Rzemiosło zimowy z ich rąk: do przedszkola i do domu

Zawartość:

Czy uważasz, że dzieci lubią najbardziej? Oczywiście, majstrować coś własnymi rękami! I nie, nawet najsmaczniejsze słodycze nie jest substytutem dla tego procesu. A jeśli mama i podłączyć do kreatywności, dziecko będzie bardzo szczęśliwy! Rzeczywiście, dla wszystkich codziennego zgiełku, jakoś zapomnieć, że oprócz komunikacji w przedszkolu, dziecko musi być, a nasza uwaga. I ta wspólna praca daje nam możliwość wykazania tej uwagi, dać dziecku do zrozumienia, że ​​jest najlepszy, najbardziej wykwalifikowanych i najbardziej ukochany.

load...

Dziś mówimy o jaki rodzaj rzemiosła można dokonać w przeddzień ferii zimowych. To nie ma znaczenia, są one potrzebne do dekoracji przedszkola lub do dekoracji własnego domu. Ważną rzeczą jest to, że dziecko będzie w stanie wyrazić swoją wyobraźnię w pełni. Byłbyś zaskoczony, jak inteligentny i mądry może być dla dzieci, prowadzenia działalności gospodarczej, która przynosi im przyjemność.

Jak mogę dokonać śniegu z ich rąk

Była zima, te rzemiosło były i pozostają głównym elementem twórczości dziecięcej. Oczywiście, można odwołać się do sposobu i próbował wyciąć płatki śniegu z serwetki. Jednak istnieją sposoby, znacznie bardziej interesujące.

Luzem śniegu

Dla dzieci w wieku 5-7 lat, którzy już rozwinięte umiejętności motorycznych i mają umiejętności do pracy z nożyczkami, to będzie interesujący wariant skręconych papieru płatki śniegu. Potrzebne będą:

load...
 •  Podstawa – białe lub kolorowe arkusz tektury;
 • Szablonu, aby umieścić na desce kreślarskiej;
 • Skręcone grubych kolorowych serpentyny papieru;
 • Nożyczki;
 • PVA kleju;
 • Ozdobić Koraliki, dżetów, cekinów.

Na arkuszu tektury lub tłumaczyć rysunek śniegu. Byłoby miło zrobić mnogokonechnoy, puszyste. Nożyczkami, cięcie długich i cienkich pasków o grubości papieru. Od śniegu jest zazwyczaj pastelowe odcienie, wybrać odpowiedni kolor papieru. W przypadku zwykłego arkusza A-4 odpowiednie taśmy o szerokości 5-7 mm. Następnie mocno skręcone paski w ciasnych zwojach. W razie potrzeby mogą być podane nieregularny kształt: naciśnij lekko kąciki dostać diament, owal, wielokąt.

Każde pasmo jest wklejony na kartonie przy użyciu kleju PVA. Wypełnić wszystkie pola w przyszłości takie płatki śniegu Hanks i otrzymując produkt do wyschnięcia. To zajmie co najmniej dwie godziny. W celu nadania Snowflake bardziej elegancki wygląd można wkleić na całym obwodzie każdej uprzęży i ​​pośrednich past lub koralikami. Ta technika pozwala tworzyć własne ręce nie tylko płatki śniegu, ale Snowman, choinki, gwiazdki.

Aplikacja koronki

Bardzo małe dzieci mogą być poproszony o wykonanie aplikacji. Potrzebne będą:

 • Arkusz kartonu (nie biały).
 • Biały porządku koronki.
 • Kawałki pianki.
 • PVA klej.

Rzemiosło dla przedmiotu obrabianego trzeba zrobić samemu. Aby to zrobić, z koronką wyciąć kilka identycznych części, a także zrobić szkic na tekturze. Nadal angażować dzieci – resztę pracy może on wykonać i własnymi rękami. Naklejane na kartonowym wykroju: pędzlem, aby zastosować klej i mocno naciska koronki. Aby oryginalne obrzeża, można zanurzyć pędzel do kleju, a następnie w małych chipów styropianowych i chodzić na obwodzie płatki śniegu.

