Ściółkowanie – nowoczesny sposób dbania o glebę

Zaprojektowany ogród, ogród lub małorolny – cenionych celem każdego ogrodnika – ogrodnik. Stała chęć na zamówienie, piękna i harmonii nieodłączne w ludzkiej podświadomości. I osiągnięcie go wywołuje uczucie zadowolenia i radości. Ale pojęcie „obszar krajobrazowy” oznacza nie tylko porządek na niego. Ponadto, to jest zdrowie wszystkich jego składników – gleby, roślin i stawy w ogrodzie. Tutaj mówimy o mulczowania – jedną z metod poprawy stanu gleby i roślin.

load...

Nie ma nic nowego pod słońcem. Mulczowania – jest to technika naturalnego zachowania równowagi wody w glebie i wygładzanie gwałtowne zmiany temperatury w nim. Ta metoda „zaglądał” z natury. Ponadto właściwa mulczowania gleby – niezawodną ochronę witryny przed chwastami.

Nowoczesny sposób dbania o ziemi

Mówiąc najprościej, mulczowania – ukrywa otwartym terenie w różnych odpowiednich materiałów. Mogą się znacznie różnić między sobą. Spread ściółka wokół roślin uprawnych, po przeprowadzeniu wstępnego podlewanie, pielenie i nawożenia. Użyte materiały ściółki są dobrze znane wielu ogrodników i ogrodników. W tym celu można zastosować ciemne filmową, trociny, torf.

Ostatnio pojawił się w sprzedaży w mulcz kory drzew iglastych. Ten materiał jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także piękne, co jest ważną cechą. Ściółka z kory sosnowej lub modrzewia – jest gotowy do użycia substancji. Przy jego pomocy można tworzyć strony mulczowania. To powinno być łatwe do dystrybucji na łóżkach ogrodowych grządek lub klomby. Materiał ten można używać do celów dekoracyjnych, na przykład, o rejestrację ścieżek lub placów zabaw dla dzieci i rekreacji.

Polska ściółka do roku 2000 oficjalnie nigdy nie używane. Ogrodników i ogrodników zainteresowane nowością i projektanci krajobrazu aktywnie przyjmuje doświadczenie wykorzystania ściółki w Holandii, Finlandii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Nie ściółka była używana przez długi czas i bardzo skutecznie. Podróży zagranicznych, wystawa krajobraz i Internet sprawiły, że działalność – wiodący rosyjscy specjaliści zaczęli powoli pracować z nową technologią ochrony gruntów. Jednak większość rolników i ogrodników, a jeszcze nie zorientowali się, co to jest. Wynika to z braku jasnych i szczegółowych informacji. Inna trudność polega na tym, że pod ściółkę oznaczało całkowicie różnych materiałów. A niektórzy ogrodnicy takie zróżnicowanie nie wejść, ponieważ nie odnoszą się do konkretnego towaru.

load...

Cała prawda o ściółkę

Pomimo faktu, że ściółka nie stosować tak dawno temu, że nabył już szeroką gamę mitów. Począwszy od hype pomidorów płytowych ważących kilogram, do grozy opowieści o Zniszczonej miejscu, gdzie nic innego nie rośnie. Ani jedno, ani drugie skrajne są bez fundamentu. Prawdziwą przyczyną problemów są błędy w pracy na ziemi. Jest to zły wybór lub niewłaściwe dawkowanie nawozu, sadzenie roślin, które nie nadają się do tej gleby i klimatu lokalnego, niewłaściwej opieki nad nimi, itd. Rozdrabniania się magicznie, koryguje wszystkie poprzednie błędy. To nie zastępuje ani nie zastępują pracę na miejscu, ale jest to znacznie upraszcza opiekę nasadzeń.

Zarządzanie czas letni

Czy kiedykolwiek zwracał uwagę, że w przyrodzie nie występują całkowicie odsłonięte obszary gleby? Ziemia jest stale daje życie wielu roślin, które otmiraya stworzyć naturalną ściółkę. Na jego daczy sadzimy tylko te rośliny, które chcemy zobaczyć tam. Ale, niestety, rosną nie tylko oni, ale również chwasty. Kiedy pojawiają się one, że proces zaczyna pielenie można kontynuować bez przerwy. Zaczynamy od jednego rogu na ogród lub ogród i kończy się w przeciwieństwo, wprowadzenie tej czasochłonnej romans ogromnego wysiłku. Ale aż dojdziemy do końca odcinka, trzeba zacząć wszystko od nowa. Chwasty są bardzo odporne rośliny, i pozbyć się go nie jest tak łatwo na nich.

