Sadzenie truskawek i opiekuńczy dla dobrych zbiorów

Pierwszy sezon jagody! A co aromatyczne i soczyste, słodkie i piękne! Korzyści z tego jagód też wszystko słyszał. I witaminy C w nim niż w cytryny. I wapnia w mleku i przeciwutleniacze, takie jak zielona herbata … przydatne i smaczne, ciekawych dla kucharzy i ogrodników – nic dziwnego, że stał się popularny kultura naszych stron kraju!

load...

Nawiasem mówiąc, truskawki są bardzo często (i błędnie) nazywa truskawka. Chociaż truskawki i truskawki wyższe i pozostawia ona lżejsze i mniejsze jagody. Ale tutaj jest duża różnica w uprawie nie jest przestrzegana. Truskawka czy truskawkowy – sadzenie i opieki nad nimi są praktycznie identyczne. Dlatego nie znajdziemy wszystkie subtelności botaniczne i wspólnego mówić o owocach rosnących zasad.

Jak rosną truskawki na swojej stronie (truskawki)? Rozważenie możliwości sadzenia i pielęgnacji, gwarantując doskonałą truskawka upraw lub truskawki (jak to nazwać).

Które gwarantują dobre plony? Właściwie dobrana odmiana, dobrze przygotowane miejsce sadzenia właściwy i rzetelne opieki. Więc …

Wybierz ocenę

Odmian truskawek i truskawki w obfitości. Hodowcy tutaj pracowali na chwałę! Co nie oferują nam centra ogrodnicze i szkółki. Jagody różny dojrzewania, różne rozmiary, różne plony różnych kształtach i smak. Tu jednoznaczne rada dać to po prostu niemożliwe. Każda odmiana ma swoje zalety. Najlepiej jest wybrać rosnąć w ogrodzie uwolnionych odmian. Są one najlepiej przystosowane do warunków klimatycznych panujących w poszczególnych regionach. Poniżej znajduje się skupić na własnych celach i smaków. Wybierz różnorodne czas dojrzewania, pod względem wydajności, stopnia słodkości jagód.

load...

Można oczywiście kupić odmian elitarnych w szkółkach. Ale warto to robić tylko dla doświadczonych ogrodników. Jeśli po prostu zacząć realizować swoje hobby ogrodnictwo, stop wybór na lokalnych odmian. Z nimi i mniej kłopotów i ryzyka.

Ale bez względu na gatunek wybrać, podjąć uprawę truskawek powinien sumiennie.

Gotowanie lądowanie miejsce

Po pierwsze, jest to miejsce, do wyboru. Do sadzenia truskawki najlepiej nadaje gleby lekko kwaśny lub obojętny. A Place w klombie powinno być słonecznie i płaskie. Jednak łagodne stoki południowo-zachodniej nadaje się również do plantacjach truskawek. Truskawka nemorozoustoychiva dobrze zimuje tylko pod śniegiem. Więc wybrać dla niej miejscu lądowania, gdzie nie będzie gromadzić i zimne powietrze wieje śniegu. Nie nadaje się do truskawek i wilgotnym miejscu.

Przed łóżka urządzenie leczenia gleby azotan amonu (200 g na 1 m kw.) I wszystkie herbicydy.

Dla plastra truskawkowym kopać ziemię, rozluźnić jej widły i grabie wygładzić. Wykopać łóżko posypać dwoma centimetric warstwę piasku. Spowoduje to utworzenie niewygodnych warunków do powstania (i pozostanie) w swoim ślimaków truskawek i ślimaki.

Wybór czasu lądowania

Posadzone truskawki mogą być od wczesnej wiosny aż do jesieni. Na wiosnę, na początku sezonu letniego – im szybciej, tym lepiej (w zależności od klimatu). Na jesieni trzeba mieć czas sadzenia truskawek na dwa lub trzy tygodnie przed pierwszym mrozem (również w zależności od regionu).

