Sałatka śledziowa pod futrem: Klasyczny przepis

Zawartość:

Wśród przystawek szczególnie popularne w czasie wakacji korzystających z klasyczną polską sałatkę z solonego śledzia i gotowanymi warzywami. Muszę powiedzieć, że każda rodzina utrzymuje swój oryginalny przepis. Niemniej jednak, nie jest uznawane i tradycyjnej wersji.

load...


Powrót do spisu treści

Co jest potrzebne do gotowania posiłków

Przede wszystkim, trzeba zaopatrzyć się w artykuły spożywcze. Proponowana lista składników stanowiły 10 porcji sałatki „śledź pod futrem”.

W zależności od liczby użytkowników jest zmniejszone lub na odwrót, w celu zwiększenia ilości dozowania składników.

  • 500g solonych filetów śledziowych;
  • 2-4 buraków;
  • 4-5 bulw ziemniaka;
  • 2-3 marchewki;
  • 4-5 jaj;
  • Cebula – 1 szt.;
  • 250 g majonezu lub kwaśnej śmietany;
  • Konserwy zielony groszek;
  • Świeżej pietruszki.

Aby przygotować sałatkę CLASSIC ma potrzeby dodawania soli, ponieważ jest już obecny w solonych filetów śledziowych. Zdobyć lepiej nie filety i całe solone ryby, ponieważ jego mięso jest bardziej czuły . Oczywiście potrzeba do spędzenia czasu na usunięcie kości i skóry, ale smak będzie dużo ładniejszy.

load...

Warzywa, z wyjątkiem cebuli, trzeba gotować, aż gotowane. Gdy ostygnie, muszą obrać i zetrzeć osobno na grubej tarce. Jaja gotowane na twardo i pozostawia do ostygnięcia w zimnej wodzie. Tak będzie łatwiej usunąć z muszli.


Powrót do spisu treści

Jak zrobić danie

Na posiłki trzeba przygotować piękną płaską płytę lub specjalnego seledochnitsu. Warstwy zaczynają rozprzestrzeniać się do filetów śledziowych. Cięcie może być mały lub bardzo duży, to wszystko zależy od kochanki uzależnienia. Starannie plasterkach śledzie na talerzu, jest smarowane z majonezem.

Drugą warstwę układa cebulę. Cięcie musi być cienkie pół-ringi. Aby zapisać warzyw z ostrym smaku gorzkiego, zaleca się parzyć wrzątkiem pół-ring. Jak długo przechowywać cebulę w gorącej wodzie nie powinno być, to straci chrzęst.

Następnie umieść ziemniaki starte na grubej tarce. Za nim są warstwy marchwi i białka jaja i puree dzięki dużej tarce. Każdy położył warstwa musi być smarowane z majonezem. Górna część służy startego buraka. Sałata jest już prawie gotowy. Pozostaje zrobić świąteczną dekorację.

Zazwyczaj, układanie ostatniej warstwy buraków tworzy ręce gospodyni danie. Powierzchnia jest pokryta majonezem i posypać obficie żółtka jaj, zgnieciony na okruchy. Można zrobić ubrany śledzia z groszkiem, które zdobią powierzchnię, kładąc oryginalne wzory. Można po prostu posypać danie posiekaną pietruszką. Niektóre gospodynie wolą gotować śledź pod futrem nie z majonezem i kwaśną śmietaną. W tym przypadku, można wykonać do smarowania warstw specjalnego sosu śmietany z dodatkiem mielonego czosnku i kilkoma kroplami soku z cytryny.

Bez względu na to recepta została wykorzystana, Ubrany Śledź powinien stać kilka godzin w lodówce, tak, że wszystkie składniki są moczone w sosie. Dlatego trzeba przygotować potrawę z wyprzedzeniem.

load...