Sekrety doskonałego wyglądu – jak wybrać odpowiedni makijaż

Zawartość:

Dzhordzh Bernard Shou powiedział kiedyś: „Kolor jej twarzy pokazuje, że ona nie jest na próżno studiował malarstwo.” Tak, każda kobieta trochę artystą. Ale co z tego! Po tym wszystkim, prawie każdy z nas farba jest stosowana codziennie, rysuje cień i wybierz paletę. Jest to, oczywiście, makijaż. To właśnie, jak dobrze nam się artyści? Jak dobrać makijaż? Jak uniknąć błędów w doborze kolorów w jasności kolorów? Jak nauczyć się podkreślać godność i ukryć wady? To o nim i rozmawiać.

load...

Kiedy wybrać makijaż, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów – wiek, pora dnia i pory roku, jest on wybrany na każdą okazję. Paleta na spotkanie biznesowe i wigilii będzie radykalnie inna. W końcu, wiele zależy od własnych upodobań i przyzwyczajeń. Ale przede wszystkim konieczne jest, aby zrozumieć, co tsvetotipu jesteś.

Kim jesteś – lub wiosną Snow Queen wróżka?

Dlaczego purpurowy jeden jest idealny, a drugi kolor wygląda jak mumia suszonych? Dlaczego ktoś żółty jest orzeźwiający i młody, a z drugiej – sprawia, że ​​zmęczony i stary? Sensem tsvetotip. Zgodnie z tą teorią, każdy człowiek należy do określonego koloru w zależności od cech ich wyglądu – kolor oczu, włosów i skóry.

Styliści tsvetotip zwykle utożsamiać z porami roku. Ale tylko warunkowo! Zauważ, że to nie ma specjalnego stosunku do parametrów klimatycznych. Wydawać by się mogło lecie – najgorętszy sezon. Ale tsvetotip Lato Zima jak odnosi się do palety kolorów na zimno. Ale tsvetotip Autumn odnosi się do ciepłych kolorach, jak również wiosną. Oczywiście, w ramach każdego „sezonu” istnieją wyjątki i niuanse, ale wszystkie te same eksperci cztery główne tsvetotipa. W celu prawidłowego wyboru kolorów i odcieni, zarówno w ubraniach i makijażu, trzeba zrozumieć, które z nich są ci.

load...

Maju wzrosła

Tsvetotip Spring – ciepłe, jasne i czyste kolory. Jego przedstawiciele światło, niemal przezroczystą skórą z żółtawym odcieniem. Jasne włosy i cienkie, ze złotym połyskiem. Oczy dziewczyny wiosna różnych kolorach, ale przede wszystkim jasne kolory – niebieski, zielony, złoto-brązowy. Kobiecy makijaż wiosna tsvetotipa należy używać świeżych i ciepłych kolorach. Cień do powiek kolor dobre dopasowanie młodych liści, błękitny, jasny fiolet, zielony szmaragd, łosoś i kremowe odcienie. Szminki należy naturalne kolory, nieco żółtawy – brzoskwinia, koralowców, brązowy beżowy.

Elegancki chłód

Farby tsvetotipa latem i zimny, jakby trochę pripylennye, stłumiony. Letnie kobiety najczęściej znaleźć w naszych szerokościach geograficznych. Skóra jest bladoniebieskie przerostami lub z odcieniem oliwek. Popielate włosy. Oczy często szare kolory – niebiesko-szary, szaro-zielone, chociaż istnieją również brązowe, piwne Hue. Kobiety tsvetotipa letniego makijażu nie należy stosować żywych, intensywnych kolorach. Odpowiedni czuły, zadymionych niejednorodny kolor. Dla oczu – szaro-niebieski, szary, zielony, srebrny, niebieski dymny. Na ustach zimno naturalne odcienie wyglądają korzystne, na przykład, blady róż.

Rudowłosa bestia

W ciepłych jesiennych kolorach i wyciszony. W przedstawicielami tego typu skóry jest złoty, brzoskwiniowy, często z piegami. Kolor włosów, zwykle czerwony, z różnych odmianach – od marchewki do brązowej. Oczy są zawsze bardzo wyraziste. Najczęściej, bursztyn, miód, jasnozielony. Ale istnieje jasny niebieski, oliwkowy i ciemny kolor piwny. Make-up kobiet typu kolorów, można użyć wszystkie kolory spadek w ciepłych kolorach – złoto-czerwony, bursztynowy, musztarda, żółto-beżowy. Szminka brązowy garnitur, jasnoczerwony, złoto-brązowy. Jest to jedyny tsvetotip którego twarz jasną pomarańczową szminkę.