Jakie są choinka

Jodełkę, wykonany własnymi rękami, przynieść wiele radości jako dziecko i jako prawdziwy las urody. Tak więc, z którego może zrobić sztuczną choinkę? Tak, z dowolnego materiału pod ręką! Rozważmy kilka opcji.

Wariant 1 – klasycznego

Dla takich artefaktów trzeba duże szyszki, tekturowy arkusz, nici i kleju.

 • Tektura stożek robi tak dobrze mocujące taśmy, zszywek lub kleju;
 • W podstawie każdego z szyszek przędzy wiązać;
 • Smar wątek klej i zapiąć wszystkie pąki na pusty tektury tak, że był całkowicie zamknięty;
 • Ustawić choinkę w doniczce i podstawy udekorować blichtr.

Wszystkie dzieci uwielbiają udekorować świąteczny piękno z ich rąk, a potem dać im taką możliwość! Trzeba będzie cienki pędzel i białą lub brązową farbę. Zanurz pędzel w pożądany kolor i jest łatwy do przeprowadzenia na każdej gałki. Wszystkie – drzewo iskierka świąteczny blask. Oraz z koralików, guzików, gliny i folii wprowadzić inne dekoracje.

Wariant 2 – miękki

Dla rzemiosła będą musiały: tekturowe, przekładki poliestru, zielonego filcu lub aksamitu, nożyczki, klej, dekoracji.

 • Wytnij rozmiar Sintepon cienki arkusz tektury i wklejeniu go. Można użyć zszywacz, w tym przypadku konieczne jest, aby zamknąć wspornik rurociągów;
 • Wyciąć trójkąty zielonej tkaniny. Każdy trójkąt jest lekko zapięta krawędź wewnątrz uzyskując objętość do konturu i łączenia ich w odpowiedniej kolejności na miękką kartonu;
 • Właściwie własny choinka jest gotowa. Musisz dać to do całkowitego wyschnięcia, a następnie można rozpocząć wykończeniowe. Jak stosowany cekinów i kryształy.

Opcja 3 – musujące jodła

Być może najprostszym rozwiązaniem. Taki rzemiosło dziecko może zrobić z małym lub bez pomocy z zewnątrz. Dla choinka będzie potrzebne: karton, zszywacz, blichtr.

 • Tektura jest niezbędne do budowania stożek solidne podstawy, które nie pozwolą futro drzewa od przewrócenia;
 • Następnie trzeba długą i puszystą blichtr. Co ciekawe wygląda zielony z białym nalotem, ale pasuje jak każdy inny;
 • Błyskotki jest nawinięta na stożku tak, aby nie było szczelin, które wiążą się w kilku miejscach zszywacza. Choinek dla przedszkola gotowy.

Miej na północy

Rzemiosło zima to nie tylko płatki śniegu, świerk i bałwanki. Spójrzmy w klasie mistrzowskiej, który powie ci, jak zrobić swoje ręce słodkie niedźwiedzia polarnego. Trzeba „miękkie” płytę wykonaną przez poprzedni (kolor niebieski Sintepon powiększonej tektury), Watolina białego marker lub kulki.

 • Do kartonu dołączony niebieski lub niebieski Sintepon symulowanie śnieg;
 • Na wzorców White Bear rysunku syntepon cięte i klejone na kartonowym wykroju;
 • Z pomocą grzebienia z drobnymi zębami grzebienia na małe zwierzęta, tak, że „futro” nieco razlohmatilas;
 • Korzystanie znacznik unosi oczy, uszy, nos. Do tych celów można używać kulek.

