Sałatka «Czapka Monomacha”

Sałatka Czapka Monomacha uzyskała takie nietypowe imię dla bardzo banalnego i prostego powodu – i to jest jego wygląd, po prostu naturaliziruyuschy cap Monomakh księciem.

load...

W celu przygotowania tej sałatki, trzeba zaopatrzyć masę twórczej pracy i cierpliwości (sałatka określone warstwy i wymaga dużej dokładności, aby utworzyć formularz w formie kapeluszy), a także wystarczająco dużą liczbę produktów. I w końcu rezultat przyniesie ci tylko pozytywne emocje i dumę w gotowym „królewskim” sałatka z pięknymi widokami i bardzo apetycznie.

Pomimo, tego, że na świecie „high gotowania” Uważa się, że ponad cztery składniki w sałatce nie powinno być – sałatka Czapka Monomacha jest „wielki” i przyjemny wyjątkiem. A wszystko z powodu królewskiej zniżania sałatki powinny być dużo imponująca i obfite!

Pomimo faktu, że proces zbierania, przygotowuje wszystkie niezbędne składniki do sałatki Czapka Monomacha zabiera dużo czasu – nie zatrzymuje się wielu „gospodyń domowych” wakacje na drodze do osiągnięcia tego celu: „. Zaskakiwać i zadowolić gości lub świąt”

Dekoracje stołu

Sporządzanie menu na małe lub wielkie święto – to zawsze proces krępujące. Zatrzymaj się na sałatki, sałatka z paluszków kraba i ziemniaków – nie jest rozwiązaniem w przypadku, gdy chcesz zaskoczyć i przyjemnie zaskoczyć swoich gości. Przez długi czas, aby wędrować w myślach i nie rozwiąże zagadkę „kulinarne”, oferują pobyt w godnej i niepodważalne prawo wyboru – to włączenie do świątecznego menu tabeli Czapka Monomacha za sałatkowy.

load...

Ta sałatka jest sprawdzony, jest wydarzeniem spośród wszystkich potraw i natychmiast przyciąga uwagę zwiedzających. Udekorować takiego niezwykłego „królewskim” stole sałatka, można „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”. Po tym wszystkim, oprócz atrakcyjnego, niezwykły, bogaty wygląd, da również wiele przyjemnym i niezapomnianym odczuwaniu smaku. Sałatka dzięki jej wystarczająco szybko pożywnych składników zaspokoi swoich gości głodu.

Odmiany sałaty „Czapka Monomacha” Dziś można znaleźć niemal niezliczone, ale wszystkie z tych przepisów jest jedna cecha – gotowy sałatkowy w większości przypadków ma kształt i wygląd czapki, która jest bogato ozdobione różnego rodzaju „kamieni” i „futro”. A wszystko to apetyczny wygląd i naturalność obrazu pomaga przekazać składniki, które zostaną omówione poniżej.

Cóż, teraz proponujemy zacząć bliżej do badania kilku odmianach gotowania high-end i surówką godne waszej uwagi.

Pierwsza wersja sałatki „Czapka Monomacha”, najbardziej ulubionym wśród gospodyń domowych

Dla pierwszego wariantu gotowania sałatka Czapka Monomacha, trzeba będzie:

 • Ziemniaki – 3 szt.;
 • Burak – 1 szt;.
 • Jaja – 3-4 szt.;
 • Ser twardy – 100-150 gramów;
 • Wieprzowina – 300 g;
 • Marchew – 1 duża;
 • Nasiona granatu (granat);
 • Zielony groszek (do dekoracji);
 • Orzechy włoskie – 50 g;
 • Czosnek – 1 ząbek;
 • Majonez;
 • Sól.

Przygotowanie:

Ugotować ziemniaki i buraki. Po ochłodzeniu – tryb nocny i warzywa na grubej tarce. Włożyć ziemniaki i buraki w różnych płyt. Surowy umyte i szczotkowane trzy marchew na drobnej tarce. Tryb kostki mięsne i gotować (można julienne). Jajka ugotować, czyste i natrzeć na grubej białek tarką i żółtek jaj – na drobnej tarce. Gotowe części jaj – nie mieszać, a łóżko w różnych płyt. Trzy sera na małym lub dużym tarce. Czosnek przepuszczany przez prasę czosnek, wymieszać z majonezem. Orzechy zmielić na proszek przy użyciu młynka lub miksera.

