Samotna matka: zasiłek wychowawczy

Zawartość:

Jeszcze kilka lat temu, kobieta ma dziecko z nieprawego łoża i podniósł go sam, byli prześladowani i potępiony przez społeczeństwo. Te dzieci są celem dla kpin i drwin, dokuczanie ze strony rówieśników. Dziecko bez papieża uznano hańbą dla rodziny, oczywiście, że o wszelkich uprawnień dla samotnych matek w tym czasie nie mógł chodzić i mówić.

load...

Nowoczesne zwyczaje dramatycznie zmieniło, ale to nie znaczy, że dziewczynka bez męża teraz łatwo wychować dziecko. Oprócz psychologicznych problemów przez każdy mały człowiek, wychowany w rodzinie niepełnej, a istnieją trudności finansowe. Kobieta na tyle twardy, aby zapewnić siebie i swoje dziecko. Pomimo faktu, że ustawodawstwo przewiduje świadczeń socjalnych, nie wszyscy znają i wykonywania ich praw. Ponadto, ilość takich płatności nie jest zbyt duży, a czasami, aby uzyskać niewielką ilość na edukację dziecka, samotna matka musi poświęcić dużo czasu i wysiłku. Jednak każda kobieta powinna mieć informacje o tym, na jaki rodzaj pomocy od państwa, konieczne jest, aby policzyć i jak można to osiągnąć.

Status „samotna matka” w życiu i prawa

W dzisiejszym świecie, gdzie małżeństwo od dawna nie jest coś świętego, kobiet wychowujących dziecko bez męża, są bardzo częste. Jednak z prawnego punktu widzenia, nie każdy z nich może być słusznie uważane jako samotna matka.

Zgodnie z prawem, samotna matka rozpoznała kobietę, która urodziła i wychowuje dziecko bez ślubu. W tej samej kategorii spaść sytuacji, gdy brak jest wspólna deklaracja obu rodziców w celu ustalenia ojcostwa jeżeli rejestracja dziecka. W tym przypadku, w księdze rejestracji urodzeń Pipsqueak zapisywane na imię matki, we własnym zakresie i na swój wniosek, wskazując imię i nazwisko rodowe dziecka. Tak więc, w swoim artykule w ojcostwie box będzie myślnik lub „informacje podane zgodnie z jego matką.” W tym przypadku kobieta jest podany oficjalny certyfikat potwierdzający jego an_0. Jednakże, jeśli dziecko ma ojca, niezależnie od tego, czy mieszka on z nim czy nie, nowa teściowa nie może być rozpatrywany osobno. Ale ona ma pełne prawo do wytoczenia człowieka do uczestniczenia w życiu okruchy, na przykład, do sądu i odzyskać od niego alimentów.

load...

Obecnie istnieją często inne przypadki. Jeśli kobieta straciła małżonka, która jest wdową, nie jest rozpoznawany przez samotną matkę, odpowiednio, polegać na zasiłku miesięcznego nie jest konieczne. Jednak jej rząd pod warunkiem innej pomocy w związku z utratą żywiciela rodziny. Możliwe i ta opcja: mężczyzna opuszcza swoją rodzinę tak szybko, jak jego narzeczona wrócił do domu ze szpitala lub nadal jest na swoim miejscu. W tym przypadku, przyszła mama polegać tylko alimenty.

Eksperci zalecają, że po dokonaniu aktu urodzenia nie wskazuje nazwisko i nazwisko rodowe ojca, i po prostu opuścić tę kolumnę pustą. Wynika to z faktu, że jeśli papież wszedł w dokumencie, że w niektórych przypadkach – na przykład z Polski – kobiety będą musiały podjąć swoją zgodę na usunięcie dziecka. Taka sama sytuacja ma miejsce, gdy rejestracja dziecka w moms pobytowych – drugi rodzic musi wyrazić formalną zgodę. Jednakże, nie jest wadą: jeśli certyfikat pod „ojcostwa” pozostaw puste, a następnie w przyszłości dziecko nie będzie w stanie stać się spadkobiercą i żądać, aby umieścić swoją własność.