Najlepszy czas na sadzenie sadzonki zakupione – jest wiosna (od połowy lipca). Ujmując to pożądane w pochmurnej pogodzie. Oraz w jasny i upałów – w godzinach wieczornych. Jeśli siedzą truskawka wąsy, to powinno być zrobione po wąsy całkowicie dojrzała – od końca lipca do września. Wykopuje każdy wylot z dużą bryłą ziemi. Ta zmiana będzie mniej traumatyczne dla truskawek.

Nasiona wysiewa się w domu (lub w szklarni) w lutym i marcu (wraz z innymi kapusty). Na otwartych kiełkami obszar od nasion posadzonych w maju. Sadzonki mogą być uprawiane w lecie (w ogrodzie pod folią). Młode krzewy są osadzone na stałe miejsce w sierpniu.

Wybór metody uprawy

Są trzy typy materiałów sadzenia plastra truskawki:

  • Kiełki (wąsy)
  • Delenki przez dorosłego krzewu,
  • Nasiona.

Jeśli nie mają na celu rozwijać coś wyjątkowego, to odpowiedni materiał dla swoich plantacjach truskawek są młode rozety. Pojawiają się one w licznych wąsy dojrzałych roślin. Te wąsy można znaleźć w obfitości na jego (lub sąsiedztwa) łóżkach. Zazwyczaj zrywać wąsy. Ale dla reprodukcji zostawić je w najsilniejszych i produktywnych krzewów.

Inną możliwością sadzenia truskawki – dzielenie. W ten sposób często propagowane brody truskawki. Silny i zdrowy krzew jest podzielony na kilka części, które są następnie zasadzone w nowe łóżka.

Do uprawy truskawek stosowania powtarzające i nasion. Takie truskawki sadzarki jest również odpowiedni do rzadkich lub nietypowych odmian. Ponadto metoda ta gwarantuje zdrową roślinę. Ale sadzenia nasion truskawki metoda jest bardzo czasochłonna. Od siewu do pierwszego zbioru trwa długo. Więc ta metoda nadaje się ogrodnicy też bardzo cierpliwy i bardzo entuzjastyczne. Większość woli nie szczególnie uciążliwe podejście i szybki plon. Dlatego jesteśmy sadzenie truskawek na swoich działkach często wyrasta z wąsami.

Przygotowania sadzonek

Truskawki (truskawki) zawiera utajony cechy. Większość krzewów owocujących dać trochę wąsy. Ale zielonych i obfite wąsy na pozycji, na której chcę uszczknąć i wąsy, skąpy na jagody. Dlatego, wąsy jeszcze lepiej wziąć od mniej bujne, ale bardziej wydajnych roślin.

Gniazda powinny być dobrane bardzo duże (większe niż w bawełnę, tym większe jagody na nim). Nauczyć się rozróżniać genetycznie małe wąsy z innego nevyzrevshie (a więc mniejsze). Genetycznie małe prawdziwe liście zostały już utworzone w korzeniach. Drugi w swoich skromnych korzeni wielkości nie masz jeszcze. To takie wąsy możliwe jest rosną wysokie plonowanie roślin.

Sadząc truskawki użyjesz wylot zakorzenione, powinny one być starannie kopanie z małą bryłą ziemi i natychmiast przeniósł się do nowej lokalizacji.

Nabyte siewki przed sadzeniem należy przepłukać. W celu przygotowania tego roztworu trzy łyżki soli, łyżeczkę siarczanu miedziowego i 10 litrów wody. Zanurzyć sadzonki niej przez 10-15 minut, po czym płucze się czystą wodą.

Prick off

Łóżka są sadzone wylot z trzech lub czterech liści. Tuleje uprawy do studzienek, w odległości 25-30 cm odległości między rzędami .. – od 60 do 90 cm, jest bardzo ważne, aby gniazda serce (leaf spot) wzrostu był równo z ziemią. W przeciwnym razie, krzew lub gnije lub wysycha. Aby korzenie są dobrze traktowane, można wypełnić dziurę i to kopiec ziemi posadzone sadzonki prisypaya.

