Scrubs: jak zapewnić, że młodą skórę


Zawartość:

Piękno skóry kobiety często zależy na opiece nad nią. Oczywiście, istnieją szczęście zacząć dbać o siebie po zaledwie trzydziestu znaleźć parę zmarszczek w kącikach oczu, ale, niestety, przeciętna kobieta powinna pomyśleć o dbanie o skórę znacznie wcześniej. Kremy i maskuje problemy z wilgocią i wygładzających zmarszczki potencjał, ale bez obierania martwego wpływ cząstek skóry jest niepełny. Po tym wszystkim, młodzież – to jest aktualizowana.

load...

Każdy, nawet najbardziej skuteczny krem ​​(który, nawiasem mówiąc, nie powinno być nadużywane) poprawia odcień skóry, wybiela i nawilża ją, ale nie usuwa zrogowaciały niechcianych cząsteczek. Jakie jest wyjście z tamtejszej sytuacji? Złuszczanie! Występuje w kilku typów – mechaniczne, sprzęt, chemikaliów. Niektóre z nich wolą ciebie, ale w tym artykule zajmiemy się bliżej najwięcej złuszcza domu, bo to dobry peeling twarzy najprostszy sposób na przygotowanie się, unikając w ten sposób obawy o jego składzie.

Oczywiście, teraz jakieś gotowe środki te składniki, ale zwykle spośród kilku elementów roślinnych ukryty kilkanaście długich nazw łacińskich, z których każda byłaby konieczna do kierowania wyszukiwarkę w kolejce i uważnie badać, jaki wpływ te elementy mają na nieprzygotowanego organizmu. Ale taka perspektywa niewiele osób może chcesz!
Powrót do spisu treści

Peeling do twarzy. Co to jest?

Zarośla – produkt kosmetyczny składający się z miękkiego Foundation Leczenie i składnik ścierny. W roli tego ostatniego może działać jak mielona kawa, sól, pokruszone kości lub dokładnie rozdrobnionych łupin orzechów i więcej. Kosmetyczna lub obojętnego żelu gliny może być użyty jako podstawa.

Jaki jest sens korzystania zarośla, pytasz? Fakt, że to narzędzie usuwa zrogowaciały cząstki skóry i wywołuje procesy metaboliczne, dzięki czemu skóra wygląda młodo i zdrowo.

load...

Oczywiście, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że peelingi twarzy powinny być znacznie bardziej miękkie niż ciało, albo, powiedzmy, pięć. W przeciwnym razie efekt może być nieprzewidywalny. Jak wspomniano powyżej, dobry peeling – to jeden przygotowany przez siebie. W tym przypadku, można regulować stopień rozdrabniania cząstek ściernych, koncentrując się na stan ich skóry – tak można zminimalizować prawdopodobieństwo uszkodzenia skóry.

Zanim będzie można użyć co najmniej jeden z przepisów, upewnij się, że nie jesteś uczulony na składniki poniżej rzekomy. Aby sprawdzić składnik pytania rozmówcy na wewnętrznej stronie łokcia, nanieść niewielką ilość i zostawić go na chwilę. Jeśli nie ma najmniejszego śladu podrażnienia lub zaczerwienienia, wybrać inną recepturę, wolny od substancji alergizujących dla Ciebie. Nie ryzykować zdrowia i urody na próżno, nie ważne jak atrakcyjna może wydawać się niewłaściwy przepis dla ciebie!

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, złuszczanie jest bardzo rzadkie uniwersalny: do wyboru składu trzeba z myślą o rodzaju skóry. Ponadto, należy zauważyć, że najmniejsza naruszenie skóry (wrzody, podrażnienia, etc.) są przeciwwskazane procedurą. Nie warto zbytnio angażować się w zarośla w poszukiwaniu wiecznej młodości: nadmierne złuszczanie, niestety, uszkodzenia skóry.

Jest to najlepszy z nich korzystać w godzinach wieczornych, ponieważ po tym zabiegu, skóra musi odpocząć i odzyskać, łatwiej jest to zrobić w nocy. Ponadto, po peelingu nie zaleca się przynajmniej przez jakiś czas na słońcu do utrzymania w czystości uszkodzenia skóry i oparzenia.