Różnorodność girlandami

Z opakowania cukierków

Cukierkach – to śmieci, które leci w koszu? I na próżno! Z nich można zrobić całkiem oryginalne zimowe rzemiosła, na przykład, Boże Narodzenie girlandy. Zacząć zbierać opakowania cukierków, jak najszybciej i mieć pewność, aby przyciągnąć proces potomny. Lubił ten pomysł, i dni, kiedy można umieścić go w praktyce, będzie czekać z niecierpliwością. Jeśli nie jesteś w stanie zebrać wystarczająco owijarki, można zastąpić je wielobarwnej folii.

Tak więc zaczynamy. Cook, owijki z folii o grubości nici i igły gypsy. Rolka papieru puste w „harmonijkę”. Teraz weź igłę i nici i sznurka opakowania cukierków, próbując wrzucić je do siebie tak ściśle, jak to możliwe. Jednocześnie rozwijamy owijkę wzdłuż drugiej – w poprzek. W rezultacie, będziesz mieć „puszysty” błyskotki, Garland – bardzo prawdziwy hack przedszkola, wykonany własnymi rękami.

Szyszek

Aby rozpocząć, należy odciąć górne noże gałki dać im zaokrąglony kształt. Każdy uchwyt biały gwasz preform (lub inny lubił malować). Weźmiemy silne gruby gwint, nawilżanie go kleju PVA i podstaw stożków. Po całkowicie suchym wianka, ozdobić choinkę.

Ozdoby choinkowe

Najbardziej znany jest piłka Boże Narodzenie dekoracje. I to może być również wykonane ręcznie. Trzeba utworzyć rzemiosła: balon NICI Floss różne kolory kleju PVA. Więc co należy zrobić?

 • Napompować balon do żądanej wielkości;
 • Moczyć nić w dużo kleju, niech moczyć w;
 • Delikatnie wykręcić, nawijanie nici na piłkę. Ponadto, gęstość uzwojenia zależy wyłącznie od twojej wytrwałości;
 • Można posypać całego wyrobu lśniący lakier do włosów;
 • Dodaj ręcznie robione artykuł do wyschnięcia. Będziesz potrzebował co najmniej osiem godzin;
 • C za pomocą cienkiej igły do ​​przekłucia podania dokładnego i uwolnienia powietrza;
 • Jeżeli istnieje możliwość, aby go uwolnić – to byłoby świetnie. Najważniejsze, że piłka nie wybuchnął z wyprzedzeniem;
 • Usunąć resztki piłką przez wyrzucona luźnym wątku.

Jodełkę, urządzone przez kule, będą wyglądać niezwykły, ale dzieci będą miały dużo zabawy ubieranie piękne zabawki drewniane wykonane własnymi rękami.

Kartka świąteczna

Co może być piękniejszego niż dar złożony przez dziecko samodzielnie? A mama i nauczycian_1 przedszkola spodoba Kartka świąteczna, w której dziecko położy wszystkich miłość.

Potrzebujesz: karton, klej PVA, skrawki tkanin i mnóstwo zabaw (dobrze, twoje, oczywiście) fantazji.

Co jest reprezentowana na tej karcie? Tak, wszystko! Kid mówi sam pomysł. Zazwyczaj dzieci wybierać żadnych opcji związanych z zimowym: bałwanki, stworzeń leśnych choinek i Santa Claus. Po wybraniu obraz, przygotowanie kawałków tkanki pożądany kształt i rozmiar, a także tektury.

Ozdobić nieokreślony tektury, może być wklejony foliowego, kolorowy papier lub tkaninę. Ciekawy i nietypowy wygląd „tartan”. Teraz to twoje dziecko. Niech przyniesie ze sobą mozaikę łat. Morze pozytywne emocje gwarantowane! Co więcej, taka praca rozwija logiczne i umiejętności motorycznych palców.

Jak masz czas, aby idee własnej produkcji rzemiosła zimie sporo. I tu trzeba budować od wieku dziecka, jego wytrwałości i chęci. Pamiętaj, aby uczyć dzieci kreatywności! Proces ten przyniesie przyjemność was, niech radość samotnie dzieci nie jest limit. Ale to jest prawdziwe szczęście!

load...