Jak widać, definicja pojęcia „samotna matka” zgodnie z prawem i w codziennym laika – to dwie różne rzeczy. Na przykład, wiele rozwiedziony kobiety, które mają dzieci, którzy nazywają się samotne matki. Jednak tak nie jest, bo to jest jedna rzecz – ścisłe literą prawa, a drugi całkiem – prosty mowy. Dlatego, niech nam ponownie przyjrzeć się bliżej w tych przypadkach, w których kobieta, która rodziła i podnoszenie samotnie dziecko mogą zalegalizować swój an_0:

 • Jeśli urodziła dziecko nie jest członkiem w tym czasie w związku małżeńskim, a ojcostwo nie zostało ustalone prawidłowo, czyli w sądzie lub dobrowolnie.
 • Również liczyć na dodatek miesięczny może być, jeśli urodziła dziecko po 300 lub więcej dni po oficjalnym rozpadzie Związku z ojcem pozostaje.
 • Dziecko urodziło się, gdy kobieta była żoną lub jeszcze nie przeszły przydzieloną liczbę dni (wymienionych powyżej) po rozwodzie, a papież nagrany małżonek (ex-mąż), ale ojcostwo zostało zakwestionowane przez nich. Ponadto ramionach nowo robione matki weszła w życie prawnej decyzji sądu o tym, że człowiek nie jest rodzicem.
 • Jeśli jest to nikt oficjalnie był żonaty, a przyjęte przez siebie lub przyjęła dziecko.

W ogóle, wdowy, rozwódki i kobiet, które są same w sądzie został pozbawiony praw ojcostwa mężczyzny, przyzwyczajonych do nazywają się samotne matki, w rzeczywistości, zgodnie z prawem nie są. Tak więc, pomimo faktu, że są one podnoszenie jedno dziecko lub więcej dzieci, bez męża, ale nie umieścić odpowiednią zapłatę. Zgodnie z prawem Federacji samotna matka pisze noworodka w jego imię i przydomkiem – opcjonalne.

Niestety, w naszym kraju wiele osób wie, co oni mają obowiązek, ale są świadomi swoich praw nie są w pełni realizowane. Kobieta z powyższego an_0u poprzez kontakt z ich miejsca zamieszkania do zabezpieczenia społecznego, otrzymuje odpowiednią korzyści, których wysokość jest ustalana przez państwo.

Fundamentalne prawa samotnych matek

Samotne matki polegać na prawie takie same korzyści dla narodzin dziecka, który jest powoływany i reszta kobiet wychowujących dziecko z mężem. Jednak należy pamiętać, że istnieją dwa rodzaje nich:

 • Jednorazowa dotacja federalny, który jest produkowany przez wszystkich, bez wyjątku, matek przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
 • Płatności z budżetu podmiotu RF. Ostatni z kolei jego normatywne i prawne dokumenty dotyczące ich własnego określenia rozmiaru i procedury mianowania świadczenia, wykonywać swoje środki z własnego budżetu.

Aby kobieta została oceniona pewną kwotę, po pojawieniu się na okruchy światła powinien skontaktować się z organami ochrony socjalnej w miejscu zamieszkania. Zatrzymajmy się na jakie korzyści są umieszczane nowo matkę:

 • Urlopu macierzyńskiego;
 • Ryczałtu przy urodzeniu;
 • Samotne matki pracujące miesięcznie płatnego urlopu w celu opieki nad dzieckiem opieki, dopóki miał sześć lat;
 • Ryczałtowe dziewczęta, które zostały zarejestrowane w zakładzie opieki zdrowotnej do dwunastu tygodni ciąży;
 • Miesięczne płatności na dziecko.

Korzyści, które są płacone samotnych matek różnią się od ich zwykłego rozmiaru. W różnych regionach Rosji, istnieją dodatkowe płatności do powoływania kobiet wychowywania dziecka bez współmałżonka w celu wsparcia społecznego.

Tak więc, z korzyścią miesięczne dziecko nowo mianowany matki, należy:

 • Najpierw przejdź do organów ubezpieczeń społecznych, do którego jest przypisane zgodnie z miejscem zamieszkania – zabezpieczający społecznym lub RUSZN – i napisać list;
 • Po drugie, aby zapewnić szereg dokumentów: akt urodzenia dziecka, zaświadczenie o składzie rodziny z obudowy, a także książki pracy, paszport i książki bankowego.

Należy pamiętać, że informacje o swoim rachunku zysków i strat powinny być podane w formie pisemnej. Ponadto, weryfikacja danych z was może wymagać zaświadczenia z księgowego w miejscu pracy.

