Salicylowego złuszcza w domu – postępuje słusznie

Zawartość:

Nowoczesna kobieta dąży zawsze i wszędzie wygląda oszałamiająco. To nie dotyczy tylko jej styl, ubrania i fryzury. W tym przypadku mówimy o piękno swojej skóry. Wszyscy wiemy, że równoznaczne z pojęciem piękna jest często młodzież. Ale poziom rozwoju kosmetologii w ostatnich latach wzrosła tak bardzo, że koncepcje te zaczynają żyć na własną rękę. Oznacza to, że aby wyglądać piękne i zdrowe, niekoniecznie powinny być klasyfikowane jako „osoby poniżej 35 roku życia.”

load...

Co my, kobiety, dotyczy w pierwszej kolejności? To prawda – na mojej twarzy. Stałe pielęgnacji skóry twarzy pozwala spowolnić naturalny proces starzenia i przedłużać okres młodości. Bardzo skuteczną metodą, aby odmłodzić i odświeżyć skóra łuszczy się. Procedura ta była znana w czasach starożytnego Egiptu i jego zastosowania do wykorzystania środków, które można policzyć na palcach. Do dnia dzisiejszego, jest duże zapotrzebowanie wśród pań, które nie obchodzi, jak wyglądają. Również dziś, przemysł kosmetyczny jest ogromny wybór produktów do peelingu chemicznego skóry.

Dlaczego musimy obierania?

Aby rozpocząć, zobaczmy, co jest istotą takiego peelingu. Ta procedura jest przeprowadzana przy użyciu różnych kwasów i jest skierowany do głębokiego oczyszczenia i odnowy skóry. Tak więc, przy zastosowaniu środków zobojętniających kwas, górną warstwę naskórka rozpuszcza się razem z martwymi komórkami. Działanie to powoduje, że skóra w przyspieszonym tempie do produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje odnowę komórek i poprawy ich struktury.

Salicylowego złuszcza w kategorii chemiczny jest jednym z pierwszych miejsc. To odbywa się za pomocą kwasu salicylowego, a ponadto składniki pomocnicze. Szczególną cechą tego leku jest to, że nie wnika w głąb skóry i ma silne działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Ze względu na szeroki zakres zastosowania procedury obierania na świecie, udało się zebrać sporo materiałów i uwag dotyczących zakresu jego skuteczności i wpływu na skórę.

load...

Pozwoliło to z góry przewidzieć możliwe konsekwencje peelingów. Ponadto okazało się, że ta procedura ma zastosowanie nie tylko do odmłodzenia starzejącej się skóry, a także leczenie chorób, takich jak łojotok, trądzik (pierwszego i drugiego stopnia), aktynicznego rogowacenia starczego lentigines i zaburzeń skóry mikroreliefu.

Ta skórka pomaga również wyeliminować wygląd podrażnienia i zatyka porów skóry. Po przeprowadzeniu tej procedury, normalizuje pracę gruczołów łojowych i wyrównuje cerę. Przy użyciu stężenia kwasu salicylowego w 15%, podczas obierania, jego działanie przejawia się jedynie w powierzchniowych warstwach skóry. Salicylowy obierania 30% roztwór kwasu działa mocniej, co prowadzi do wyrównania topografii skóry.

Tak czy inaczej, każda ingerencja w naturalne procesy organizmu człowieka ma swoje wady i zalety. Ciąża, laktacja, gorączka, zaburzenia integralności skóry, zaostrzenie opryszczki i oparzenia słoneczne są przeciwwskazania do peelingu.

Pozytywny strona tego typu jest to, że złuszczanie w nim odkształceń powierzchni eliminuje powierzchnię wieku i fotostarzenie, normalna praca gruczoły oleiste, porowate i podatne wysypki skórne. Salicylowego złuszcza w domu służy nie tylko do oczyszczania twarzy, ale także dbać o okładkach grzbiet dłoni, kolan, łokci i innych części ciała, która ma szorstką skórę.

Procedura ta odnosi się do liczby zakładów. Tylko profesjonalna kosmetyczka może trzymać go na najwyższym poziomie, z zachowaniem wszystkich norm zasad higieny i bezpieczeństwa, jak również obróbkę powierzchni warstwy kwasu salicylowego skóry w wyniku oparzeń i peelingu. Aby zapłacić za taką przyjemność mieć dużo pieniędzy. Jedna sesja obejmuje wstępną obróbkę skóry, jego odtłuszczania i normalizacji kwasowości, stosując preparat i neutralizację jej działania.

W domu,

Ze względu na fakt, że świat kosmetologii prezentuje nam nowych i bardziej dostępnych produktów dla siebie dbać, możliwe stało się przeprowadzenie peelingu oraz w domu. W tym celu wystarczy kupić spełnia Twoje potrzeby środki, dokładnie zapoznać się z instrukcją jego stosowania i leczeniu skóry siebie. Różnica między salonie i domowych zabiegów będzie się składać wyłącznie w intensywności działania leków. W związku z tym należy pamiętać, że w domu nie będzie w stanie osiągnąć takiego rezultatu z łuszczenie się skóry, jak to zrobi specjalistów w kabinie.

