Sen dziecka

Prawdopodobnie, to jest bardzo trudne do znalezienia samotną matką nowo odkrytą, którzy nie marzą o możliwości snu przez co najmniej spokojnej nocy bez wstawania od płacz dziecka. A w niektórych przypadkach, spełnienie marzeń – młodzi rodzice śpią w, nie budząc się nawet raz w ciągu całej nocy. I inni rodzice walczą, aby dostosować baby pod tryb życia dorosłego. Ale czy jest to bezpieczne i nie powoduje czy taki reżim dnia uszkodzić okruszki? Po tym wszystkim, noworodek sen – bardzo cienki substancja.

load...

Dwa główne składniki do harmonijnego rozwoju noworodka potrzebie – spokojny sen i odżywianie piersi. Dziecko dużo śpi i jest to normą. Jest to związek z jedzeniem i snem i zostaną omówione poniżej. Oczywiście, że dziecko, które w całym okresie noworodkowym, któremu uważane za pierwsze sześć tygodni życia okruchy, dużo śpi i nie obudzić, to rozkosz i przywiązanie do swoich rodziców, dziadków i innych krewnych. I bardzo mało ludzi przychodzi na myśl pytanie, czy to normalne, że dziecko śpi dużo? Po tym wszystkim, na pierwszy rzut oka wydaje się, że dziecko zdrowe, dobrze karmione i całkowicie usatysfakcjonowany.

Jednakże, jeśli dziecko śpi dużo, głównie pediatrzy mają do czynienia z konkretnych i często niebezpiecznych dla zdrowia dziecka, niepełnosprawnych. Ten „wygodne” dla mamy i taty miękiszu ma pewne problemy z karmieniem piersią: dziecko jest małe i trochę ssania, w wyniku czego traci niezbędną ilość mleka. Ze względu na fakt, że ciało okruchy nie są wystarczające składniki odżywcze i płyny w ogóle, dziecko staje się bardziej bierny i spokój, po prostu, traci moc.

Z powodu odwodnienia, okruchy mogą się nasilić podczas zheltushki noworodka, a nawet rozwijać gipoklemiya powodując patologiczną senność. Nie mniej niebezpieczne dla noworodka i ewentualnego odwodnienia. Takie powikłania często prowadzą do okruchów hospitalizacji, ponieważ wymagają one najbardziej intensywnej interwencji lekarzy.

W rzeczywistości, naturalne cechy noworodka są takie, że powinno ssać pierś matki, jak często i długo, jak to możliwe. Zdrowe dziecko może być stosowany do piersi co godzinę – półtorej. Ale, niestety, większość rodziców nie są zadowoleni z prawie całą dobę w znalezieniu piersi Dziecko matki w błędnym przekonaniu tego problemu miękiszu i rozpieszczonego dziecka.

load...

Ale fizjologiczne potrzeby tego dziecka do jedzenia jest naukowo uziemiony wyjaśnienia. Objętość żołądka noworodka jest bardzo mały – już własne dziecko cam. Mleko matki ma cechy składu chemicznego, przez które jest strawiony bardzo szybko – dosłownie w ciągu jednej godziny. I żadne dziecko nie będzie spać w czasie, gdy żołądek jest pusty. Dlatego tak ważne jest dla dziecka częstego karmienia – to nie oznacza, że ​​miękisz jest zdrowy i rośnie zgodnie z oczekiwaniami, bez – żadnych patologicznych odchyleń od normy wiekowej.

Niebezpieczeństwo niewystarczającego żywienia

Ale ssanie rzadko – raz na trzy godziny lub mniej – to odchylenie od normy. Taka moc harmonogram znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych okruchów. Ponadto rzadko karmienia prowadzi do problemów związanych z nimi, jak wynika z patologicznej okręgu może być zamknięty i złamać to będzie bardzo trudne, często bez pomocy lekarzy i nie realistyczny:

 • Immunoglobulin.

Dziecko w pierwszych tygodniach życia, trochę ssanie piersi matki, nie otrzymuje siarę na początku, a następnie mleko z piersi wcześnie, który zawiera ogromną liczbę różnych immunoglobulin. I to właśnie te same immunoglobuliny chronią organizm dziecka przed inwazją infekcji i innych wrogich agentów.

 • Sedno aktu ssania.

Dzieciak, który nie karmić piersią w ciągu pierwszych kilku dni, gdy skrzynia była siara, mogą wystąpić poważne problemy z procesem karmienia po mleku pojawi się w nim. Jest to szczególnie istotne problem dla tych okruchów z matek, których sutki są płaskie lub odwrócony samo.

 • Żółtaczka noworodków.