Wsparcie państwa dla samotnych matek

Na jakie korzyści przewidziane samotne matki i ich wielkości, można znaleźć odwołując się do prawa „o państwowych świadczeniach dla obywateli z dziećmi”. W tym roku, kobiety wychowujące dziecko bez niczyjej pomocy, mogą liczyć na:

 • Kompensacja stopniowo rosnące koszty żywności, które są przeznaczone dla dzieci, które nie ukończyły trzech;
 • Pomoc rodzaj i miesięczne alimenty aż trzy lata;
 • Wolne pościel dla niemowląt;
 • Dla dzieci w wieku do dwóch lat wolnych od mleczarni i żywności dla niemowląt, które jest wydawane wyłącznie na receptę od lekarza w wyspecjalizowanych placówkach medycznych;
 • Gdy istnieje rozliczeń za wywóz śmieci i odpadów stałych żywności, a także ganki i lokalnej, dzieci do 1,5 lat nie są uwzględniane w łącznej liczbie osób mieszkających w mieszkaniu;
 • Studenci z rodzin niepełnych są gwarantowane darmowa dwa posiłki w jadalni;
 • Dzieci, które są podnoszone przez samotnych matek odbierać korzyści dla edukacji w szkołach sztuki, sportu, muzyki, sztuki i innych. Jednocześnie kwota płatności wynosi 30% niższa od wartości normalnej, która jest wykonana wszystkich innych studentów danej instytucji;
 • Państwo zapewnia pomoc w dostarczaniu bezpłatne leki dla dzieci w wieku poniżej trzech lat.

Zgodnie z obowiązującym prawem, matka, samotnie wychowującego dziecko ma prawo do takich wypłat i świadczeń, takich jak:

 • Miesięczny zasiłek na dziecko, a jego wielkość jest nieco wyższa niż ta, która jest wytwarzana przez innych kobiet zamężnych. Poziom dobrobytu materialnego samotną matką, a warunki życia nie są brane pod uwagę.
 • Płatności opieki nad dzieckiem w przypadku jego choroby, której wysokość jest obliczana w zależności od pewnych okolicznościach. Na przykład, jeśli istnieje w szpitalu dziecko, a następnie oblicza się biorąc pod uwagę czas trwania stażu matki. Kiedy leczenie ambulatoryjne świadczenia są wypłacane w całości w ciągu pierwszych dziesięciu dni, a jedenasty jest opłata w wysokości 50% wynagrodzenia.

Kiedy maluch choroba przedszkola matkę dostaje takie same korzyści w pełni przez cały okres przymusowego urlopu. Na przykład, jeśli były one od jednego tygodnia do dwóch, a następnie zapłacić za okres zostanie podjęta w wysokości piętnastu dni kalendarzowych, jeśli raport medyczny stwierdza, że ​​czas trwania leczenia nie jest konieczne, aby odnowić.

 • Jeżeli przedsiębiorstwo są jakieś redukcje personelu, samotne matki są pod ochroną państwa, które nie jest objęte zwolnieniem. Tak jak nie można usunąć nawet w związku z rozbieżnością na zajmowaną pozycją lub zmianą kierownictwa firmy.
 • Kobieta wychowywania dziecka bez małżonek jest uprawniony do dodatkowego rocznego urlopu w wymiarze co najmniej dwóch tygodni (wynagrodzenia nie został zapisany). W tym przypadku, może to potrwać go w dowolnym czasie dogodnym dla siebie.
 • W przypadku likwidacji prawa spółek przewiduje, że obecny lider jest zobowiązany do zatrudniania samotnych matek, kobiet w ciąży i kobiet, którzy mają dzieci w wieku poniżej trzech lat.

Bez względu na to, jak wiele osób w kolejce na mieszkania, priorytetem prawo do posiadania należy do nich samych matek. Ponadto, są one swobodnie zorganizować ich małoletniego dziecka w placówce na pełnym rezerwy państwowej. Co do szkół, nie jest dzieckiem, który wychował się bez ojca, darmowe posiłki i podręczniki mogą być przyznawane na podstawie decyzji dyrektora.

W każdej klinice dziecięcej samotna matka ma prawo do otrzymania od lekarza listę leków objętych świadczeń, których wysokość może być różna. Jednak dla drogich leków w większości przypadków, zniżka wynosi około 50%.

Regionalne biura rosyjskich matek wychowujących dziecko (lub dzieci) samodzielnie, w kolejności wydała darmo lub z częściowym wyjazdów dopłata do obozów zdrowotnych i sanatoriach nie rzadziej niż raz na dwa lata. Ponadto, pracownicy prefektur są odpowiedzialne za organizowanie sprzedaży ubrań dla dzieci.

Dodatkowe uprawnienia mogą być przyznane w każdym podmiotu Federacji samotnych matek, aby dowiedzieć się, gdzie można kontaktując się z zabezpieczenia społecznego.

load...