Seks po porodzie. „Za” i „przeciw”

Zawartość:

Narodziny dziecka – jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej osoby. Aby przygotować się do niego, czekając na niego. Ale po urodzeniu życia dziecka nie zatrzyma się, i prędzej czy później przychodzi do jej nurtu, oczywiście, zupełnie inny od tego, co było zanim dziecko się urodzi. To nie stanie się wyjątkiem i intymne życie rodziców.

load...

I tu pojawia się wiele pytań. Kiedy mogę uprawiać seks? Czy możliwe jest seks analny po porodzie? Nawiasem mówiąc, seks analny, wiele młodzi rodzice wolą wymienić pochwy, a nie czekać na wyznaczonym czasie. I czy zawsze jest bezpieczne? Nie, czy jest to szkodliwe dla zdrowia młodych matek? To, co teraz wiesz.

Okres ożywienia ciała

W takim przypadku, jeśli poród był normalny, bez żadnych komplikacji, macica wraca do stanu normalnego w ciągu 4 do 6 tygodni – w tym okresie jest jej oczyszczanie i redukcja. Ponadto, stan normalny w błonie śluzowej macicy, ponieważ zaraz po urodzeniu jest jednym ciągłym rany.

Dlatego lekarze i zakazuje stosunków seksualnych w okresie, przy jednoczesnym kontynuowaniu plamienie – pierwsze sześć do ośmiu tygodni po porodzie. Ale po tym, trzeba najpierw odwiedzić ginekologa. Dopiero po jego zgody, można zacząć uprawiać seks.

Zwłaszcza, jeżeli dostawa nie było już tak różowo i młoda matka byli rozdarcie krocza lub nacięcia krocza zostało przeprowadzone i, w konsekwencji, nie są szwy. W tych przypadkach okres abstynencji może być zwiększona w znacznym stopniu – pod warunkiem, że szwy nie są całkowicie wyleczone.

load...

I te ograniczenia nie pojawiają się znikąd. Lekarze wyjaśniają jego ban następująco:

  • Prawdopodobieństwo zakażenia

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo popadnięcia w pochwie, na szyjce macicy lub w samej chorobotwórcze mikroflory. I w rezultacie może się rozwinąć silną proces zapalny zakaźną, obarczona poważnymi powikłaniami.

  • Prawdopodobieństwo wznowienia krwawienia

Ze względu na ataki seksualne szyjki mogą występować przerwy człon skrzepów, które są tworzone w naczyniach uszkodzonych podczas porodu. W konsekwencji, możliwe przedłużone krwawienia.

Ponadto, wiele kobiet skarży się na ból występujący podczas stosunku płciowego po porodzie. U niektórych kobiet uczucia te znikają bardzo szybko, podczas gdy inne są przechowywane przez dłuższy czas.


Niebezpieczeństwa seksu analnego

Na szczęście, większość młodych rodziców świadomych niebezpieczeństwa stwarzanego przez wcześniejszego wznowienia aktywności seksualnej po porodzie. Często jednak te same zakazy mąż i żona próbują na wszelkie sposoby, aby ominąć – na przykład uprawiania seksu oralnego i analnego. A jeśli seks oralny jest całkowicie bezpieczne, a kobiety nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia, to seks analny jest dużo trudniejsze.

Nawet jeśli kobieta rodząc bliskiej seksu analnego, nie ma gwarancji, że po porodzie, ten trend będzie kontynuowany. Po urodzeniu, percepcja kobiet zmienia się w całości, w tym percepcję kontaktów seksualnych.

Ponadto, istnieje kilka czynników fizycznych, które wprowadzone seks analny pod ścisłym zakazem:

  • Przerwa krocza trzeciego stopnia

Wszystkie krocza, w zależności od tkanki, zmiany chorobowej, podzielony na trzy stopnie. A jeśli młoda matka była trzeciego stopnia łza – uszkodzenie odbytnicy i zwieraczy – Seks analny jest bezwzględnie przeciwwskazane.