Wiadomym jest, że dla skutecznego leczenia dziecka od noworodka zheltushki trzeba pić tak często, jak to możliwe do dziecka, tak że bilirubina jest wydalana z organizmu wraz z płynem. Nie jest zatem trudno się domyślić, że jeśli dziecko nie jest piersią i traci płynu podczas zheltushki staje się bardziej widoczne i dotkliwe.

 • Opóźnia pojawienie się mleka.

Ze względu na fakt, że dziecko ssie trochę w ciągu pierwszych kilku dni po urodzeniu, sutki nie są wystarczająco dużo stymulacji. Konsekwencji – pojawienie mleka znacznie opóźniony.

 • Ryzyko rozwoju mastitis.

Sporo kobiet do czynienia z bardzo nieprzyjemnego zjawiska, jak zapalenie sutka. Bardzo często zapalenie sutka u kobiet rozwijać go w momencie, znakowanie pierwszy przypływ mleka. A jeśli maluch nie piersią, ryzyko choroby wzrasta wielokrotnie.

 • Zwiększone ryzyko krwotoku poporodowego u matki.

Stymulacja piersi, które występuje podczas karmienia piersią dziecka, stymulować aktywne skurcze macicy. I, w konsekwencji, zmniejszone krwawienie z wczesnym i późnym okresie poporodowym.

 • Zwiększone ryzyko hipoglikemii.

Jeśli okruchy otrzymuje wystarczającej ilości mleka matki lub mieszanki w jego poziomu glukozy we krwi jest znacznie zmniejszona. W związku z tym czasami zwiększa ryzyko hipoglikemii u dziecka, które objawia się następującymi objawami:

 • Dziecko nienormalnie senny – to jest prawie niemożliwe, aby go obudzić, był prawie cały czas śpi.
 • Dziecko jest bardzo ospały, nic wokół nie jest zainteresowany.
 • Rodzice mogą zauważyć, że kamizelki i prześcieradła są mokre okruchy zbyt szybko – dziecko aktywnie pocenie.
 • Dziecko może często zaczynają się we śnie.
 • Oddychanie okruchy mogą być bardzo częste i powierzchowne.
 • Skóry i błon śluzowych o dziecko staje się bardzo blady kolor.
 • Dzieciak może mieć problemy ze ssaniem, i dlatego nie chce jeść w ogóle.

Gdy noworodek z jednym lub więcej z powyższych objawów, rodzice powinni jak najszybciej udać się do lekarza.

Inne przyczyny nadmierna senność noworodka

Powyższe jest tylko kilka powodów, dla odmowy piersi i zwiększonych okruchów senności. Jednak nie jest to wyczerpująca lista:

 • Charakterystyka procesu rodzajowe.

W takim przypadku, jeśli proces narodzin było zbyt trudne i czasochłonne, zwłaszcza jeśli proces narodzin użyto których – zarówno leki farmakologiczne, dziecko może również niemal wszyscy spać spokojnie w pierwszym i, odpowiednio, pomiń karmienia. W ciężkich przypadkach dzieci te tracą zdolność do koordynowania procesów oddychania i połykania przy piersi.

 • Biedne okruchy przywiązanie do piersi.

W takim przypadku, gdy dziecko bierze piersi prawidłowo, to może szybko znudzi i zasnąć przy piersi. Aby rozwiązać ten problem, matka powinna szukać pomocy u konsultanta na karmienie piersią, aw przypadku jego nieobecności do pielęgniarki dziecięcej, a nawet doświadczonego przyjaciela, który z powodzeniem piersią swoje dzieci.

Nawiasem mówiąc, bardzo często prawidłowe zamocowanie pokarmu zaburza pierwszej fali. Od przybycia mleka piersi puchną, jej sutki sztywnieją i okruchy raczej trudno uchwycić swoje wargi. Rzadkie, po kilku bezowocnych próbach, po prostu znudzi i zasnąć ponownie, a nie coraz odżywiania są potrzebne. Aby uniknąć takiej sytuacji, przed każda matka karmienia powinien wyrazić niewielką ilość mleka do piersi stały się bardziej miękkie, a dziecko może złapać sutek.

 • Czynników środowiskowych.

Niektórzy ludzie uważają, że nowo narodzone dziecko może spać tylko w ciemności i niemal całkowitej ciszy. Jednak opinia ta jest błędna – jasne światła i głośne dźwięki sprawiają, że okruchy zasnąć niemal natychmiast. W ten sposób organizm dziecka jest chroniony od stresu i przeciążenia układu nerwowego. Lekarze zauważyli ciekawy wzór – jeśli dom jest głośno, dziecko chce spać przez cały czas. Należy jednak pamiętać, że w hałaśliwym otoczeniu dziecko niespokojny sen, a sen niemowlęcia nie można uznać za zakończony.

