wziąć cztery duże łyżki rumianku – jest oferowany w każdej aptece – i dodać szklankę wody. Umieścić na piecu i doprowadzić do wrzenia i gotować przez pięć minut. Następnie ostudzić i przecedzić. Wymieszać z niewielką ilością serwatki. Dodać dwie lub trzy krople octu jabłkowego. Nałożyć na włosy i pozostawić na 20-30 minut. Następnie przemyć gorącą wodą. Regularne stosowanie tej kompozycji sprawia, że ​​włosy mocne i lśniące.

Tutaj takie „cudowne moce” ma ten pozornie bardzo prosty produkt – serwatkę. A co najważniejsze, aby doświadczyć korzystnych właściwości, że nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów finansowych, ani męczące procedury salonie. Wystarczy, że powinny – kupić karton mleka. To bardzo proste. A twoje włosy będą bardzo wdzięczni. Spróbujmy?

load...