Powrót do spisu treści

Oczyścić skórę tłustą

Niestety, tłustej skóry jest uważany za najbardziej problematyczne kosmetologów. Latem kłopoty są najbardziej oczywiste: są czarne plamy, rozszerzone pory, nieprzyjemny połysk … Uzasadniony Peeling pomaga rozwiązać niektóre z tych problemów. Dzielimy się z wami receptur z najbardziej skutecznych związków do leczenia skóry tłustej:

 • Jogurt i drożdże

Składniki: łyżka jogurtu, soku z cytryny i sok z marchwi, suszone drożdże, olej roślinny. Ostatni składnik nie ma potrzeby dodawać, jeśli skóra twarzy jest bardzo tłuste. Wymieszać wszystkie składniki, stosuje i masować przez dwanaście minut. Witamina ta peeling twarzy pomaga usunąć połysk i, co najważniejsze, nadaje skórze matowe wykończenie.

 • Z truskawek i soli

Skład: trzy łyżeczki soli grzywny, trzy zmiękczone średnie truskawki, świeże jest lepszy, ale w skrajnych przypadkach pójdzie i mrożone, dwie łyżki dowolnego co chcesz, oleju roślinnego (oliwa, słonecznik, sezam). Wymieszać składniki, a następnie delikatny ruch kołowy zastosować mieszankę na twarz. Masować kilka minut i pozostawić mieszaninę do delikatnego suszenia. Zmyć letnią wodą.

 • Jogurt, ryżu i zbóż herkulesowy

Składniki: płatki ryżowe i Hercules (ka), niektóre jogurtu bez dodatków. Mielenia w młynku do kawy, suche składniki, jogurt rozcieńcza się do stanu śmietana. Nałożyć na twarz i masaż przez kilka minut. Jak zmyć i nałożyć krem ​​do pielęgnacji.

 • Kiwi i olej roślinny

Składniki: małe kiwi, trochę oleju roślinnego. Zmiękczyć owoce, dodać masło, delikatnie do twarzy i masażu. Bądź ostrożny z tego przepisu: Kiwi – bardzo ostry owoce, jeśli przesadzić, można uszkodzić skórę. Z drugiej strony, peeling twarzy z niego bardzo skuteczne.

 • Soku z cytryny, miodu i otrębów

Skład: dwie duże łyżki płynnego miodu, taka sama ilość soku z cytryny, pół łyżeczki otrąb pszennych. Ogrzać miodu w łaźni wodnej, dodano do pozostałych składników. Stosuje się do twarzy masować pięć minut, a następnie przemyć wystarczająco gorącej wody.

 • Jogurt i fusy

Składniki: duża łyżka zmielonej kawy, taka sama ilość jogurtu bez dodatków. Wymieszać i nałożyć na twarz, masaż z niewielkim ciśnieniem przez dwie minuty. Spłukać.

Regularne złuszczanie w przypadku skóry tłustej efektu twarz będzie, co jest trudne do wyobrażenia. Ta uwaga i troska skórę zaakceptuje huk. Po pierwsze, zmniejsza się ilość zmian i stanów zapalnych, po drugie, znacznie zmniejsza połysk. Najważniejsze w tym przypadku – nie na relaks i nadal wykonywać procedurę bez zatrzymywania się tak szybko, jak zaczniesz widzieć rezultaty.


Powrót do spisu treści

Oczyścić suchą skórę

Sucha skóra twarzy jest nie mniej kłopotów niż połączeniu lub tłuste. To jest po prostu zupełnie inny problem. Niestety, ci, którzy mają tego rodzaju skóry, wieku przed ludźmi, jeśli nie zaczniesz dbać o siebie w dość młodym wieku. Podstawową zasadą opieki dla skóry suchej – dać jej tyle wilgoci, jak to możliwe. W tym celu, różne środki, które zatrzymują wodę w komórkach naskórka.

Właściciele suchej skóry nie jest konieczne, aby umyć się więcej niż dwa razy dziennie, i wskazane jest użycie specjalnego mleczko oczyszczające. Nie ignoruj ​​zarośla, są bardzo ważne dla skóry suchej, ale nie muszą uciekać się do tej procedury, często jedno lub dwa (jest to maksymalna!) Raz w tygodniu. Oto najlepsze przepisy na zarośla dla Ciebie:

 • Banan, miód i cukier

Skład: trzy duże łyżki drobnego cukru, dojrzałych bananów, małą łyżeczką miodu, ćwierć małej łyżeczki ekstraktu waniliowego. Rozgnieść banana, dodać pozostałe składniki, umieścić na swojej skórze i wmasować kilka minut. Głównym problemem z tego przepisu jest, aby oprzeć się pokusie i nie jeść powstałą masę do obierania. W każdym razie, zrobić podwójną porcję!