Specjalne urządzenia do wytwarzania leku do salicylowego peelingów można kupić w każdej aptece. Ten rodzaj pielęgnacji skóry jest bardzo podobny do każdego innego rodzaju skórki kwasowej. Na ogół, w domu peelingu przy użyciu kwasu salicylowego, którego celem jest proces normalizacji w tłustej z otwartymi porami i tendencję do pojawienia się wysypki węgorzy.

Zabronione

Jeśli zdecydowałeś się przejść salicylowego złuszcza się w domu, należy pamiętać o kilku prostych środków ostrożności:

  • Nie bez obierania rozpoczyna Próba nr reakcji alergicznych;
  • Nie obierać, jeśli istnieje podejrzenie układu sercowo-naczyniowego lub choroby psychicznej;
  • Wyrzucić skórkę w sezonie letnim;
  • Uniknąć przebarwienia skóry, eliminuje możliwość kontaktu ze skóry na światło słoneczne po skórki;
  • Nie opalać się przez co najmniej 7 dni.

 aplikacja

Aby rozpocząć, należy dokładnie przeanalizować szczegółowe instrukcje dotyczące stosowania leku, który został zakupiony i upewnij się, że wszystkie informacje przedstawione w nim nie powoduje dalsze problemy. Nie zapomnij o konieczności ekspozycji wszystkich etapach procedury salicylowego złuszcza. Tak, umieścić na swojej skórze, za pomocą których możliwe jest odpowiednio oczyścić i zmiękczyć. To jest po wszystkim antyseptyczne – będzie służyć jako ochrona przed niepożądanymi skutkami ubocznymi i działać jako odtłuszczania. Następnie należy umieścić na skórze uprzednio przygotowanego roztworu lub nabytego produktu kosmetycznego, którego głównym składnikiem jest kwas salicylowy.

Jeśli ściśle stosować się do instrukcji, to nic, ale z lekkim pieczenie lub mrowienie, poczuć. Po tym czasie w instrukcji, usunąć agenta ze skóry. Traktować go z żelu ochronnej, takiej jak z zawartością wyciąg z aloesu, aby szybko przywrócić skóry i ochrony przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Można również wystawiać skóry peelingu domowego przy użyciu pasty salicylowy. Należy pamiętać, że lek ten nie będzie pracować tak ciężko, jak przewidziano w kabinie. Zastosowanie niewielkiej ilości leku w przeliczeniu na suchą i oczyszczonej powierzchni, unikając okolic oczu i wygrzewania 15 minut. Po przemyć osad ciepłą wodą i zastosowanie środka zobojętniającego.

Przez 24 godzin po tej procedury w każdym przypadku, nie należy używać kosmetyków dekoracyjnych i nie dotykać twarzy. Staraj się unikać kontaktu z leczonej skóry na działanie promieni słonecznych przez kolejne kilka tygodni. Nie martw się, jeśli po lekkim zaczerwienieniem salicylowy skórki i obierania pojawiają się na skórze. Te drobne niedoskonałości zniknie, a skóra staje się gładka, świeża, bardziej młodzieńczy i zadbane.

Reprezentujemy Państwa uwagę inny sposób salicylowego złuszcza dla niego w domu.

Trzeba będzie się konwencjonalne tabletki kwas acetylosalicylowy i pół łyżeczki żel oparty na aloesu lub płynnego miodu (alergia lepiej zrezygnować z dodania tego składnika). Uprzednio rozpuszczonego w wodzie tabletki w postaci proszku miesza się z żelem i miodu. Doprowadzić tej mieszaniny, aż będzie gładkie i stosować na czystą, suchą skórę. Ta skórka przez 1 minutę należy pocierać skóry starannego ruch kołowy wzdłuż linii masażu. Unikać okolic oczu. Szczególną uwagę należy zwrócić na obszarze rozszerzonymi porami i czarnymi kropkami. Na koniec, należy usunąć pozostałą masę z powierzchni i traktuje go poslepilingovym środek ochronny.

Według skórki kwasu przepis w domu, w zależności od rodzaju skóry, postępowanie kilka razy w tygodniu mogą być przeprowadzone. Pożądane wytrzymać jeden kurs obejmujący 10 procedur. Zauważ, że ten przepis jest mało korzystne dla właścicieli małych i wrażliwej skórze. Na ogół jednak wyniki i pozytywnym – rozpuszczanie czarne kropki, oczyszczania, ograniczeń i następnie wyjaśnienia, poprawy cery, poprawiając elastyczność i wyrównywania warstwy na powierzchni skóry.

