Są uczuleni na sierść zwierząt u dzieci

Psychologów dziecięcych powiedzieć, że zwierzęta – czy to psa lub kota, lub papuga ryba, żółw, chomik, mają korzystny wpływ na proces edukacyjny. Dziecko uczy się dbać o słabszym i bezbronnym stworzeniem, ponadto grać ze zwierzęciem najlepszy sposób wpływa na psychikę dzieci.

load...

Niestety, w ostatnich czasach nie jest takie nieprzyjemne rzeczy jak alergia na zwierzętach u dzieci. Alergia może mieć różnego rodzaju manifestacji, więc można pomylić z żadnym – jakakolwiek inna choroba. Rodzice powinni uważnie monitorować stan dziecka.

Główne objawy alergii na zwierzęta u dzieci to:

 • Przekrwienie błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, częste kichanie
 • Zaczerwienienie oka, silne swędzenie, łzawienie oczu
 • Zadyszkę (duszność, duszność)
 • świszczący oddech, trzeszczenia w płucach, na sucho „szczeka” kaszel
 • Swędzenie, zaczerwienienie, wysypka, obrzęk,

Na przyjęciu u alergologa

Jeśli dziecko nie było jednego lub więcej z tych objawów, należy skonsultować się jak najszybciej skonsultować się z alergologa. Lekarz przepisze pewnych metod diagnostycznych, które mogą być wykorzystane do identyfikacji alergenu powodującego alergię. Po tym wszystkim, alergia może być zwierzęciem, a na co – inny bodziec. Poniżej znajduje się opis podstawowych rodzajów diagnostycznych różnych reakcji alergicznych.

 • testy skórne
 • Badanie wykonywane najczęściej na skórze przedramienia. Alkohol na obrabianej powierzchni skóry są płytkie zadrapania lub dziury (głębokości nie większej niż 1 mm) i następnie nanosić na uszkodzoną skórę kropli alergenu (nie więcej niż 15 próbek w tym samym czasie). Jeśli po pewnym czasie na miejscu próbki rozwija niewielki obrzęk lub zaczerwienienie, następnie założyć, że jest to alergia na danym alergenem.

  load...
 • Badanie swoistych przeciwciał Ig E
 • Aby przeprowadzić tę analizę, konieczne jest do oddawania krwi z żyły. Informacje uzyskane w ten sposób jest w zasadzie podobna do tej, która jest uzyskiwana przez testów skórnych.

 • testy prowokacyjne
 • Takie badanie jest przeprowadzane tylko w alergii szpitalu na ściśle określonych warunkach – w przypadkach, w których testy skórne lub badanie krwi nie dają jasnego obrazu. W tym teście, do nosa, pod język lub bezpośrednio do oskrzeli pacjenta wstrzykiwano niewielką ilość alergenu, i szacuje się, że w kolejnej reakcji. Takie badanie jest niebezpieczne, ponieważ może to spowodować pacjentowi bardzo ciężka reakcja alergiczna, więc to jest prowadzone w obecności lekarza, który może zapewnić opieki medycznej.

 • An testy eliminacji
 • Eliminacja jest usunięcie alergenu. Ta metoda diagnostyczna zapobiega kontaktowi z zamierzonym alergen. Znamiennym przykładem testu eliminacyjnego – eliminacja dieta z alergiami pokarmowymi. Od diety pacjenta całkowicie wyeliminowane rzekomego produkt dla alergików. Jeżeli po upływie 7-14 dni po wykluczeniu produktów pochodzi oczywistej poprawy, możemy śmiało powiedzieć, że ten produkt nazywany jest alergia.

Ale techniki wymienione, oczywiście, zapewniają tylko częściowe informacje na temat choroby. Dokładniejsza diagnoza lekarz będzie mógł złożyć na podstawie wyników badań, badania, inspekcji i odpowiedzi na leczenie.

Jednym z najczęstszych alergii jest uczulony na zwierzętach u dzieci . Aktywność alergików mają włosy, ślinę, sierść, pióra, moczem i kałem naszych mniejszych braci. Jednak nawet ten typ alergii ma swoje różnice.

Najczęstsze objawy alergii na koty u dzieci przybiera formę alergicznego nieżytu nosa (nieżyt nosa) i konyuktevita, czasem nawet astmy. A potem trzeba podjąć działania.

Przede wszystkim konieczne jest, aby zminimalizować bezpośredni kontakt ze zwierzęciem. Pet Jest to konieczne, aby być bardziej skłonni do grzebienia i myć co najmniej raz w tygodniu. Aby zmniejszyć zawartość cząstek skóry i sierści zwierzęcia do pomieszczenia, to jest konieczne usunięcie dywan i wszystkich obiektów, które gromadzą się kurz. Leczenia reakcji alergicznych, przepisanych przez lekarza.

Kiedy konyuktevite, który jest najczęstszą oznaką, że nie był uczulony na psy, dzieci mogą być przypisane do stosowania zimnych okładów i „sztuczne łzy”, aby zmniejszyć dyskomfort. Jeśli to nie wystarczy, lekarz może przepisać leki przeciwzapalne i przeciw-alergiczne, krople lub tabletki.

W przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa stosuje się również środki przeciwzapalne i alergii. Ponadto, stosuje się bardzo skuteczną metodę leczenia – specyficzne alergeny immunoterapii. Istota tego sposobu jest to, że skóry pacjenta w ciągu kilku tygodni, wprowadza się coraz bardziej stężony roztwór alergenu. Ponieważ organizm powoli, jak gdyby „uczy się”, aby wygenerować rodzaju antidotum na alergen.

Astma oskrzelowa – zdanie?