 • Mleka, twaróg i pomarańczowe i cytrynowe skórki

Skład: na małym wysuszone łyżką pomarańczowe i cytrynowe skórki uprzednio pokruszone dwukrotnie twaróg, kilka kropli mleka. Dokładnie wymieszać składniki, pocierając ruchy umieścić na lekko wilgotną skórę, w jaki sposób masować. Zmyć letnią wodą.

 • Miód, jaja i posiekane migdały

Składniki: starannie posiekane migdały w wysokości jednej łyżce tej samej ilości płynnego miodu i jaj. Wymieszać w ruchu kołowego i powoli zastosowanie mieszaniny do twarzy, które opuszczają go przez pięć do ośmiu minut, a potem, jak zmyć.

 • Mięta, brązowy cukier i imbir w proszku

Składniki: cukier brązowy (dwa duże łyżeczki), łyżka oliwek jakości oleju i stosunkowo płynnego miodu, trochę sproszkowany posiekanej mięty i imbir. Wymieszać, a następnie masuje twarz, stosuje się mieszaninę na krótko opuścić i zmyć go dużą ilością wody nie jest zbyt gorąco.

 • Winogrona i płatki herkulesowe

Składniki: sześć lub siedem puree winogron, łyżeczka pokruszonych płatków Herkulesa. Wymieszać i pozostawić do spęcznienia. Gotowy do nałożenia struktury na twarzy – można masować skórę, ale bardzo delikatnie i nie więcej niż pięć minut. Po tym zabiegu, po czym mieszaninę przemywa się.

 • Śmietana i sól morska

Składniki: łyżeczka śmietany i soli morskiej. Mieszanie składników, po czym mieszaninę stosuje masowane. Ten prosty peeling twarzy jest bardzo dobry przed peelingiem. Jeśli nie masz śmietanę, dopuszczalne jest stosowanie oleju lub śmietany – jak chcesz.

Najważniejsze, aby dbać o suchą skórę – nie przesadzaj. Jest to szczególnie prawdziwe w zarośla: jak pokazuje praktyka, jest dość łatwe do uszkodzenia powierzchni skóry suchej nadmiernego złuszczania. Jednakże, jeśli zrobione z umiarem, wynik będzie cię zadowolić.


Powrót do spisu treści

Oczyścić kombinacji skórę

Kolejny problematyczny rodzaj skóry. Stanowi on, jak można wywnioskować z nazwy, kombinacja suchą skórę na skroni i policzków tłuszczowych oraz na tzw T-regionu. Głównym problemem w tym przypadku – trzeba połączyć dwa rodzaje środków do pielęgnacji takiej skóry. Dobrą wiadomością jest to, że wraz z wiekiem, połączone typ skóry może zmienić normalne. Scrub do tego typu musi być wrażliwy i nie powinny zawierać zasady. Mogą być używane do trzech razy w tygodniu. Można zrobić takie kompozycje:

 • Tartej bułki, mleko i sody oczyszczonej

Składniki: czarny lub szary okruchy chleba, dwie łyżki kwaśnego mleka, dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Wlać mleko okruchy, dodać sodę i wymieszać. Przygotowanie zarośla, stosuje się go na twarz nasączoną wodą i delikatnie masować skórę. Jest to najbardziej skuteczna zarośla twarzy z cery. To nawilża suche obszary i głęboko czyści tłuste. Należy go stosować dwa razy w tygodniu. Taki skład jest wystarczająca do głębokiego oczyszczania, w połączeniu z należytą starannością i kremów to peeling daje niesamowite rezultaty.

 • Truskawki, miód i olejek migdałowy

Skład: duża łyżka zmiękczona truskawka, stołówka pół łyżeczki miodu i taką samą ilość oleju migdałowego. Jak mieszać, stosować na twarz i delikatnie masować przez kilka minut. Następnie powoli i obficie przepłukać.

 • Z pomarańczowych skórek i jogurt lub kefir

Skład: duży miele łyżka skórka pomarańczowa, ta sama ilość niesłodzonego jogurtu lub kefir. Wymieszać i nałożyć kompozycji na skórze. Masaż dla dwóch lub trzech minut, zwracając szczególną uwagę na T-zone. Spłukać.

