Ścieżki w ogrodzie z własnymi rękami – dla wygody i wystrój

Zawartość:

Fascynacja projektowania krajobrazu jest dziś bardzo popularne wśród ogrodników. Coraz częściej przychodzą do zastąpienia łóżka ogrodowych grządek, ogrodów skalnych i trawnik. W obszarach rozmieszczone stawy i fontanny, wybudowane studnie i dekoracyjny altanka. I, oczywiście, wśród wszystkich tego człowieka splendor położył ścieżek i chodników.

load...

Utwory w ogrodzie potrzeb, przede wszystkim w celu ułatwienia poruszania się. Ale mogą też ozdobić go ustalić dodatkową notatkę w ogrodzie estetycznej symfonii. Do ich budowy, można zatrudnić pana, i można zrobić ścieżkę w ogrodzie z własnymi rękami. Utwory mogą być wykonane z drewna lub kamienia, cegły lub betonu. Technologia ich układania są podobne pod wieloma względami, a osobiście położyć ścieżki ogrodowe są bardzo zdolne do niemal każdego właściciela witryny. Ważne jest tylko, aby odpowiednio zaplanować je wybrać odpowiedni materiał, i zabrać się do pracy.

Ścieżki ogrodowe Plan

Aby śledzić harmonijnie wpisują się w ogólny styl architektury i ogrodów, powinny one być odpowiednio zaplanowane. Zarówno wizualnie jak i funkcjonalnie ogród podzielony jest na kilka stref. Głównym zadaniem ścieżek i szlaków – ułatwić drogę do budowli ogrodowych, łóżka ogród i łóżka. W zależności od ich przeznaczenia utworu powinien mieć inną szerokość, długość i kształt.

Jak obliczyć szerokość ścieżki w ogrodzie? Głównym „autostrada” prowadząca od bramy do domu iz domu do innych często odwiedzanych budynków (kuchnia, balkon, WC, stodoła, basen). Ich szerokość powinna wynosić około jednego do półtora metra. Utwory, które muszą chodzić mniej, to może być węższy – pół metra, metr. I dość wąskie (nie więcej niż pół metra) – ścieżki między łóżkami. Liczenie długości, nie trzeba szczególnie filozofować. Będzie ona określić odległość docelowego (chyba, że ​​jesteś zwolennikiem objazdów). Ale z kształtem przypadku jest nieco inna.

load...

Przy aranżacji ogrodu, ćwiczyć pewien styl i kształt ścieżki w ogrodzie powinny być rozwiązane w tym samym stylistyczną projektu. Na przykład dla klasycznego angielski lub japoński ogród stosownego prostym torze. Jeśli styl ogrodu lub poziomym można nazwać wioskę, to będzie wyglądać organicznie kręte i kręte ścieżki.

Ale większość ścieżek ogrodowych są układane na już wydeptaną ścieżką. I jest określana przez geometrię przeszkód napotkanych (lub ich braku). Dlatego kształt toru w tym przypadku lepiej nie zmieni – nadal będą iść tak przyzwyczajeni. Więc twoje plany w kolejności, a następnie być najtrudniejszym wyborem.

Wybierając projekt

Urządzenie pokrywające określa jego utwór. Tory mogą być monolityczny, zbiorcze i niewielkimi. To wszystko zależy od preferencji, zasobów i możliwości fizycznych.

Monolityczny utwór wykonany z cementu, betonu i asfaltu. Są trwałe, solidne i niezawodne. Ale! Jeśli się ścieżkę w ogrodzie własną rękę, dokładnie przemyśleć przed wyborem tej metody. To wymaga pewnej budowanie wiedzy i umiejętności. Dlatego (aby nie mieć katastrofalne skutki) nie eksperymentować.

Bardziej odpowiednim sposobem dla niezależnych urządzeń ogrodowych „autostrad” – luzem. Utwór, wystarczy wypełnić piaskiem, drewno ściółkę, żwir, kamyki lub żwir. Oczywiście, ta metoda wymaga również zastosowania przepisów budowlanych. Ale to jest całkiem możliwe, nawet bez udziału specjalistów.

I wreszcie, najbardziej rozpowszechnioną metodą dzisiaj – płyty chodnikowe. To gdzie masz fantazje poszaleć i artystyczne wzory! Śledzić i może utorować kamienia naturalnego (lub sztuczny) oraz drewno i płytki chodnikowe, i cegły. Więc co w końcu wybrać?

Wybór materiałów

Naturalne materiały – kamień, drewno, żwir i piasek. Piasek – najbardziej dostępnym materiałem. Utwory z niej uzyskuje się piękne i zadbane, ale nie na długo. Przynajmniej raz w roku trzeba zaktualizować te ścieżki.