Tak więc, część przygotowawcza się skończyła, teraz idziemy do głównej i końcowej fazie – rozplanowany i dekorowanie sałaty. Każda warstwa będzie smarowane majonez z czosnkiem, nie zapominając o okresowości tych warstw trawienia.

Ziemniaki – buraki – pół na pół marchewki – połowa orzechami i pół mięsa – pozostałe ziemniaki – żółtka – pół ser – pozostałe mięso – pozostałe – majonez marchew w ilościach obfitych.

Dekoracji:

Wzdłuż dolnej krawędzi brzegu sałaty zrobić ser (ser topiony z majonezem lekko). Na wierzch posypać tartym serem, białka jaja i posiekane orzechy włoskie. Aby utworzyć koronę na szczycie sałatka – pokroić cebulę na pół zygzakiem. Z jednej warstwy bazowej ciągnąć seredinok i zostawić 2/1. Powstały „korona” umieścić na wierzchu sałatki i wypełnić go z nasion granatu. Począwszy od „korona”, a kończąc, dolną krawędzią „czapki”, zaczynają się rozprzestrzeniać pozostałą sałatkę z pestkami granatu i diamentów, pocięte z buraków. Po dekoracji sałatki jest lepiej umieścić w chłodnym miejscu przez 8-12 godzin, tak że obecnie.

Tuż przed podaniem – do „cap” Umieścić groszek i sałatę wzdłuż obręczy wokół jego obwodu (m.in. Fantazję). Wszystko Bon appetit!

„Czapka Monomacha”, drugi przepis

Drugi sałatki Czapka Monomacha – przepis trwa około 30-40 minut. Składniki takie jak sałatki opcja wymaga niewiele.

Tak, trzeba będzie:

 • Gotowane ziemniaki w mundurkach – 2-3 szt.;
 • Gotowane mięso (kurczak, wieprzowina) – 500 gr;.
 • Jaja – 4-5 szt.;
 • Orzechów włoskich – 200 g;.
 • Sery – 200 g;
 • Duża marchewka – 1 szt;.
 • Granat – 1 szt;.
 • Majonez.

Pierwsze przygotowane:

Podobnie jak w pierwszym przykładzie wykonania, składniki złożyliśmy warstwy, przy czym warstwa promazyvayut majonezu. W procesie gotowania i nie zapomnieć o postaci oddanie trochę sałatki (a cap).

Zacznijmy:

 1. Ziemniaki (wstępnie gotowane i starte na grubej tarce).
 2. Gotowane mięso, pokrojone na małe kawałki.
 3. Jajka na twardo (rozkruszone lub startego na grubej tarce). Zapoznaj się z jaja nie są, jak pojawi się potrzeba
 4. Do dekoracji.
 5. Orzechy Podroblennye.
 6. Surowe marchewki (trzy na drobnej tarce).
 7. Sera (startego na grubej tarce).
 8. Majonez w ilościach obfite, który jest całkowicie pokryte z „kapelusza”.

Udekoruj sałatki:

Pozostałą jaj sałatki posypać dolną krawędź (do prototypu fur) i zrobić kopiec na szczycie jak korony, granat pionowo od góry do dołu Dekoracje „cap”, a wszystko posypać niewielką ilość orzechów.

Bon appetit!

Trzecia wersja sałatki „Czapka Monomacha”

Trzeci przykład wytwarzania jest bardzo prosty i szybki, i różni się tylko o zmienionej składników, gdzie jego technika gotowania (wprowadzenie kilku warstw) jest taka sama. Więc idź prosto do składników i natychmiastowego przygotowania:

 1. Warstwa – kiełbasa (200-300 gr.), pokroić w paski;
 2. Warstwa – smażone Orzech (200 g), grubo posiekane;
 3. Layer – gotowana marchew (3-4 szt.), startej na drobnej tarce;
 4. Warstwa – jaja gotowane (3 szt.) na drobnej tarce;
 5. Wszystko zalać majonez i bogato ozdobić nasion granatu, śliwki i rodzynki.

Bon appetit!

Zaleca się przynajmniej raz spróbować przygotować sałatkę – a zobaczysz, że jest zasłużenie ozdabiać swój stolik, a goście będą zadowoleni z ciebie też!

load...