Astma oskrzelowa – poważna choroba, która wymaga codziennej dawki leku. Leczenie powinno być pod stałym nadzorem lekarza.

W leczeniu astmy, istnieje kilka grup leków, wśród których można wyróżnić dwie grupy – i objawowe podstawie. Action objawowe leki mające na celu przywrócenie drożności oskrzeli i usuwaniu skurczu oskrzeli.

Należą do nich leki i tak zwane „pogotowie ratunkowe” dla szybkiego usuwania ataku duszności. Leki te są stosowane tylko wtedy, gdy to konieczne. Podstawowe leki ukierunkowane na hamowaniu procesu zapalnego w oskrzelach, a wręcz przeciwnie, nie mają natychmiastowy efekt i są używane przez dłuższy czas, ponieważ zapalenie oskrzeli w astmie jest przewlekły.

Nie możemy zapomnieć o terapiach nielekowych astmy oskrzelowej, które wraz z lekami, prowadzą do najlepszych wyników. Należą do nich takie jak:

 • Ćwiczenia oddechowe, specjalne techniki oddechowe i wykorzystanie symulatorów oddychaniem.
 • Fizjoterapia
 • Klimatoterapia (np speleoterapija – traktowanie w kopalni soli)
 • Terapia reflex i jego modyfikacje (akupunktura, elektropunktury, akupresury, etc.)

Jak zmniejszyć objawy alergii?

Jednak w sprawiedliwości, muszę powiedzieć, choć lekarze w głosie powinni unikać kontaktu ze zwierzętami, dziecko cierpi z powodu alergii, ale nie wszystko, co jest konieczne, aby to zrobić. Po tym wszystkim, za to pozbawi go radości komunii z ukochanego przyjaciela, a to może spowodować wielką traumę emocjonalną mu.

Więc jak można iść do jeśli masz do czynienia z manifestacją alergii u dzieci do zwierząt, ale nie wyobrażam sobie życia bez kudłaty (wys, łuszcząca się, etc.) członka rodziny?

Najczęstszymi zwierzaki w rodzinach z dziećmi – kotów i psów.
Co dziwne, rodzina, która prowadzi jeden lub więcej psów, nie tak często do czynienia ze zjawiskiem alergii na psy u dzieci.
Wręcz przeciwnie – dzieci w takich rodzinach cierpią z powodu chorób układu oddechowego jest znacznie mniejszy od rówieśników. Wskazówką tkwi w dużej zawartości endotoksyny – naturalne patogenów – w mieszkaniu, co prowadzi do stałej stymulacji układu odpornościowego, a to z kolei zmniejsza objawy alergii u dzieci do psów.

Jeśli uczulony na psy u dzieci jest nadal istnieje, pies powinien zacząć myć specjalnym szamponem i zmiany diety zwierząt . Po tym wszystkim, zdrowych zwierząt z prawidłowym metabolizmem obecności alergenów w tajnym minimum.

Z kotami, wszystko jest znacznie bardziej skomplikowana. Te czworonożne zwierzęta są dystrybutorzy z najsilniejszych i najbardziej agresywnych alergenów, które dzięki mobilności tych zwierząt rozsianych rezydencji. Dlatego alergia kot u dzieci jest znacznie bardziej powszechne.

Ponadto alergia kot u dzieci jest bardziej dotkliwe niż uczulenie na inne zwierzęta . I środki zapobiegawcze są mniej skuteczne. Jeśli wyjąć kota z pokoju, nawet po dokładnym oczyszczeniu zajmie co najmniej trzy lub cztery miesiące, zanim ilość alergenów spadnie do poziomu, który jest bezpieczny dla zdrowia.

Już w sprzedaży wiele specjalnych środków myjących dla kotów, z którym redukuje ilość niebezpiecznych alergenów na sierści zwierzęcia. Ale te narzędzia dają efekt tylko wtedy, gdy alergia na koty nie jest zbyt mocny u dzieci.
Nie ma innego sposobu, aby uniknąć alergii na koty u dzieci – kastracja zwierzęcia. Po kastracji zwierzęcia organizm generuje znacznie mniej alergenów.

Tak więc, jeśli, po przeanalizowaniu wszystkich „za” i „przeciw”, to decydują się na dom lub już kształcić futrzane zwierzątko, ale chcemy, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia alergii na zwierzęta w ich dzieci, trzeba przestrzegać następujących zasad:

 • Jeśli masz kociaka lub szczeniaka, a następnie w celu osiągnięcia okres 8 miesięcy swojego zwierzaka wykastrowane.
 • Do opieki nad zwierzętami, zawsze należy używać specjalnych produktów do higieny (np specjalny wypełniacz do toalety, nie skrawkach gazet).
 • Zrób to z reguły jako czyszczenia gospodarstwa domowego mogą być przeprowadzane częściej. W szczególności, na mokro – nie rzadziej niż co drugi dzień.
 • Nie pozwól, aby dziecko spać ze zwierzętami. Naucz go umyć ręce wodą z mydłem po każdym meczu z zwierzęcia;
 • I, oczywiście, aby poświęcić wystarczająco dużo uwagi do pielęgnacji sierści zwierzęcej, ponieważ jest to główny alergen. Regularnie, co najmniej raz w tygodniu, by przeczesać sierść zwierzęcia, i robią to z dala od domu.
 • Umyj zwierzaka co najmniej raz w miesiącu.

Wykonując te proste wymagania, można znacznie zmniejszyć ryzyko alergii u dzieci do zwierząt i reszty domowników. Nie można zaprzeczyć swoim dzieciom radość komunikowania się z ich wiernych czworonożnych przyjaciół, ponieważ każde dziecko jest cały czas chciał się bawić i wierny przyjaciel!

load...