Jeśli noworodek śpi dużo i nie będzie się obudzić na czas karmienia, należy obudzić okruchy i nakarm go. Takie działania mogą rozwijać mama tablicy asocjacyjnej „Głód – dyskomfort” i „poczucie sytości – przyjemne uczucie.” A co najważniejsze, co można osiągnąć – jest zapewnienie twoi okruchy wszystkie niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Do tej pory wszyscy lekarze – pediatrzy i eksperci zgadzają się, że karmienie piersią maksymalny czas dozwolony niepohamowane okruchy snu może być nie więcej niż 5 godzin. Jednak rodzice muszą brać pod uwagę fakt, że wszystkie dzieci bez wyjątku – są indywidualnie, więc czas pomiędzy karmieniami dla wszystkich dzieci jest inny. Ktoś może jeść pięć godzin, a ktoś – co godzinę – dwa musi ssać pierś matki.

 • Małe dziecko śpi w ciągu dnia

Jeżeli dla niektórych – z jakiegokolwiek powodu Pipsqueak mało snu w ciągu dnia, to jest naturalne, że będzie spać spokojnie w nocy. W takich przypadkach często starają się układać okruchy spać w dzień. Jeśli dziecko stało się bardziej spać wieczorem i nocą – za jego wymarzony dzień.

Jak obudzić okruszki?

Prawdopodobnie każda mama wie, jak czasem trudno się obudzić okruchy. Aby łatwiej było przebudzenie okruchy, lekarze zalecają, aby obudzić dziecko w lekkim okres uśpienia. Określić najlepszy czas po prostu się następującymi cechami:

 • Powieki dziecka zaczynają drżeć, lekko otwiera się, patrząc bardziej ściśle, rodzice mogą zobaczyć, jak porusza gałek ocznych.
 • Długopisy i nogi malucha zaczynają drgać, cofa się nieznacznie.
 • Dziecko zaczyna robić ruchy ssania, szczególnie jeśli go twarz dziecka – wszelkie obawy.
 • Na twarzy śpiącego okruchów pojawia mimiki.

Jak wspomniano powyżej, jasne światło może spowodować okruszki, aby zamknąć oczy i zasnął znowu. Tak więc, zanim obudzi okruchy do wykarmienia, należy zająć się, że w pokoju był wyciszony, miękkie oświetlenie. Następnie wyjąć koc, odwinęła dziecko. Pamiętaj, że jeśli dziecko jest gorący, to jest mało prawdopodobne, aby być zasysane piersi matki.

Niektóre matki zmienić pieluchy przed karmieniem. Jednak warto to robić tylko wtedy, gdy dziecko jest bzdura czyjeś spodnie. Ale jeśli nie jest miękisz kakao, wskazane jest, aby zmienić pieluchę po karmieniu, jak podczas robienia dziecko sika kilka razy jedzenie.

Spać jak alarm

We wszystkich powyższych przypadkach stan dziecka wymaga fachowej porady od karmienia piersią lub lekarze – pediatrzy. Jednak sytuacja nie jest tak niebezpieczne. Ale w tym przypadku, jeśli okaże się okruchy z jego objawów opisanych poniżej, natychmiast wezwać straż „pierwsza pomoc”:

 • Dziecko śpi więcej niż 5 godzin, prawie bez ruchu lub zmiany pozycji, wszystkie próby, aby obudzić go nie są skuteczne.
 • W spania skóra dziecka i błon śluzowych niebieskawy odcień kupiony
 • Na gorączkę tartej.
 • Oddychanie dziecka stał się ciężki i płytkie.

Wszystkie te objawy mogą sygnalizować poważną chorobę, a w żadnym wypadku nie powinny być pozostawione bez opieki przez rodziców. W czasie opóźnienia, można płacić zbyt wysoką cenę. Lekarze wskazać dlaczego dziecko dużo śpi, i co było przyczyną objawów towarzyszących.

Generalnie lekarze – pediatrzy powinni zasięgnąć porady lekarza w jakiejkolwiek wątpliwości w sytuacji młodych rodziców – dziecko zaczęło dużo spać, jeść mniej i tak dalej. Znacznie lepiej zdobyć próżnej alarm niż przegapić prawdziwe niebezpieczeństwo.

To zajmie trochę czasu, a ty się komfortowo w nowej roli nadal dla was rodzice znają swoje okruszki, a on – ty. I nie zauważysz jak okruchy będzie stabilny reżim dnia, który odpowiada całą rodzinę, a kwestia ile spać dziecko będzie dla ciebie nie ma znaczenia. Ale zdrowy i spokojny sen jest niezbędny nie tylko dla noworodka i każda osoba w całym swoim życiu. A w twojej mocy, od wczesnego dzieciństwa przyzwyczajać dziecko do skorygowania w tryb uśpienia, co pozwoli mu uniknąć wielu problemów w przyszłości.

load...