Kamień uważany jest za najlepszy materiał do ścieżek ogrodowych. Kosztowny kamień arystokrata – granitowe, bazaltowe, marmurowe i porfir. Położył się utwory wyglądać bogaty i starannie. Ale w tym samym czasie mają znaczący wadę – zimę stają się bardzo śliskie. Pod ścieżkami takiego kamienia jest konieczne, aby położyć elektryczny system ogrzewania. Niższy stopień poślizgu (i koszt) różnią kamienie prostsze. Ten piaskowiec i wapień. Naturalny kamień jest sprzedawany w postaci kamienia wapiennego i Bruk. Inne materiały to oferuje szeroką gamę tekstur i bogatą paletę kolorów. Ale, niestety, ze względu na wysoką cenę, to nie jest dostępny dla każdego.

Bardziej demokratyczny ceny na żwir, żwir i kamyki. Na torach tych materiałów powinny być wybrane mniejsze kamienie, a na krawędziach, aby fortyfikacji. Są to (w przeciwieństwie do samego piasku) nie wymaga częstych aktualizacji, ale nie bardzo przyjemne dla bosych stóp.

Drzewo – specjalny materiał, „żywy i ciepły.” Stosuje się go w formie dziennika spillitu, tablice, żetony i ściółek. Trociny traktowane warstwy mulczowe i zagęszcza. Spila wykopane w ziemi, a deski są ułożone na legarach (barów). Główną wadą jest to, że drewno staje się wiotkie przed wilgocią. Można kupić doskonałe nowoczesne materiały wykonane z drewna – odeskowanie i ogród parkiet. Są one bardziej trwałe, ale również droższe.

Materiały syntetyczne – płyty chodnikowe, cegły, kamienia gruzu. Płytki chodnikowe są bardzo zróżnicowane pod względem formy i jakości. Jako sztucznego kamienia, jest łatwy w obsłudze, a więc jest bardzo popularny w budowie torów. Cegły można nazwać idealnym materiałem. On nie znikną, jest trwały i mróz. Ponieważ jest łatwy do składania wzory geometryczne.

Jak widać różne rodzaje ścieżek w ogrodzie są określone nie tylko w drodze ich urządzeń, ale również w materiałach do powlekania. Powłoka zależy od jakości ogrodzie „autostrad” w wielu aspektach. Wytrzymałość toru jest również pod wpływem technologii.

Technologia budowy

Mówić szczegółowo o procesie układania ścieżek w ogrodzie nie będzie – w tym celu są tutoriale. Jednak nacisk na wspólne danej technologii.

  • Fundacja. To jest najważniejsze w budowie ogród drogowego. Pod żadnym torze wymaga warstwę drenażową. Odwadnianie woda nie gromadzi się, a tym samym chroni powłokę przed uszkodzeniem.
  • Rów. Dla każdej ścieżki w ogrodzie trzeba wykopać rów, które zostaną podwaliny. Ponadto, rowek, toru muszą być traktowane z herbicydami. To nie pozwoli chwasty przeprowadzić swoją aktywną dzieła zniszczenia i obrażać swój estetyczny smak.
  • Krawężniki. One nie tylko poprawić wygląd torze, ale również w celu zabezpieczenia go z rozmycia i rozprzestrzenił się na boki.

To wszystko jest wspólne wymogi technologiczne. Ale dla każdego toru posiada własną, specjalną technologię. I za jakość konstrukcji jest konieczne, żeby go uczyć. Wtedy będzie można, jeśli nie stać się budowniczym, lub przynajmniej kontrolować proces kompetentnie.

Deseń

I na zakończenie chciałbym przypomnieć dekoracyjną część ścieżek ogrodowych, chodników. W szlaku bajkowego ogrodu kwiatów będzie przekształcić dowolny utwór. Umieścić krawężniki wzdłuż torów kolorowe jednoroczne, skromny hostów lub barwny hedgingowych. Ogród, aby stać się jeszcze piękniejsze, zorganizować oświetlenie. W tym celu mogą być umieszczone na krawędziach ścieżek ogrodowych światła zasilane energią słoneczną. To oświetlenie stworzy wspaniały efekt, dzięki czemu ścieżka ogród niemal magiczną ścieżką.

Wybór utworów powlekania, myśleć o tym, jak to może być wykorzystywane do celów dekoracyjnych: rozplanować w mozaice lub ozdoba, w połączeniu z trawy, dodać dyscypliny i geometrię. W każdym razie, urządzony chodnik w ogrodzie będzie nie tylko przejście dla pieszych, harmonijnym elementem ogród, wspaniałe szlaki. Pamiętaj, którędy Ellie poszła do Emerald City? Na żółtej cegły drogi. Ale to też ktoś zbudował …

load...