  • Hemoroidy

Hemoroidy – zjawisko bardzo nieprzyjemne, co jest praktycznie niemożliwe do seksu analnego. Po pierwsze, poczucie kobiety będzie bardzo bolesne – nie ma seksu analnego, ona naprawdę nie chce. Po drugie, wysokie ryzyko obrażeń hemoroidy, dzięki czemu może również zacząć krwawienie, czasami bardzo silne. I wreszcie, po trzecie, możliwość rozwoju zapalenia hemoroidów. Znaczna zapalenie tych węzłów często prowadzi do konieczności interwencji chirurgicznej.

Co mam hemoroidy, pytasz? Większość młodych matek znać odpowiedź na to pytanie. Niestety, około 70% kobiet doświadcza hemoroidy w czasie ciąży. Dalszym 10% wprowadza się do tego zjawiska bezpośrednio po narodzinach. A żeby leczyć hemoroidy, trzeba będzie więcej niż jeden lub dwa miesiące.

  • Pęknięcia odbytnicy

Bardzo często po urodzeniu dziecka nie pojawia się tylko hemoroidy, szczeliny odbytu i. Ponadto, mogą być same w sobie, i razem z hemoroidów. A seks analny może tylko pogorszyć sytuację. Po pierwsze, tak jak w przypadku hemoroidów, uniknąć bólu nie uda. Po drugie, z powodu pęknięcia Anal mogą czasami zostać zwiększone wielkości.

I po trzecie, bardzo wysokie prawdopodobieństwo zakażenia większości szczeliny odbytu. W rezultacie opracowanie silną reakcję zapalną, znamienny tym, silny ból, gorączka. Aw ciężkich przypadkach może jątrzyć szczeliny odbytu, wymagające interwencji chirurgicznej. Zapalenie – to zwykle przebieg terapii antybiotykowej. Tak więc, istnieje możliwość zatrzymania piersią. Pomyśl, czy warto?

Jak widać, perspektywy nie jest bardzo jasne. Ale jak gdyby żadne komplikacje po porodzie nie było? Ale w tym przypadku, lekarze nie zalecają bardzo praktykować seks analny w dwóch pierwszych miesiącach po urodzeniu.

Pamiętasz o negatywne konsekwencje w postaci krwawienia, co może prowadzić do seksu dopochwowego? Ale odbytnicy i macicy udostępniane jedynie cienką partycję. A nawet podczas analnych tarć seks z dużym prawdopodobieństwem może doprowadzić do krwawienia z macicy. Dlatego warto być cierpliwym i nie angażować się w jakiekolwiek rodzaje seksu tak długo, jak ginekolog nie daje mu jego zatwierdzenie.


Porozmawiaj z mężem

Zwykle, w większości przypadków, kilka miesięcy po porodzie kobieta absolutnie nie do seksu. A głównym inicjatywa pochodzi dokładnie z żoną, co nie jest zaskakujące – przyroda wciąż wymaga własnego. Ale jeśli kobieta po prostu nie chce uprawiać seks, człowiek czuje się niesprawiedliwie obrażony, jeśli nie zapomniane. Oczywiście, młoda matka ma prawo być oburzona – po nim, a więc mieć twardy czas: karmienie, mycie, nieprzespanych nocy, prace wokół domu. Ale jeśli jeden będzie obrażony i rave, do niczego dobrego nie będzie – ciągłe skandale nie sprzyjają pozytywnej atmosfery w rodzinie.

Dlatego najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłaby szczera rozmowa z mężem. Powiedz mu, jak teraz nie jest łatwo prosić o pomoc od małżonka. Zaledwie kilka dni aktywnej pomocy i twój małżonek będzie spać Sweet baby spać przy każdej okazji. Co więcej – na pewno doświadczyć wszystkich uroków rodzicielstwa na siebie, mąż doceni i pielęgnować cię.

W skrajnym przypadku, jeśli z własnej czynienia z sytuacją nie można poprosić o pomoc psychologa rodzinnego. Nie wstydź się – rodziny samopoczucie jest o wiele droższe niż w jakimkolwiek przymusem i wątpliwości. A w każdym razie nie dalej o małżonka – Twoje zdrowie jest o wiele droższe. Lose to bardzo proste, ale leczenie będzie długie i trudne. Bądź zdrowy i niech radość macierzyństwa nic ciemnieje!

load...