W letnich mieszkańców w sezonie prawie nie ma wolnego czasu. Aby uwolnić się dla relaksu, warto rozważyć użycie materiałów do ściółkowania. Są one obsługiwane przez równowagę wody w glebie, hamuje rozwój chwastów. W praktyce oznacza to, że trzeba poświęcać mniej czasu na pielenie i podlewanie. I zwolnić godziny można wykorzystać do rekreacji, a nie ciężkiej pracy wytrzymałości.

Jak zastosować ściółkę?

Jeśli nigdy nie był zaangażowany w ściółkowania, wczesną wiosną – najlepszy czas, aby to zrobić. Sam zdecydować, gdzie będzie używany ten materiał: czy będzie to tylko klombów i kwietników, lub będziesz zasypiać i śledzi. W zależności od tego, trzeba liczyć wymaganą ilość ściółki. Ona są w różnych rozmiarach: mały, średni i duży. Wszystkie trzy rodzaje nadają się do wszelkich prac, ale eksperci radzą, aby użyć do dekoracji dużych powierzchni i torów.

Do rozdrabniania łóżka ogrodu i grządek lepiej jest wziąć materialną małych lub średnich kory sosnowej. Dekoracyjnych roboty mogą być wykorzystywane jako ściółka modrzew kora szlachetnego mahoniu bardzo atrakcyjny wygląd. Rozdrabniania materiałów z sosny i modrzewia w jego właściwości jest absolutnie równa. Jedyną różnicą mają tylko żywotność: Sosna stanu próchnicy rozkłada się w trzech lub czterech lat, a modrzew – dla czterech lub pięciu lat. To jest próchnica dalej doskonały pokarm roślinny.

Naturalnie, duża ściółka jest trwalsza niż małe. Przeciętny potrwa przynajmniej trzy lub cztery lata, a małe – tylko dwa lub trzy. Po rozkładu ściółki trzeba tylko wypełnić nową warstwę na szczycie starego. Składniki odżywcze z wynikowego humus będzie stopniowo wzbogacać glebę i rośliny odbędzie się cokolwiek, czego potrzebują.

Mulczowania odbywa się wiosną, przed chwastami. Pierwsza warstwa ma grubość co najmniej 5-7 cm. Jeśli chcesz do zapłodnienia, to musi być zrobione przed rozdrabniania. Jak pokazuje doświadczenie, materiał z kory nie całkowicie wyeliminować chwasty, ale one nie wystarczą, będą słabe, i nie będzie w stanie szybko rosnąć. Weed ich nie jest trudne. Ponadto ściółka z kory ma właściwość do wchłaniania wilgoci, na przykład podczas nawadniania lub deszczu. Po której będzie stopniowo dać go do roślin podczas suchej pogody. Więc chronić lądowanie zarówno z nadmiarem wilgoci i braku.

Obserwacje wskazują, że przy zastosowaniu ściółki potrzebne do podlewania jest zmniejszona kilka razy dziennie w razie potrzeby podlewania będzie wystarczająco podlewać raz w tygodniu. Można to zrobić bezpośrednio na wierzchu materiału. Prace nad rozdrabniania można przeprowadzić w późnej jesieni. Zaczynają gdy wysychają wszystkie chwasty. W zimie, warstwa ściółki wzrośnie do zmniejszenia ryzyka roślin zamrażanie. Na wiosnę, gdy zagrożenie minęło od mrozu i ciepła pogoda, warstwa ściółki może być zmniejszona. Jeśli zeszłoroczny materiał, przekształcony w próchnicę, nie było mało, można wlać nową warstwę o grubości do trzech centymetrów. Dosypki można zrobić o każdej porze roku – latem, wiosną lub jesienią.

Staraliśmy się odkryć wam wszystkie zalety stosowania ściółka w ogrodzie. Jest to nowoczesny sposób technologiczny do opieki nad ziemią, może znacznie zmniejszyć wysiłek potrzebny do przetworzenia go i lepsze wykorzystanie ich czasu i energii. Ponadto, stosowanie ściółki dla celów dekoracyjnych sprawia, że ​​można go używać w projektowaniu krajobrazu, które pomogą uczynić witryny piękne i dobrze utrzymane.

load...