Po posadzeniu, woda truskawki muszą natychmiast. Pierwsze dwa dni krzewy muszą być chronione przed słońcem (kawałki papieru okładki). Następnie przez tydzień, dwa lub trzy razy dziennie do wody z konewki (do sadzonek zaczął dobrze). To będzie na tyle, aby wlać nowy klombu raz w tygodniu. Jeśli nagle decydują się młode krzewy kwitną, łodygi kwiatowe powinny być usunięte (cały czas).

W sierpniu, łóżko z młodą underwool truskawki trzeba kilka razy i zamulchirovat w październiku. Prawidłowo posadzone sadzonki na zimę stał się silny i krzaczaste krzewów, które zapewnią im dobrą zimowania i pierwszego zbioru.

W trosce o truskawek

Mówiąc: „to, co dzieje się dookoła, przychodzi”. Do uprawy truskawek „wysiewanie” trochę. To Berry jest dość kapryśne i wymagają ciągłej uwagi i opieki. Istnieją ogólne zasady właściwej opieki dla truskawek. Zasadniczo one sprowadzają się do podlewania i pielenia.

Podlewanie. Bez nawadniania nie będzie to dobre żniwa. łóżko w lecie z truskawkami szybko wysycha. Dlatego najlepiej jest zamulchirovat. Do tego pasuje sianie skoszona trawa trawnik, trociny. Dekompozycja między krzakami mierzwa zatrzymuje wilgoć i jagody będą chronić przed gniciem.

Chwastów. Oczywiście, chwasty nie są śmiertelnymi wrogami truskawek – nadal wyszła z lasu, gdzie rośnie w trawie. Ale mogą mieć wpływ na jakość plonów. Dlatego, jeśli chcesz się rozwijać duże i soczyste jagody, odchwaszczanie, niestety, jest to konieczne. Pomimo faktu, że truskawki bardzo dobrze tłumi chwasty, trzeba usunąć trawę między rzędami, aw krzakach.

Stare liście. Musimy stale zbierać truskawki liści zaczerwienienie. Zatem krzewy zostanie odmłodzona. Pożądane jest również, aby przeprowadzić radykalne i odmłodzenie. Aby to zrobić, po 3 tygodniach po zebraniu jagody kosić wszystkie liście. Za co? Do stymulowania wzrostu, zwolnienie z infekcjami i szkodników rozliczenia. Ściśle mówiąc, koszenie nie może być wywołana działaniem niezbędnym. Ale w niektórych przypadkach nie zaszkodzi. I z pewnością nie zaszkodzi z nim nie będzie.

Po przecięciu i zbieranie liście powinny być traktowane z płatów krzaków przed chorobami i szkodnikami zapłodnienia truskawki nawozów.

Nawozami trzeba być ostrożnym. Z nadmiarem nawozów azotowych (takich jak obornik) na swoich łóżkach ogrodowych kolei dużych zielonych krzewów z małych jagód. Dlatego lepiej tuż przed sadzeniem, aby mała ilość zgnił kompostu lub obornika. Zastosowanie jako popiół karmienia.

Truskawka „płodozmian”

Dla wykształconych uprawy truskawek, należy pamiętać, że na swojej stronie.

Następnego lata po wysianiu (pierwszy rok owocowania) truskawka daje dobre, ale nie najwyższą wydajność.

Żniwa-powtarzanie jest najliczniejszym: jagody są liczne i duże.

W trzeciej klasie owocowania jagody są nieco mniejsze, ale wydajność nie jest zmniejszona. Dzieje się to w czwartym roku: żniwo jest niższa i kurczy jagody.

Więc po trzech zbiorów (cztery lata w jednym miejscu), truskawki są usuwane.

Tak więc, aby zachować i dobre żniwa trzeba mieć trzy łóżka truskawek: pierwszy, drugi i trzeci rok owocowania. Nowy zakład truskawka jest pożądana nie tam, gdzie wzrosła. Zostań truskawka może nie wcześniej niż trzy lub cztery sezony być.

Tutaj takie proste i na pewno przydatnych wskazówek, które pomogą Ci rozwijać na swojej ziemi to wspaniałe, smaczne, piękne i użyteczne jagód. Załączyć cichy cierpliwość, pracowitość, wiedza – i sukces swojej truskawkowym-truskawka „plantacja” zostaną dostarczone!

load...