Każda procedura salicylowy skórka może wywołać pojawienie się zaczerwienienia, aw rezultacie – łuszczenie skóry przez tydzień. W zależności od indywidualnego typu skóry, ich intensywność może być różna. Nie należy martwić się zbytnio o niego – wszystkie niepożądane konsekwencje postępowania odbędzie się niebawem, najważniejsze, że nie pomogło. W żadnym wypadku nie należy usuwać siebie tyle płatków skóry.

Oprócz własnych kompozycji przygotowanych dla salicylowego peelingów można stosować gotowe środki kosmetyczne dostępne na szerokim rynku. Niektóre firmy kosmetyczne są częścią tych środków obejmuje nie tylko podstawowe salicylowy, ale także wiele rodzajów kwasów owocowych, takich jak kwas cytrynowy, jabłkowy, winogron, mleka, migdałów i glikolowy, co z kolei przyspiesza złuszczanie komórek rogowych. Ekstrakt z trzciny cukrowej, winogron i liści borówki, część takich kosmetyków, poprawia strukturę naskórka i wyrównuje odcień skóry.

środki gotowe wykorzystywane głównie do głębokiego oczyszczania skóry tłustej i problemu, ale nie mają wpływu anty-aging. Korzystanie peelingów kosmetycznych w domu wymaga wystawienia powyższej procedurze trzech kroków. Czas aplikacji – mniej niż 5 minut. Zakończyć procedura powinna być przez przemycie ciepłą wodą i gadżetów z wlewem rzędu lub zielonej herbaty.

Dobrze wiedzieć

Również ważne jest, aby nie tylko do peelingu skóry może być używany w domu, ale również w innych niespokojnych obszarach ciała.
Więc używać pumeksu i pilniki do paznokci może być łatwo i szybko w celu doprowadzenia skóra na podeszwach stóp. Jeżeli istnieją pewne zaniedbania, jest bardzo pomocne jest zastosowanie:

  • Sól morska z oliwek;
  • Mieszaninę 10 g drobno zmielonego płatków owsianych 25 g płynnego miodu oraz sok z cytryny pó;
  • Marchwi zmielonych płatków owsianych w stosunku 1: 3.

Aby usta były czerwone jak dziecko, powinny również zostać poddane obierania. Ale jak ta część ciała jest pokryta bardzo delikatnych warstwach skóry, należy być bardzo ostrożnym przy użyciu specjalnych narzędzi. Najbezpieczniej byłoby aplikowanie na ustach trochę kandyzowanych miód. Po upływie 15 minut, należy lekko przetrzeć szmatką.

Pytania i odpowiedzi

Wracając do naszego salicylowego skórki. Najczęściej zadawane pytanie na ten temat jest „jak często należy narażać skóry salicylowy skórkę w domu?”. Odpowiedź brzmi – to zależy od rodzaju skóry. Ponadto ten rodzaj peelingu, a nawet wykonane w domu, mogą być klasyfikowane jako łagodne. Dla skóry tłustej i mieszanej wolno używać salicylowy obrać kilka razy w tygodniu. Ale sucha skóra może wytrzymać tylko 1 zabieg na 2 tygodnie.

Aby osiągnąć wspaniałe rezultaty powinny wziąć pełny kurs, a to nie jest ani więcej – nie mniej niż 10-15 procedur. Ale oczyszczanie, dezynfekcja, zwężenie porów skóry, normalizacja gruczołów łojowych, zapobiegając tworzeniu się zaskórników i trądziku, równy cera zostaną dostarczone do Ciebie.

W leczeniu chorób skóry w domu powinny być trzymane psychicznego uwagę taką informację. Do leczenia łojotoku, trądziku i powinny być wykonane obierania pomoschyu15-25% roztwór kwasu salicylowego o 1 co 1-2 tygodnie, przez 4 miesiące. Aby pozbyć się nadmiernego rogowacenia równomiernie 7 salicylowego zabiegi skórki przez 2 miesiące. Przebarwienia skóry będzie mniej widoczny jeśli 8 razy przez 2,5 miesięcy na obieranie użycia 25% kwasu salicylowego i rozjaśnianie śmietanę.

Salicylowy skórka jest odpowiedni dla różnych grup wiekowych, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Ponadto, jest on wskazany dla wszystkich pacjentów, którzy mają problemy ze skórą. Jest całkowicie bezpieczny do stosowania na ciemnej skórze. Wszelkie konsekwencje wynikające ze stosowania kwasu salicylowego dawna badane, a ewentualne skutki uboczne nie są niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

 

W związku z tym, należy zacząć dbać o swoją skórę już od najmłodszych lat, ponieważ jest codziennie narażona na bardzo szkodliwych czynników. Powrót do zdrowia skóry, urody i byłego młodzieży – jest poważnym i żmudne. Mamy nadzieję, że te wskazówki będą bardzo przydatne dla Ciebie.

load...