 • Twaróg, mąka ryżowa, cukier

Skład: Ser łyżkę i drobno zmielony mąka ryżowa, pół łyżka oleju roślinnego (cukru), w tej samej ilości. Mieszać mieszaninę rozmieszczone na powierzchni i masażu przez dwie do trzech minut. Najlepszy ze wszystkich, to kompozycja nadaje się do pielęgnacji skóry mieszanej zimowego, jako składniki tłuszczowe tworzyć warstwę ochronną na skórze.

 • Z masłem, orzechami i jajkami przepiórczymi

Składniki: Dwie łyżki (więcej) orzechy ziemne, dwie łyżeczki masła, dwa żółtka z jajka przepiórcze. Stopić masło, wymieszać z pozostałymi składnikami, stosuje miąższ na twarzy, bardzo delikatnie wmasować i pozostawić na dziesięć do dwunastu minut. Obficie mycia.

 • Płatków Hercules, mleko w proszku i mięty

Skład: połowa lub dwie łyżki Hercules płatki dużej łyżki mleka w proszku i mięty. Szlifować płatków mięty w młynku do kawy, dodać mleko w proszku, rozcieńcza się niewielką ilością wody, umieścić na powierzchni skóry, wmasować kilka minut, a następnie spłukać. Ten orzeźwiający peeling twarzy może być stosowany w godzinach porannych, jest bardzo łagodny, a także poprawia cerę.

Prawidłowa pielęgnacja skóry mieszanej eliminuje ewentualne problemy i ułatwić Ci życie. Bez względu na to, jak trudne zadanie może wydawać się, poprosić o trochę cierpliwości, a twoja twarz będzie dziękuję nawet kolor i elastyczność.

Powrót do spisu treści

Wyczyść skóry normalnej

Jest to rzadkie i praktycznie bezproblemowy rodzaj skóry, która występuje najczęściej u młodych dorosłych (chociaż zdarza się, że na skórze skojarzonej, jak już wspomniano, do dorosłości zamienia się w normalny). Jeśli masz szczęście i masz ten szczególny typ skóry, nie zapomnij, aby go pielęgnować. Najlepszą wiadomością: ich skóra pojawiają się pierwsze poważne zmarszczki tylko po trzydziestu pięciu.

Najpoważniejszy błąd popełniony przez wiele właściciela skóry normalnej – jest nadmiar opieki. To jest nie do przyjęcia, ponieważ psuje zdrowej skóry normalnej, co czyni go bardziej kapryśna. W rzeczywistości ten rodzaj skóry wymaga gruntownego czyszczenia i łatwe w pielęgnacji funduszy. I, oczywiście, okresowo obierania. Jednakże, nie jest konieczne stosowanie nawet najlepszy (jak byś) peelingi częściej niż raz w tygodniu. Ale peelingi kompozycje, które są odpowiednie dla Ciebie:

 • Z skórka pomarańczowa, płatki Hercules i śmietaną

Skład: dwa duże Siekane skórka pomarańczowa, te same herkulesowe płatki miele się i chłodzi się śmietanę. Wymieszać składniki w celu uzyskania zawiesiny, który jest sprasowany być nałożona na powierzchni czołowej i pozostawić do wyschnięcia. Zmyć kompozycji czyszczącej fajne, ale przyjemne dla skóry z wodą, a następnie zastosować balsam światła.

 • Płatków Hercules i oleju migdałowego

Skład: duża łyżka płatków naziemnych Herkulesa, mała łyżka oleju migdałowego. Mix, umieścić na dwadzieścia minut, trochę masażu. Jak zmyć.

 • Mleko, jęczmień mielony i sok z cytryny

Składniki: łyżeczka mleka i jęczmienia ziemi, dwie łyżeczki soku z cytryny. Wymieszać, aż będzie gładkie i umieścić ciężar na powierzchni twarzy, pozostawić na dziesięć do piętnastu minut. Jak masować przemyć obficie.

 • Brązowy cukier i olej roślinny

Składniki: łyżeczka brązowego cukru i każdy olej roślinny. Wymieszać i masować dwa do czterech minut, umyj twarz zimną wodą.

Gdy stosowane właściwie, te zarośla normalna skóra stanie się miękka kolor matowy, rozliczone prawidłowo i przez długi czas ucieszy Cię swoją świeżością i pięknem.

Które z proponowanych przepisów, aby wybrać, oczywiście, zależy od ciebie. Ale przede wszystkim, nie zapomnij, aby określić właściwy rodzaj skóry, czyli najlepszych i najskuteczniejszych zarośla twarzy nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

load...