Śnieżka

Tsvetotip Winter – Jest zimno, czyste i kontrastowe kolory. Skóra na „zimowe” kobiet przezroczystych, jak porcelana, z niebieskim odcieniem. Jednak powszechne i ciemne skóry z oliwą z odcieniem. Włosy często ciemne – od ciemnobrązowego do niebiesko-czarny. Kolor oczu intensywny, wolne od zanieczyszczeń – niebieski, zielony, czarny szmaragd. Iris jest w jaskrawym przeciwieństwie do białek. Makijaż Zima kobieta powinna wybrać jasne i intensywne kolory. Eye idealny granatowy, ciemny zielony, ciemny purpurowy kolor. I za najpilniejszą warg są jaskrawoczerwone, ciemna wiśnia i fuksja.

Trochę więcej o kolorze

Nawet jeśli okaże się, że trudno jest określić ich tsvetotip lub przyjść polegać wyłącznie na własną gut czuć przy wyborze makijażu, wciąż pamiętam ważną regułę. Ciepła paleta jest zdominowany przez odcienie żółtego, i na zimno – niebieski. I to jest bardzo niepożądane mieszać w ciepłych kolorach zimnych. Rzadko wyglądała harmonijnie ze sobą, więc staram się trzymać się jednego koloru.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie kolory do wyboru, znajduje się mały trik. Pomyśl o tym, jaki rodzaj oświetlenia w miejscu, gdzie idziesz. Z zimnym światłem, na przykład w pochmurny dzień lub w świetle lamp neonowych, korzystnie będzie wyglądać makijaż w chłodnych kolorach. I przy słonecznej pogodzie lub żarówek należy dać pierwszeństwo ciepłych kolorach.

Że „święto” jest dobry „świat” nie wykracza

Przy wyborze makijażu trzeba znać nie tylko zasady doboru kolorów. Równie ważne jest, aby wziąć pod uwagę porę dnia. Ale także mieć świadomość, że dla niektórych sytuacja jest odpowiednia lub że styl. Zgadzam się, że składają się na świąteczny partia jest mało prawdopodobne, aby być odpowiednie dla spotkań biznesowych. W ciągu dnia, spróbuj wykończenia makijażu naturalne, pastelowe i stonowanej kolorystyce. Kosmetyki nie powinny zawierać brokat. Jeśli pracujesz w biurze, jasnoróżową, niebieski i inne kolorowe cienie w palecie jest absolutnie niewłaściwe. Matowa pomadka nadaje się do makijażu dziennego. Usta powinny być dobrze zdefiniowane. Nad boiskiem, można zastosować trochę Pomadki – to bardzo orzeźwiający.

W wieczornym makijażu może być ograniczone jedynie przez wyobraźnię. Rolety mogą być jasne i żywe. Ale bądź ostrożny. Nie chcesz, aby twarz była jak teatralnej maski, prawda? Pamiętaj akcenty. Jeśli zdecydujesz się podkreślać oczy, nie jest konieczne, aby przeznaczyć wargę, i vice versa. Jeśli używasz jasne kolory oczu i warg makijaż, który będzie wyglądać wulgarny. Jeśli pójdziesz wieczorem na romantyczną randkę, należy skoncentrować się na oczy. Również w tym przypadku odpowiedni make-up „smoky eyes”. To daje wygląd tajemnicy, ociężałość i seksualności. Warga w tym przypadku nadaje się półprzezroczyste połysk.

Sztuczek handlu

  • Jeśli malujesz usta szminką grubości, a następnie zastosować je do tego tonu – wtedy szminka będzie trwać znacznie dłużej. Jeśli masz zamiar zastosować błyszczyk, dźwięk nie jest konieczne.
  • Podczas stosowania rumieniec, dbać, aby uniknąć plam. Aby to zrobić, należy stosować je w małych porcjach i niuansów.
  • Gdy brwi odcień, nie przesłaniają im ciągłej warstwy – będzie wyglądać nienaturalnie i zbyt dużo.
  • Aby tonalnej narzędzie, którego używasz, a nie skóra wyschnie, wymieszać z kilkoma kroplami balsam.

Kiedy kobieta wygląda dobrze, ona jest pewna siebie. Kiedy kobieta jest pewna siebie, jak to wokół. A żeby wyglądać dobrze, jak ja i inni, makijaż musi być doskonały. Może być Michelangelo, i to jest możliwe, aby rysować komiksy w okresie przejściowym. Biorąc pod uwagę wszystkie niuanse i wskazówki, staniesz się prawdziwym artystą w sztuce makijażu.

load...